dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 15
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 286
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał abco
    dziekuję

    oczywiście będzie barierka, żeby dzieci mi nie skakały na głowke do salonu...
    Ha ha...u nas budowlancy nazwali nasza antersole pieszczotliwe skocznia dla samobojcow

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał Klodziki
    Dziękuje za odpowiedzi. Chyba jednak zrezygnuje z tej pustki. Efekt na pewno świetny, ale właśnie mało to praktyczne,poza tym w domu gdzie są małe dzieci chyba bardzo niebezpieczne.

    Pozdrawiam
    Ale tam się zakłada barierki
    Ponadto bardziej bym sie matwiła o schody w kwestii dzieci....
    A dzieci i tak będą "żyć" tam gdzie my - czyli na dole , w salonie i kuchnie.

    Ale każdy podejmuje swoje wybory
    Dokladnie...moje dziecko na schodach nabilo sobie guza...na antresoli jest barierka i jest za male zeby sie gdziekolwiek wspiac. W dodatku mamy pionowe tralki, wiec nawet duze dziecko nie ma jak sie wydostac za barierke.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Pustka była od zawsze moim marzeniem i do tego schody otwarte w salonie. Z obu rzeczy zrezygnowałam, bo mam dziecko.
    Pewnie jak dziecko małe to nie będzie mi przeszkadzać, że będzie spoglądać na salon z góry ale jak do 10 letniej córki przyjdą koleżanki i będą mi biegać przez salon do kuchni lub spoglądać z góry może nie być tak ciekawie.
    Potem pomyślałam, że jak do córki kiedyś przyjdzie chłopak i to może nie jeden i będzie musiał przechodzić koło sofy salonowej żeby wejść do córki do pokoju a jak będą na górze będą wszystko słyszeć co się mówi na dole to od razu z pustki zrezygnowałam.
    Do tego każde wyjście z pokoju będzie wiązało się z przejściem górmym holem i spojrzeniem na salon.
    Teraz pustka byłaby super ale za 10 lat może być niezłą męczarnia.
    Za pustkę dziękuję.
    Nie brałam pod uwagę w ogóle takich wad jak ogrzewanie czy mycie szyb, to da się zawsze jakoś zrobić.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    Pustka była od zawsze moim marzeniem i do tego schody otwarte w salonie. Z obu rzeczy zrezygnowałam, bo mam dziecko.
    Pewnie jak dziecko małe to nie będzie mi przeszkadzać, że będzie spoglądać na salon z góry ale jak do 10 letniej córki przyjdą koleżanki i będą mi biegać przez salon do kuchni lub spoglądać z góry może nie być tak ciekawie.
    Potem pomyślałam, że jak do córki kiedyś przyjdzie chłopak i to może nie jeden i będzie musiał przechodzić koło sofy salonowej żeby wejść do córki do pokoju a jak będą na górze będą wszystko słyszeć co się mówi na dole to od razu z pustki zrezygnowałam.
    Do tego każde wyjście z pokoju będzie wiązało się z przejściem górmym holem i spojrzeniem na salon.
    Teraz pustka byłaby super ale za 10 lat może być niezłą męczarnia.
    Za pustkę dziękuję.
    Nie brałam pod uwagę w ogóle takich wad jak ogrzewanie czy mycie szyb, to da się zawsze jakoś zrobić.
    Ja uwzględniłam dokładnie to samo o czym napisałaś plus kłopoty z dogrzaniem i myciem okien. Odwiedzić znajomych, którzy mają antersolę - bardzo chętnie. Mieć to u siebie - nie dla mnie.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Miałam takie same wątpliwości jakiś czas temu. Ostatecznie zdecydowałam się pozostawić antresolę, głównie ze względów wizualnych. Najbardzoe boje się tego przenoszenia dźwięku na górę, ale ostatecznie, chyba normalne zamknięcie drzwi powinno pomóc - chyba, ze działa tu jakieś inne prawo niż w mieszkaniu (bo w mieszkaniu pomaga). Druga rzcz, to unoszące sie cipło - u mnie bedzie podłogówka i ona podobno pomaga, a jeśli na górze bedzie za gorąco, to tam się zamknie obwód i tyle. Mam nadzieję, ze będzie OK.

    Swoja droga, ładny domek - pozbyłabym się tylko tego balkonu z boku - wyglada na niefortunnie doklejony.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    Pustka była od zawsze moim marzeniem i do tego schody otwarte w salonie. Z obu rzeczy zrezygnowałam, bo mam dziecko.
    Pewnie jak dziecko małe to nie będzie mi przeszkadzać, że będzie spoglądać na salon z góry ale jak do 10 letniej córki przyjdą koleżanki i będą mi biegać przez salon do kuchni lub spoglądać z góry może nie być tak ciekawie.
    Potem pomyślałam, że jak do córki kiedyś przyjdzie chłopak i to może nie jeden i będzie musiał przechodzić koło sofy salonowej żeby wejść do córki do pokoju a jak będą na górze będą wszystko słyszeć co się mówi na dole to od razu z pustki zrezygnowałam.
    Do tego każde wyjście z pokoju będzie wiązało się z przejściem górmym holem i spojrzeniem na salon.
    Teraz pustka byłaby super ale za 10 lat może być niezłą męczarnia.
    Za pustkę dziękuję.
    Nie brałam pod uwagę w ogóle takich wad jak ogrzewanie czy mycie szyb, to da się zawsze jakoś zrobić.
    Ciekawa opinia. Bylam taka nastolatka dorastajaca w towarzystwie antresoli a moj obecny maz byl tym chlopakiem ktory przechodzil obok salonu. Hmmm nie wiem, moze to kwestia dobrych drzwi, ale nigdy nie slyszelismy rozow z salonu. Prawde mowiac mamy klopot z doslyszeniem jak ktos nas z dolu wola, oczywiscie przy zamknietych drzwiach. A tak w ogole to zanim moj chlopak wszedl po schodach, to pochodzil do mojej mamy sie przywitac o ile w ogole siedziala w salonie.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Moje dzieci na szczęście nie mają wiele wpływu na posiadanie/brak antersoli.
    BArdziej były upierdliwe mając 3-4 lata i zawłaszczając moją przestrzeń
    W końcu praktycznie nie ma ich w domu ( 17 i 15 lat) i za chwilę będzie ich jeszcze mniej. A ich znajomi i przyjaciele i tak wpadają do mojej kuchni pogadać, więc pomimo braku antresoli w mieszkaniu ( hehe 51 mkw) i tak "ocierają się" o mój świat. I bardzo się z tego cieszę.

    Bardziej zadbałam o "odizolowanie" mojej sypialni od części zaanektowanej przez moje dzieci. Choć nie wiem czy to ma jakikolwiek sens - obecnie dzieli nas ścianka GK w mieszkaniu i one są na etapie, kiedy wiedzą, że rodzicom czasem nie wolno przeszkadzać
    Życie w bloku "scala rodziny"
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sevage&ivi

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    177

    Domyślnie

    co do przechodzenia przez antresolę i spoglądania do salonu.. wszystko zależy od projektu
    w naszej "Rosie" widok na pustkę jest tylko z antresoli która tak świetnie jest ulokowana, że trzeba przejść przez całe piętro żeby "zajrzeć do salonu". I to w niej będzie biblioteczka z wygodnym fotelem do czytania
    także wszystko zależy od projektu
    skończyć budowę i nie zwariować....
    Dziennik budowy oraz Komentarze

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    monikaa13 napisał:
    Pustka była od zawsze moim marzeniem i do tego schody otwarte w salonie. Z obu rzeczy zrezygnowałam, bo mam dziecko.
    Pewnie jak dziecko małe to nie będzie mi przeszkadzać, że będzie spoglądać na salon z góry ale jak do 10 letniej córki przyjdą koleżanki i będą mi biegać przez salon do kuchni lub spoglądać z góry może nie być tak ciekawie.
    Potem pomyślałam, że jak do córki kiedyś przyjdzie chłopak i to może nie jeden i będzie musiał przechodzić koło sofy salonowej żeby wejść do córki do pokoju a jak będą na górze będą wszystko słyszeć co się mówi na dole to od razu z pustki zrezygnowałam.
    Do tego każde wyjście z pokoju będzie wiązało się z przejściem górmym holem i spojrzeniem na salon.
    Teraz pustka byłaby super ale za 10 lat może być niezłą męczarnia.
    Za pustkę dziękuję.
    Nie brałam pod uwagę w ogóle takich wad jak ogrzewanie czy mycie szyb, to da się zawsze jakoś zrobić.


    Chyba mnie przekonałaś

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Każdy zrobi jak uważa. Ja uważam, że pustka jest super ale nie dla rodzin z dziećmi.
    Może kiedyś na emeryturze wybuduję sobie mały domek z pustką
    Poza tym, żeby pustka była ładna musi być duża. Pustka nad samym kominkiem może wyglądac jak długi komin i efekt może być jeszcze gorszy niż bez pustki.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    Każdy zrobi jak uważa. Ja uważam, że pustka jest super ale nie dla rodzin z dziećmi.
    Może kiedyś na emeryturze wybuduję sobie mały domek z pustką
    Poza tym, żeby pustka była ładna musi być duża. Pustka nad samym kominkiem może wyglądac jak długi komin i efekt może być jeszcze gorszy niż bez pustki.
    Jeeesssooo jeszcze trochę do emerytury Na emeryturze będzie dom bez pustki, bo kto będzie posuwał po schodach ?
    Bez przesady z tymi dziećmi. Nadal uważam, że schody są groźniejsze niż pustka..Moje dzieci spadały ze schodów, a nie do salonu
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ok. ale jeżeli jest pustka to chyba są też schody (choć pewnie nie zawsze, ale ja buduję domek z poddaszem).
    Po drugie z tą emeryturą to fakt, że domek parterowy ale w takim to chyba pustkę też można zrobić?

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    Ok. ale jeżeli jest pustka to chyba są też schody (choć pewnie nie zawsze, ale ja buduję domek z poddaszem).
    Po drugie z tą emeryturą to fakt, że domek parterowy ale w takim to chyba pustkę też można zrobić?
    "ale jak pustka to i schody "
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    antresola nadaje wnętrzu dużo przestrzeni i naprawdę wygląda uroczo
    co do ogrzewania - podstawa jest ogrzewanie podłogowe na parterze które wymusza cyrkulację ciepłego powierza w górę , nie zaobserwowaliśmy zbytniego nagrzewaniasię , zaduchu na pietrze
    co do obawy o dzieci - schody nasze z załozenia nie będą miały balustrady, będzie ona tylko na antresoli i wokół otworu schodowego i nie czuję tytaj zbytniej obawy o nasze pociechy ( 3 i 7 lat ) więcej złego może ich spotkać poza domem - oczywiście należy wymusić na dzieciach przstrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa jak np nie bieganie w skarpetach po gresie polerowanym, nie wspinanie się na barierki antresoli czy nie wkładanie spinaczy do gniazdek , nie wkładanie paluszków pomiędzy drzwi i ościeżnicę.
    Goście - wybaczcie ale dom jest dla domowników i jezeli zaprasza się gości należy się liczyć ze nie wszystko da się ukryć, zresztą mamy troszkę czasu na chłopaków córki.
    podstawowym minusem jest niestety kasa - anresola to dodatkowa powierzchnia salonu do urządzenia - musi z nią harmonizować.

    tak naprawdę to antresola daje dużó światła i prawdziwą przestrzeń - można się wyprostować )
    tak u nas wyglądało z założenia


    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    tak u nas wyglądało z założenia

    A czy tak jest? Wygląda niesamowicie jak zresztą wszystko u was, ale weźcie też pod uwagę, że nie wszystkich na to stać. Może lepiej będzie wyglądał normalny sufit niż kiepsko zaaranżowana pustka.

    P.S. Nie pokazujcie zdjęć pustek, bo mi szkoda.

  16. #36

    Domyślnie

    Chcę zbudować dom z antresolą - próżnia nad salonem ( na rosyjskim "drugie światło"). Dajcie zesłania na projekty. Znalazłem tylko Archon. A że możecie poradzić jeszcze. Dziękuje
    Przepraszam za mój polski. Języka polskiego nie znam. Przenoszę z pomocą internet - tłumacza.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał voffka75
    Chcę zbudować dom z antresolą - próżnia nad salonem ( na rosyjskim "drugie światło"). Dajcie zesłania na projekty. Znalazłem tylko Archon. A że możecie poradzić jeszcze. Dziękuje
    Tu jest dom z antresolą, który właśnie buduję:
    DOROTKA II

  18. #38

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    I Benita mója faworytka jak na razie

    http://www.domna5.pl/index.php?opcja...ITA-nowo%B6%E6

  20. #40

    Domyślnie

    Rezi, abco
    gdzie można spojrzeć Wasze plany domów ( RZUTY)?
    Przepraszam za mój polski. Języka polskiego nie znam. Przenoszę z pomocą internet - tłumacza.

Strona 2 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony