dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 119 z 121
Pokaż wyniki od 2.361 do 2.380 z 2408
  1. #2361
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawelS123 Zobacz post
    Wychodzi na to po wypowiedziach, że do odkurzacza centralnego dobrym uzupełnieniem jest odkurzacz bezprzewodowy bo czasami "nie chce się tego węża wyciągać" i dobrym uzupełnieniem jest robot, szczególnie jak jest pies w domu. Mamy więc pełny zestaw
    Na "nie chce się węża wyciągać" rozwiązaniem są vroomy i walyflexy. Mam w wiatrołapie i kuchni, żałuję, że nie zrobiłem też w łazience - czasami by się przydał. Robot jako uzupełnienie - owszem.

    Największym dla mnie plusem OC jest to że "ciągnie aż łzy lecą". Raz przejadę po podłodze to wiem, że na niej nic nie zostanie. Dzięki temu dom można oblecieć w parę min i jest czysto. Kolejny plus, to to że zbiornik opróżniasz raz na pól roku. Nie jak ze zwykłym odkurzaczem, że zabierasz się za odkurzanie, słabo ciągnie, worek do wymiany, filtr do czyszczenia, ty uwalony po łokcie i z głupiego odkurzenia wiatrołapu robi się 20 min roboty.
    Nie wiem też na ile to zasługa OC, ale w domu mamy mało kurzu. W mieszkaniu, jak przez dwa tygodnie się nie starło kurzy to była masakra, w domu można sprzątać raz w miesiącu a i tak nie bardzo jest co ścierać. Ale inne miejsce zamieszania, w domu mam reku więc nie twierdzę, że to w 100% zasługa odkurzacza.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  2. #2362
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Gargalinka

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Sulechów
    Kod pocztowy
    66-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Myślicie że warto zastanawiać się odkurzaczem do domu 90 metrów?

  3. #2363
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Zasadnicza zaleta - co wciągniesz a nie zatrzyma się na cyklonie/worku/filtrze wyląduje zewnątrz budynku na łasce promieniowania UV, które zabije toto na śmierć. Nic ci po mieszkaniu nie fruwa. Wada jest jednorazowa - cena.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 23-06-2021 o 18:00

  4. #2364
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargalinka Zobacz post
    Myślicie że warto zastanawiać się odkurzaczem do domu 90 metrów?
    To zależy czy to piętrowy czy parterowy oraz od wyposażenia.
    U mnie z 82m2 pow. mieszkalnej 67m2 (reszta to zabudowa kuchni, wanna,szafy itp) oblatuje robocik, codziennie. Z racji posiadania w domu alergika i ogrzewania podłogowego 100% ma ułatwione zadanie, bo na podłodze tylko płytki i panele, żadnych dywanów/wykładzin. Raz w tygodniu wtykam rurę zwykłego odkurzacza w miejsca, gdzie robot nie dochodzi. Robot odkurza, kiedy nie ma nikogo w domu a nawet jak się zapomni go uruchomić, to robi się to zdalnie, przez aplikacje.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #2365
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Wszystko cacy, o ile nie masz zwierzątka w domu.

    https://www.youtube.com/watch?v=bJlkdhjAiTY

    Wiele przed Toba.


    Rodzina bez psa/kota/chomika/inszego zwierzatka to rodzina niepełna .

  6. #2366
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Wszystko cacy, o ile nie masz zwierzątka w domu.

    https://www.youtube.com/watch?v=bJlkdhjAiTY

    Wiele przed Toba.


    Rodzina bez psa/kota/chomika/inszego zwierzatka to rodzina niepełna .
    Przeżyłem cztery wilkowate wielorasowce i żaden mi takowej niespodzianki w domu nie zrobił, bo zawsze nowy pies był brany kiedy miałem wakacje czy urlop aby mieć czas na jego podstawowe wychowanie.
    A jeśli nawet, to robocik również mopuje podłogę
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  7. #2367
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Mało przeżyłeś. Każda istota w sytuacji terminalnej nie kontroluje podstawowych odruchów. Czysta biologia , cudów brak.

  8. #2368
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Mało przeżyłeś. Każda istota w sytuacji terminalnej nie kontroluje podstawowych odruchów. Czysta biologia , cudów brak.
    To jest po prostu żałosne. Rozumiem,że to jest forum, gdzie wszyscy wiedzą lepiej od innych, nawet jeśli się z tym czymś nie zetknęli, ale co Ty możesz wiedzieć o tym,co ja , moja rodzina robiła dla swoich zwierzaków przed ich zejściem z tego świata i co przy tym przeżywaliśmy?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #2369
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Ja tam na dzień dobry nie chwalę się ile, jakiej rasy i jak utytułowane zwierzątka mieliśmy w rodzinie. Po co ci to było? Co każdy przeżył to jego sprawa.

  10. #2370
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Wracając do tematu, ja po 6 latach eksploatacji żadnych minusów OC nie widzę...
    Nie wyobrażam sobie go nie mieć, bo po prostu odmienił moje życie w domu, gdy wszystkie konwencjonalne rozwiązania zawodziły...
    Oczywiście na co dzień jeździ sobie po domku Mamibot, ale nadal często sięgam po niezawodną i zawsze mocno ssącą rurkę
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  11. #2371
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To ja napiszę coś od siebie jako niedoszły posiadacz OC.
    Instalacja wykonana w całym domu, tak by wąż był maxymalnie krótki. Często odkurzane miejsca vroom - sztuk 2.
    Po przeprowadzce budżet mocno uszczuplony więc zakup jednostki i osprzętu odłożony w czasie.
    Przeprowadził się za to z nami nasz automat Xiaomi, który dzielnie każdej nocy odkurza dół. Wentylacja z filtrami, kurzu tyle co nic. Zbiornik na kurz opróżniany raz na 2 tygodnie. Gruntowne odkurzaniem z tym samym interwałem. Brakowało nam jedynie czegoś do szybkiego odkurzania wiatrołapu czy kuchni. Zacząłem szukać jednostki ale postanowiliśmy jeszcze wypróbować bezprzewodowy odkurzacz do tych celów. W sumie to był strzał w dziesiątkę - wciąga piach, potłuczone szkło, nie grymasi.
    Dotychczasowy robót trafił na górę, nowszy model na dół.
    Oczywiście znam niezaprzeczalne zalety OC, ale w naszym przypadku nie wniósłby wartości dodanej. Tradycyjny odkurzacz jest używany raz na 2 tygodnie i w zasadzie tylko w tej roli OC mógłby go zastąpić.
    Nie mówię nigdy nie - instalacja jest, ale nie brakuje mi go na ten moment zupełnie - choć byłem od początku nastawiony na jego posiadanie.

  12. #2372
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ja, po pół roku od przeprowadzki i używania odkrzacza centralnego podzielę się swoimi doświadczeniami. Ogólnie jestem mocno zadowolony. Silnik mocno ciągnie, worek opróżniam raz na 3 miesiące, nie trzeba nosić odkurzacza pomiędzy kondygnacjami. Mam dwie szufelki - w kuchni i w przedpokoju, ta druga jest wykorzystywana praktycznie codziennie. Mam na też dwa gniazda umiejscowione w centralnym miejscu na każdej kodygnacji więc bez problemu sięgam do każdego pomieszczenia. W zestawie był wąż 9m, trochę za długi jak na moje potrzeby, wystarczyłby 7m. Dokupuję właśnie drugi, żeby nie nosić go pomiędzy kondygnacjami i zastanawiam się na takim rozciągliwym, który ma 2 metry, a rozciąga się do 7-8m. Może ktoś z was taki użytkuje?

  13. #2373

    Domyślnie

    Ja mam taki, używam w garażu razem z gniazdem garażowym oraz do sprzątania doraźnego w konkretnym miejscu (bo np. coś się potłukło itp). Nie jestem pewien czy się sprawdzi jako wąż podstawowy. On cały czas jest napięty, a rozciągnięcie go powyżej pewnej długości wymaga określonej siły. Co powoduje, że opiera się o wszystkie narożniki (ściany meble) i trze o nie mogąc powodować obtarcia. Ale do moich zastosowań sprawdza się - w garażu mam otwartą przestrzeń, a przy "punktowym" odkurzaniu też na ogół nie ma problemów.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  14. #2374
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Rzeczywiście masz rację z tymi narożnikami mebli, futryn, ścian i naprężonej rury - o tym nie pomyślałem. Może nie ma co kombinować i kupić zwykły.

  15. #2375
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Jest jeszcze jeden problem przy rurze rozciągliwej niekiedy dochodzi do sytuacji , że przepływający strumień powietrza powoduje głośny pisk, dźwięk, który nie występuje przy tradycyjnej rurze.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #2376

    Domyślnie

    Mam rurę miękką bez włącznika i ta potrafi piszczeć, ale mam też rurę z włącznikiem "gruba" i ta nie piszczy. Rozciągliwa mi też nie piszczy.

    Kogo nie stać na jednostkę centralną, albo nie widzi sensu wydawania 2tys zł, może sobie zrobić ją sam z przemysłowego odkurzacza, albo wyciągu do wiórów (ale ten droższy).
    Mam taką samoróbkę od 10 lat i nie narzekam.
    Ostatnio edytowane przez gregos11 ; 10-02-2022 o 13:47

  17. #2377
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cześć - mam odkurzacz BEAM w systemie hinp (ten co rura sie chowa w scianie).
    I mam niestety problem z jakością węży. Sednio co kilka sprzątań ukręca mi się końcówka (tam gdzie wąż w tym materiale łączy się z tym plastikiem do podłączamy do rękojeści).
    Naprawa jest generalnie prosta (obciąc kilka cm i wkręcić z powrotem), ale jest DUŻY minus.
    Po kilkunastu skróceniach ten wąż juz nie sięga wszedzie gdzie powinien,
    Ma ktoś doświadczenie i może naprawdę polecic takie węże nie do zajechania?
    Wąż 15m kosztuje 600 pln i jak co 2-3 lata mam nowy kupować + pierdzielić się z naprawami to raczej musze poszukac czegoś lepszego.
    Dzięki
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  18. #2378

    Domyślnie

    Widzę że bardzo poważny temat.
    Mam w domu OC 15 lat.
    Minusy - to ta długa rura która trzeba nosić i gdzieś trzymać (ale chyba zwykły też gdzieś parkuje)

    Plusy.
    - jakość powietrza po odkurzaniu (może jakieś super wodne odkurzacze dorównują)
    - ciche odkurzanie
    - niezawodność (przynajmniej u mnie, popsuł się raz włącznik, ale wystarczyło poprawić kabel)
    - moc ssania
    Uważam że idealne połączenie to OC plus roboty. Roboty na codzien z grubsza (bo te urządzenia raczej porządnie nie robią ) a raz w tygodniu OC.

    I nic nie zatrzymało się w rurach, skarpety i małe nakrętki/grosze dolatują do kosza

  19. #2379

    Domyślnie

    Szczerze chętnie sam bym sie w cos takiego zaopatrzył jak odkurzacz centralny. Właśnie miałem pytać jak z mocą ssania, czy dobrze zbiera kurz/ brud itd. Póki co mam odkurzacz bezworkowy, który mnie czasem już mega wkurza.

  20. #2380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek Pijowczyk Zobacz post
    Szczerze chętnie sam bym sie w cos takiego zaopatrzył jak odkurzacz centralny. Właśnie miałem pytać jak z mocą ssania, czy dobrze zbiera kurz/ brud itd. Póki co mam odkurzacz bezworkowy, który mnie czasem już mega wkurza.
    Mam instalację pod odkurzacz centralny i kupiłem ...robot sprzątający. Teraz nie wiem, po co ją kładłem.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Strona 119 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony