dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 2 z 121
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2408
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    centralny odkurzacz wcale nie jest taki drogi , mnie kosztował ok 3300 zł , sama instalacja ( rury ,kształtki ) ok 300 zł , działa bardzo dobze , jeśli instalacja jest zrobiona prawidłowo to nie ma się tam co zatkać , hałas jest bardzo mały , nawet jeśli nie filtruje dokładnie powietrza to i tak wydmuchuje je na zewnątrz , poza tym rozpoczęcie odkurzania nie wzbija w powietrze kurzu znadującego się w pomieszczeniu ( nawet RAINBOW wzbija kurz )

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    No właśnie czy można prać dywany i zbierac płyny przy pomocy odkurzaczy centralnych?

  3. #23

    Domyślnie

    Zdaje mi sie ze gdzies na WWW widzialem przystawki umozliwiajace zbieranie cieczy. Czy byly tez do prania - nie pamietam.

    Pozdrawiam
    Dlugi

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bel

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    1

    Domyślnie

    Pamiętajcie o jeszcze jednej wielkiej zalecie centr. odk. - idelany dla alergików. Zadne świństwa z niego nie przedostają się do wnętrza domu. Wszystko jest wydmuchiwane na zewnątrz. Ja za instalacje (3 gniazdka + szufelka pod szafką w kuchni zapłaciłam 1000 zł). A koszty? No cóż małe nie są, ale i tak są dużo niższe od sławetnego Rainbow'a za +- 10000 (którego nikomu nie polecam - wyrzucone pieniądze - wiem to z doświadczeń przyjaciół)Pozdrawiam BEL

  5. #25

    Domyślnie

    bel, nie mogę się z Tobą zgodzić.
    Moi rodzice uzywają Rainbow-a od ponad 5 lat bardzo sobie go chwaląc. Ja sam czasem od nich pożyczam i trzepie łóżko.. I wtedy widać co tam się dzieje...
    Co do centralnego to wszystko wygląda dobrze ale słyszałem że w przewodach ściennych rozwijają się bakterie i mikroorganizmy, którcyh nie sposób usunąć.
    Siła ciągu też zależy od długości węża więc im dłuższy tym jest słabsza.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Maco dnia 2002-04-09 21:25 ]</font>

  6. #26

    Domyślnie

    Gdzie w Warszawce mogę kupić rurki, kształtki do instalacji centralnego odkurzania. zainstaluje sobie sam, a odkurzać kupię jak mnie będzie jeszcze stać po wykończeniu chalupy.

    dzieki za jakis namiar może z cenami?
    ________________________
    U mnie problemem nie jest zakres robót a czas i pieniądze......

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Spróbuj http://www.odkurzacze.waw.pl/
    Zakupów możesz dokonać przez internet.

  8. #28

    Domyślnie

    Ja obawiam się hałasu na zewnątrz, podobno typowy odkurzacz centralny wydaje dźwięki dochodzące do 70 dB - to chyba bardzo głośno. Fajnie, że w domu będzie cicho, ale sąsiedzi nie będą zadowoleni z odgłosów startującego samolotu.
    Mam nadzieję, że zaraz jakiś użytkownik zaprzeczy - mnie tylko hałas na zewnątrz powstrzymuje przed kupnem takiej zabawki.

  9. #29

    Domyślnie

    Aby się przekonać jak hałasuje jednostka centralna trzeba się udać do pierszego lepszego sprzedawcy posiadającego pokazową instalacę. Słyszałem pracę proponowanej mi jednostki i naprawdę nie wiem skąd biorą się poglądy o hałasie zbliżonym do wystepującegto w okolicach lotniska. Wg. moich odczuć hałas przy pracy jest porównywalny z tym jaki wytwarzały stare odkurzacze, tyle, że ja słyszałem pracę turbiny, a sąsiedzi będą słyszeli jedynie wydech z rury. Odgłos pracy turbiny będzie tłumiony ścianami zewnętrznymi domu (na ogół ocieplanymi) więc dobrze tłumiącymi dźwięki.

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    Uzywam odkurzacza centralnego. Jest zainstalowany w garazu. W domu go nie slychac. Podczas odkurzania slychac na zewnatrz dosc glosny szum wyrzucanego powietrza. Jesli dzialka jest mala (szeregowiec), to sasiedzi sie wkurza. Ja mam stosunkowo duza, wiec uciazliwosc jest do zniesienia. Ale latem, gdy kwitnie zycie ogrodowe odglos jest koszmarny,
    pzdr
    Bob

  11. #31

    Domyślnie

    Słyszałem ża mozna zamontować tłumiki na wylocie powietrza.

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    Ja mowie o sytuacji, gdy tlumik jest zamontowany.
    Bob

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregorus

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Witam!
    Nie wiem, jak ma się to do hałasu powstającego przy wywiewaniu powietrza, ale f-m Disan posiada w swojej ofercie odkurzacze, których hałas sięga poziomu 63dB(bez tłumika). Zwykły odkurzacz centralny, to hałas rzędu 79dB, przy założeniu, że 3dB to dwa razy głośniej, a tutaj mamy różnice 16dB ......
    Gregorus
    P.S.
    W poniedziałek, chyba kupię instalacje z tej f-my, to wtedy podam inne dane.

  14. #34

    Domyślnie

    A czy 1000 m kw. to dość duża działka, żeby odkurzacz nie spowodował konfliktu z sąsiadami?

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    To zależy tylko od stopnia zażyłości z sąsiadem
    Pozdrawiam

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Wowka dnia 2002-04-11 10:33 ]</font>

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    1000 m to spora dzialka. Konfliktu nie bedzie, tym bardziej, ze odkurzacz chodzi niezbyt czesto. Moim zdaniem problem pojawia sie w gestej zabudowie (szeregowce), gdy dzialka ma 6 m szerokosci. Wtedy nie ma sily. Halas wurzucanego powietrza bedzie sasiadowi przeszkadzal.
    pzdr
    Bob

  17. #37

    Domyślnie centralny odkurzacz

    Może ktoś wyrazi swoją opinię na w/w temat. Przymierzam się do instalacji ale ostatnio usłyszałem negatywne opinie.Może ktoś kto użytkuje taki odkurzacz napisze pare słów. Pozdrawiam.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Napisz jakie są te negatywne opinie które słyszałeś i wtedy będziemy mogli porozmawiać o konkretach.

  19. #39

    Domyślnie centralny odkurzacz

    Chodzi o roztocza ,że mimo wszystko gromadzą się w instalacji, drugą sprawą jest podciśnienie ,które powoduje zasysanie powietrza przez.kanały wentylacyjne,powietrze to niekoniecznie musi być czyste. Ponieważ mam dziecko alergika takie opinie trochę mnie niepokoją.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Co do roztoczy to było już to wałkowane na forum - można pociągnąc np wątek http://murator.com.pl/forum/viewtopi...=10222&start=0

    Sądzę, że negatywne opinie są rozpowszechniane przez osoby które nie zainstalowały takich odkurzaczy w swoich domach.

    Nawet jeśli roztocza zostaną w instalacji centralnego odkurzacza to przecież także i zostaną np. w rurach Rainbow`a - cena podobna a może nawet instalacja jest tańsza.

Strona 2 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony