dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Wiertło koronkowe lub otwornica

    Witam Państwa

    Jakie polecacie ww wiertło. Nie jestem zainteresowany żadnym badziewiem

  2. #2

    Domyślnie

    Nie da się odpowiedzieć: za mało danych
    Zależy do jakiego wykorzystania (pro, home, ???) i do jakiego sprzętu (SDS, zwykłe?).
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  3. #3

    Domyślnie

    Do wiercenia w dużym domu jednorodzinnym, klasyczna ceramika, miejscami twarda zaprawa cementowa. SDS plus
    Te tanie już przetestowałem - porażka.

  4. #4

    Domyślnie

    Moze za słabo skręciłeś?
    Ja otwornicami, któe były w komplecie z młotowiertarką SDS (taniutką, z marketu) opędziłem ponad 100 otworów na puszki - musiałem tylko wymienić śrubę blokującą koronkę na wiertle, bo się wytarła (zwykła śruba M5).
    Tyle, że wierciłem w Silce - a ona chyba łatwiej się wierci, niż klasyczna ceramika...
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  5. #5

    Domyślnie

    Moze mam zle doswiadczenia, ale koronki marketowe w cenie ~30zl na mlot sds plus to pomylka. Albo dobra koronka (~400zl) + sds max, albo wiertlo przebiciowe (~500zl) + sds max albo koronka diamentowa (150zl) + zwykla wiertarka.
    To ostatnie rozwiazanei imho najtansze i najlepsze.

  6. #6

    Domyślnie

    To nie to. Pierwsze otwory wierci w miarę dobrze. Po przekroczeniu ok 5 otworów robi się coraz gorzej. Po wywierceniu trochę ponad 10 otworów, wiertło prowadzące ewidentnie starte. Koronka może nie aż tak ale jednak stępiona.
    Co do M5 to skręcona dobrze. Jak już miałem dosyć to włączyłem (niezgodnie z wytycznymi na opakowaniu) udar, wtedy faktycznie błyskawicznie śruba M5 się luzuje.
    Jest taka firma Milwaukee która oferuje koronki w wysokiej cenie ok 270 zł. Wiertło prowadzące jest wkręcane bezpośr w koronkę, tj nie na śrubkę ale stanowi część uchwytu SDS plus.
    Byłbym skłonny, o ile jest rzeczywiście b dobre bo minusem oprócz ceny jest że wiertło prowadzące trzeba by dokupywać u nich.

    W castoramie z kolei są jakieś koronki za 100zł, te które używałem do tej pory są za trochę ponad 30zł.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał bst
    Moze mam zle doswiadczenia, ale koronki marketowe w cenie ~30zl na mlot sds plus to pomylka. Albo dobra koronka (~400zl) + sds max, albo wiertlo przebiciowe (~500zl) + sds max albo koronka diamentowa (150zl) + zwykla wiertarka.
    To ostatnie rozwiazanei imho najtansze i najlepsze.
    A gdzie kupić te za 150zł dla sds plus?

  8. #8

    Domyślnie

    Dokładnie - nie przyszłoby mi do głowy wiercić koronką bez udaru
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  9. #9

    Domyślnie

    Sa rozne rodzaje koronek do roznych materialow. Koronka diamentowa wierci sie bez udaru, widiowa- z. Sa jeszcze wynalazki typu Karat Bosch-a np. - rowniez wiercenie bez udaru.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja również zakupiłem koronkę na SDS za niecałe 30zł w Makro i jak dotąd bez problemów wywierciłem ponad 50 otworów w Porothermie oraz kilka w betonowych słupach. Jedyny problem to wiertło prowadzące które jak podawali przedmówcy lubi się odkręcać. Obecnie najpierw wiercę otwory w miejscu planowanych puszek wiertłem fi 8 a potem koronka - żadnych problemów.
    Tak więc do domu jednorodzinnego spokojnie wystarczy tania koronka i wiertarka SDS 700W
    "... pogódź się z tym, że co byś nie zrobił to i tak wcześniej, czy później okaże się, że mogłeś to zrobić lepiej, inaczej, taniej, szybciej itd, itd ..."

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mind Zobacz post
    Sa rozne rodzaje koronek do roznych materialow. Koronka diamentowa wierci sie bez udaru
    Ja buduję dom z gazobetonu i pewnie przyda mi się taka otwornica diamentowa. Zależy mi, żeby wiercić bez udaru.
    W tej chwili mam wiertarkę bez SDS, ale teść ma z SDS, więc pewnie wziąłbym na SDS.
    Ktoś może polecić jakąś markę? Chodzi mi głównie o rurki instalacji wodnych i CO, ale pewnie też do elektryki i w przyszłości podczas użytkowania domu też się może przydać.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    gazobeton to czymkolwiek. No name z allegro w takim materiale też się sprawdza.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    gazobeton to czymkolwiek. No name z allegro w takim materiale też się sprawdza.
    A jak przewiercić się przez ścianę z gazobetonu o grubości 24cm średnicą 15-16cm? Otwornice marketowe mają zwykle po kilka cm długości. Trzeba jakąś przedłużkę, żeby wiertarka nie przystawiła mi do muru?

    I jeszcze jedno. Czy taką samą otwornicą wywiercę otwór w kominie wentylacyjnym z keramzytobetonu?
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 29-01-2021 o 22:10

  14. #14

    Domyślnie

    Koronka służy do nawiercania pod puszki. Do robienia otworów przelotowych masz wiertła przebiciowe. Inne zastosowanie, inne pieniądze.
    Przy większych średnicach do wycinania stosuje się wiertnice.

    Jak chcesz tanio robić otwory przelotowe w gazobetonie to albo:
    koronka, przedłużki i wiercenie na 10 razy
    albo
    dospawaj sobie uchwyt (pręta) do rury wybranej średnicy, zanieś do tokarza i za symboliczną flaszkę Ci zaostrzy z jednej strony, a z drugiej przetoczy żeby nie było bicia,
    albo
    wiercisz otwory fi 8 po okręgu i wybijasz to co Ci w środku zostało.

    Powiem też że cięcie otwornicą diamentową jako usługa to na prawdę małe pieniądze (w gazobetonie pewnie poniżej 2zł/cm)
    Ostatnio edytowane przez mmmarcinnn ; 29-01-2021 o 22:42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony