dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 3 z 121
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2408
  1. #41
    Guest

    Domyślnie

    Tu chyba chodziło o wyciąganie żyjątek z kanałów wentylacyjnych, a nie z odkurzacza!?

  2. #42

    Domyślnie

    Wowka. dzięki za namiary. pozdrawiam

  3. #43
    Guest

    Domyślnie

    ja myślę że warto

  4. #44
    Guest

    Domyślnie

    a co z przewodami jak je czyscic -czy to nie bedzie siedlisko "kultury"

  5. #45

    Domyślnie

    Instalację robiłem sam z materiałów firmy Beam. Jednostki centralnej jeszcze nie kupiłem bo chałupa w stanie budowy. Koszt instalacji nieduży a przydać się może. Jeżeli chodzi o jednostkę centralną to kumpel kupił sobie jeszcze w czasach gdy w Polsce nie było to tak popuralne odkurzacz w wykonaniu przemysłowym za 1/2 ceny jednostki firmowej i działa że aż miło. Nie polecam stosowania standardowych rur PVC fi50 tzw kanalizacyjnych - mają one zupełnie inne właściwości elektrostatyczne.

  6. #46
    tomek z londynu
    Guest
    tomek z londynu

    Domyślnie odkurzacze

    a jak to sie ma z moca ssaca takiego odkurzacza czy dziala on lepiej od typowego? jaki jest koszt takiego worka i jaka one maja pojemnosc? pozdrawiam uzytkownikow z zalanego deszczem Londynu

  7. #47

  8. #48

    Domyślnie Proszę o opinie na temat centralnego odkurzacza.

    Czy instalowanie tego sprzętu jest sensowne?
    Aneta

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie Re: Proszę o opinie na temat centralnego odkurzacza.

    Cytat Napisał Anitas
    Czy instalowanie tego sprzętu jest sensowne?
    Tak, jest sensowne.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  10. #50

    Domyślnie

    mam od 8miesiecy i jestem bardzo zadowolony

  11. #51

    Domyślnie

    Mieszkaliśmy kiedyś w domu, który miał centralny odkurzacz i żona niezbyt była z niego zadowolona. Przeszkadzał jej bardzo długi wąż, który tak czy inaczej trzeba wszędzie ciągnąć. Teraz budujemy swój dom i nie robimy żadnego centralnego odkurzacza.

    Plusem było, że ssane powietrze nie wpada do wewnątrz, co przy alergiach może być problemem. Ale jeśli się ma Wodnika różnica znika.

  12. #52

    Domyślnie

    My nie zrobimy, bo nie chcemy miec kolejnych rur w scianach/podlogach. Przypuszczam, ze tu podobnie jak przy rozprowadzaniu powietrza z kominka(obecnie mamy) zwieksza sie akustyka domu i jest glosniej

  13. #53

    Domyślnie

    A ja mam już dość ciągania wodnika po wszystkich kątach, góra i dół. I naprawdę wyczekuje chwili, by zainstalować centralne odkurzanie.

  14. #54

    Domyślnie

    Dla nas też głównym argumentem przeciw było kucie ścian.
    Sam robiłem instalacjęelektryczną i już wystarczająco się przy tym ścian na rozwalałem, a konstrukcja jest z Porothermu ...

    Pozatym ok. 2000zł na odkurzacz to już zdecydowana rozrzutność
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał xavi
    ....
    Pozatym ok. 2000zł na odkurzacz to już zdecydowana rozrzutność
    Nie byłbym tak stanowczy w udzielaniu odpowiedzi.... Dla jednych 2000 zł to kwota którą żal wydać gdyż można kupić odkurzacz za 150 zł., a dla innych jest to zdecydowanie taniej niż cena odkurzacza Reinbow.

    Inna sprawą jest to, że posiadanie odkurzacza centralnego nie jest wcale obowiązkowe.... Jak kto lubi.

    Ps. kwota 2000 zł jest zbyt niska by kupić jednostkę centralną, wykonac rozprowadzenie oraz zamontować gniazda i szufelki.

    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    zastanawia mnie dlaczego podnosicie kwestie ceny. Dom przecież cholernie duzo kosztuje, a taki odkurzacz jest niklym procentem w wydatkach Rainbow, może fajnie pozbawia dom z roztoczy, ale halas robi niemilosierny Jednostka centralna ma wyrzut powietrza na zewnatrz, więc halas jest slyszalny z tej częsci domu.
    Dlugość węża mozna dac więcej gniazd i wąż będzie krótszy. Przy odkurzaniu zwyklym odkurzaczem, dodatkowo pod nogami plącze się kabel i on sam

  17. #57

    Domyślnie

    z ta akustyka scian to juz przesadziles, a gniazdka energetyczne tez pominales przy budowie domu?
    widze ogromna roznice pomiedzy odkurzaczem centralnym a normalnym, kabel lektryczny, wyjace pudlo i mimo wszystko waz a tylko wezem troche dluzszym


    dom mam z porothermu 44 P+W

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    zastanawia mnie dlaczego podnosicie kwestie ceny. Dom przecież cholernie duzo kosztuje, a taki odkurzacz jest niklym procentem w wydatkach Rainbow, może fajnie pozbawia dom z roztoczy, ale halas robi niemilosierny Jednostka centralna ma wyrzut powietrza na zewnatrz, więc halas jest slyszalny z tej częsci domu.
    Dlugość węża mozna dac więcej gniazd i wąż będzie krótszy. Przy odkurzaniu zwyklym odkurzaczem, dodatkowo pod nogami plącze się kabel i on sam
    w 100 % zgadzam sie z toba ... poza tym mozna wykonac sama instalacje na poczatku - czyli gdy mamy najwiecej wydatkow na inne BARDZO WAŻNE instalacje czy wykonczenia
    /Roland

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Centralny ??? jak kto lubi - nie zawsze jest przydatny. Ja nie instalowałem. Poszedłem na minimum dywanów i wykładzin. Prawie całe podłogi zmywanlne. Zmywam albo mopem - cicho i bez kabla ale niezbyt dokładnie. Albo odkurzaczem tradycyjnym na mokro. Centralny nie może zmywać na mokro podłogi ani prać mebli ani myć okien itp. . Tak czy siak poza centralnym niezbędny jest jeszcze w domu odkurzacz piorący. Skoro i tak mausi być w domu tradycyjny to po grzyba jeszcze centralny.
    Pozdrawiam

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    odkurzacz jak sama nazwa wskazuje słuzy do wciagania kurzu
    do mycia mam mopę, ale nią nie mogę zgarniac kurzu, sierści psa, piachu itp. Do tego sluzy odkurzacz
    Do czego miałaby mi sluzyc maszyna o pieknej nazwie "odkurzacz tradycyjny piorący"

Strona 3 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony