dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 627 z 755
Pokaż wyniki od 12.521 do 12.540 z 15091
  1. #12521
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał mars721 Zobacz post
    Witam.
    Zwracam się z prośbą o pomoc w złożeniu stacji zmiękczającej. Chcę zrobić tzw. składaka ale na pożadnych podzespołach.
    Dobrałem nastepujace podzespoły:
    -Głowica Clack WSi CI objętościowo - czasowa z mixingiem przeciwprądowy
    -Butla 10x44 tylko jaki producent?(Pojemność złoża dobrałem 35 dla moich potrzeb)
    - złoże firm lewatit monosferyczne (tylko jak policzyć jaka ilość mi jest potrzebna do tej butli ?jakiś wzór występuje?)
    - Zbiornik na sól 75 l ( jaki producent?)
    Twardość wody jaka jest u mnie w domu to 20 dpH ( mierzyłem testem kropelkowym).Rozbiór wody jest w granicach 12m3 na miesiac(srednio) maks w przyszłości 15m3. Jakieś trudności będą w ustawieniu fabrycznej głowicy ? Zdolność manualne mam , praktyka hydrauliczna też jest więc ze złożeniem tego wszystkiego nie powinno być problemu.
    Z góry dziękuję za pomoc!
    Pozdrawiam!
    Chciałbyś prosty przepis na dobór zmiękczacza a to nie jest "aż tak proste". Musisz zacząć od określenia jak bardzo chcesz zmiękczyć wodę i jak często regenerować. Z tego wyjdzie Ci ilość złoża. Potem rodzaj regeneracji, który zależy od jakości wody, ilości ścieków, ewentualnych filtrów wstępnych, itd. Wtedy dopiero dobierasz rodzaj głowicy (czasowy sobie odpuść z góry). Producent zbiornika nie ma aż takiego znaczenia... jak chcesz "europejski" to masz tylko Structurala, a jak dopuszczasz chińskie to w zasadzie każdy będzie dobry - tylko trzeba określić rozmiar, ale to wyniknie z typu regeneracji. Zbiornik na sól musisz dobrać do ilości złoża i tego jaki zapas chcesz mieć (ewentualnie ile miejsca masz na ten zbiornik)... i tak z każdym elementem...

  2. #12522

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Chciałbyś prosty przepis na dobór zmiękczacza a to nie jest "aż tak proste". Musisz zacząć od określenia jak bardzo chcesz zmiękczyć wodę i jak często regenerować. Z tego wyjdzie Ci ilość złoża. Potem rodzaj regeneracji, który zależy od jakości wody, ilości ścieków, ewentualnych filtrów wstępnych, itd. Wtedy dopiero dobierasz rodzaj głowicy (czasowy sobie odpuść z góry). Producent zbiornika nie ma aż takiego znaczenia... jak chcesz "europejski" to masz tylko Structurala, a jak dopuszczasz chińskie to w zasadzie każdy będzie dobry - tylko trzeba określić rozmiar, ale to wyniknie z typu regeneracji. Zbiornik na sól musisz dobrać do ilości złoża i tego jaki zapas chcesz mieć (ewentualnie ile miejsca masz na ten zbiornik)... i tak z każdym elementem...
    Dokładnie tak...Woda może byc zmiękczona do zer (Osobna rura z wodą surową jest puszczona do kuchni) Regeneracja jak najrzadziej (przydomowa oczyszczalnia 2000l ) wydaję mi się że tak będzie najekonomiczniej. Pojemność złoża dobrałem 35 rozbiór (12-15m3 na miesiąc) (po przeczytaniu kilkudziesięciu wątków).Filtry wstępny jest a drógi jeszcze bedzie czyli trzeba przyjąć że woda krystalicznie czysta .Wybrałem ostatni model głowicy chyba najlepszy (najwięcej funkcji ,najdroższy)Też byłem za zbiornikiem Structurala 10x44 Zbiornik na sól Clack 75 l(coś koło tego).Proszę o pomoc co mi jest jeszcze potrzebne z akcesorów? jakieś wężyki zasilacze redukcje przyłacza? Jakiś rysunek złożeniowy może ktoś ma to by mi podesłał na PW ?

  3. #12523
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał mars721 Zobacz post
    Dokładnie tak...Woda może byc zmiękczona do zer (Osobna rura z wodą surową jest puszczona do kuchni) Regeneracja jak najrzadziej (przydomowa oczyszczalnia 2000l ) wydaję mi się że tak będzie najekonomiczniej. Pojemność złoża dobrałem 35 rozbiór (12-15m3 na miesiąc) (po przeczytaniu kilkudziesięciu wątków).Filtry wstępny jest a drógi jeszcze bedzie czyli trzeba przyjąć że woda krystalicznie czysta .Wybrałem ostatni model głowicy chyba najlepszy (najwięcej funkcji ,najdroższy)Też byłem za zbiornikiem Structurala 10x44 Zbiornik na sól Clack 75 l(coś koło tego).Proszę o pomoc co mi jest jeszcze potrzebne z akcesorów? jakieś wężyki zasilacze redukcje przyłacza? Jakiś rysunek złożeniowy może ktoś ma to by mi podesłał na PW ?
    Zajrzyj do cennika Alamo - tam jest podział na akcesoria konieczne i opcjonalne...

  4. #12524

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zajrzyj do cennika Alamo - tam jest podział na akcesoria konieczne i opcjonalne...
    Właśnie mam ten cennik od paru dni i wraz nie mogę załapać czy mi tych części wystarczy ...
    Bo np:
    .Przy butli structural mam akcesorja wyszczególnione takie :
    REDUKCJA 4”x 2.5”
    REDUKCJA 6”x 4”
    KOREK 4 “
    KOŁNIERZ ŚLEPY 6
    I wszystko mi z tego jest potrzebne? Mi się wydaje że jedna redukcja i dosyć tylko jaka?
    Mam też zbiornik solanki CLACK akcesoria to :studnia i ruszt i to wszystko? A gdzie jakieś węzyki ,złaczki żeby połaczyć to z głowicą i z kanalizacja?

    Jesli chodzi o injector to dobieram go do całej objętości butli tylko ja mam10x44 i objetości 48 a w tabeli jest 9” (0,44 sq.ft.) i 10” (0,55 sq.ft.) czyli pomiędzy więc który wybrać?
    Do głowicy mam wyszczegulnione akcesoria
    transformator 230/15V 50 Hz DC 18.00
    kosz górny 1” 2.00
    przyłącza 1’’ gwint zewnętrzny kpl 13.00
    . restryktor DLFC 3/4’’ (0.7-10 gpm)
    To wszystko brać a tych z opcjonalnych rzeczy już nic?

  5. #12525
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał mars721 Zobacz post
    Właśnie mam ten cennik od paru dni i wraz nie mogę załapać czy mi tych części wystarczy ...
    Bo np:
    .Przy butli structural mam akcesorja wyszczególnione takie :
    REDUKCJA 4”x 2.5”
    REDUKCJA 6”x 4”
    KOREK 4 “
    KOŁNIERZ ŚLEPY 6
    I wszystko mi z tego jest potrzebne? Mi się wydaje że jedna redukcja i dosyć tylko jaka?
    Jeśli wybierzesz zbiornik z otworem 2,5" to nie potrzebujesz żadnej redukcji (bo głowica też ma gwint 2,5"). Te redukcje są potrzebne jak np. masz duży zbiornik z większym otworem a chcesz dać małą głowicę...

    Mam też zbiornik solanki CLACK akcesoria to :studnia i ruszt i to wszystko? A gdzie jakieś węzyki ,złaczki żeby połaczyć to z głowicą i z kanalizacja?
    Weź sobie zbiornik solanki kompletny Canature - wtedy masz komplet (zbiornik, ruszt, studnia, zawór solankowy, wężyk, przelew). Jak chcesz to kupować osobno to też znajdziesz te elementy w Akcesoriach.

    Jesli chodzi o injector to dobieram go do całej objętości butli tylko ja mam10x44 i objetości 48 a w tabeli jest 9” (0,44 sq.ft.) i 10” (0,55 sq.ft.) czyli pomiędzy więc który wybrać?
    Injector dobierasz tylko do średnicy butli i typu regeneracji. Jeśli masz regenerację współprądową (downflow) to do zbiornika 10" bierzesz injector biały "E".
    Jeśli na tej samej butli dajesz regenerację przeciwprądową to dajesz mniejszy injector - fioletowy "C".

    Do głowicy mam wyszczegulnione akcesoria
    transformator 230/15V 50 Hz DC 18.00
    kosz górny 1” 2.00
    przyłącza 1’’ gwint zewnętrzny kpl 13.00
    . restryktor DLFC 3/4’’ (0.7-10 gpm)
    To wszystko brać a tych z opcjonalnych rzeczy już nic?
    restryktor musisz sobie wybrać z zakresu... proponowałbym 2.2 gpm
    przyłącza proponowałbym zamienić na kątowe (są w opcjach)
    wziąłbym też bypass, nakrętkę, insert i wąż płukania....

  6. #12526

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli wybierzesz zbiornik z otworem 2,5" to nie potrzebujesz żadnej redukcji (bo głowica też ma gwint 2,5"). Te redukcje są potrzebne jak np. masz duży zbiornik z większym otworem a chcesz dać małą głowicę...


    Weź sobie zbiornik solanki kompletny Canature - wtedy masz komplet (zbiornik, ruszt, studnia, zawór solankowy, wężyk, przelew). Jak chcesz to kupować osobno to też znajdziesz te elementy w Akcesoriach.


    Injector dobierasz tylko do średnicy butli i typu regeneracji. Jeśli masz regenerację współprądową (downflow) to do zbiornika 10" bierzesz injector biały "E".
    Jeśli na tej samej butli dajesz regenerację przeciwprądową to dajesz mniejszy injector - fioletowy "C".


    restryktor musisz sobie wybrać z zakresu... proponowałbym 2.2 gpm
    przyłącza proponowałbym zamienić na kątowe (są w opcjach)
    wziąłbym też bypass, nakrętkę, insert i wąż płukania....
    Już mi będzie znacznie łatwiej...Dzięki Kolego za cenne rady! To ten restrykor obliczyłeś jakoś czy są jakieś tabele doboru ?
    No właśnie baypas mi nie jest aż tak potrzebny żadnej funkcji pełnić nie będzie bo jest mixingiem w głowicy.Ale wrazie czego Baypas zrobię z zaworów drożej wyjdzie ale bedzie soldnie.Mam jeszcze problem ze złożem bo w alamo mają jakieś dziwne nazewnictwo i nie ma tego (chwalonego na forum ) lewatti S1567 Tylko występują jakieś jonity ale które z nich wybrać?Może w innym sklepie zamowic to złoże? 25kg wystarczy na butle 10x44 .75 % ma być złoża?

  7. #12527
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał mars721 Zobacz post
    To ten restrykor obliczyłeś jakoś czy są jakieś tabele doboru ?
    To wynika z rodzaju złoża i średnicy butli.

    No właśnie baypas mi nie jest aż tak potrzebny żadnej funkcji pełnić nie będzie bo jest mixingiem w głowicy.Ale wrazie czego Baypas zrobię z zaworów drożej wyjdzie ale bedzie soldnie.
    Ten Clackowski bypass jest bardzo fajny i całkiem solidny. Możesz go ustawić w 4 pozycjach i jest tańszy ale jak wolisz na zaworach to Twój wybór.

    Mam jeszcze problem ze złożem bo w alamo mają jakieś dziwne nazewnictwo i nie ma tego (chwalonego na forum ) lewatti S1567 Tylko występują jakieś jonity ale które z nich wybrać?
    Miewają też ten Lewatit ale nie pokazują go w cenniku. Z tych co mają to w większości najtańsze chińskie lub indyjskie.

    25kg wystarczy na butle 10x44 .75 % ma być złoża?
    Jaką robisz regenerację (upflow czy downflow)? bo od tego zależy ilość złoża w zbiorniku...

  8. #12528

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To wynika z rodzaju złoża i średnicy butli.


    Ten Clackowski bypass jest bardzo fajny i całkiem solidny. Możesz go ustawić w 4 pozycjach i jest tańszy ale jak wolisz na zaworach to Twój wybór.


    Miewają też ten Lewatit ale nie pokazują go w cenniku. Z tych co mają to w większości najtańsze chińskie lub indyjskie.


    Jaką robisz regenerację (upflow czy downflow)? bo od tego zależy ilość złoża w zbiorniku...
    Aha...No dobra jak taki to taki..
    Regeneracja opflow czyli na przeciwprądzie.

  9. #12529
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał mars721 Zobacz post
    Regeneracja opflow czyli na przeciwprądzie.
    W takim razie możesz "upchnąć" butlę do max 90% jej pojemności. Możesz też pomyśleć o dodatku złoża inertnego (ok 4-6 litrów).
    Injector musisz wziąć mniejszy o 2 rozmiary - czyli C zamiast E.

  10. #12530

    Domyślnie

    witam, nie będę oryginalny, ale... im więcej szukam w necie informacji, tym mam większy problem z wyborem zmiękczacza. W mieszkaniu mam niestety bardzo twardą wodę, wg testu kropelkowego wyszło 32°dH. Woda jest z wodociągów przez co mogę zmiękczacz podłączyć tylko pod zimną wodę (chciałem go umieścić w szafce w kuchni, bo jak to w mieszkaniu bywa- mało miejsca). Czy jest sens to robić, czy raczej będzie kiepski efekt?
    Aktualnie w mieszkaniu 2 osoby, lecz w niedalekiej przyszłości będzie 2+1. Rozmawiałem z przedstawicielem jednej z firm, polecał on ecowater comfort 300.
    Czy to dobry wybór, czy może polecilibyście coś innego? Budżet do około 3500.

    Dzięki!!

  11. #12531
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz9889 Zobacz post
    witam, nie będę oryginalny, ale... im więcej szukam w necie informacji, tym mam większy problem z wyborem zmiękczacza. W mieszkaniu mam niestety bardzo twardą wodę, wg testu kropelkowego wyszło 32°dH. Woda jest z wodociągów przez co mogę zmiękczacz podłączyć tylko pod zimną wodę (chciałem go umieścić w szafce w kuchni, bo jak to w mieszkaniu bywa- mało miejsca). Czy jest sens to robić, czy raczej będzie kiepski efekt?
    Aktualnie w mieszkaniu 2 osoby, lecz w niedalekiej przyszłości będzie 2+1. Rozmawiałem z przedstawicielem jednej z firm, polecał on ecowater comfort 300.
    Czy to dobry wybór, czy może polecilibyście coś innego? Budżet do około 3500.

    Dzięki!!
    Głównym ograniczeniem będzie wymiar szafki... Zazwyczaj to sprowadza wybór zmiękczacza do pytania "który się zmieści". Przy takiej twardości brałbym największy jaki wejdzie.

  12. #12532

    Domyślnie

    Wiecie coś na temat zmiękczacz Immersoft 20 od Imergasa? Jakiej firmy ma głowicę i złoże?

  13. #12533
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Wiecie coś na temat zmiękczacz Immersoft 20 od Imergasa? Jakiej firmy ma głowicę i złoże?
    Nie wiem... ale skoro nie ma o tym informacji, to pewnie nie jest to nic specjalnego... pewnie podobnie jak inne firmy "od pieców" zamówili sobie jakiś model...

  14. #12534

    Domyślnie

    Po sąsiedzku było czyszczenie studni. Wapnem palonym, efekt naprawdę wizualnie rewelacja . Więc mam takie pytanie czy mogę sobie bezkarnie takie czyszczenie wody w studni kopanej zrobić? Jakie wapno palone wybrać bryły czy kruszone (piasek/żwir) i ile tego wapna do studni wrzucić żeby krzywdy jej nie zrobić z tego co wiem wydziela się spora temperatura ale czy może zaszkodzić kręgom to nie wiem, może od ilości zależy. I czy w takim wypadku wyciągnięcie kosza z plastikową rurą jest konieczne? Czy taka woda nadaje się od razu do użytku? Nikt jej nie pije więc ten problem z głowy?
    Tak się też zastanawiam dlaczego efekt jest taki szybki i fajny i jak długo się może utrzymywać czy może są jakieś minusy tego rozwiązania?
    Gdzie takie wapno można tanio kupić?

  15. #12535

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie wiem... ale skoro nie ma o tym informacji, to pewnie nie jest to nic specjalnego... pewnie podobnie jak inne firmy "od pieców" zamówili sobie jakiś model...
    Viessmann akurat nie robi złego. Zresztą przecież zasada działania każdego zmiękczacze jest taka sama. Po co płacić za coś 5k. jak to samo mamy za 2k. Albo i mniej. I dokładnie to samo. Bez słowa prawie.

  16. #12536

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    W takim razie możesz "upchnąć" butlę do max 90% jej pojemności. Możesz też pomyśleć o dodatku złoża inertnego (ok 4-6 litrów).
    Injector musisz wziąć mniejszy o 2 rozmiary - czyli C zamiast E.
    No dobra.-czyli worek 25 kg wystarczyy.A co to za złoże internalne? Dobra taki zamówie.

  17. #12537

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Głównym ograniczeniem będzie wymiar szafki... Zazwyczaj to sprowadza wybór zmiękczacza do pytania "który się zmieści". Przy takiej twardości brałbym największy jaki wejdzie.
    Dzięki za odpowiedz, a co myslisz o serii comfort od ecowater? Jest wart swojej ceny, czy lepiej poszukać czegoś innego? Myślałem jeszcze o ecoperła toro.
    Ostatnio edytowane przez lukasz9889 ; 13-07-2020 o 02:05

  18. #12538
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz9889 Zobacz post
    Jest wart swojej ceny, czy lepiej poszukać czegoś innego?
    Moim zdaniem nie jest wart swojej ceny. Ale z tych dwóch propozycji wybrałbym jednak tego Ecowatera

  19. #12539

    Domyślnie

    Podpowiedzcie proszę coś z tym wapnem .

  20. #12540
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Viessmann akurat nie robi złego. Zresztą przecież zasada działania każdego zmiękczacze jest taka sama. Po co płacić za coś 5k. jak to samo mamy za 2k. Albo i mniej. I dokładnie to samo. Bez słowa prawie.
    Zgadzam się. Tylko o ile Viessmann zamówił całkiem niezły zestaw, to co do innych producentów nie ma takiej pewności.
    No i o ile zasada działania jest taka sama, to już komponenty mogą się różnić, a przez to różnica może być w trwałości, bezawaryjności, obsłudze, itd... więc nie zawsze w niższej cenie dostajesz "dokładnie to samo".

Strona 627 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony