dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 286
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał voffka75
    Rezi, abco
    gdzie można spojrzeć Wasze plany domów ( RZUTY)?
    nigdzie - mam projekt indywidualny
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  2. #42

  3. #43

    Domyślnie

    mieszkamy obecnie w duzym mieszkaniu w pustka nad salonem.
    jednak nasz budujacy sie domek bedzie bez antresoli. Glowny powod - bardzo sie dzwiek niesie. czasem jak wpadaja znajomi z dziecmi na impreze to jest problem gdyz trzeba byc cicho z kolei jak moj tata czasem przyjedzie to jego chrapanie slychac wyraznie na dole w salonie

    podsumwujac - fajnie to wyglada, ale jest niestety dosc niepraktyczne.
    w nowym domu, oby wzmocnic wrazenie otwartosci mamy wysoki sufit (3m) duze okna na ogrod - balkonowe bezprogowe dl 3.3 m x 2.5, luzne, dosc duze przejscia do kuchni i na korytarz. na razie po otynkowaniu i z zamontowanymi oknami wyglada bradzo przestronnie

  4. #44

    Domyślnie

    jestem jak najbardziej za, tymbardziej ,ze wykańczałem już dwa takie domy więc wiem jak nisko większości ogladajacych opadała szczeka jak widzieli to pierwszy raz
    jedna mala uwaga .wedlug mnie trzeba uważac na proporcje żeby nie wyszla nam z tej pustki studnia
    Tu była reklama

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    U mnie robią się g-k -widać je z salonu - dla mnie czad Ta przestrzeń jest świetna i można jeszcze trochę światłem się pobawić Póki co - nie żałuję. Ale sie okaże jak będziemy mieszkać.
    Dzieci mam stare wiec hałasy im nie przeszkadzają. G-k z podwójnych płyt - więc powinno być w miarę cicho, jak sie drzwi zamknie na górze Szczególeni, że sypialnię mam oddaloną i oddziela ją od pustki duża garderoba, więc oddatkowe wyciszenie oprócz drzwi.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Na emeryturze będzie dom bez pustki, bo kto będzie posuwał po schodach ?
    A ja mam pustkę i nie muszę posuwać po schodach bo dom parterowy jest Złoty środek

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus
    Cytat Napisał Nefer
    Na emeryturze będzie dom bez pustki, bo kto będzie posuwał po schodach ?
    A ja mam pustkę i nie muszę posuwać po schodach bo dom parterowy jest Złoty środek
    O - i właśnie taki będzie
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #48

  9. #49

    Domyślnie

    polecam francuską stronę internetową z projektami
    prawie wszyscy mają salon z antresolą
    bardzo wygodny interfejs, można wracać dom
    http://www.ideesmaison.com/Plans-de-maisons.html
    Przepraszam za mój polski. Języka polskiego nie znam. Przenoszę z pomocą internet - tłumacza.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    mam i polecam

    kiedys rozpisywałem się na forum z podomnym tematem
    przeszukaj forum
    Witam,
    o i tutaj Cię znalazłem - ponawiam moją prośbę z wątku o salonie z opaską wokół...
    Pozdrawiam
    WARTO? WARTO!

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    cześć voffka
    przejrzyj sobie stronę archipelagu (nazwa pracowni)
    ja kiedyś chciałam budować elwirę - ma właśnie pustkę. niestety nie dało się jej wsadzić w moją działkę i mam indywidualny projekt ale też z pustką
    ELWIRA TUTAJ



    do dyskutujących o zaletach i wadach antresol:
    - uwaga o zagladaniu do salonu to sprawa wyłącznie uzależniona od konkretnego projektu. u nas np. anrtesola to oddzielony od komunikacji na piętrze biblioteko-gabinet. trzeba by było specjalnie się tam wybrać żeby spojrzeć na salon. poza tym wątpię żebym pozwoliła córce przyjmować chłopaka w sypialni - od tego ma pokój na parterze
    - co do 'duszności' na piętrze - czyżby ktoś zakładał że nie będzie miał wentylacji?

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ja bym chciał mieć pustkę, ale problemy z dogrzaniem i myciem okien rozwiążałbym w ten spośób, żeby zrobić antresole naokoło salonu szerokości 1,5m, żeby nie przytłaczał i tam można też dodtakowe regały ustawić zawsze a do okien dostep jest dobry, a efekt wydaje mi się być dużo efektowniejszy niż z zabudowanym sufitem, a ileż praktyczniej

  13. #53

    Domyślnie

    My także budujemy dom z antresolą. Pustka nad salonem i okno przez dwie kondygnacje, to powody, dla których zdcydowałm się na ten projekt. Dom do najpraktycznejszych nie należy, ale praktyczne to są dwupokojowe mieszkanka. Miałm już mieszkanie z wysokim salonem, w którym mieszkałam 8 lat, i wybierając projekt nie wyobrażałm sobie że wrócę do pomieszczeń o standardowych wysokościach. Ta przedtrzeń i "oddech" w takim domu z antresolą, jest jak dla mnie nie do przecenienia. Co do ogrzewania, to pewnie będą jakieś straty, ale mówiąc szczerze, w poprzednim mieszkaniu tego specjalnie nie zauważyłam. Do mycia wielkiego okna kupiłam sobie wysoką aluminiową drabinę

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus
    Cytat Napisał Nefer
    Na emeryturze będzie dom bez pustki, bo kto będzie posuwał po schodach ?
    A ja mam pustkę i nie muszę posuwać po schodach bo dom parterowy jest Złoty środek
    ...to tak, jak mój...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubaimycha
    Cytat Napisał LeoAureus
    Cytat Napisał Nefer
    Na emeryturze będzie dom bez pustki, bo kto będzie posuwał po schodach ?
    A ja mam pustkę i nie muszę posuwać po schodach bo dom parterowy jest Złoty środek
    ...to tak, jak mój...
    niestety nie zawsze jest to możliwe

  16. #56

    Domyślnie

    pytanie do osob posiadajacych antresole i podlogowke

    u mnie ma byc (wlasciwie juz jest) niewielka antresola nad kuchniojadalnia, to dosc unikalne rozwiazanie ale na szczescie stanowiska kuchenne beda nieco schowane a wyciag odpowiednio mocny ale do rzeczy:

    na dole chce miec na 100% podlogowke. czy przy wlaczonej podlogowce oraz zakladajac, ze w domu jest antresola i otwarta klatka schodowa, na gorze jest wyczuwalnie cieplo nawet bez wlaczania obwodu ogrzewania na pietrze? ma to znaczenie dla rodziaju ogrzewania jakie sie tam znajdzie (podlogowka vs. grzejniki) oraz kominka w czesciowo otwartym salonie (jesli cieplo szybko migruje - tak jak Rezi wspomina - moze wystarczy zwykly kominek bez rozprowadzania ciepla czy plaszcza...). dom to eder 25cm + 15cm styro, dach 25cm welna
    Karboreksja (z łac. carboneum: węgiel) – zaburzenie obsesyjno-kompulsywne; chorobliwa chęć oszczędzania energii i kontrolowania emisji dwutlenku węgla

  17. #57

    Domyślnie

    Ja miałam antresolę, ale bez podłogówki. Na dole był zwykly grzejnik, a na górze nic i było i i tak ciepło na antresoli.

  18. #58

    Domyślnie

    Ja miałam antresolę, ale bez podłogówki. Na dole był zwykly grzejnik, a na górze nic i było i i tak ciepło na antresoli.
    dzieki, Jola. rozumiem, ze teraz nie masz juz antresoli. a jak bylo w pokojach na gorze przy otwartych drzwiach? czy cieplo rowniez tam docieralo? oczywiscie chce tam zainstalowac ogrzewanie, ale przydaloby sie praktyczne wskazanie jak cieplo jest na calym pietrze bez wlaczonego gornego obwodu ogrzewania...
    Karboreksja (z łac. carboneum: węgiel) – zaburzenie obsesyjno-kompulsywne; chorobliwa chęć oszczędzania energii i kontrolowania emisji dwutlenku węgla

  19. #59

    Domyślnie

    Faktycznie, teraz nie mieszkam w mieszkaniu z antraesolą, ale to już niedługo. Wykańczamy dom, w który jest antresola. Mieszkanie, o którym pisałam to była adaptacja strychu. Na górze było tylko jedno, ale spore pomieszczenie. Służyło jako biuro i częściowo pomieszczenie gospodarcze. Niemniejniej było tam naprawdę ciepło bez kaloryferów. Jak widać w mieszkaniu z antresolą mieszka się całkiem nieźle, skoro zdecydowlaśmy się na budowę podobnego domu.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    podciągam

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony