dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 286
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie Pustka nad salonem - inspiracje, realizacje, dyskusja za i przeciw!!!

    Witam. Czy ktoś kto widział bądź mieszkał w salonie z taką pustką może powiedzieć jakie są wady i zalety??? Spodobał mi się projekt w którym właśnie jest taka pustka, wizualnie mi się to podoba, lecz nie wiem jak to w praktyce się sprawdza. A o to projekt http://www.domna5.pl/index.php?opcja...ITA-nowo%B6%E6

    Pozdrawiam
    ------------
    Z91 L GP2

  2. #2

    Domyślnie

    cześć

    Nie mam pustki nad salonem, ale z tego co się orientuję minusem jest to, że ciepłe powietrze ucieka do góry i tam będzie duszno a na dole temperatura taka sobie.
    taka pustka to też większy brak intymności na pietrze i większa akustyka. zaletą jest na pewno to, że efektownie wygląda.

    Do Ciebie należy wybór )

    Pozdro
    dorota

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    mam i polecam

    kiedys rozpisywałem się na forum z podomnym tematem
    przeszukaj forum
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  4. #4

    Domyślnie

    Dom, na który się zdecydowałam (domki w zabudowie szeregowej) w pierwszej wersji miał mieć otwartą przestrzeń nad salonem. Wyglądał bardzo ciekawie - salon miał duże doświetlenie - 2 kondygnacje przeszkolone.
    Większość przyszłych właścicieli miała pytania co do metody mycia przeszkolonej ściany na pozimie I kondygnacji oraz szkoda im było nie wykorzystanej przestrzeni. W rezultacie developer ma wprowadzić zmiany w projekcie i zabudować przestrzeń nad salonem, trochę szkoda ale dom ma być do mieszkania.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Jak pomieszkam to opowiem
    Czego sie spodziewałam ?

    - Problemów z ogrzewaniem ( dlatego oprócz podłogówki zakładam grzejnik kanałowy przy dużym przeszkleniu i porządny kominek, naktórym nie oszczędzam
    - Możliwości, że będzie duszno na górze (dlatego zakładam klimę , ale założyłabym ją i nie posiadając pustki nad salonem)
    - Kłopotów z myciem dużych szyb ( na szczęście są i myjki teleskopowe, i ludzie , którzy się tym zajmują )

    Czego oczekuję ?

    - Przestrzeni, powietrza, ciekawszej architektury, fajnego przeszklenia i doświetlenia domu.

    Czas pokaże
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sevage&ivi

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    177

    Domyślnie

    plusy - super wygląda, przy dodatkowych oknach świetne doświetlenie, możliwość aranżacji salonu "dwupiętrowo" - u nas na antresoli będzie biblioteczka z wygodnym fotelem i biureczkiem..., niesamowite wrażenie przestrzeni itd

    minusy - ogrzewanie (jak z nim wyjdzie mogę Ci powiedzieć w przyszłym roku), akustyka (wszystko będize słychać na piętrze - łącznie z odgłosami z całkowicie otwartej kuchni no i wspomniane już niewykorzystanie przestrzeni nad salonem..

    gdybyśmy się budowali, nie byłoby antresoli - w tym projekcie zamiast antresoli byłby dodaktowy ogromny pokój nad salonem
    kupiliśmy dom w stanie surowym otwartym w którym antresola była

    czyli potwierdzam: efektowne, ale trzeba być do tego przekonanym
    skończyć budowę i nie zwariować....
    Dziennik budowy oraz Komentarze

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał sevage&ivi
    czyli potwierdzam: efektowne, ale trzeba być do tego przekonanym
    a to prawda
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  8. #8

    Domyślnie

    obecnie mieszkamy w mieszkaniu z takim salonem.
    plusy
    - bardzo dobrze doswietlony salon
    -brak syfitu tuz nad glowa
    -przestrzen i fajny wyglad salonu
    minusy
    -ogrzewanie-cale cieplo ucieka na gore
    -mycie okien to koszmar- tez uzywam myjek teleskopowych ale i tak zostaja smugi, po prostu nie zawsze dobrze je mozna umyc
    -na gorze slychac wszystko co sie dzieje w salonie
    -zapachy, mimo b.dobrego okapu uciekaja na gore
    teraz budujemy dom -bez pustki nad salonem
    pozdrawiam

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    W moim domu nie mam, ale bywam u znajomych, którzy mają takie rozwiązanie.
    Prawie cała ściana tego pomieszczenia jest ze szkła, niesamowity efekt, wspaniałe wrażenie jakby się siedziało bezpośrednio w ogrodzie

  10. #10

    Domyślnie

    Mam dom Poema 2 http://www.krajobrazy.com.pl/projekt...ema_2/#nowhere ,
    w którym jest niezbyt duża pustka nad częścią jadalną. Salon wygląda dużo lepiej niż z zabudowanym sufitem (widziałam u innych ludzi), jest doświetlony, wygląda lekko, przestrzennie. Faktem jest , że na górze jest trochę cieplej niż na dole, ale i tak nie zamieniłabym na taki z sufitem.
    Pozdrawiam
    damarel

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar karolcia14m
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    Ja również mam pustkę nad częścią salonu. Wygląda to przepięknie. Co do straty ciepła trudno mi się wypowiadać bo pierwszy sezon grzewczy dopiero przede mną. Na parterze mamy podłogówkę, na górze (właśnie w związku z uciekaniem ciepła do góry) zrezygnowaliśmy z kaloryferów na antresoli. Fakt, że dom jest przez to zdecydowanie bardziej "głośny" ale tak jak zwykle "coś kosztem czegoś"

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi. Chyba jednak zrezygnuje z tej pustki. Efekt na pewno świetny, ale właśnie mało to praktyczne,poza tym w domu gdzie są małe dzieci chyba bardzo niebezpieczne.

    Pozdrawiam
    ------------
    Z91 L GP2

  13. #13

    Domyślnie

    my też mamy pustkę nad salonem na powierzni około 50m2. Potem jest dość duża antresola i 2 pokoje po ok. 30 m2. Ogrzewanie na dole - podłogówka wodna, ale u góry i tak zainstalowaliśmy grzejniki. Jesli będzie za ciepło, poprostu się je przykręci.
    Mam nadzieję, że ciepło aż tak na górę nie będzie uciekać. Pierwszy sezon grzewczy jeszcze przed nami, więc co do kosztów i użytkowania - nie możemy się jeszcze wypowiedzieć.

    W każdym razie - wygląda zabójczo

    Najwyzej potem będę płakać, zobaczymy

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klodziki
    Dziękuje za odpowiedzi. Chyba jednak zrezygnuje z tej pustki. Efekt na pewno świetny, ale właśnie mało to praktyczne,poza tym w domu gdzie są małe dzieci chyba bardzo niebezpieczne.

    Pozdrawiam
    Ale tam się zakłada barierki
    Ponadto bardziej bym sie matwiła o schody w kwestii dzieci....
    A dzieci i tak będą "żyć" tam gdzie my - czyli na dole , w salonie i kuchnie.

    Ale każdy podejmuje swoje wybory
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  15. #15

    Domyślnie

    u nas wygląda to tak:


  16. #16

    Domyślnie

    Mieszkam od kilku lat w domu z pustka na calym salonem. Do tej pory robi to wrazenie. Sa wady, ale zalety bezwzglednie wieksze. Tak bardzo podoba nam sie ta przestrzen nad glowa, ze w domu ktory teraz budujemy tez sobie taka zafudnowalismy.
    Bez przesady - strat ciepla nie odczuwa sie az tak bardzo. Zapachy hmm czy ja wiem. Kuchnie mamy daleko od pustki, okap tez do czegos sluzy a w dodatku u gory sa drzwi. Halasy? Nie wiem, chyba spokojna z nas rodzina Jakos nic nam nie doskwiera Jak ktos ma ochote sie wyciszyc, zamyka drzwi do pokoju. Z reszta halas w gornych pokojach i tak jest mniejszy niz w dolnych. Co maja powiedziec ludzie, ktory mieszkaja w parterowych domach. Ja tam lubie przestrzen.

  17. #17

    Domyślnie

    Abco super jest ta wasza antresola!

  18. #18

    Domyślnie Re: Pustka nad salonem - za i przeciw!!!

    Cytat Napisał Klodziki
    Witam. Czy ktoś kto widział bądź mieszkał w salonie z taką pustką może powiedzieć jakie są wady i zalety??? Spodobał mi się projekt w którym właśnie jest taka pustka, wizualnie mi się to podoba, lecz nie wiem jak to w praktyce się sprawdza. A o to projekt http://www.domna5.pl/index.php?opcja...ITA-nowo%B6%E6

    Pozdrawiam
    Nie przejmowalabym sie wymienionymi wadami, bo przy takiej pustce nie ma problemu. Antresola jest niewielka a kuchnia nie tylko daleko, ale i zamknieta.

  19. #19

    Domyślnie

    dziekuję

    oczywiście będzie barierka, żeby dzieci mi nie skakały na głowke do salonu...

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał abco
    dziekuję

    oczywiście będzie barierka, żeby dzieci mi nie skakały na głowke do salonu...
    Eeee zawsze można w salonie jeszcze basen postawić - muszę spróbować
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony