dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 18 z 121
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 2408
  1. #341
    Guest

    Domyślnie

    Proszę o opinie użytkowników i nie tylko.Może jeszcze zmienię zdanie.
    wszak kobieta zmienną jest

  2. #342

    Domyślnie

    mimilapin - podziwiam kobiety takie jak Ty - demony czystości i porządku w domu,
    też tak lubię w domu mieć, ale nie znoszę sprzątać więc wszystko co mi te czynności maksymalnie uprości i usprawni jest warte każde pieniądze. Po powrocie z pracy siadam do komputera i pracuję dalej w domu więc każda minuta mojego czasu jest cenna, stąd można by się pokusić o wyliczenie po jakim czasie CO sie zamortyzuje - przy zmiennych takich jak długość odkurzania tradycyjnym odkurzaczem i centralnym oraz stopnia upierdliwości (przepraszam za slowo) odkurzania Wodnikiem czy innym zelmerem (chyba raczej trudne do zmierzenia ), myślę że będzie to najwyżej parę lat
    Poza tym czystość powietrza - to jest drugi mocny argument - pomimo filtrów, zawsze powietrze z odkurzacza niestety roznosi się po mieszkaniu, a przy co jest wyrzucane na zewnątrz.

    co do odkurzacza - ja muszę wyciągać z garderoby, i nie może być na stałe włączony do prądu, bo po prostu się boję - odkkurzaczem lubi się bawić mój 2-letni synek.

    trzeci argument - może reszta rodziny polubi odkurzanie CO i ja będę mieć spokój
    jeśli jesteś niezdecydowana, zrób po prostu tanim kosztem instalacje - rury etc. (nie za 800, myślę że samodzielnie to można dużo taniej wykonać) a pozostaw sobie czas do namysłu - może akurat będzie jakaś promocja która ciebie -marketingowca - przekona do zakupu.
    Jesli masz 2 kondygnacje to musiałabyś zakupić 2 odkurzacze za 1000 PLN żeby wygoda była porównywalna.
    I poszukaj może innych instalatorów bo może chcą ci sprzedać dużo więcej niż potrzebujesz - ilość gniazd etc.
    Pozdrawiam
    Beata

  3. #343
    Guest

    Domyślnie

    No właśnie BK, że kupując 2 odkurzacze za tysiąc złotych czyli jedne z najlepszych jestem i tak do przodu o 2 tysiące.I nie mam żadnej różnicy w komforcie obsługi, a nawet zwykłym jest mi wygodniej, bo ma tyle tych szczotek - froterki itp.Nie wiem, może te moje maluchy wyjątkowo śmiecą, Mała ciągle coś rozsypuje, albo rozlewa w kuchni, chociaż ma specjalne mebelki.Ale to takie żywe sreberko i dobrze.A do mokrego to żaden odkurzacz się nie nadaje i i tak trzeba sięgnąć po ścierke.Pozdrawiam

  4. #344

    Domyślnie

    Swój dom jeszcze wykańczam. Instalację już mam ułożoną a jednostke kupie sobie kiedyś.... Ale o tym juz pisałem.

    Mam obecnie niezłej klasy odkurzacz przenośny. Sądzę, że i Wy także takie posiadacie. Ja nie zamierzam sie go pozbywać w przyszłości. Będzie on uzupełnieniem tego z systemem C.O.
    Pozostawię go by np. posprzątać werandę. W tym przypadku wyrzut powietrza na zewnątrz nie gra żadnej roli

    mimilapin - rozumiem twoje wątpliwości oprócz jednego.
    Instalacja C.o. podnosi jednak wartośc budynku. Podobnie jak np. klimatyzacja samochodu.

    Sama instalacja w fazie budowy może kosztować kilkaset zł. Ale wykonanie jej już w kupionym wykończonym budynku to kwestia nawet tysięcy zł. A składa się na to:
    demontaż podłóg (terakot) r
    ujnowanie (kucie) wylewki,
    kucie scian na głebokość ok 10 cm.
    montaż instalacji.
    zalewanie wylewek,
    położenie kolejnych warstw izolacji tak by izolace były szczelne
    połozenie podłóg- jeśli terakota to zakup nowej na całe pomieszczenie
    tynkowanie ścian
    malowanie całych pomieszczeń w których jest założona instalacja

    To były koszty

    Dolicz jeszcze czas potrzebny dla wyschnięcia wylewek i tynków tak by można było na suchej wylewce położyć np. parkiet, panele a suchą ścianę pomalować. A czas jest często bezcenny

  5. #345
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    ...A do mokrego to żaden odkurzacz się nie nadaje i i tak trzeba sięgnąć po ścierke.Pozdrawiam
    Eee tam żaden Wszystkie się nadają no poza właśnie centralnymi. Musisz tylko pamietać co by worek potem wywalić. No i oczywiście nie wciagać wiader wody. Jak się coś rozleje no tak nieiewle to spoko można. Ćwiczyłem to wiele razy. Ciekawy jestem też czemu ten CO taki "wygodny" efektywny i "szybki" w sprzataniu nie ma zastosowania tam gdzie jest najbardziej potrzebny i gdzie naprawdę dużo się odkurza czyli w hotelah. Jakoś nigdy się nie spotkałem z taką instalacja w hotelu. Gdyby CO było jakimś lepszym i bardziej "profesjonalnym" rozwiazaniem to wszystkie hotele by to miały czyż nie.
    Pozdrawiam

  6. #346
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Inwestor, to zly przyklad. chyba malo hoteli widziałes

    Zastanawia mnie dlaczego najwazniejszym argumentem jest kasa. Czy do wszystkiego w zyciu stosujecie tak ogromny rezim finansowy? Pewnie nie. Rozpoczyna się to kupowaniem odpowiedniej jakości ubrań /powiedzmy dzinsy Levis'a a nie te z supermarketu za 29,90, poprzez kosmetyki /np. Vichy a nie Ziaja /, potem sprzęt AGD, kino domowe, lepsze auto/tzn droższe /......itd.
    Codziennie wybieramy różne towary, budujemy drogie domy, kładziemy kostkę brukową za sakramencką kasę......

    Jak zaczęlismy budowac dom robienie sieci /m.in/ komputerowej wydawalo mi się bezsensem. Teraz kosztowalo nas sporo więcej i czasu i pieniędzy, a do tego nowy remoncik

  7. #347

    Domyślnie

    Przecież odkurzacz centralny właśnie po to ma separator wody, żeby odkurzać błoto i mokre śmieci - dlaczego piszecie że się do tego nie nadaje?
    A zwykłe odkurzacze nie odkurzą mokrych śmieci - a jeśli mają takie funkcje to są wielkie i ciężkie.

  8. #348
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Inwestor, to zly przyklad. chyba malo hoteli widziałes

    ....
    No popatrz popatrz a w którym nowowybudowanym hotelu w naszym kraju jest takie cudo znam ich sporo ale jakoś kurcze nie widziałem. Oczywiście mam na myśli nie te hotele dla studentów tylko te z conajmniej średniej półki.

    BK
    Jakoś nie słyszałem o tym aby CO mógł wciagać mokre. Oczywiście zwykłemu kablowcowi tez nie zaleca sie takiej konsumpcji. Może CO w wersji "full wypas" jak ktoś wyżej napisał za naście tysięcy może takie "pożywienie" łykać. No ale ja nie dałbym takich pieniędzy za takiego "darmozjada" To już chyba gosposia wyszła by taniej.
    Pozdrawiam

  9. #349
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    BK

    Otóż porównałam 2 rozwiązania - raczej gorszy odkurzacz centralny na 300 m2 za ok. 4300 zł i jeden z najlepszych odkurzaczy tradycyjnych za 1000 zł.
    Możesz napisać o jakim konkretnie OC mówisz ? Stwierdzenie gorszy CO za 4300 jest co najmniej intrygujace


    Mój odkurzacz stoi w garderobie podłączony do prądu, tak że wystarczy leciutko pociągnąć i na specjalnych gładkich kółeczkach cichutko podjeżdża.

    Zakładając, ze nie ma schodów, róznicy poziomów podłogi, progów, ram drzwi balkonowych i wejściowych. Rurą CO spokojnie możesz manewrować nad meblami (stołem, krzesłami itp) w przypadku normalnego odkurzacza nie jest to juz takie proste (krótsza rura)
    A co z obijaniem sie odkurzacza po kantach ?



    Następny argument - nowoczesny odkurzacz tradycyjny tak samo trzeba przechować, jak rurę do CO - nie ma kompletnie żadnej różnicy.

    To prawda

    Jeżeli chodzi o zalety tzw. automatycznej szufelki, to mnie to absolutnie nie przekonuje, nie widze bowiem żadnej różnicy - w jednym przypadku muszę wyciągnąć szufelkę i szczotkę za 4 zł z Tesco, w drugim przypadku wyciągam samą szczotkę.

    Tu sie z Tobą zupełnie nie zgadzam. Bierzesz miotłę, zgarniasz okruchy w okolice wlotu, odsłaniasz go nogą i już. W wersji konwencjonalnej bierzesz miotłę zgarniasz okruchy następnie bierzesz z dajmy na to z pod zlewu miotełkę i śmietniczkę (schylasz się) kucasz lub klękasz zgarniasz okruchy wstajesz pochodzisz do kubła schylasz się wysypujesz i odwieszasz miotełke ze smietniczką. Na koniec zamykasz drzwiczki
    Nadal nie widzisz zadnej róznicy ?


    Poza tym odkurzacze centralne to także jakiś sprzęt o ograniczonym czasie użytkowania, w dodatku tutaj wymiana na nowszy, lepszy model (nowoczesność i postęp techniczny już tu były przez kogoś cytowane) będzie sie wiązała z wiele większym wydatkiem,

    To akurat zupełnie do mnie nie przemawia jaka wymiana i po co ? Okurzacz ma odkurzać i juz po co wymiana na lepszy model ? Zawsze kupowałem solidne sprzęty bez zbednych bajerów, jaki procent funkcji z zelazka, pralki rzeczywiście wykorzystujesz ?


    Następna sprawa - ilość gniazd a estetyka pomieszczeń.
    Otóż ja już napisałam, że buduję dom 300 metrowy - powierzchnia całkowita, garaż w bryle.Aby wygodnie odkurzać dom o takiej powierzchni potrzebuję wg instalatorów co najmniej 7 gniazd i 2 węże, a nawet 3, bo do garażu mam dojście przez werandę, czyli z tych 4300 zł robi mi się jeszcze większa kwota, albo drugie wyjście - na werandzie i w garażu używam tradycyjnego odkurzacza - tylko jaki to ma wtedy sens???? Absolutnie żadnego, a jestem w tyle o ponad trzy tysiące zł.

    Wiesz co ? Dla zasady wezwałbym jeszcze innego instalatora, tacy ludzie mają tendencję do zawyżania z wiadomych powodów. Być może sie mylę ale co CI szkodzi ? Albo zrób test z 9 m szurkiem lub wężem ogrodowym, wtedy zobaczysz ile rzeczywiście bedziesz tych gniazd potrzebować


    nie instaluję centralnego odkurzacza, a za te 2 - 3 tysiące zł polskich mam zrobioną samodzielnie dużą garderobę z gotowych elementów.
    Pozdrawiam serdecznie.

    Nie ma idealnych rozwiązań, każde ma swoje zalety i wady dla jednego wady sa większe od zalet dla drugiego odwrotnie. Jest też kwestia stylu życia i podejścia do pewnych spraw, chociazby do sprzatania Ja uważam ze oba rozwiazania są dobre i to na które należałoby sie zdecydować zalezy od domu i jego mieszkańców.

    również pozdrawiam

  10. #350
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Inwestor, delikatnie nadmieniam, ze istnieją także hotele poza granicami naszej ukochanej ojczyzny I tu zastrzegam się, ze Bron Boże nie mam nic do polskich hoteli. Macham biała flagą, nie bić proszę

  11. #351
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    BK jeszcze link do instrukcji montażu http://www.beam.com.pl/installation.html

  12. #352
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    [Ciekawy jestem też czemu ten CO taki "wygodny" efektywny i "szybki" w sprzataniu nie ma zastosowania tam gdzie jest najbardziej potrzebny i gdzie naprawdę dużo się odkurza czyli w hotelah. Jakoś nigdy się nie spotkałem z taką instalacja w hotelu. Gdyby CO było jakimś lepszym i bardziej "profesjonalnym" rozwiazaniem to wszystkie hotele by to miały czyż nie.
    Pozdrawiam

    I tu sie mój drogi mylisz, to rozwiązanie jest wręcz idealne do sprzatania duzych budynków, hoteli i hal przemysłowych i jest w ten sposób wykorzystywane na świecie. A nasza szara rzeczywistość ? Nadal pokutuje standard sprzataczki z wiaderkiem i miotłą, niestety...

  13. #353
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Inwestor, delikatnie nadmieniam, ze istnieją także hotele poza granicami naszej ukochanej ojczyzny I tu zastrzegam się, ze Bron Boże nie mam nic do polskich hoteli. Macham biała flagą, nie bić proszę
    Toć przecież poza naszym krajem kończą się granice "wpływów" sanepidu dlatego o inne kraje nie pytam
    Dobrzykowice
    z tego co się orientuje to jest to znikomy procent takich obiektów z OC. Może się słabo orientuję może już OC ma większość hoteli na świecie tylko u nas jesteśmy jeszcze w jaskiniach. Dlatego nie możemy porównywać się z innymi krajami bo u nas sa jedne z najostrzejszych przepisów sanitarnych i higienicznych pewnie to dla tego że w jaskiniach jest trudno utrzymać porządek.
    Tylko nie bić za mocno please
    Pozdrawiam

  14. #354
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Inwestor, no wiesz co? Teraz z sanepidem wyjeżdżasz I jeszcze sugerujesz, ze w innych krajach nie dbają o zdrowie mieszkańców

  15. #355
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobrzykowice

    I tu sie mój drogi mylisz, to rozwiązanie jest wręcz idealne do sprzatania duzych budynków, hoteli i hal przemysłowych i jest w ten sposób wykorzystywane na świecie. A nasza szara rzeczywistość ? Nadal pokutuje standard sprzataczki z wiaderkiem i miotłą, niestety...
    Oczywiście Dobrzykowice w tym względzie masz słuszność
    . Tylko kurcze jakoś nie spotkałem w duzych halach jak hipermarkety dworce. itp obiekty co by któś z rurą na 50m biegał i wsysał. A adkurzcze jak najbardziej spotkałem. Tylko takie już podrośnięte. Ludek se na nich siedził i kierował jak samochodem. Przy dużych powierzchniach pokrytych wykładzinami dywanowymi tez takie pojazdy się spotyka to własnie w hotelach. No ale to tylko ja to widziełem więc nie ma się czym przejmować. No my se tu gadu gadu a to dzisiaj sobota i trza się za sprzatanie brać . No ele dzisiaj samo zmywanie mopem bez odkurzania więc jakoś jeszcze bez centralnego przeżyje (mowa oczywiście o pani która sprząta )
    Pozdrawiam

  16. #356
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    [quote="inwestor"]

    Oczywiście Dobrzykowice w tym względzie masz słuszność
    . Tylko kurcze jakoś nie spotkałem w duzych halach jak hipermarkety dworce. itp obiekty co by któś z rurą na 50m biegał i wsysał. A adkurzcze jak najbardziej spotkałem. Tylko takie już podrośnięte. Ludek se na nich siedził i kierował jak samochodem. Przy dużych powierzchniach pokrytych wykładzinami dywanowymi tez takie pojazdy się spotyka to własnie w hotelach.

    raczej tego rodzaju "odkurzacz" nie jest w niczym zblizony w pochodzeniu do standartowego odkurzacza domowego.
    I tego rodzaju "odkurzacze" jak nazwałes nigdy nie sprzątają hoteli, jak sobie wyobrażasz jeżdżenie czyms takim po korytarzach, pokojach i pomiedzy fotelami w foyer?

    znalazłam taki artykulik o OC, noże warto przeczytać
    http://www.polskiinstalator.com.pl/a..._cent_odku.htm

  17. #357
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Majka spoko pisałem tylko o dużych holach a nie o odkurzaniu pokoi. To kol. Dobrzykowice napisał o dużych holach że niby OC jest do tego idealny.
    Pozdrawiam

  18. #358

    Domyślnie

    Też jestem zainteresowany odkurzaczem centralnym ale nie wiem czy podałam finansowo?
    Pozdrowienia dla wszystkich zmęczonych

  19. #359

    Domyślnie

    Maju,

    wiesz, że jestem zwolennikiem i posiadaczem CO ( szczęśliwym )
    niestety, Twój argument o hotelach za granicą naszej kochanej Ojczyzny nie bardzo tu pasuje.
    po pierwsze rozmawiamy o warunkach Polskich.
    nasze rozwazania zeszły na poziam kasy.( czy sie oplaca, czy nie)
    a doskonale wiesz, że tam sie po prostu więcej zarabia.
    po drugie w krajach, powiedzmy o zblizonym poziomie rozwoju, w hotelach raczej zauważyłem potężne kombajny sprzątające z (funkcją piorącą jak mniemam). ale może nie byly to nowe hotele?

    mimilapin,
    dlaczego gniazda CO psuja ci efekt?
    elektrycznych gniazdek tez nie masz?

    ja mam na piętrowy domek 120m2, tylko 2 gniazda i doskonale sie to sprawdza.

    ale , co tam...


    myślę, że należy zadac podstawowe pytanie:

    czy jest ktoś, kto ma CO, i nie jest zadowolony?


    pozdrawiam

  20. #360
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Oorbus to nie był argument za instalowaniem CO, tylko stwierdzenie faktu Postanowilam nie brać udziału w zażartej dyskusji zwolennikow i przeciwników CO. Jako obserwator dorzucam tylko sprostowania

Strona 18 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony