dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 68 z 121
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.360 z 2408
  1. #1341
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_00
    Wylewki bede robil po tynkach, oczywiscie ze na pape dam ocieplenie i rurki zmieszcza sie w tej warstwie, mi chodzi jednak o to ze jak dam pape przed kladzeniem rurek do odkurzacza i dopiero pozniej bede tynkowal to pewnie tynkarze uszkodza mi pape i tyle bedzie ona izolowac. Moze lepiej rozlozyc rurki po tyku a jedynie miejsca gdzie beda puszki poprawic tykniem.
    Skoro zdecydowałeś się robić wylewki po tynkach, to wystarczy, że obsadzisz w ścianach gniazda, wypuszczając z nich krótkie, zaślepione rurki. Nie zapomnij o wyprowadzeniu z gniazd przewodów elektrycznych.

    Powodzenia.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  2. #1342

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_00
    Wylewki bede robil po tynkach, oczywiscie ze na pape dam ocieplenie i rurki zmieszcza sie w tej warstwie, mi chodzi jednak o to ze jak dam pape przed kladzeniem rurek do odkurzacza i dopiero pozniej bede tynkowal to pewnie tynkarze uszkodza mi pape i tyle bedzie ona izolowac. Moze lepiej rozlozyc rurki po tyku a jedynie miejsca gdzie beda puszki poprawic tykniem.
    Mozesz ulozyc rurki a pozniej zdemontowac czesc z podlogi zostawiajac to co jest w scianach z latwym podejsciem by ponownie ulozyc rurki podlogowe. A jak zrobisz instalacje wodna po tynkach?

    Ukladajac styropian na papie pamietaj o tym, ze w wiekszosci papy sa agresywne w stosunku do styropianu i po niedlugim czasie ten styropian moze zniknac z podlogi jak bedzie lezal na takiej papie. Musisz to rozdzielic folia (na czysty rozum to tez nie jest pewniek bo folia moze sie uszkodzic) albo dac pape nieagresywna w stosunku do styropianu

  3. #1343

    Domyślnie

    Zapytam tych, co już mają: Rurki - prosta sprawa, posklejałem sam. Ale czy zawieszenie, podłączenie jednostki centralnej, założenie gniazd i podłączenie kabelków itd powinna montować firma, bo to wyższa szkoła jazdy? Może traci się gwarancję robiąc to samemu? Jak to jest. Ktoś robił wszystko sam?

  4. #1344

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Zapytam tych, co już mają: Rurki - prosta sprawa, posklejałem sam. Ale czy zawieszenie, podłączenie jednostki centralnej, założenie gniazd i podłączenie kabelków itd powinna montować firma, bo to wyższa szkoła jazdy? Może traci się gwarancję robiąc to samemu? Jak to jest. Ktoś robił wszystko sam?
    Instrukcji montazu do odkurzaczy nie dolaczaja?, nie wiem jak ma sie do tego gwarancja, ale dla mnie to jest podlaczenie zasilania, dwoch przewodow idacych do gniazdek, dwoch rurek i ew. zalozenie tlumika na jedna rure, poza tym fizyczny montaz odkurzacza na scianie
    Przecietna osoba nie majaca dwoch lewych rak do prac manualnych wyposazona w odpowiednie narzedzia moze to zrobic

  5. #1345
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Zapytam tych, co już mają: Rurki - prosta sprawa, posklejałem sam. Ale czy zawieszenie, podłączenie jednostki centralnej, założenie gniazd i podłączenie kabelków itd powinna montować firma, bo to wyższa szkoła jazdy? Może traci się gwarancję robiąc to samemu? Jak to jest. Ktoś robił wszystko sam?
    Dokładnie tak. Dla zachowania 5-letniej gwarancji, zleciłem montaż jednostki centralnej autoryzowanej firmie.
    Otrzymałem fakturę na jednostkę + montaż z 7% VAT. Opłacało się.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #1346
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ja zrobiłem podejście pod gniazdo zakończone kolanem,które zaślepię przed tynkami coby mi nie zasyfili w środku,do tego kilka metrów kabla!
    Po tynkach dokończę instalację!
    Dokładnie tak samo zrobiłem z instalacją wody ciepłej i zimnej
    Jest jeszcze inne wyjście ,,, kucie tynków

  7. #1347

    Domyślnie

    W sprawie wylotu z odkurzacza: czy wprowadzenie wylotu do kanału wentylacyjnego otwartego poniżej jest możliwe i dopuszczalne? Czy czasem takie rozwiązanie nie ma jakichś "plusów ujemnych"?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  8. #1348

    Domyślnie

    Gdzies czytalem instrukcje montazu i tam zaliczono podlaczenie wylotu do wentylacji jako plus dodatni pod warunkiem ze ten kanal wentylacyjny nie jest polaczony z innym pomieszczeniem.

  9. #1349

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkii
    Gdzies czytalem instrukcje montazu i tam zaliczono podlaczenie wylotu do wentylacji jako plus dodatni pod warunkiem ze ten kanal wentylacyjny nie jest polaczony z innym pomieszczeniem.
    No właśnie chodzi o to, że kanał jest połączony z pomieszczeniem, ale poniżej potencjalnego wprowadzenia wylotu odkurzacza. Instalator powiedział, że nie ma żadnych problemów z takim podłączeniem wylotu, ale ja wolałbym być tego pewien...
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  10. #1350

    Domyślnie

    A jak centralny odkurzacz znajduje sie w kotlowni i jest jeden kanal wentylacyjny?, chodzi mi o to, ze wentylacja jest wazna w kotlowni i czy podpinac tam ujscie odkurzacza mozna z tego kanalu korzystac dodatkowo jako wentylacyjnego?

  11. #1351

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado
    No właśnie chodzi o to, że kanał jest połączony z pomieszczeniem, ale poniżej potencjalnego wprowadzenia wylotu odkurzacza. Instalator powiedział, że nie ma żadnych problemów z takim podłączeniem wylotu, ale ja wolałbym być tego pewien...
    Moim zdaniem bedzie dmuchac z instalacji do tego pomieszczenia podczas odkurzania. Powietrze z odkurzacza jest do pewnego stopnia sprezone- caly przawod wentylacyjny znajdzie sie pod cisnieniem i ujscie nastapi przez dostepne otwory czyli pokoj i wylot na kominie. Powietrze bedzie uchodzic w ilosciach proporcjonalnych do srednicy tych otworow i ich odleglosci od wlotu powietrza.
    Moze podlacz najpierw prowizorycznie i zobacz jak bardzo bedzie dmuchac z kratki do tego pokoju. Jak Ci nie bedzie przeszkadzac to montoj... tylko wtedy mnie zastanawia po co wogole sie wysilac- wyprowadz wylot do pomieszczenia gdzie jest odkurzacz...

    PS. a przelotu przez sciane nie chesz ?

  12. #1352

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado
    No właśnie chodzi o to, że kanał jest połączony z pomieszczeniem, ale poniżej potencjalnego wprowadzenia wylotu odkurzacza. Instalator powiedział, że nie ma żadnych problemów z takim podłączeniem wylotu, ale ja wolałbym być tego pewien...
    Moim zdaniem bedzie dmuchac z instalacji do tego pomieszczenia podczas odkurzania. Powietrze z odkurzacza jest do pewnego stopnia sprezone- caly przawod wentylacyjny znajdzie sie pod cisnieniem i ujscie nastapi przez dostepne otwory czyli pokoj i wylot na kominie. Powietrze bedzie uchodzic w ilosciach proporcjonalnych do srednicy tych otworow i ich odleglosci od wlotu powietrza.
    Moze podlacz najpierw prowizorycznie i zobacz jak bardzo bedzie dmuchac z kratki do tego pokoju. Jak Ci nie bedzie przeszkadzac to montoj... tylko wtedy mnie zastanawia po co wogole sie wysilac- wyprowadz wylot do pomieszczenia gdzie jest odkurzacz...

    PS. a przelotu przez sciane nie chesz ?

  13. #1353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deamos
    A jak centralny odkurzacz znajduje sie w kotlowni i jest jeden kanal wentylacyjny?, chodzi mi o to, ze wentylacja jest wazna w kotlowni i czy podpinac tam ujscie odkurzacza mozna z tego kanalu korzystac dodatkowo jako wentylacyjnego?
    a jak chcesz to podlaczyc zeby bylo zarazem szczelne zeby powietrze z odkurzacza szlo przez kanal i zarazem nieszczelnie zeby wentylacja mogla dzialac ?

  14. #1354
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Moim zdaniem pomysł z odprowadzaniem powietrza z c.o poprzez pion wentylacyjny jest pomysłem chybionym.

    - W budynku na 100% nie został zaprojektowany wolny pion wentylacyjny. Jest to zbyt droga zabawa by robić to na wyrost.
    Jesli taki w budynku masz, to został on "wygospodarowany" kosztem pogorszenia wentylacji w pomieszczeniu.

    - mimo, że wylot powietrza z jednostki c.o. prowadzony jest przez tłumik, na zewnątrz budynku słychać jednak szum pracy odkurzacza. Wątpię, by ten dźwięk pozostał bez wpływu na komfort użytkowania pomieszczeń przez które przechodzi pion wentylacyjny.


    Moja propozycja - skieruj strumień powietrza na zewnątrz budynku, posługując się w tym celu instalacją zatopioną poziomo w wylewce.

    Powodzenia
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  15. #1355

    Domyślnie

    jak cudnie! wreszcie mężczyzna, który chce wziąć na siebie całą odpowiedzialność za utrzymanie rodziny i wszystkie "poważne" sprawy domowe... oby takich więcej, a możemy znów "być słodkimi kobietkami"!
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  16. #1356

    Domyślnie

    Od miesiąca posiadam OC BEAM instalacje robiłem sam na etapie wylewek
    koszt 300 zł 3 gniazda odkurzacz montowała mi firma,
    pierwsze spostrzeżenia:
    + o wiele ciszej od zwykłego odkurzacz pomimo że jednostka zamontowana
    jest w kotłowni bez drzwi
    + siła ciągu
    + akcesoria- teleskopowa sztywna rura, wąż z prawdziwego zdarzenia bardzo elastyczny (mięki) a mimo to ponoś wytrzymały można po nim samochodem przejechać
    + i chyba rzecz najważniejsza wyrzut powietrza (kurzu) na zewnątrz.

    Jedyny minus jak do tej pory to składanie i wyjmowanie długiego węża,
    ale to i tak lepsze od tachania normalnego odkurzacz.
    Reasumując jesteśmy mega zadowoleni z OC mimo niemałego kosztu 3600 zł.

  17. #1357

    Domyślnie

    tez swój odpaliłem. i jakims cudem okazało się, ze działa!!! instalacja szczelna i ciągnie jak smok przy tym cichy i nie kurzy.

  18. #1358

    Domyślnie

    To ja dodam że swój odpaliłem już z jakie 4 miesiące temu i o dziwo też działa i ciągnie i to nieźle
    Instalacje robiłem sam filozofij w tym nie ma żadnej jednostkę tyż sam wieszałem też bez filozofij , jezd super ino tylko ten chłolernie długaśny pyton wijący się po podłodze i oplatający moją córcię od stóp do głowy i jeszcze obie ręce jak proszę ją o przeniesienie go z dołu do góry lub odwrotnie
    A co do głównego wątku zmywarki to u nas ja byłem przeciw, ale moja lepsza połowa zagoniła mnie do mycia garów, więc chcąc nie chcąc musiałem kupić, bo robić to mogę wszystko, ale mycie garów wywołuję alergię.
    Mamy już 7 rok whirpoola ileś tam zmysłów - chyba odrobinę ma tych zmysłów od nas mniej, ale garami zajmuje się znacznie od nas lepiej.
    Wg mnie gość - bo oczywiście jak twierdzi moja połowica zmywarkę musiał wymyślić facet /jak wszystko co rozsądne na tym świecie - dopisek autora/ powinien dostać za ten szpej Nobla.

  19. #1359

    Domyślnie

    Przymierzam się do zakupu i mam jedno istotne pytanie do użytkowników.
    Czy łatwo jest zapachać gniazda?
    Tzn. czy jeśli trafi się na ambitnego szkraba, czy może taki nawtykać do środka przedmiotów itp, które definitywnie zatkają gniazdo i wyłączą je na jakiś czas z użytkowania? Nie miałam gniazda od OC w ręku, więc nie mogę sama ocenić. W necie znalzałam gniazda zamykane na klucz, ale koszt ich jest dośc wysoki ponad 200 zł/sztuka.
    Np.
    http://www.ogrzewanie.sklep.pl/index...1c5ffb3aad79a6

  20. #1360

    Domyślnie

    Instalacja zrobiona z kształtek do OC charakteryzuje sie m. innymi tym, że do podłączenia gniazd są specjalne kolanka 90, które mają mniejszy promień niż pozostałe kolanka instalacji. Efekt taki, że jeśli coś przejdzie przez to kolanko za gniazdem to doleci do odkurzacza, nawet jesli szkrab nawtyka dużo małych rzeczy typu np klocki to wyjmiesz je z pojemnika na smieci. Gorzej jeśli wrzuciłby coś cięzkiego no nie wiem może kulkę od łożyska czy coś na tyle ciężkiego że odkurzacz tego nie podniesie swoim ciągiem to będzie siedziało w rurce i może zbierać zanieczyszczenia. Można zawsze zasłaniać czymś gniazda, kwiatkiem, jakąś małą szafeczką, ja mam np w salonie za kolumną, choć moja córa już wyrosła z takich pomysłów, ale jakoś tak sprytnie wyszło.

Strona 68 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony