dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 34
Pokaż wyniki od 661 do 679 z 679
  1. #661

    Domyślnie

    Od kilku dni przedzieram sie przez prawie 500 stron watku o ogrodzie jednej pani spod Warszawy - piekny jest!
    http://www.ogrodowisko.pl/watek/13-o...zpanowy?page=1
    W zwiazku z czym znowu zapragnelam bukszpanowych kulek i obwodek i zamowilam 50 sadzonek bukszpanu 25 cm... bede sadzic po powrocie z urlopu.
    Na razie przygotowuje grunt pod nasadzenia, bo musi byc gotowy - sadzonki przyjda z golym korzeniem. Mam nadzieje beda takie lub ladniejsze niz na fotce, jak zapewnia producent:

    Komentarze ma w porzadku, licze wiec ze sie nie rozczaruje. Normalnie bukszpan jest dosc drogi. Wczoraj ogladalam stozek formowany w Ikei, jedyne 59,99 zl za sztuke...

    Tymczasem w moim ogrodku walcze - poszerzam warzywnik. Wykorzystam to poszerzenie dopiero na wiosne, dzisiaj moze skoncze i posieje gryke jako poplon zeby gola ziemia nie swiecila Wkopuje rollborder dookola i zostawiam miejsce na posadzenie bukszpanowej obwodki dookola. Mloda u Babci, wiec mam duuuzo czasu.

    Dzisiaj rano na bazarku nabylam za 7 zl zabe ceramiczna


    Lilie pieknie kwitna, musze na wiosne kupic kolejne od tego pana z bazarku


    Kilku przechodniow sie zatrzymalo i mnie wypytyje co to za lilie i skad Pachna w promieniu kilku metrow.
    Nowo nabyty liliowiec Stella d'oro: obok rozchodniki i ziemia na ktorej teraz kielkuje trawa.


    Z aronii zebralam niecaly kilogram owocow


    Prawie skonczylam rabate rozana (rowe miniaturowe, okrywowe, wilo- i wielkokwiatowe), w sumie chyba 11 szt. I jezowkowa, na razie 6 odmian w roznych kolorach, obok siebie Fotki nastepnym razem.

  2. #662

    Domyślnie

    Witajcie,
    ponieważ tutaj cicho sza, przeniosłam sie z moimi ogrodowymi rozterkami na forum www.ogrodowisko.pl
    Fajna stronka, dużo ciekawych artykułów, ogród pani Danusi powalający - zobaczcie koniecznie:

    http://www.gardenarium.pl/realizacje...-eksperymentow

    I moje watki - zapraszam!
    http://www.ogrodowisko.pl/watek/871-...zon-zakladania
    http://www.ogrodowisko.pl/watek/881-...ragedia-pomocy

  3. #663

    Domyślnie

    Wow, ale mam projekty nasadzeń przed domem!
    A - róże
    B - kalina pienna (ale ja bym nie sadziła tylko inne drzewko na pniu) nawet hortensję Limelight pienną
    C - rozchodniki okazałe (masz już)
    D - jeżówki
    E - miskanty jednakowe
    F - bodziszkialbo inne byliny pasujące do róż
    G - obwódka z lawendy
    H - obwódka z bukszpanu
    I - na dole po prawej (wcięło literkę) hortensja Limelight
    J - wiśnie "Umbraculifera"

    no i w stronę bukszpanu dwa rodzaje roślin falą posadzone.
    by Danusia z forum ogrodowisko.pl


    wersja druga - by Kasia z w/w forum:







    po urlopie zabieram się za realizacje - wybór będzie trudny...

  4. #664

    Domyślnie

    Do kuchni kupiłam sobie kolonialny drewniany stołek barowy - wreszcie mogę przysiąść w trakcie gotowania, Gabi tez często korzysta gdy mi pomaga lub się przygląda


    Na parapecie lądują złamane przez burze kwiaty - szkoda mi ich ciąć do wazonu, ale jak mi wichura pomoże, czemu nie


    Zdjęłam plastikowe bordery, od razu lepiej, i, o dziwo, kory nie wymiata nawet wiatr podczas burz
    Wsadziłam wczoraj 3 (prawie)kule bukszpanowe, żeby w zimie tez coś wystawało w tym miejscu.


    Tawuły przeniosłam pod morwę, która po przesadzeniu wreszcie dobrze sobie radzi Ewidentnie poprzednie stanowisko w pobliżu szamba jej nie odpowiadało..


    A pod dom po lewej od wejścia kupiłam sobie jałowiec, jak te płożące (docelowo maja zakryć korę), ale na kijku - robi za piętro, bo tak łyso tam było

  5. #665

    Domyślnie

    Wrzucę kilka dzisiejszych fotek ogródka
    Bergenie przy tarasie kwitna kolejny raz tego roku


    W warzywniku sporo kwitnie - astry chinskie igielkowe i niesmiertelne smierdziuszki


    Seler naciowy jest wielgaśny - z moich sadzonek, siałam końcem lutego w doniczki


    W tle kolejna fasolka szparagowa, siana końcem lipca, ma już strąki. Na pierwszym planie poplon - gorczyca. Będę ja dzisiaj przekopywać.


    Róże wsadziłam na docelowe miejsce - w rabatę przed domem:

    Juz coś widać

    Kupiłam sobie hebe - 3 rożne odmiany. I teraz nie wiem co z nimi zrobić... podobały mi się, impuls... chyba rozdam babci i Teściowej chyba ze znajdę miejsce obok tarasu, a na razie na tarasie sobie stoją


    I na deser - nasz żywopłot z róży pomarszczonej rosa rugosa, pieknie pachnie:


  6. #666

    Domyślnie

    Nie pisałam całe wieki...
    chyba już na dobre przeniosłam się na www.ogrodowisko.pl
    tam jestem codziennie, prawie... w końcu dom zbudowany, prawie zupełnie wykończony, ogródkiem czas się zająć...
    Zamawiam w komandorze wreszcie drzwi lustrzane do przedpokoju. Nikt mi ich nie chciał zrobić, bo chce tafle lustra=drzwi suwane wysokości 260 cm nie dzielone, nie cięte, nie łączone żadnymi profilami... a komandor zrobi, i wcale nie tak drogo... i z montażem

    W weekend odbył się grill połączony z nocowaniem 7 gości, takiego obłożenia jeszcze nie mieliśmy Młoda opowiadała sąsiadom że tylu mamy GOŚCIÓW, że będzie spała na podłodze w końcu spała z nami, mimo nowego śpiworka i materacyka na podłodze.... fajnie było

    Sąsiadów mamy fajnych, poznaliśmy się, Młoda popołudnia spędza bawiąc się z dziećmi jednych albo drugich na zmianę, chyba że jest bardzo zimno lub późno wracamy... Minął już rok odkąd tu mieszkamy. Fajnie się mieszka i praca nadal ta sama, zdalnie... polecam.

    pozdrawiam serdecznie
    KArolina

  7. #667

    Domyślnie

    Sorry, z wrażenia wpisałam Ci się do Dziennika Już przenoszę do komentów ...

  8. #668

    Domyślnie

    Za trzy dni świętuję urodziny, impreza była w weekend.
    Dostałam m.in kolejnego storczyka i książkę "podstawy architektury krajobrazu" na własne życzenie



    A za "koperty" plus od siebie kupiłam sobie m.in. czajnik bezprzewodowy ceramiczny (bez fotki, biały w czarne florystyczne delikatne wzory), kolejne cebulki do ogrodu:


    oraz długo polowane pledy patchworkowe: (Aga!!! kupiłam!!!




    I w salonie celem ochrony kanapy przed nami samymi



    U Młodej w pokoju zamiast żółtego pojawił sie czerwony mis-lampka, w towarzystwie ikeowych świnek-skarbonek (druga się zapełnia właśnie
    Żółtego wystawiłam dzisiaj na allegro


    Zarówno misia, jak i pledy kupiłam na pabianickim czwartkowym bazarku

  9. #669

    Domyślnie

    Mamy szafę w moim pokoju do pracy
    Kwiatki - bo Młodej się spodobały, zresztą chyba lepiej niż czysto biała plama, no i do czerwonej kanapy pasuje

    Młoda "pomaga" przy składaniu - bawi się, w tle M. składa szafę

    Paznokcie pomalowane [po imprezie... dzisiaj myjemy

    Szafa z zamontowanym wyposażeniem:


    I z zamontowanymi drzwiami:


    Pozdrawiam!
    K.
    Ostatnio edytowane przez popcarol ; 10-10-2011 o 14:52

  10. #670

    Domyślnie

    Za tydzień mamy montaż szafy (a w zasadzie drzwi suwanych, w całości pokrytych lustrami), we wnęce w przedpokoju. nie mogę się doczekać

  11. #671

  12. #672

    Domyślnie

    Wesołych Świąt! I szczęśliwego Nowego Roku wszystkim

    Ale wypasiony stolik ze starego Singera znalazłam - jedyne 1400 zł i odbiór osobisty w Szczecinie
    Ale może kiedyś taki zmajstruję?


  13. #673

    Domyślnie

    Ponieważ M jest zdecydowanie przeciwny stolikowi z maszyny Singer (moze kiedys zmieni zdanie, a do przedpokoju potrzebne jest cos by z boku szafy nie bylo tak pusto i by bylo gdzie klucze odkladac, zamowilam wlasnie taki stolik:



    Wymiary dokladnie pasujace we wneke w przedpokoju, producent jest bardzo elastyczny
    Stolik z Singera bylby zreszta duzo glebszy, min 60 cm, wiec bysmy sie o niego obijali...
    pozdrawiam!

  14. #674

    Domyślnie

    Stolik powyzszy do mnie nie dotarl 400 zl w plecy Wszystko bylo super poki nie zamowilam i nie wplacilam kasy - moglam chociaz jakas zaliczke zamiast calosci...
    i stolika, kasy i wiesci po producencie nie ma Ostrzegam - firma KRUK Marcin Kruk Stalowa Wola / Krakow...

    Zamierzam kupic ten:
    tylko M jest na nie...

    Ostatnio edytowane przez popcarol ; 14-08-2012 o 11:41

  15. #675

    Domyślnie

    Przykra sprawa z tym Krukiem Na policję go!!!

    A stoliczek z gałęziami jest super! Skąd to? Jakbyście się nie zdecydowali to osobiście znam kogoś kto chętnie przejmie

  16. #676

    Domyślnie

    A w ogóle MURATOR! Kiedyś siedziałam tu dniami i nocami, a teraz... Najśmieszniejsze, że my wcale jeszcze nie wykończeni. Na przykład nie mamy w salonie niczego do siedzenia

  17. #677

    Domyślnie

    Aga ale ja mam tylko potwierdzenie przelewu i maile z ta firma... zadnej faktury Postraszylam go obrotem wierzytelnosciami, ale nie zadzialalo
    Stolik z "korzeniami" z allegro oczywiscie...
    Tez rzadko tu bywam, w domu prawie wszystko skonczone... prawie

  18. #678

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że nie musisz mieć faktury. Przecież jak idziesz reklamować buty to też masz tylko nieimienny rachunek. Potwierdzenie przelewu jest na konkretną osobę i konkretne konto. Ja bym zgłaszała, tym bardziej, że akurat od 300zł to jest traktowane jak przestępstwo. Zadzwoń na policaj i spytaj, co ci szkodzi! http://forumprawne.org/dyskusja-ogol...zedajacym.html

  19. #679

Strona 34 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony