dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 591 z 755
Pokaż wyniki od 11.801 do 11.820 z 15095
  1. #11801

    Domyślnie

    Witam,
    Jaki zmiękczacz do wody będzie dobry dla wody o twardości ogólnej 314 mg CaCO3/l?
    Zużycie miesięczne ok. 9 - 10 m3.
    4 osoby.
    Parametry wody wg. miejskich wodociągów:
    1 zapach akceptowalny
    2 barwa mg Pt/l < 5
    3 mętność NTU 0.13
    4 odczyn pH 7.5
    5 przewodność uS/cm 643
    6 utlenialność mg O2/l 0.4
    7 twardość ogólna mg CaCO3/l 314
    8 chlorki mg/l 19
    9 siarczany mg/l 31.9
    10 fosforany mg/l 0.021
    11 chlor wolny mg Cl2/l 0.24
    12 amoniak mg/l 0.03
    13 azotany mg/l 19.17
    14 żelazo mg/l 0.016
    15 magnez mg/l 16.1
    16 chrom mg/l nw
    17 nikiel mg/l nw
    18 mangan mg/l 0.0004
    19 kadm mg/l 0.0001
    20 ołów mg/l 0.0021
    21 miedź mg/l 0.0039
    22 sód mg/l 12.0310

  2. #11802
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał shadowdancer1 Zobacz post
    Witam chciałbym poprosić o pomoc w doborze odpowiedniego urządzenia. Twardość wody w moim domu jest wysoka wynosi 20 stopni niemieckich, średnia zużyte to 15 metrów3. Który z uzdatniaczy z listy poniżej byłby najlepszy. Chyba że miałby Pan lepszą propozycje.

    Cosmo water home 22
    Aqua soft basic 30
    Aqua home 20n
    Clack pallas 20 l lewatit s

    EKO-OPTIMA 30/O Clack WS1CI* Lewatit S* + BY-PASS

    Pozdrawiam
    Jeśli chcesz zmiękczyć do zera to szukałbym nawet większych modeli... max to 50 litrów. Jeśli miałbym wybierać z tej listy to taki o największym złożu.

  3. #11803
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_ro Zobacz post
    Witam,

    pomału przymierzam się do zmiękczacza/stacji uzdatniania wody.Wyniki badań były robione niedawno, nowy wodociąg odbiór, muszę się uśmiechnąć do wykonawcy o to,ale zanim mam prośbę taką ogólną, dom jednorodzinny zamieszkały przez 3-4 osoby, zużycie miesięczne na poziomie 7-8m3. Chciałbym zakupić stację do kwoty maksymalnie 2000 zł,ale im niżej tym lepiej.Jakie urządzenie w tym przedziale cenowym byście doradzili, najchętniej z polską głowicą?
    I drugie pytanie, mój kolega instalator montuje zazwyczaj Viessmana i tam rozruch/ustawienie urządzenia robi mu serwisant, jak to wygląda z produktami typu Cristal, Denver czy BNT, bo gdzieś w opisie na najpopularniejszym portalu,widziałem,że od urządzenia szczegółowa instrukcja umożliwiająca samodzielne podłączenie.
    pozdrawiam
    M.
    Dopóki nie masz twardości to można strzelać w rozmiar urządzenia... ale skoro ma być "jak najtaniej" to nie ma znaczenia rozmiar - bierz coś z 20 litrami złoża. Co do głowicy to się powstrzymam

  4. #11804
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewon Zobacz post
    Witam,
    Jaki zmiękczacz do wody będzie dobry dla wody o twardości ogólnej 314 mg CaCO3/l?
    Zużycie miesięczne ok. 9 - 10 m3.
    4 osoby.
    Jeśli chcesz zmiękczyć do zera to raczej 25-30 litrów złoża będzie OK.

  5. #11805

    Domyślnie

    Witam,
    Mam zamiar założyć w domu zmiękczacz do wody z uwagi na kocioł ładowany warstwowo (Wolf CGW-2L)
    Do tego kotła wymagane jest, aby woda miała twardość w okolicach 5-6 stopni w skali niemieckiej.

    W rodzinie (4/5 osób) zużycie wody jest w okolicach 12m3. W domu będą 3 łazienki (3x toaleta, bidet, 2x prysznic, wanna), dodatkowo armatura w kuchni, zmywarka oraz pralka.
    Woda wg. MPWiK ma poniższe parametry:
    - twardość: 13 stopni w skali niemieckiej
    - wapń: 77mg/l
    - magnez: 12mg/l

    Ścieki idą do kanalizacji.

    Czy moglibyście polecić jakiś zmiękczacz który sprosta wymaganiom oraz będzie w miare przystępny cenowo.

  6. #11806
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewon Zobacz post
    Witam,
    Jaki zmiękczacz do wody będzie dobry dla wody o twardości ogólnej 314 mg CaCO3/l?
    Zużycie miesięczne ok. 9 - 10 m3.
    4 osoby.
    Parametry wody wg. miejskich wodociągów:
    1 zapach akceptowalny
    2 barwa mg Pt/l < 5
    3 mętność NTU 0.13
    4 odczyn pH 7.5
    5 przewodność uS/cm 643
    6 utlenialność mg O2/l 0.4
    7 twardość ogólna mg CaCO3/l 314
    8 chlorki mg/l 19
    9 siarczany mg/l 31.9
    10 fosforany mg/l 0.021
    11 chlor wolny mg Cl2/l 0.24
    12 amoniak mg/l 0.03
    13 azotany mg/l 19.17
    14 żelazo mg/l 0.016
    15 magnez mg/l 16.1
    16 chrom mg/l nw
    17 nikiel mg/l nw
    18 mangan mg/l 0.0004
    19 kadm mg/l 0.0001
    20 ołów mg/l 0.0021
    21 miedź mg/l 0.0039
    22 sód mg/l 12.0310

    Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zmiękczaczy wody Ecoperla. W ofercie dostępne są urządzenia kompaktowe oraz dwuczęściowe.Proponujemy urządzenie z około 25-30 litrami złoża zmiękczającego.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #11807
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yditve Zobacz post
    Witam,
    Mam zamiar założyć w domu zmiękczacz do wody z uwagi na kocioł ładowany warstwowo (Wolf CGW-2L)
    Do tego kotła wymagane jest, aby woda miała twardość w okolicach 5-6 stopni w skali niemieckiej.

    W rodzinie (4/5 osób) zużycie wody jest w okolicach 12m3. W domu będą 3 łazienki (3x toaleta, bidet, 2x prysznic, wanna), dodatkowo armatura w kuchni, zmywarka oraz pralka.
    Woda wg. MPWiK ma poniższe parametry:
    - twardość: 13 stopni w skali niemieckiej
    - wapń: 77mg/l
    - magnez: 12mg/l

    Ścieki idą do kanalizacji.

    Czy moglibyście polecić jakiś zmiękczacz który sprosta wymaganiom oraz będzie w miare przystępny cenowo.
    Przy częściowym zmiękczeniu wystarczyłby zmiękczacz z 15 litrami złoża. Przy całkowitym - max 25 litrów.
    Cenowo różnica nie będzie wielka... dobry sprzęt to koszt ok 2500-3000.

  8. #11808

    Domyślnie

    Też przymierzam się do założenia zmiękczacza w domu, twardość mam na poziomie 340 mg CaCO3.
    W domu 3-4 osoby, zużycie 12-15 m3.
    Wstępnie upatrzyłem sobie Aquasoft Basic 25, fajna głowica, ale nie mogę znaleźć informacji nt złoża w tych urządzeniach, nie jestem pewny też bypassu, tzn czy on jest tylko do mieszania wody uzdatnionej z twardą, czy urządzenie można wypiąć z instalacji nie tracąc dostępu do wody?

  9. #11809

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy częściowym zmiękczeniu wystarczyłby zmiękczacz z 15 litrami złoża. Przy całkowitym - max 25 litrów.
    Cenowo różnica nie będzie wielka... dobry sprzęt to koszt ok 2500-3000.
    A jakis konkretny model godny polecenia / badz firma z ktorej oferta warto sie zapoznac?
    Jesli chodzi o koszta to mniej wiecej taka kwota byla zakladana.

  10. #11810
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ibizpl Zobacz post
    Też przymierzam się do założenia zmiękczacza w domu, twardość mam na poziomie 340 mg CaCO3.
    W domu 3-4 osoby, zużycie 12-15 m3.
    Wstępnie upatrzyłem sobie Aquasoft Basic 25, fajna głowica, ale nie mogę znaleźć informacji nt złoża w tych urządzeniach, nie jestem pewny też bypassu, tzn czy on jest tylko do mieszania wody uzdatnionej z twardą, czy urządzenie można wypiąć z instalacji nie tracąc dostępu do wody?
    Przy takiej twardości i zużyciu to raczej mógłbyś szukać większych modeli - takie 30-40 litrów byłoby odpowiednie.
    Bypass w głowicy Clack nie służy do mieszania wody - ma 4 pozycje: praca przez zmiękczacz, odcięcie zmiękczacza (woda surowa), odcięcie wody w ogóle oraz pozycję tzw serwisową (w której można już płukać zmiękczacz i jednocześnie mieć wodę surową na instalację).

  11. #11811

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli chcesz zmiękczyć do zera to raczej 25-30 litrów złoża będzie OK.
    Dzięki za odpowiedź.
    Przeczytałem sporą część wątku ale nie doszukałem się odpowiedzi na pytanie czy warto zmiękczać wodę do zera czy jednak lepiej jest pozostawić niewielki stopień twardości. Mógłbyś doradzić?

  12. #11812
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewon Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź.
    Przeczytałem sporą część wątku ale nie doszukałem się odpowiedzi na pytanie czy warto zmiękczać wodę do zera czy jednak lepiej jest pozostawić niewielki stopień twardości. Mógłbyś doradzić?
    Bo ta odpowiedź może być inna dla każdego przypadku.
    Jeśli woda ma być użytkowa (czyli głównie urządzenia typu pralka, zmywarka, itp) to warto zmiękczyć do zera (o ile instalacja nie jest wykonana z materiałów korozyjnych jak stal czy miedź). Jak woda ma być pitna to najlepiej jej nie zmiękczać w ogóle (albo nawet podnieść jej twardość). Robienie czegoś pośredniego da pośrednie efekty...

  13. #11813
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli woda ma być użytkowa (czyli głównie urządzenia typu pralka, zmywarka, itp) to warto zmiękczyć do zera
    Akurat zmywarce jest wszystko jedno, jak twarda jest woda. Sama sobie zmiękcza do zera. W pralce też detergenty sobie radzą (zmiękczacz jedynie zmniejsza dozowanie, o ile ktoś czyta instrukcję i używa miarki co wcale nie jest takie powszechne).

    To, gdzie w praktyce najbardziej IMO przydaje się zmiękczanie i najlepiej do zera to armatura.

    Do wody pitnej można dołożyć mineralizator (i lepsze filtry też nie zaszkodzą).

  14. #11814

    Domyślnie

    No to zabiliście mi klina.
    Głównym powodem pomysłu na montaż zmiękczacza jest uniknięcie osadzania się kamienia na armaturze i planowanych czarnych brodzikach pod prysznicami.
    Jeśli chodzi o wodę pitną to był to również jeden z powodów. Od pewnego czasu używamy do filtrowania wody pitnej dzbanka Brita. O ile wcześniej gotowanie wody w czajniku skutkowało tym, że po 3 - 4 dniach szklane ścianki czajnika były kompletnie pokryte kamieniem, tak teraz, gotując przefiltrowaną wodę, kamienia nie ma prawie wcale. Dlatego właśnie pojawił się pomysł na zmiękczacz.
    Instalacja wodna jest wykonana z rur alupex.
    Co w takim razie byłoby optymalnym rozwiązaniem? Zmiękczacz wody na początku instalacji wodnej w domu + mineralizator przed kranem w kuchni?

  15. #11815
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewon Zobacz post
    Co w takim razie byłoby optymalnym rozwiązaniem? Zmiękczacz wody na początku instalacji wodnej w domu + mineralizator przed kranem w kuchni?
    IMO zmiękczanie do zera wszystkiego (poza wodą do podlewania ogródka oczywiście) i osmoza (RO5) do picia.

  16. #11816
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Akurat zmywarce jest wszystko jedno, jak twarda jest woda. Sama sobie zmiękcza do zera.
    O ile ktoś będzie wsypywał sól i pozostałe detergenty Co jest równie powszechne jak czytanie instrukcji i używanie miarek...

    W pralce też detergenty sobie radzą (zmiękczacz jedynie zmniejsza dozowanie, o ile ktoś czyta instrukcję i używa miarki co wcale nie jest takie powszechne).
    Właśnie o to chodzi, żeby zmniejszyć zużycie detergentów...

    To, gdzie w praktyce najbardziej IMO przydaje się zmiękczanie i najlepiej do zera to armatura.
    Do wody pitnej można dołożyć mineralizator (i lepsze filtry też nie zaszkodzą).
    W pełni się zgadzam.

  17. #11817
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Właśnie o to chodzi, żeby zmniejszyć zużycie detergentów...
    Jak montowałem, to mi chodziło o głownie to, żeby bojler, armatura i okolice nie zarastały kamieniem. Jakby to była tylko ilość detergentów, to bym zmiękczacza nie montował.
    Co do soli w zmywarce, to i tak sypię i ustawiłem na minimum zmiękczanie (czy jak kto woli najmniejszą możliwą twardość wody). Niech się regeneruje od czasu do czasu bo po pierwsze ideałów nie ma, więc i woda zmiękczona niby do zera nie będzie tak idealnie zmiękczona, po drugie często zapuszczam zmywarkę na noc i jest spora szansa, że dostanie wodę nie zmiękczoną, i po trzecie przepłukanie solanką złoża w zmywarce jest wskazane ze względów higienicznych.

  18. #11818

  19. #11819

    Domyślnie

    Witam.
    Mam wodę z sieci wodociągowej, twardość 22 dH w skali niemieckiej, zużycie ok. 6-7 m3 na miesiąc. Chcę ją zmiękczyć do zera, ale i mieć możliwość regulacji. Najbliżej mi do zakupu zestawu: dwuelementowy zmiękczacz wody Clack CK Pallas Lewatit 25 (2600zł), jednak znalezione opinie o sprzedawcy (bluewater24) skutecznie mnie zniechęciły. A nigdzie indziej go nie znalazłem. Do tego qbek17 pisze: "Bypass w głowicy Clack nie służy do mieszania wody". I ja ci wierzę, ale jest chyba w tym zestawie jakiś "mixing"? Drugi wybór to WATER TECHNIC 26 UP-FLOW 4-CYKLOWY (2650zł) (chyba to samo co Erie Sentencia Volumo 26, choć piszą, że ten jest dwucyklowy) i pewnie przy nim pozostanę, chyba że ktoś w tej cenie poleci coś innego. Zależy mi na złożu Lewatit, dobrej głowicy (najlepiej Clack) i up-flow (i oczywiście gwarancji). Aha, wiem - trochę za duże - lepsze byłoby 20l, ale takich nie znalazłem przy moich założeniach. Chyba, że ktoś mnie uświadomi. Ze względu na miejsce montażu wolałbym dwuelementowy.
    Ostatnio edytowane przez przemekp19 ; 26-09-2019 o 19:18

  20. #11820
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemekp19 Zobacz post
    Witam.
    Mam wodę z sieci wodociągowej, twardość 22 dH w skali niemieckiej, zużycie ok. 6-7 m3 na miesiąc. Chcę ją zmiękczyć do zera, ale i mieć możliwość regulacji. Najbliżej mi do zakupu zestawu: dwuelementowy zmiękczacz wody Clack CK Pallas Lewatit 25 (2600zł), jednak znalezione opinie o sprzedawcy (bluewater24) skutecznie mnie zniechęciły. A nigdzie indziej go nie znalazłem. Do tego qbek17 pisze: "Bypass w głowicy Clack nie służy do mieszania wody". I ja ci wierzę, ale jest chyba w tym zestawie jakiś "mixing"? Drugi wybór to WATER TECHNIC 26 UP-FLOW 4-CYKLOWY (2650zł) (chyba to samo co Erie Sentencia Volumo 26, choć piszą, że ten jest dwucyklowy) i pewnie przy nim pozostanę, chyba że ktoś w tej cenie poleci coś innego. Zależy mi na złożu Lewatit, dobrej głowicy (najlepiej Clack) i up-flow (i oczywiście gwarancji). Aha, wiem - trochę za duże - lepsze byłoby 20l, ale takich nie znalazłem przy moich założeniach. Chyba, że ktoś mnie uświadomi. Ze względu na miejsce montażu wolałbym dwuelementowy.
    25 litrów będzie też w porządku (przy zmiękczeniu do zera).
    W głowicy Clack może być zawór mieszający (mixing) lub go nie być - zależnie od zamówionej wersji.
    Co do regeneracji upflow to chyba nie ma sensu się do niej przywiązywać w tak małym zmiękczaczu... chyba, że masz POŚ?

Strona 591 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony