dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Czym usunąć brzydki zapach z wykładziny?

    Od tygodnia mam w domu malutką suczkę Cocker Spaniel Angielski (aktualnie 9 tygodniowa). Maleństwo mnie po prostu zadziwia - woła siusiu, ale niestety w ostatniej chwili i nie zawsze zdążę wyprowadzić ją na trawę.
    Zdarzyło się, że piesek zmoczył wykładzinę i teraz utrzymuje się nieprzyjemny zapach. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakiego środka użyć aby ten zapach zlikwidować? Bedę wdzięczna za każdą podpowiedź. Z góry dziękuję.
    Bardzo często okazuje się, że szczęściem jest nie wiedzieć wszystkiego.
    H. Jackson Brown

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Polecam coś takiego: Lenor Spray Activ-Fresh. Opakowanie jest z dozownikiem, na opakowaniu jest napis "Eliminuje nieprzyjemne zapachy z tkanin". Butelka ma pojemność 500 ml i kosztuje coś koło 10 zł. Można używać do ubrań, firanek, tapicerek no i dywanów.
    Ewentualnie w zoologicznym można spytać, tam mają dużo płynów tego rodzaju.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał katya1984
    Wodę z octem pół na pół.
    Woda z octem? Nie śmiej się ze mnie, ale po prostu nie wiem: polać wykładzinę roztworem czy przecierać?
    Bardzo często okazuje się, że szczęściem jest nie wiedzieć wszystkiego.
    H. Jackson Brown

  5. #5

    Domyślnie

    Wymieszać i przecierać mokrą gąbką albo szmatką.

    Zresztą zapach psiego moczu ma to do siebie, że prędzej czy później sam całkowicie zniknie, w przeciwieństwie do kociego

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elcia84
    Polecam coś takiego: Lenor Spray Activ-Fresh. Opakowanie jest z dozownikiem, na opakowaniu jest napis "Eliminuje nieprzyjemne zapachy z tkanin". Butelka ma pojemność 500 ml i kosztuje coś koło 10 zł. Można używać do ubrań, firanek, tapicerek no i dywanów.
    Ewentualnie w zoologicznym można spytać, tam mają dużo płynów tego rodzaju.
    Dobrze wiedzieć, kupię i zobaczymy czy skuteczne.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja kupiłam na allegro takie coś:
    NEUTRALIZATOR ZAPACHÓW: ValuGard ODOR TERMINATOR
    i działa.

  8. #8

    Domyślnie

    Polecam gorąco Vitopar - preparat zawierający żywe bakterie rozkładające smrodliwe zanieczyszczenia - szczególnie zawierające siarkę i azot. Można kupić w hurtowniach i sklepach zoologicznych, nie pamietm ile kosztuje ale jest bardzo wydajny i wygodny w użyciu - spryskuje się zabrudzone miejsce i po paru godzinach jest po zapachu

  9. #9

    Domyślnie Czym usunąć brzydki zapach z wykładziny?

    Sposób w jaki ja sobie poradziłam: najpierw dokładnie wyczyść wykładzinę, poczekaj aż wyschnie, następnie spryskaj środkiem Refresher. To działa! Znajdziesz go na emakchemia.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Gdyby ktoś nadal szukał porady - ocet to najlepsze rozwiązanie. Niestety wszelkie środki chemiczne nie eliminują zapachu całkowicie, a co za tym idzie pies z czasem wraca w to samo miejsce :/ Gąbka, woda z octem i wysuszyć suszarką, powtórzyć kilka razy w przeciągu następnymch dni i po problemie.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    malfred

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-047
    Posty
    7

    Domyślnie

    można wykonać ozonowanie pomieszczenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony