dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 117 z 121
Pokaż wyniki od 2.321 do 2.340 z 2408
  1. #2321
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie używam odkurzaczy workowych bo to syf tylko odkurzacze z filtrem wodnym i dodatkowo hepa , rurę w odkurzaczu czyszczę lub wymieniam w OC nie da rady.:
    Do czasu uruchomienia OC też używałem odkurzacza z filtrem wodnym, pierwszy to był Wodnik, masakra jak go zelmer zaprojektował, potem kupiłem niemieckiego Thomasa (kiedyś był niewiele byl tańszy od OC), lepsza konstrukcja ale w dalszym ciągu czyszczenie odkurzacza było bardzo pracochłonne. Teraz tylko OC, wymiana worka co pół roku a Thomas czasami jako urządzenie piorące dywany i fotele.
    Ostatnio edytowane przez daro.s ; 30-08-2020 o 19:45

  2. #2322
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    7 czy 9 metrów nie robi różnicy, i tak jest niewygodnie. Po rurze na piętrze dodatkowy mebel do schowania. Trudno kupiłem będę się męczył, ale ogólnie jest słabo.
    Czyli nie bo nie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #2323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro.s Zobacz post
    Do czasu uruchomienia OC też używałem odkurzacza z filtrem wodnym, pierwszy to był Wodnik, masakra jak go zelmer zaprojektował, potem kupiłem niemieckiego Thomasa (kiedyś był niewiele byl tańszy od OC), lepsza konstrukcja ale w dalszym ciągu czyszczenie odkurzacza było bardzo pracochłonne. Teraz tylko OC, wymiana worka co pół roku a Thomas czasami jako urządzenie piorące dywany i fotele.
    Dla mnie OC oprócz rury ma jedną dyskwalifikującą wadę pobiera powietrze przez kanały wentylacyjne z większą predkością i przy okazji wraz z zawartością czyli zanieczyszczeniami. Taki odkurzacz zakurzacz. Wodny mieli to samo powietrze.

  4. #2324
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dla mnie OC oprócz rury ma jedną dyskwalifikującą wadę pobiera powietrze przez kanały wentylacyjne z większą predkością i przy okazji wraz z zawartością czyli zanieczyszczeniami. Taki odkurzacz zakurzacz. Wodny mieli to samo powietrze.
    Z jakimi zanieczyszeniami?, masz jakies wyniki badan, opisy tego zjawiska, widziałes to w praktyce. Skad te zwiekszone zanieczyszenia w kanałach nawiewnych po filtrze w rekuperatorze. Liczeyłes jakie są te predkosci? To forum to istna kopalnia tzw. miejskich legend

  5. #2325
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dla mnie OC oprócz rury ma jedną dyskwalifikującą wadę pobiera powietrze przez kanały wentylacyjne z większą predkością i przy okazji wraz z zawartością czyli zanieczyszczeniami. Taki odkurzacz zakurzacz. Wodny mieli to samo powietrze.
    Przez filtry rekuperatora, mało tego przez filtry PM 2,5 i PM 10 węglowe więc skąd zanieczyszczenia...
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #2326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Z jakimi zanieczyszeniami?, masz jakies wyniki badan, opisy tego zjawiska, widziałes to w praktyce. Skad te zwiekszone zanieczyszenia w kanałach nawiewnych po filtrze w rekuperatorze. Liczeyłes jakie są te predkosci? To forum to istna kopalnia tzw. miejskich legend
    Oczywiście w domach w których miałem okazję być wyposazonych w OC był syf i kurz, spodziewałem się że będzie czyściej niż u mnie. Niczego mierzyć nie będę bo mi nie odjebało jak chyba tobie , bardzo współczuję.

  7. #2327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Przez filtry rekuperatora, mało tego przez filtry PM 2,5 i PM 10 węglowe więc skąd zanieczyszczenia...
    W domach wyposazonych w OC które zwiedzałem nie było wentylacji mechanicznej i filtrów pm ani hujM, powietrze było zasysane przez kratki wentylacyjne i otwarte okna podczas odkurzania. Odkurzacz centralny nie jest sprzeżony z wentylacją mechaniczną i nie stanowi jednorodnego urządzenia wię nie wiem skąd takie wnioski

  8. #2328
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Oczywiście w domach w których miałem okazję być wyposazonych w OC był syf i kurz, spodziewałem się że będzie czyściej niż u mnie. Niczego mierzyć nie będę bo mi nie odjebało jak chyba tobie , bardzo współczuję.
    To czy jest syf czy nie zależy od człowiek anie odkurzacza.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #2329
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Oczywiście w domach w których miałem okazję być wyposazonych w OC był syf i kurz, spodziewałem się że będzie czyściej niż u mnie. Niczego mierzyć nie będę bo mi nie odjebało jak chyba tobie , bardzo współczuję.
    OC nie generuje brudu, wspołczuc mozesz jedynie sobie bo "odje..." Tobie nie mnie. Jezeli ktos nie sprzata regularnie to i 10 odkurzaczy mu nie pomoze.

  10. #2330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    To czy jest syf czy nie zależy od człowiek anie odkurzacza.
    owszem jak jest w wieku matuzalemowym i pierdzi kurzem

    Stąd bierze sie powietrze w domu kiedy OC je wysysa?
    Jaka jest czystość powietrza na zewnątrz?
    Czy okurzacz centralny nie zakłóca pracy WM?

  11. #2331
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Biedaczysko - na zewnątrz wychodzisz w masce ?
    A mając szczelny dom z WM z filtrami powietrze trafia do środka przefiltrowane
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #2332
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    @gaweł
    Urwał nać!!!! Skąd niby bierze się powietrze w wentylacji mechanicznej ! Z doopy czy zewnątrz!? Bez OC skad powietrze nachodzi? Doooopnij się człecze w banię!

  13. #2333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    @gaweł
    Urwał nać!!!! Skąd niby bierze się powietrze w wentylacji mechanicznej ! Z doopy czy zewnątrz!? Bez OC skad powietrze nachodzi? Doooopnij się człecze w banię!
    czemu się buzujesz masz OC nie masz WM to jak włączysz odkurzacz i tworzy się podciśnienie w domu to skąd bierze się powietrze i jaka jest jego czystość , czy jest bez kurzu ???

  14. #2334
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Biedaczysko - na zewnątrz wychodzisz w masce ?
    A mając szczelny dom z WM z filtrami powietrze trafia do środka przefiltrowane
    a jak nie masz WM a masz OC to co wtedy?

  15. #2335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to co np po otwarciu okien przy WG.
    Nie otwierasz okien ?
    współczuję....

    Ty serio uważasz, że dom z OC po odkurzaniu jest bardziej zakurzony, niż przed ?

    Ty chyba masz słaby dzień dzisiaj...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #2336
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Oczywiście w domach w których miałem okazję być wyposazonych w OC był syf i kurz, spodziewałem się że będzie czyściej niż u mnie. Niczego mierzyć nie będę bo mi nie odjebało jak chyba tobie , bardzo współczuję.
    Mnie się wydaje , że Tobie trzeba współczuć , że jesteś zapraszany do takich domów.
    Przykro że ktoś kto ma odkurzacz nie sprząta . Ale to nie tłumaczy tego , że masz takie pojęcie o OC - niestety my tego nie zmienimy,
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #2337
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Po prostu wszechświat dzieli się na orbity. Większość z nas porusza się po orbitach które są czyste, niektórym jak widać nie jest to dane. Kto tak zarządził? Ptolemeusz czy Kopernik? Kto to może wiedzieć...

  18. #2338
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    owszem jak jest w wieku matuzalemowym i pierdzi kurzem

    Stąd bierze sie powietrze w domu kiedy OC je wysysa?
    Jaka jest czystość powietrza na zewnątrz?
    Czy okurzacz centralny nie zakłóca pracy WM?
    A z czego bierze się kurz ? Ze szmat , z ludzi, tapczanów, zwierzaków i wlatuje oknami.
    Powietrze w domu z WM jest czystrze niż z WG i nawiewnikami lub otwieraniem okien.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Filtr_...rza_(technika)

    Zimą filtruje do poziomu f9 latem do f7
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #2339

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A z czego bierze się kurz ? Ze szmat , z ludzi, tapczanów, zwierzaków i wlatuje oknami.
    Powietrze w domu z WM jest czystrze niż z WG i nawiewnikami lub otwieraniem okien.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Filtr_...rza_(technika)

    Zimą filtruje do poziomu f9 latem do f7
    To ze powietrze na zew. jest bardziej zanieczyszczone niż w domu z wm nawet latem potwierdzają filtry. W zimie, filtr wyciągowy wymieniam co 3-4 miesiące (G4) natomiast w lecie, gdy mam pootwierane okna, musiałem wymienić już po 2 miesiącach.

  20. #2340
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    To ze powietrze na zew. jest bardziej zanieczyszczone niż w domu z wm nawet latem potwierdzają filtry. W zimie, filtr wyciągowy wymieniam co 3-4 miesiące (G4) natomiast w lecie, gdy mam pootwierane okna, musiałem wymienić już po 2 miesiącach.
    LAtem ten brud jest "większy bo głównie zabrudzony jest G3 a zimą g3 wmiare czysty a najwięcej syfu zbiera f7 i f9.

    Latem wymiana co ok 2 mc zimą 2-4 tygodnie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 117 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony