dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 609 z 609
Pokaż wyniki od 12.161 do 12.166 z 12166
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

Domyślnie

Cytat Napisał tuxmanek Zobacz post
    Dzień Dobry,
    Mam problem z wodą ze studni głębinowej, którą chciałbym uzdatnić. Pewne próby filtrowania za mną, ale niestety nie wystarczające.
    Zleciłem badania wody surowej w tym tygodniu i oto wyniki (wypisuję tylko te które nie zmieściły się w normie):
    Mangan (Mn) 116 mikrog/l norma ≤ 50 mikrog/l
    Żelazo (Fe) 1092 mikrog/l norma ≤ 200 mikrog/l
    Twardość ogólna 307 mg CaCO3/l norma 60 - 500

Bakterie:
    Liczba Clostridium perfringens łącznie ze sporami: 4 przy niepewności rozszerzonej 1-12

W domu w instalacji mam założone:
    2 x BigBlue z harmonijkami na 20mikronów każdy, zaraz po tych filtrach przy zlewozmywaku w kuchni mam filtr odwróconej osmozy do wody pitnej.

Chciałbym jednak móc wziąć kąpiel, albo umyć gary w czystej wodzie bez tego żelaza i magnezu.

Co zaproponujecie?

PS Otrzymałem ofertę od jednego Pana z okolicy i za sam Filtr Econet FEcoM 10/2 ze złożem Ecomix A i zaworem CLACK WS 1 CI = zawołał 4300,- netto.
    Do tego chciał mi sprzedać lampę UV (po co skoro nie ma bakterii?) za kolejne 1200,- netto.

Wydaje mi się to za drogo.
    Stąd pytanie do was, jako że jestem kompletnym laikiem - co powinienem założyć w domu? Mieszkamy w dwójkę (z żoną) - córka dojeżdża na weekendy (studiuje i mieszka na codzień gdzie indziej) choć czasami w wakacje cała masa znajomych podrzuca nam dzieciaki na wakacje (mieszkamy w górach).

Nie ukrywam, że ważne są dla mnie koszty.
    Tak więc jeszcze raz poradźcie co powinienem założyć w domu?
    Daaawno temu byłem klientem tej firmy. Owszem sprzedają, ale czy optymalnie dobrane do potrzeb, to inna para kaloszy. Cena wydaje się spora.

Bigblue tu nie zadziała. DO tego zjedzą Cię koszty wkładów.

Jak głeboka studnia?
    Jaka pompa w tej studni (jakiś symbol)
    Jaki zbiornik hydroforowy (wielkość, typ - z workiem czy ocynkowany)
    Niezwykle pomocne byłoby jeszcze pH wody!

Bakterie. Zdezynfekuj studnie i instalacje. Powtórz badanie po jakimś czasie. Pamiętaj, że poprawne pobranie próbek do badania bakteriologicznego jest trudne, bo wymaga np dezynfekcji kranu, tak żeby nie przemycić np bakterii z kranu a nie ze studni. Samodzielne pobranie próbek daje sporą szanse że zanosisz do badania próbkę zanieczyszczoną więc bezużyteczną.

Wspomniany wyżej filtr usuwa żelazo, mangan i twardość. Wszystko w jednym. Filtr usuwający wyłącznie żelazo i mangan, powienien być tańszy, ale jego typ i działanie jest zależne od wspomnianych parametrów wody, studni, pompy, hydroforu itd. Jakkolwiek to musi być nie filtra narurowy tylko kolumna filtracyjna.

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: biuro@klarsan.pl

Domyślnie

Cytat Napisał tuxmanek Zobacz post
    Dzień Dobry,
    Mam problem z wodą ze studni głębinowej, którą chciałbym uzdatnić. Pewne próby filtrowania za mną, ale niestety nie wystarczające.
    Zleciłem badania wody surowej w tym tygodniu i oto wyniki (wypisuję tylko te które nie zmieściły się w normie):
    Mangan (Mn) 116 mikrog/l norma ≤ 50 mikrog/l
    Żelazo (Fe) 1092 mikrog/l norma ≤ 200 mikrog/l
    Twardość ogólna 307 mg CaCO3/l norma 60 - 500

Bakterie:
    Liczba Clostridium perfringens łącznie ze sporami: 4 przy niepewności rozszerzonej 1-12

W domu w instalacji mam założone:
    2 x BigBlue z harmonijkami na 20mikronów każdy, zaraz po tych filtrach przy zlewozmywaku w kuchni mam filtr odwróconej osmozy do wody pitnej.

Chciałbym jednak móc wziąć kąpiel, albo umyć gary w czystej wodzie bez tego żelaza i magnezu.

Co zaproponujecie?

PS Otrzymałem ofertę od jednego Pana z okolicy i za sam Filtr Econet FEcoM 10/2 ze złożem Ecomix A i zaworem CLACK WS 1 CI = zawołał 4300,- netto.
    Do tego chciał mi sprzedać lampę UV (po co skoro nie ma bakterii?) za kolejne 1200,- netto.

Wydaje mi się to za drogo.
    Stąd pytanie do was, jako że jestem kompletnym laikiem - co powinienem założyć w domu? Mieszkamy w dwójkę (z żoną) - córka dojeżdża na weekendy (studiuje i mieszka na codzień gdzie indziej) choć czasami w wakacje cała masa znajomych podrzuca nam dzieciaki na wakacje (mieszkamy w górach).

Nie ukrywam, że ważne są dla mnie koszty.
    Tak więc jeszcze raz poradźcie co powinienem założyć w domu?
    Witaj, tak jak wspomniał kolega powyżej - do załączonych badań niezbędna jest dodatkowo informacja odnośnie pH wody. Generalnie masz do wyboru dwie możliwości: stacja wielofunkcyjna, która jednocześnie zatroszczy się o usunięcie żelaza i manganu, a także zmiękczy Ci wodę, albo stacja odżelaziająco-odmanganiająca, która usunie żelazo i mangan (wtedy, jeżeli będziesz chciał zmiękczyć wodę, musisz dodatkowo zastosować zmiękczacz). W drugim przypadku niezbędne będzie zastosowanie napowietrzenia wody, a także hydoforu bezprzeponowego 300 l. Wybór stacji jest również uzależniony od tego, czy woda posiada nieprzyjemny zapach zgniłych jajek (zapach siarkowodoru) - w tym przypadku należy zastosować drugi rodzaj stacji. Co do bakterii, to wykonaj dezynfekcję wody i powtórz badanie - jeżeli w wodzie będą występowały bakterie, zastosuj lampę UV.

Zapraszam do bezpośredniego kontaktu we wiadomości prywatnej.

Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 95 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

Zobacz koniecznie kompendium wiedzy o filtracji wody na YouTube

Domyślnie

Poproszę o interpretację wyników - str. 1-2, w ostatnim badaniu twardość wody zmniejszyła się d0 300 - średnio twarda.

https://docdro.id/TcYz0Eq

Czy przy tych parametrach stacja uzdatniania jest wskazna/niezbędna?

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17

Domyślnie

Cytat Napisał wojtekweb Zobacz post
    Poproszę o interpretację wyników - str. 1-2, w ostatnim badaniu twardość wody zmniejszyła się d0 300 - średnio twarda.

Czy przy tych parametrach stacja uzdatniania jest wskazna/niezbędna?
    Nie jest niezbędna. Jeśli przeszkadza Ci twardość to można taką wodę zmiękczyć, ale to tylko kwestia wygody użytkowania.

Domyślnie

Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Daaawno temu byłem klientem tej firmy. Owszem sprzedają, ale czy optymalnie dobrane do potrzeb, to inna para kaloszy. Cena wydaje się spora.

Bigblue tu nie zadziała. DO tego zjedzą Cię koszty wkładów.

Jak głeboka studnia?
    Jaka pompa w tej studni (jakiś symbol)
    Jaki zbiornik hydroforowy (wielkość, typ - z workiem czy ocynkowany)
    Niezwykle pomocne byłoby jeszcze pH wody!
    Dziękuję wam Mr. Jastrząb i Mr. Klarsan za odpowiedzi. Już podaję ciąg dalszy wymaganych przez was informacji.
    No więc po kolei:

pH wody: 7,9 na dopuszczalne: 6,5 - 9,5 - więc tutaj bym nic nie ruszał.
    Bigblue - tak czy siak zostanie skoro już jest, ale nie będę musiał wkładów płukać/wymieniać co 3 miesiące.
    Studnia ma głębokość 15 metrów.
    Zbiornik z przeponą poj. 150 litrów - rok temu wymieniony na nowy, bo poprzedni po 6-ciu latach zeżarła rdza - zaczął przeciekać...
    Pompa wody trójfazowa Czeska ślimakowa zatapialna (na dole w studni).

Może być kolumna (nic na rurę) tylko prośba o doradzenie taniej kolumny.
    Tak jak mówiłem - chcę się pozbyć żelaza i manganu z wody - oczywiście na tyle na ile się da.

Proszę podajcie co i w jakich cenach możnaby zastosować.

Pozdrawiam,
    Krzysiek

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17

Domyślnie

Jak ma być tania to raczej sie nie uda...
    Potrzebna jest informacja o wydajnosci pompy (kraj pochodzenia nie wystarczy). Poza tym czeka Cie wymiana hydroforu na bezprzeponowy lub duzo drozsza kolumna z napowietrzaniem juz wbudowanym...

Strona 609 z 609

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia