dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_ro
    Sluchajcie,a jak to jest z wymiarami bram segmentowych??O co pytam,podany jest wymiar bramy 2500x2000.I teraz co oznacza te 2000??Czy jest to wymiar otworu,za ktorym ma być zamontowana brama?
    Czy wymiar od podłogi do prowadnicy??

    pozdrawiam
    A nie prościej zadzwonić do producenta, który oferuje te bramy? Odpowiedź będzie na pewno rzetelniejsza niż tutaj na forum. A niech będą dwa standardy czy może tamten producent podaje inaczej i już będziesz miał problem.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Altaries
    czy ktos ma brame rolowana? jakie sa zelety takiej bramy w porownaniu do segmentowej? no i jak wyglada cena / bezpieczenstwo / ocieplenie?
    Największa moim zdaniem zaleta - minimalna zajętość przestrzeni w garażu.

  3. #23

    Domyślnie

    Podciągam temat bramy garażowej rolowanej. Czy ktoś ma taką. Z względu na bardzo whysokie naproże taka byłaby u mnie najlepsza, ale jak np z ich ociepleniem i niezawodnością

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Ja nie mam tego problemu. Przy szerokości otworu 465 cm w grę wchodzi tylko brama segmentowa. Na razie jednak musi poczekać .

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    ECU
    mam segmentową i ,,chodzi " raz w roku troszkę oliwki.Polecam z Sanoka( udziałow nie posiadam)
    Fakt , że sami montowalii pewnie dlatego jest ok.
    Pozdr.
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ECU
    Podciągam temat bramy garażowej rolowanej. Czy ktoś ma taką. Z względu na bardzo whysokie naproże taka byłaby u mnie najlepsza, ale jak np z ich ociepleniem i niezawodnością
    a jak wysokie to nadproże masz ?
    rolete odradzam .brak ocieplenia ,problematyczna naprawa,problem w przypadku braku pradu-nakrecisz się żeby to otworzyć na maxa.
    Tu była reklama...

  7. #27

    Domyślnie

    witam!
    mam pytanie.jezeli mam w projekcie wjazd do garazu szeroki na 4,10 to musze zamowic brame dokladnie na 4,10 czy 4,00.jest to wazen pozne\iewaz bramy o wymiarze 4,10 nie sa standardowe i wychodzi doplata miedzy taka a 4,00 lub 4,25 ponad 2000zl!jezli tak jest t musze zmniejszyc wjazd w projekcie na 4,00 lub zwiekszyc na 4,25 aby bylo standardowo....

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekxkonc
    witam!
    mam pytanie.jezeli mam w projekcie wjazd do garazu szeroki na 4,10 to musze zamowic brame dokladnie na 4,10 czy 4,00.jest to wazen pozne\iewaz bramy o wymiarze 4,10 nie sa standardowe i wychodzi doplata miedzy taka a 4,00 lub 4,25 ponad 2000zl!jezli tak jest t musze zmniejszyc wjazd w projekcie na 4,00 lub zwiekszyc na 4,25 aby bylo standardowo....
    Zamów 4,25m. Segmenty będą zachodzić na ścianę.

  9. #29

    Domyślnie

    wlasnie chodzi o to,aby segemnty nie zachodzily na sciane,wedlug mnie bedzie to kiepsko wygladac.chybaze sie myle...rozmawialem jzu z KB i powiedziale,ze bez problemu na tym etapie,a jest wymurowane 1m parteru i garazu mozna zmniejszyc z wymorowanego 4,10 na 4,00.ale teraz juz sam nie wiem,mzoe zostawic i wstawic brame 4,25.moze ktos jeszcze doradzi.z gory dziekuje!!!

  10. #30

    Domyślnie

    My mamy segmentową Euro Normstahla. Jesteśmy zadowoleni z naszego wyboru.

  11. #31

    Domyślnie

    a co sądzicie o bramie krispol. ma ktoś jakieś doświadczenia z tą bramą?

  12. #32

    Domyślnie

    wiele osob ma krispola, to znany producent z szeroka siecia dystrybucji,
    u nas dziala od prawie dwoch lat, naped nice,
    dotad bez zarzutu,

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Zadzwonić do producenta zawsze można... nie rozumiem takich opinii - po to jest forum, żeby zasięgać opinii innych użytkowników... Pewnie i takich opinii jak twoja, choć przyznam, że przypomina mi radę o zabraniu parasola w czasie deszczu...

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał sailor_ro
    Sluchajcie,a jak to jest z wymiarami bram segmentowych??O co pytam,podany jest wymiar bramy 2500x2000.I teraz co oznacza te 2000??Czy jest to wymiar otworu,za ktorym ma być zamontowana brama?
    Czy wymiar od podłogi do prowadnicy??

    pozdrawiam
    A nie prościej zadzwonić do producenta, który oferuje te bramy? Odpowiedź będzie na pewno rzetelniejsza niż tutaj na forum. A niech będą dwa standardy czy może tamten producent podaje inaczej i już będziesz miał problem.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Zadzwonić do producenta zawsze można... nie rozumiem takich opinii - po to jest forum, żeby zasięgać opinii innych użytkowników... Pewnie i takich opinii jak twoja, choć przyznam, że przypomina mi radę o zabraniu parasola w czasie deszczu...

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał sailor_ro
    Sluchajcie,a jak to jest z wymiarami bram segmentowych??O co pytam,podany jest wymiar bramy 2500x2000.I teraz co oznacza te 2000??Czy jest to wymiar otworu,za ktorym ma być zamontowana brama?
    Czy wymiar od podłogi do prowadnicy??

    pozdrawiam
    A nie prościej zadzwonić do producenta, który oferuje te bramy? Odpowiedź będzie na pewno rzetelniejsza niż tutaj na forum. A niech będą dwa standardy czy może tamten producent podaje inaczej i już będziesz miał problem.
    A nie przyszło Ci do głowy, że jeden producent może mieć coś innego na myśli aniżeli drugi? Nie widzę w Twoim pytaniu nazwy producenta więc masz 50% szans na to, że dostaniesz poprawną odpowiedź.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    U nas segmentowa, bo tylko taka przy szerokości 5 m. Pomiaru dokonywała firma sprzedająca i montująca bramę. Jest to najlepszy sposób, żeby uniknąć niespodzianek podczas montażu

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    S e g m e n t o w a - bo bezpieczna nikomu i niczemu nic sie nie stanie

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Oczywiście należy też pamiętać o prawidłowo zamontowanym i podłączonym mechaniźmie bramy
    https://youtu.be/tEUjGvRRrqo

    Np tak jak na filmie
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony