dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Płyty gipsowe przyklejane do sufitu.

    Witam

    Teść zaproponował mi zamiast sufitu podwieszanego na metalowych profilach przyklejenie płyt do sufitu a na drugi dzien przykręcenie go jeszcze przy pomocy kołkow rozporowych.

    Czy to jest dopuszczalne i czy ktoś widział taki sposób.

    Wydaje mi sie że jest to nie dopuszczalne ale teśc nie da się przekonać twierdząc ze widział juz takie roboty.

    Pozdrawiam

    Puszka

  2. #2

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem kiepskie rozwiązanie

    Nie wiem jaki masz sufit (krzywy/prosty), ale jak się zrobi stelaż to na bank będzie prosto. A takie przyklejanie - nie czarujmy się płyta nie waży 5 kg, będzie trzeba podeprzeć - czyli jakieś magiczne stelaże do podpierania, które nie zawsze muszą równo podeprzeć
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    Producenci płyt zabraniają ich przyklejania do sufitów.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie

    Spotkałem się w podręcznikach (np. Rigips'u) z zaleceniem nieprzyklejania płyt do stropu. Było to jednak zalecenie, a nie zakaz. Sam mając równe stropy będę kręcił je na listwach drewnianych 1 cm, zależy mi bowiem na wysokości pomieszczeń.

  5. #5

    Domyślnie

    No tak, ale to już mniej istotne, za pośrednictwem czego przykręcisz płyty do sufitu. Grunt, żeby nie przyklejać
    Pozdrawiam,
    Krisker

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Płyty gipsowe przyklejane do sufitu.

    Cytat Napisał Puszka
    Witam

    Teść zaproponował mi zamiast sufitu podwieszanego na metalowych profilach przyklejenie płyt do sufitu a na drugi dzien przykręcenie go jeszcze przy pomocy kołkow rozporowych.

    Czy to jest dopuszczalne i czy ktoś widział taki sposób.

    Wydaje mi sie że jest to nie dopuszczalne ale teśc nie da się przekonać twierdząc ze widział juz takie roboty.

    Pozdrawiam

    Puszka
    Proponuję stelaż z profili stalowych.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie przyklejać. Jakoś nie czułbym się komfortowo pod czymś, co może odpaść, a przyklejane płyty mają taką możliwość.

    Jeżeli masz równy strop to możesz wykorzystać profile kapeluszowe. Zabierają bardzo mało miejsca.

  8. #8

    Domyślnie

    To czyste szaleństwo.Może i trzymały by się takie płyty na równym solidnym ceramicznym stropie przyklejone na grubym grzebieniu ale stemplować każdą płytę????!!!!Komuś sie chyba pomyliły płyty gipsowe ze styropianowymi.Co innego przykleić kawałek płyty na szpalet czy wnękę.profile kapeluszowe były by dobrym rozwiązaniem,o ile strop jest równy.Można też zastosować tynk gipsowy lub c-w i po sprawie

  9. #9

    Domyślnie

    Znalazłem na rigips.pl:

    Nie wolno wykonywać sufitu podwieszanego z płyt gipsowo-kartonowych na kleju. Wykonanie w ten sposób sufitu będzie to groziło katastrofa budowlaną zagrażającą zdrowiu użytkowników. W tym przypadku proponujemy zastosowanie profili kapeluszowych, które umożliwiają wykonanie sufitu zgodnie z technologią i możliwie najbliżej istniejącego stropu. Minimalna grubość zabudowy ok. 28 mm. W ten sposób wykonana okładzina z płyt gipsowo-kartonowych Rigimetr będzie bezpieczna i zapewni nam bezusterkowa eksploatację.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    podczas wykonywania instalacji wielokrotnie widziałem jak ekipy g/k przyklejały płyty do sufitu. To nie jest trudne i jest bezpieczne. Robią to 2 osoby bez wiekszych problemów.
    Poczatkowo na sufit (podłoze zdarte i chropowate) nakłada się placki kleju co jakies 30 cm. nastepnie jeden osobnik na drabinie bierzae jedna strone plyty, a drugi przyrządem z łat drewnianych, takim podobnym do szerokich grabii podnosi drugą stronę do samej góry i opiera na plackach. przyrząd ten następnie się kontruje do podłogi, aby płyta na nim stabilnie się wspierała. ten pierwszy wierci wtedy poprzez płytę otwory w suficie i wkłada w nie dobrane długością dybelki z "kapturkiem" i przykręca wkręty, licując je z powierzchnią płyty. Juz 3 wkręty wystarczą, aby płyta była wstepnie zamocowana z jednej strony. Potem "jadą już z wkrętami po kolei pod długą poziomicę. jak jest nierówno, to placki poprzez płytę się "uklepuje" ręką, w ten sposób "idą" w strone tych grabii, cały czas przykręcając i wyrównując płytę.
    Sposób ten jest stosowany wtedy, kiedy na stelaż nie ma miejsca, po prostu nie można obnizyć sufitu aż tyle.
    Taki sufit jest bezpieczny i nie ma prawa nic odpaść. Gestość wkrętów jest niewiele mniejsza niż wkrętów na stelażu.
    Oczywiście do tego należałoby mieć profesjonalne wiertła, bo byle czym tyle otworów w betonie się nie wywierci.

    Nie muszę chyba dodawać, że taką metodę widziałem u profesjonalistów, ktorzy na g/k zjedli zęby, dla ktorych wykonywanie konstrukcji wielopoziomowych i wyginanych (obłych) nie stanowiło większego problemu.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  11. #11

    Domyślnie

    W sumie trochę dziwne, bo po co te kombinacje, jak jest profil kapeluszowy?
    Pozdrawiam,
    Krisker

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krisker
    W sumie trochę dziwne, bo po co te kombinacje, jak jest profil kapeluszowy?
    ja to panie oglądałem ponad 10 lat temu, kiedy profile kapeluszowe byly dostępne... tylko jak królik z kapelusza...
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  13. #13

    Domyślnie

    Ja już bym wolał ten sufit otynkować.Nikt tu nie twierdził że nie da sie zrobić bo w sumie to np nie można spodni przez głowę ściągnąć.Tu już nie chodzi o zwykłe względy wytrzymałości takiego sufitu ale odpowiedzialności karnej w razie spadnięcia komuś na głowę.Także w razie pożaru.Nie stosuje się palnych zamocowań na sufitach.Poza tym ile trzyma taka główka o śr 10 mm wbita w płyte?Trzyma się na warstwie papieru!Kiedyś widziałem artyste co przyklejał na ślinie taśmę papierową w naroża wewnętrzne płyt g-k a potem ją pokrywał gipsem i też się trzymało

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    podczas wykonywania instalacji wielokrotnie widziałem jak ekipy g/k przyklejały płyty do sufitu
    ...
    Poczatkowo na sufit (podłoze zdarte i chropowate) nakłada się placki kleju co jakies 30 cm
    ...
    ten pierwszy wierci wtedy poprzez płytę otwory w suficie i wkłada w nie dobrane długością dybelki z "kapturkiem" i przykręca wkręty, licując je z powierzchnią płyty.
    Tylko, że w takim wykonaniu to nie jest tylko klejenie ale i mocowanie na wkręty do sufitu. A to już co innego.

  15. #15

    Domyślnie

    To nie jest nawet mocowanie na wkręty.Wkręt ma łebek stożkowy i zagłębia się w płytę nie uszkadzając papieru.Nawet jak przerwie papier nie osłabia tak płyty jak dybel wbity czy też wkręcony.Im może chodziło o to żeby wzmocnić placki.Tak się czasem robi ale na ścianach kiedy placek po związaniu odparzy od podłoża.Wogóle taka technika-przyklejanie ,podtrzymywanie grabiami,nawiercanie otworów i dyblowanie wydaje mi się karkołomna

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał mart 3210
    To nie jest nawet mocowanie na wkręty.Wkręt ma łebek stożkowy i zagłębia się w płytę nie uszkadzając papieru.Nawet jak przerwie papier nie osłabia tak płyty jak dybel wbity czy też wkręcony.Im może chodziło o to żeby wzmocnić placki.Tak się czasem robi ale na ścianach kiedy placek po związaniu odparzy od podłoża.Wogóle taka technika-przyklejanie ,podtrzymywanie grabiami,nawiercanie otworów i dyblowanie wydaje mi się karkołomna
    mam wrażenie że nie odróżniasz młotka od przecinaka. czepiłeś sie papieru jakbyś na muszli siedział i zupełnie masz za nic, ze po to są dyble z zakończeniem grzybkowym (kapturkiem), ktore ma srednicę np. 15 mm, przy średnicy otworu pod dybel 6 mm, żeby trzymały płytę.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  17. #17

    Domyślnie

    Proponuje zakończyć temat.A wrażenie twoje jest mylne.Co do młotka i przecinaka to zdaje się twoja domena i lepiej dla ludu żeby tak zostało.Może okazać się że więcej przykręciłem palet płyt do sufitu niż ty wykułeś dziur pod swoje kable więc zakończmy tą polemikę

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gin

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    szczecin
    Kod pocztowy
    74-107
    Posty
    182

    Domyślnie

    z tą palnościa to głebszy temat chyba dla g-k www.profiltech.com.pl

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gin

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    szczecin
    Kod pocztowy
    74-107
    Posty
    182

    Domyślnie

    W sumie troche szkoda bo dobrze zadyblowana płyta na placki mogłaby wytrzymać badanie ,problem same dyble,dostępnosc, jakość .Mogliby spalic i na kolankowe byłby glejt.
    Kapelusz sufit skos nic nie wart na poddaszu a papier jest paranoja.Zreszta te ich badania to dopiero kabaret.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony