dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie JAKIEGO PRODUCENTA KOSTKA BRUKOWA ?

    Czy ktos moze polecic jaka kostke wybrac? Interesuje mnie kostka typu starobruk miejski (ok. W-wy). Chodzi o trwalosc itd.
    Granitowej raczej nie chce ze wzgledu na cene i klopoty z odsniezaniem. Serdecznie dziekuje za wszelkie sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    Może nie polecę ale coś podpowiem.
    U mnie schody z bruku i palisady robił gość co w Jadarze pracuje. Jak zapytałem go o konkurencyją firmę PolBruk odparł że jakościowo się nie różni a mają lepsze pigmenty i kolory są żywsze/mocniejsze.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    czy 12tys za 80m2 kostki betonowej somerlock to duzo ?
    cena obejmuje wszystko czyli material + robota. okolice wawy

  5. #5

    Domyślnie

    wiesz, to zależy. bo jeżeli te 80 m2 bruku będzie układała Dżenifer Lopez, to powiedziałbym, że cena jest okej, ale bez entuzjazmu. jeszcze bym zapłacił 12 tys. za 80 m2 bruku, gdyby brukarze robili to złotymi narzędziami, które po robocie zostawiliby mi na pamiątkę. w każdym innym przypadku, taka kwota to zdzierstwoo!
    rano, wieczór, we dnie, w nocy - będę zawsze ku pomocy

  6. #6

    Domyślnie

    tzn. ulozenie 9600zl + krawezniki, podklad 2400zl (cena z materialem). jesli uwazasz ze to zdzierstwo to jaka cena w.g ciebie jest ok ? pytalem inna ekipe tez mi powiedzieli za ulozenie z ich materialem 120-130zl za m2....

  7. #7

    Domyślnie

    weźmy sobie oto taki przykład: kupujesz sobie bruk klinkierowy, jaki chcesz odcień - cena nie powinna przekroczyć 90 zł/m2 - przy 80 m2 masz 7200 zł. do tego koszt piachu+2 worki cementu. to nie są płytki cotto, tu w układaniu nie potrzeba żadnej ekwilibrystyki. zwyczajnie wybierasz sobie wzór (jodełka, lico, czy na płasko) i układasz. powiedz mi, za co firma układająca bruk bierze 12 tys zł / 80 m2???? ja rozumiem marże, że w okolicach warszawy każdy chce zarobić, ale do ciula wacława - jak mawia mój kolega - są jakieś granice przyzwoitości!!!
    rano, wieczór, we dnie, w nocy - będę zawsze ku pomocy

  8. #8

    Domyślnie

    byłem wniemczech w betoniarni wybów wielki ceny od2,5 euro wzwyz płytki 40*40 cm posypane granitem 5 zł sz kostka 5euro m2,gazon 1,2 euro ,kraweznik 1,3 euro 80 m2 to koszt robocizny ok 3000 zł to w kostce mozna wybierac ostro ale w niemczech bo u nas marza trzy cyfrowa.

  9. #9

    Domyślnie

    Jestem właśnie w trakcie układania kostki przed domem. Panowie kładą Libet Decco (kolory jesieni) - 13 palet za ok. 9000 PLN. To wystarczy na 140m2. Piasek i cement - max. 500 PLN. Za robociznę zapłacę 5500 do 6000 PLN.
    Jak to zebrać do kupy wychodzi 15.500 PLN za prawie dwa razy większą powierzchnię...
    Dodam, że kostka była dość sroga, ale zachwyciła mnie kolorystyką.
    Sam oceń.

  10. #10

    Domyślnie

    TEZ UKLADAM KOSTKE BRUKOWA.MIMO ZE NIEZLE Z ZONA NAWYMYSLALISMY(CHODNIK BEDZIE NIE PROSTY A FALOWANY TYL DOMU 5 METROWE KOLO I TEZ DUZO LUKOW) DAM FOTY JAK SKONCZA TO TE 70 M2 KOSZTUJE MNIE 6 TYS PLN WSZYSTKO (3 TYS ROBOTA RESZTA TO KOSTKA JADARU PIACH I CEMENT MAM ) OKOLICE RADOMIA.POZDRAWIAM

  11. #11

    Domyślnie

    bardzo dobra ekipa z mojej okolicy, klada dobrze, szybko i naprawde ladnie ....
    cena na dzis to 92zl/m2 plus 20zl/mb obrzezy,
    kostka to starobruk, trzy elementowy,
    cena zwiera wszystko,

  12. #12

    Domyślnie

    Witam. jestem również w trakcie układanie, a dokładniej koniec września. kostka bruk-bet-żona wybierała. początkowo byłem zły ze względu na dość drogi materiał, jednak teraz nie żałuje tej decyzji. układanie kostki w okolicach częstochowy z materiałem wynosi 60zł za metr. górne stawki to 80zł/m2. bardzo dobry okres uważam na układanie i negocjacje jest własnie pora jesienna, gdzie tej pracy niby jest mniej. stawki o których czytam wyżej to jakieś chore wygórowane ceny. mam siostre, która również w Warszawie budowała dom i płaciła 100zł za wszystko przy opcji tańszej kostki. cały czas powtarzam, że niektórym wykonawcom się wydaje, że są jedyni w tym kraju i klijent musi się zgodzić na to co on rząda-nie! tak nie jest. są inni
    powracając do tematu w firmie bruk-bet jest możliwość wykupienia projektu-aranżacji terenu. w tej cenie architekt robi na miejscu pomiary i później projekt-taki projekt, lub kilka-aż nam sie spodoba. po zakupie kostki w tej firmie powyzej pewnej kwoty gotówka za projekt jest zwracana. polecam

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Dużo - Tanio - LIBET - barwy jesieni za 42 PLN za metr. Zakupiłem ok 150 m.kw + dodatki ...
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    My mamy Libet decco romano piaskowo-beżowy. Niestety nasz podjazd jest tak zrobiony, że nie da się wjechać do garażu, więc musimy przerabiać...

    Co do robocizny i wykonawców... za zdjęcie starej kostki, ponowne wyprofilowanie terenu i ułożonie kostki od nowa - za 25m2 ekipa krzyknęła...jedyne 5000 zł. A przypominam, że kostkę mamy. Z 5 innych ekip które obdzwonilismy żadna nie chciała się podjąć zadania, bo...NIE OPŁACA IM SIĘ do takiego metrażu przyjechać... Jasne, kto by robił 2 dni za tak marną kasę...

  15. #15

    Domyślnie

    mymyk-głowa do góry, ktoś normalny się znajdzie. tez nigdzie nie mogłem znaleźć kogokolwiek do układania. znajomy się znalazł(kolega)-krzyknął 80zł za samo układanie z podłożem, poczekałem i znalazłem profesionalna firmę, gdzie stawki są rzędu 60zł. na 200m-heh-te 4000zł przyda się.

  16. #16

    Domyślnie

    Osobiście mogę polecić PolBruk

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony