dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anirac
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    385
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie Lustro weneckie - czy jest sens?

    Witam serdecznie,
    Mam pytanie o skutecznosc lustra weneckiego (fenickiego jak kto woli). Otoz zastanawiam sie nad umieszczeniem w jednej ze scianek dzialaowych wlasnie takiego czegos. Mialoby to byc pomiedzy salonem a gabinetem. Wlasnie z gabinetu roztacza sie fantastyczny widok na zewnatrz, a kiedy postawie tam zwykla scianke to po ptokach. Wiec pomyslalam o lustrze weneckim. Wtedy bym zachowala widok w gabinecie, a w salonie byloby lustro. Tylko czy faktycznie to sie sprawdzi? Bo nie zalezy mi na inwigilacji salonu, tylko na tym co jest na zewnatrz poza salonem. Macie jakies doswiadczenia z lustrami czy foliami naklejanymi na szybe by daly taki efekt? Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    sprawdzi się, jak dzieci będą dorastac...
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym dostała kota z takim lustrem w domu
    Siedząc w salonie miałabym wrażenie, że ciągle mnie ktoś obserwuje...
    Bardzo często okazuje się, że szczęściem jest nie wiedzieć wszystkiego.
    H. Jackson Brown

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anirac
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    385
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Dzieki za sugestie co do dzieci
    No i ciaglenie wiem co zrobic, bo naczytalam sie, ze musi byc jasne i ciemne pomieszczenie, zeby ustrojstwo pelnilo swoja role, a ja chce zrobic cos takiego pomiedzy dwoma pomieszczeniami, z uwagi na widok, ktory znajduje sie za drugim pokojem. Wiec czy to w ogole sie sprawdzi? Obecnie gabinet ma dwa okna dachowe wiec jasno jest, tylko ta wizja biurka przystawionego do "okna" zza ktorego wylaniaja sie wieze Wawelu ... Salon ma piekna panorame, wiec moze chce za duzo?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Jeśli oba pomieszczenia będą ciemne, to w obu będziesz mieć efekt lustra (z minimalną przejrzystością - np. cienie mebli w drugim pomieszczeniu). Efekt szyby bedzie tylko przy jednym jasnym, drugim ciemnym.

  6. #6

    Domyślnie

    słuchajcie, a czy mozna na szyby nakleić jakieś tego typu folie , które będą sprawiać wrażenie lustra weneckiego?? gdzieś coś takiego tu wyczytałem, a zalezy mi na tym, aby odseparować się od wścibskich spojrzeń sasiadów...

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Są folie lustrzane dające efekt lustra weneckiego.
    Lustro weneckie ma też swoje wady.
    Jak zapalisz światło w pomieszczeniu, to i tak będziesz w nocy widziany z zewnątrz.

  8. #8

    Domyślnie

    chodzi mi właśnie o folie! szyb nie będę przecież zmieniał...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    chodzi mi właśnie o folie! szyb nie będę przecież zmieniał...
    Tak kupujesz folie do oklejania szyb samochodowych (lustrzana) i kladziesz ja na mokro na czysta szybe (kilka razy papierowym recznikiem i jakims srodkiem do szyb) nawet jak wydaje Ci sie ze jest czysta nie zaszkodzi przetrzec ja ponownie.
    Spryskujesz szybe woda atomizerem odrywasz warstwe ochronna z folii i folie tez spryskujesz woda.Wczesniej musisz dociac na sucho ksztalt (zostaw na kazdej krawedzi po 2 cm zakladki - wtedy mozesz dociac gyd bedziesz zakladal lub 2-3 mm mniej bedzie taka jakby ramka z naturalnego szkla pod spodem).
    Przykladasz folie do szyby - woda wlasnie do tego zeby mozna bylo folie przesuwac.
    Jesli ustawiles ja tak jak ma byc wtedy jakas plastikowa zaokraglona rakla wykonujesz ruchy do zewnatrz zeby usunac wode spod folii niezbyt mocno zeby nie uszkodzic folii (poszukaj na necie filmiki z oklejania szyb samochodowych).
    Gdy bedziesz kupowal folie nie sugeruj sie tymi za 20 zl wydaj troche wiecej to nie bedziesz sie wkurzal.
    Gdy chcesz polozyc folie na powierzchnie uwypuklone musisz szukac folii termokurczliwej (drozsza)
    Pozdrawiam miHoo

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pawel Gadowski

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał anirac Zobacz post
    Witam serdecznie,
    Mam pytanie o skutecznosc lustra weneckiego (fenickiego jak kto woli). Otoz zastanawiam sie nad umieszczeniem w jednej ze scianek dzialaowych wlasnie takiego czegos. Mialoby to byc pomiedzy salonem a gabinetem. Wlasnie z gabinetu roztacza sie fantastyczny widok na zewnatrz, a kiedy postawie tam zwykla scianke to po ptokach. Wiec pomyslalam o lustrze weneckim. Wtedy bym zachowala widok w gabinecie, a w salonie byloby lustro. Tylko czy faktycznie to sie sprawdzi? Bo nie zalezy mi na inwigilacji salonu, tylko na tym co jest na zewnatrz poza salonem. Macie jakies doswiadczenia z lustrami czy foliami naklejanymi na szybe by daly taki efekt? Pozdrawiam
    Dzień dobry
    Wszystko zależy od oświetlenia i różnicy w natężeniu światła w obu pomieszczeniach! Folia lustro weneckie jest stosowana w podobnych sytuacjach, ale różnica oświetlenia i kierunek światła są w tym przypadku bardzo ważne. Które pomieszczenie jest jaśniejsze, a które ciemniejsze? Podobnie jak w komisariacie policji... Wiele przykładów zastosowania tej folii znajdzie Pan na filmach. Więcej na temat folii lustro weneckie można przeczytać tutaj [LINK] . Przedstawiona jest tam nieco inna sytuacja, ale na innym przykładzie można zrozumieć jak działa ta folia i jaki daje efekt przy różnym oświetleniu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-07-2020 o 15:12 Powód: reklama na forum jest płatna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony