dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 118 z 121
Pokaż wyniki od 2.341 do 2.360 z 2408
  1. #2341
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    OC, to jedna z fajniejszych rzeczy, które sam zamontowałem w domu. Ssie jak smok, bo nie ma oporów powietrza na filtrach, a drobny kurz wylatuje na zewnątrz.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  2. #2342

    Domyślnie

    Jedyny minus moim zdaniem to jak jest za mało gniazdek zamontowane - długa rura wcale nie rozwiązuje tutaj problemu a wręcz potrafi być problematyczna.

  3. #2343
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Panowie, temat chyba powoli umiera - czy to nie poczatek końca OC?

    Chce kupić do domu właśnie odkurzacz i mam dylemat...

    Czy kupić OC czy akumulatorowy.
    Na razie robocik nie wchodzi w gre bo ciągle ze 2 osoby są w domu.

    Majc budrzet 3000zł i gotową instalację pod OC brać OC czy coś na aku?
    W OC boje sie lazenia z 9m wezem a w aku wydajności - może ktoś porownywał to kiedyś?

    Doradzcie
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 12-02-2021 o 14:46
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  4. #2344
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Panowie, temat chyba powoli umiera - czy to nie początek końca OC?

    Mając budżet 3000zł i gotową instalację pod OC brać OC czy coś na aku?

    Doradzcie
    Nie umiera, Ci co mają - korzystają - a że to trwałe urządzenia to co mają zrobić wznosić ahy i ehy nad swoim sprzętem?
    Mając kasę zapewne podjąłbym taką decyzję jak przed 10 laty - odkurzacz centralny i dobry osprzęt.

    Na robota przyjdzie jeszcze czas...tym bardziej, że coraz fajniejsze(tańsze) i inteligentniejsze.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #2345

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Majc budrzet 3000zł i gotową instalację pod OC brać OC czy coś na aku?
    Mając aku i tak musisz mieć zwykły odkurzacz. Robot nie posprząta wszystkiego, nie wszędzie wjedzie. Wg mnie do codziennego "objechania" ronot jak najbardziej się przydaje, ale i tak 1x na tydzień musisz przelecieć starym sposobem.

  6. #2346
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    pisząc aku miałem na myśli Dysona/Miele Triflec a nie roboty
    .
    Wczoraj miałem pożyczoną rure 9m od siostry..
    Podpiąłem ją do moich gniazdek....
    Sorry to nie dla mnie. zwijanie rozwijanie, wielkość...
    W dodatku na rurze był jakiś pokrowiec - przy ruszaniu/odkurzaniu rura ze szmatą przesuwa się po podłodze zamiatając kurz....
    Zreszta ta szmata na rurze była cała oblepiona sierścią (siostra ma psa) bo pewnie się to elektryzuje.
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 15-02-2021 o 21:47
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  7. #2347
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Ta rura "w pokrowcu" jest od Hide-a-hose czyli wąż chowany w ścianę. Jakby to elegancko powiedzieć? "Są zwolennicy takich rozwiązań". Jak komuś nie pasuje długi waż , to trzeba założyć więcej gniazdek.

  8. #2348

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Ta rura "w pokrowcu" jest od Hide-a-hose czyli wąż chowany w ścianę. .
    Niekoniecznie, może to też być pokrowiec na zwykłe rury

  9. #2349
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    tak, była to skarpeta na zwykłą rurę
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  10. #2350
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał redblack Zobacz post
    Niekoniecznie, może to też być pokrowiec na zwykłe rury
    Na jednym z dwóch węży mam taką skarpetę.
    Odradzam zakładanie jej, jedyne co robi to zbiera kurz z podłogi i przerzuca z miejsca na miejsce.
    W sumie to się zastanawiam do czego ona ma służyć?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #2351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    W sumie to się zastanawiam do czego ona ma służyć?
    podobno do tego, aby nie obdzierać narożników ścian rurą i nie rysować mebli......nie wiem podobno chociaż ta rura jest u mnie wyjątkowo miękka -chociaż z przewodem elektrycznym.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #2352
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie ma z tej skarpety żadnego pożytku. Trzeba się nieźle napocić by ją założyć. Podejrzewam, że ze ściągnięciem jej będzie podobnie i jej dlatego nie ściągam.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  13. #2353

    Domyślnie

    cześć,
    mam pytanie do użytkowników vroom'a, czy to urządzenie się sprawdza - byłem już prawie przekonany, ale ktoś mi odradził, twierdząc, że rura sprężynuje, jest bardzo sztywna i nieporęczna?
    na rynku, do szybkiego sprzątanie jest jeszcze np. wally flex oraz speed leo, którego można schować choćby w szufladzie i zastanawiam się, czy zamiast vroom nie zastosować tego typu rozwiązania.

    informacja do sceptyków oc - w obecnym lokum mam zarówno roombę jak i zwykły odkurzacz oraz ręczny odkurzacz akumulatorowy, więc znam ich zalety

    pozdrawiam,
    robert

  14. #2354
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    A ja bym chciał robota do odkurzania, ale takiego, który by chodził z tą 9-cio metrową rurą od OC
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  15. #2355
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał cholo Zobacz post
    cześć,
    mam pytanie do użytkowników vroom'a, czy to urządzenie się sprawdza - byłem już prawie przekonany, ale ktoś mi odradził, twierdząc, że rura sprężynuje, jest bardzo sztywna i nieporęczna?
    na rynku, do szybkiego sprzątanie jest jeszcze np. wally flex oraz speed leo, którego można schować choćby w szufladzie i zastanawiam się, czy zamiast vroom nie zastosować tego typu rozwiązania.

    informacja do sceptyków oc - w obecnym lokum mam zarówno roombę jak i zwykły odkurzacz oraz ręczny odkurzacz akumulatorowy, więc znam ich zalety

    pozdrawiam,
    robert
    Mam Vrooma w kuchni i wiatrołapie.
    Rura faktycznie jest dosyć sztywna. W niczym to nie przeszkadza, musi taka być by się dobrze z powrotem zwijała. Normalnie pod czas odkurzania rozwijam całą długość węża i go blokuję blokadą przy jednostce. Wtedy odkurza się o wiele łatwiej, nie przeciągam się z jednostką która stara się zwinąć wąż.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #2356

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Mam Vrooma w kuchni i wiatrołapie.
    Rura faktycznie jest dosyć sztywna. W niczym to nie przeszkadza, musi taka być by się dobrze z powrotem zwijała.
    Dzięki za informacje.

    Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłaby roomba podłączona do odkurzacza centralnego, aby nie było potrzeby jej opróżniania.
    Kilka lat temu szukałem rozwiązania tego typu i nie znalazłem, teraz widzę, że jest robot Borysowskiego, ale obawiam się, że odstaje od konkurencji w zakresie sprzątania:
    https://mateomarket.pl/borysowski-ro...,id134361.html

  17. #2357

    Domyślnie

    Jednak temat umiera i tak już chyba zostanie.

    Mój przykład: Wykonałem instalację dla odkurzacza centralnego 5 lat temu podczas budowy domu. Teraz rozważałem dopiero zakup odkurzacza i uruchomienie instalacji. Jednak czasy się zmieniły, są lepsze rozwiązania do sprzątania, wygodniejsze w tej chwili już bardzo dopracowane. mój wybór, robot sprzątający + odkurzacz bezprzewodowy.
    Za cenę dobrego odkurzacza centralnego, kupicie te dwa urządzenia bardzo dobrej klasy a wygoda (podejrzewam bo nie użytkowałem OC) o wiele większa. Dodatkowo posprzątane codziennie, na mokro (funkcja mopowania). Jak ktoś chce wydać kilka tys zł i obtykać się z długą rurą to jego sprawa, ale ja odradzam bo właściwie w czym wygodniejsze jest rozwijanie kilkumetrowago kabla odkurzacza od rozwijania kilkumetrowej rury?.

    Nasze odkurzanie teraz sprowadza się do złapania odkurzacza bezprzewodowego na chwilę, przejechanie miejsc gdzie nie dotarł robot, odkurzanie kanap, foteli, listew przypodłogowych. Jest to w dodatku bardzo przyjemne jeśli nie ma kabli, po prostu bajka. Żona wniebowzięta.

  18. #2358

    Domyślnie

    Mam rurę 8m i naprawdę nie przeszkadza podczas sprzątania. Kiedy przeszkadza ? Wtedy jak mam to g... zwinąć i powiesić na ścianie


    Z plusów- cicho, tylko szum powietrza i jak ma się dobrą szczotkę to jest rewelacja- może ktoś poleci jakąś cichą. Nic nie śmierdzi, wiadomo współczesne przenośne odkurzacze mają filtry, ale wcześniej czy później ich nie wymienimy i zaczyna śmierdzieć. Może nie jest to tak bardzo uciążliwe, ale trochę jest.

    Stawiam drugi dom i w drugim też robię c. odkurzacz. Ja mogę polecić, a do uzupełnienie kupić odkurzacz samojezdny.

    PS Odkurzacz samojezdny nie zastąpi centralnego- to bzdura (mam dwa po 1 na piętro). Jak ktoś chce tanio i dobrze polecam kupić mocny odkurzacz przemysłowy i przerobić go za 50zł na centralny. Nie ma z tym problemu i działa jak należy- osobiście z takiego rozwiązania korzystam.
    Ostatnio edytowane przez gregos11 ; 07-04-2021 o 14:51

  19. #2359
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawelS123 Zobacz post
    Jednak temat umiera i tak już chyba zostanie.

    Mój przykład: Wykonałem instalację dla odkurzacza centralnego 5 lat temu podczas budowy domu. Teraz rozważałem dopiero zakup odkurzacza i uruchomienie instalacji. Jednak czasy się zmieniły, są lepsze rozwiązania do sprzątania, wygodniejsze w tej chwili już bardzo dopracowane. mój wybór, robot sprzątający + odkurzacz bezprzewodowy.
    Za cenę dobrego odkurzacza centralnego, kupicie te dwa urządzenia bardzo dobrej klasy a wygoda (podejrzewam bo nie użytkowałem OC) o wiele większa. Dodatkowo posprzątane codziennie, na mokro (funkcja mopowania). Jak ktoś chce wydać kilka tys zł i obtykać się z długą rurą to jego sprawa, ale ja odradzam bo właściwie w czym wygodniejsze jest rozwijanie kilkumetrowago kabla odkurzacza od rozwijania kilkumetrowej rury?.

    Nasze odkurzanie teraz sprowadza się do złapania odkurzacza bezprzewodowego na chwilę, przejechanie miejsc gdzie nie dotarł robot, odkurzanie kanap, foteli, listew przypodłogowych. Jest to w dodatku bardzo przyjemne jeśli nie ma kabli, po prostu bajka. Żona wniebowzięta.
    Zadaj sobie pytanie dlaczego umiera?Jak jest coś dobre to ciężko znaleźć pochwały ,jak coś problemowe to masa tematów.Przerobiłem wszystkie typy odkurzacza i wybór OC uważam za najlepszy wspomagam go w kuchni i w salonie taką viledą z kijem na baterie jak nie chce mi się tego węża wyciągać bo kilka okruchów na podłodze leży i jest gitara.Co z tego że srumba sama sprząta jak więcej czasu spędzisz przy dokładniejszym czyszczeniu,bo sporo ludzi uważa ,że tylko wysypiesz pojemnik.A co z kłakami też same się opróżnią z tych wałków?Chyba ,że w domu łysi chodzą w perukach a pies kopa dostał i wypad na dwór to wtedy problemu nie ma.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  20. #2360

    Domyślnie

    Przyznaję rację w takim razie, że temat nie umarł bo szybko są odpowiedzi

    Ja natomiast żałuję że wykonałem instalację OC 5 lat temu i nie zgadzam się z poprzednikiem na temat czyszczenia "srumby" i kłaków. Srumba to akurat nie najlepszy wybór i jak ktoś czyta i ogląda testy i jeszcze potrafi odfiltrować marketing i reklamę od przydatnej treści, nie kupi srumby. Kupi sprzęt lepszy w niższej cenie. Pisałem o urządzeniach wysokiej klasy. Kłaki to nie problem jeśli odkurzacz ma szczotkę przecinającą włosy - to na prawdę działa. Nowy model roborock (xiaomi) ma szczotkę gumową i tez kłaki mu nie przeszkadzają. Raz na tydzień wyczyścisz w 5 min a jezdzi codziennie i jest czysto. Szczegolnie jest pies w domu, moi znajomi potwierdzają że robot jest niezbędny.

    Wychodzi na to po wypowiedziach, że do odkurzacza centralnego dobrym uzupełnieniem jest odkurzacz bezprzewodowy bo czasami "nie chce się tego węża wyciągać" i dobrym uzupełnieniem jest robot, szczególnie jak jest pies w domu. Mamy więc pełny zestaw

    Sam robot nie rozwiązuje całkowicie odkurzania. Sam bezprzewodowy to też słabe rozwiązanie, więc przewagą OC jest to że można mieć tylko OC i żyć, tylko co to za życie....

Strona 118 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony