dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 677 z 755
Pokaż wyniki od 13.521 do 13.540 z 15091
  1. #13521

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ja bym się jeszcze zastanowił nad filtrem wielofunkcyjnym - zmiękczy też wodę, wymaga soli do regeneracji, ale przekroczenia są niewielkie, zapachu nie ma więc powinien pasować. Twardość jest niewielka więc regeneracja będzie niezbyt często.
    Czy mógłbyś zaproponować konkretny filtr wielofunkcyjny pod moje warunki? Jak nie na forum to może być wiadomość prywatna. Dzięki.
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  2. #13522

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zużycie soli nie będzie wyższe - jest ono proporcjonalne do ilości złoża. W tym przypadku po prostu regeneracja odbywa się częściej i sumarycznie zużywa więcej wody na płukanie.
    Przykładowo weźmy zmiękczacz zużywający 3 kg soli i 120 litrów wody na regenerację oraz drugi, zużywający 6 kg i 200 litrów wody.

    Pierwszy (regenerując się co tydzień) w miesiąc zużyje 12 kg i 480 litrów, natomiast drugi (regenerując się co dwa tygodnie) zużyje też 12 kg i 400 litrów wody.

    Oczywiście nie są to wielkie różnice w domowych warunkach i sporo zależy też od ustawień konkretnej głowicy.


    Generalnie tak.
    Wracając jeszcze do tego wątku: czy regeneracja co tydzień (zamiast co dwa tygodnie) nie spowoduje, że złoże będzie trzeba wcześniej wymienić?

  3. #13523

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Tak, jest taka możliwość w sterowniku CI i wyższych (CK, IA). W prostszych sterownikach (TC, EI) niestety nie ma takiej możliwości, ponieważ kolejność etapów jest tam zapisana na sztywno.
    Napisz jaki masz sterownik.
    Dzięki za odpowiedź.
    Najprawdopodobniej CI, ponieważ wygląda tak samo jak np. ten: https://bluewater24.pl/glowica-clack...ow-p-1211.html
    Gdzie dokładnie mogę sprawdzić jego wersję?

    Generalnie kolejność etapów, jak również ich czasy mogę zmieniać, włączać i wyłączać. Ale nie wiem gdzie skonfigurować tzw. pauzę (może coś jest zablokowane?)
    Z tego co pamiętam, mam backwash, brine, rinse, fill, być może coś więcej. funkcje tych wymienionych znam.

  4. #13524
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Wracając jeszcze do tego wątku: czy regeneracja co tydzień (zamiast co dwa tygodnie) nie spowoduje, że złoże będzie trzeba wcześniej wymienić?


    W domowych warunkach - będzie to pomijalne.

  5. #13525
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.kedzior Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź.
    Najprawdopodobniej CI, ponieważ wygląda tak samo jak np. ten: https://bluewater24.pl/glowica-clack...ow-p-1211.html
    Gdzie dokładnie mogę sprawdzić jego wersję?
    Jeśli wygląda jak na zdjęciu to jest to CI.

    Generalnie kolejność etapów, jak również ich czasy mogę zmieniać, włączać i wyłączać. Ale nie wiem gdzie skonfigurować tzw. pauzę (może coś jest zablokowane?)
    Z tego co pamiętam, mam backwash, brine, rinse, fill, być może coś więcej. funkcje tych wymienionych znam.
    Możesz dodać etap "filtering" pomiędzy wybrane etapy, np: backwash, filtering, brine, filtering, rinse, fill.
    W tym etapie głowica wraca do pozycji pracy, ale nadal jest w trakcie regeneracji. Czas tego dodatkowego etapu możesz dowolnie ustawić, np. 5 czy 10 min.

  6. #13526

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli wygląda jak na zdjęciu to jest to CI.


    Możesz dodać etap "filtering" pomiędzy wybrane etapy, np: backwash, filtering, brine, filtering, rinse, fill.
    W tym etapie głowica wraca do pozycji pracy, ale nadal jest w trakcie regeneracji. Czas tego dodatkowego etapu możesz dowolnie ustawić, np. 5 czy 10 min.
    Bardzo Ci dziękuję!
    Faktycznie mam też filtering do wyboru, ale nie miałem pojęcia co oznacza.
    Serdeczne dzięki! Wyślij mi adres na priv, podeślę ci dobre piwo

  7. #13527
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.kedzior Zobacz post
    Bardzo Ci dziękuję!
    Faktycznie mam też filtering do wyboru, ale nie miałem pojęcia co oznacza.
    Serdeczne dzięki! Wyślij mi adres na priv, podeślę ci dobre piwo
    Nie ma sprawy
    A dobrym piwkiem nie pogardzę i wypiję Twoje zdrowie

  8. #13528

    Domyślnie

    Witam

    Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w dobrze filtra do wody.
    Badania wody wykazały spore przekroczenia norm dla żelaza i manganu.

    Poniżej wyniki:
    Barwa: 10mg/l
    Mętność: 5 NTU
    pH: 7
    Żelazo: 3400 ug/l
    Mangan: 525 ug/l
    Stężenie jonu amonowego: 0,040 mg/l
    Utlenialność (indeks nadmanganianowy): 0,79 mg/l
    Twardość: 101 mg/l CaCO3

    Woda ze studni głębinowej.
    Zużycie wody na 10-12m3/mc
    Posiadam zbiornik przeponowy, dlatego chciałbym aby wybrany odżelaziacz mógł z nim pracować.
    Woda po regeneracji będzie trafiać do oczyszczalni biologicznej.

    Na chwilę obecną mam dwa typy:
    1 https://sklep.osmoza.pl/profesjonaln...o3-p-1728.html
    2.https://bluewater24.pl/odzelaziacz-w...rie-p-137.html
    Ostatnio edytowane przez grzes124 ; 02-10-2021 o 11:14
    ...

  9. #13529

    Smile

    Cytat Napisał bugi156 Zobacz post
    Witam, mam wykopana studnię głębinową na potrzeby gospodarstwa domowego ( woda pitna itd). Wykonałem badania wody które przedstawiam poniżej. Dwóch hydraulików proponuje mi stacje uzdatniania BWT: filtr ERF-Greensand + BWT Eurosoft 58 SXT AQUA Multi BIO + Aqua Big + Filtr odwróconej osmozy pod zlew z mineralizacją Pure Aquacalcium + jeszcze jakieś drobiazgi po kilka stówek. Cena za komplet około 16 000zł więc jak dla mnie kosmos. Czy te wyniki naprawdę są aż tak złe, że trzeba zapłacić aż tyle kasy?
    Jedna firma zaproponowała natomiast rozwiązanie sporo tańsze ( około 4000zł) ale nie wiem czy faktycznie będzie wystarczające widząc ile elementów proponuje pierwsza firma: https://sklep-hydros.pl/odzelaziacze...=ph+&results=7 + jakiś filtr wstępny.
    Jesteście w stanie coś doradzić? Może coś jeszcze zupełnie innego?
    Załącznik 457354
    Ja kupiłem podobny odżelaziacz do wody w https://sklep-hydros.pl/ i jak na razie jest wszystko w porządku, żelaza miałem więcej, ale manganu było mniej.

  10. #13530
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyrylek Zobacz post
    Ja kupiłem podobny odżelaziacz do wody w https://sklep-hydros.pl/ i jak na razie jest wszystko w porządku, żelaza miałem więcej, ale manganu było mniej.
    Czy robiłeś badanie wody po filtrze? Jeśli tak to wrzuć porównanie przed i po. Do tego proponuję takie porównanie wykonać po roku-dwóch i sprawdzić czy trzyma parametry.

  11. #13531

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Mam wyniki badań wody ze studni głębinowej i chciałbym dobrać urządzenie.
    Niestety mam ograniczoną powierzchnie i myślałem o jakimś stacji multifunkcyjnej + lampa uv. srednie zuzycie ok 10m3
    W sprawozdaniu z badań mam podane:
    1 - Amonowy jon - 0,3 mg/l
    2 - Azotyny <0,04 mg/l
    3 - Azotany < 0,5 mg/l
    4 - Mangan - 190 ug/l
    5 - Żelazo - 1600 ug/l
    6 - Twardość ogólna - 220 mg/l
    7 -Ogólna liczba mikroorg. w 22+/-2st.C/72h - >300 (powyżej granicy oznaczalności)

  12. #13532

    Domyślnie

    Dzień dobry

    Jestem nowym użytkownikiem zmiękczacza zawierającego 35 litrów żywicy Lewatit S1567 z głowicą Performa Logix 269 firmy Pentair. Przy mojej twardości wody (380 CaCO3)
    daje mi to niecałe 5m3 wody, dodatkowo wyregulowałem na zaworze mixing, że mam twardość ok 5 stopni niemieckich. Regeneracja co ok 8 dni.

    Wszystko działa super, jedna rzecz tylko mi się nie zgadza: całkowita długość cyklu regeneracji złoża, która trwa ponad 4h,
    a powinna ok 2h, z tego co wyczytałem z opisów i relacji użytkowników innych zmiękczaczy.

    Porównałem ustawienia zaawansowane w zmiękczaczu z tym co jest w instrukcji i na jednej pozycji jest duża rozbieżność: długość etapu slow rinse. W instrukcji jest 61 min, a w u mnie jest 122. Na pewno nie było to zmieniane przez instalatora. Na moje pytanie (zadane już telefonicznie) odpowiedział , że gdy jest dłuższy czas to będzie lepiej wypłukane złoże. Pozostałe ustawienia są zgodne z instrukcją: Backwash i Fast rinse po 3 min

    Czy ktoś z Was ma doświadczenia z tą głowicą i doradzi jakie powinny być ustawienia i ile trwa regeneracja?

    z góry dziękuję

  13. #13533
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wookie1 Zobacz post
    Dzień dobry.
    Mam wyniki badań wody ze studni głębinowej i chciałbym dobrać urządzenie.
    Niestety mam ograniczoną powierzchnie i myślałem o jakimś stacji multifunkcyjnej + lampa uv. srednie zuzycie ok 10m3
    W sprawozdaniu z badań mam podane:
    1 - Amonowy jon - 0,3 mg/l
    2 - Azotyny <0,04 mg/l
    3 - Azotany < 0,5 mg/l
    4 - Mangan - 190 ug/l
    5 - Żelazo - 1600 ug/l
    6 - Twardość ogólna - 220 mg/l
    7 -Ogólna liczba mikroorg. w 22+/-2st.C/72h - >300 (powyżej granicy oznaczalności)
    Dzień dobry,

    czy mógłby Pan wysłać komplet pełnych badań? Ile osób będzie korzystać z wody? Dodatkowo jaki model pompy głębinowej oraz pojemność i rodzaj zbiornika hydroforowego jest?
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #13534
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wookie1 Zobacz post
    Dzień dobry.
    Mam wyniki badań wody ze studni głębinowej i chciałbym dobrać urządzenie.
    Niestety mam ograniczoną powierzchnie i myślałem o jakimś stacji multifunkcyjnej + lampa uv. srednie zuzycie ok 10m3
    W sprawozdaniu z badań mam podane:
    1 - Amonowy jon - 0,3 mg/l
    2 - Azotyny <0,04 mg/l
    3 - Azotany < 0,5 mg/l
    4 - Mangan - 190 ug/l
    5 - Żelazo - 1600 ug/l
    6 - Twardość ogólna - 220 mg/l
    7 -Ogólna liczba mikroorg. w 22+/-2st.C/72h - >300 (powyżej granicy oznaczalności)
    Brakuje trochę danych żeby jednoznacznie stwierdzić czy filtr wielofunkcyjny się sprawdzi.
    Podaj pełne badania (w tym np. pH) i opisz nieco instalację (jaka pompa, hydrofor, gdzie idą ścieki, itp)

  15. #13535
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał chriso Zobacz post
    Dzień dobry

    Jestem nowym użytkownikiem zmiękczacza zawierającego 35 litrów żywicy Lewatit S1567 z głowicą Performa Logix 269 firmy Pentair. Przy mojej twardości wody (380 CaCO3)
    daje mi to niecałe 5m3 wody, dodatkowo wyregulowałem na zaworze mixing, że mam twardość ok 5 stopni niemieckich. Regeneracja co ok 8 dni.

    Wszystko działa super, jedna rzecz tylko mi się nie zgadza: całkowita długość cyklu regeneracji złoża, która trwa ponad 4h,
    a powinna ok 2h, z tego co wyczytałem z opisów i relacji użytkowników innych zmiękczaczy.

    Porównałem ustawienia zaawansowane w zmiękczaczu z tym co jest w instrukcji i na jednej pozycji jest duża rozbieżność: długość etapu slow rinse. W instrukcji jest 61 min, a w u mnie jest 122. Na pewno nie było to zmieniane przez instalatora. Na moje pytanie (zadane już telefonicznie) odpowiedział , że gdy jest dłuższy czas to będzie lepiej wypłukane złoże. Pozostałe ustawienia są zgodne z instrukcją: Backwash i Fast rinse po 3 min

    Czy ktoś z Was ma doświadczenia z tą głowicą i doradzi jakie powinny być ustawienia i ile trwa regeneracja?

    z góry dziękuję
    Moim zdaniem ten etap spokojnie można skrócić. I to raczej nie zależy od głowicy tylko od tego jaka ilość soli jest ustawiona na jedną regenerację.

  16. #13536

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Moim zdaniem ten etap spokojnie można skrócić. I to raczej nie zależy od głowicy tylko od tego jaka ilość soli jest ustawiona na jedną regenerację.
    są dwa parametry: salt amount: 3.8kg i capacity: 1.8

  17. #13537
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał chriso Zobacz post
    są dwa parametry: salt amount: 3.8kg i capacity: 1.8
    To nie widzę sensu na dwie godziny płukania... 60 min powinno wystarczyć.

  18. #13538

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Dzień dobry,

    czy mógłby Pan wysłać komplet pełnych badań? Ile osób będzie korzystać z wody? Dodatkowo jaki model pompy głębinowej oraz pojemność i rodzaj zbiornika hydroforowego jest?
    Pompa głębinowa: ibo 3ti20
    Zużycie 10-12 m3 na miesiąc
    Zbiornik membranowy PWB‑80LV
    Odprowadzanie do szamba
    W wynikach mam podane jeszcze tylko pH 6.8 i że nie występują bakterie coli, ecoli i entery.

  19. #13539

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Witam

    Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w dobrze filtra do wody.
    Badania wody wykazały spore przekroczenia norm dla żelaza i manganu.

    Poniżej wyniki:
    Barwa: 10mg/l
    Mętność: 5 NTU
    pH: 7
    Żelazo: 3400 ug/l
    Mangan: 525 ug/l
    Stężenie jonu amonowego: 0,040 mg/l
    Utlenialność (indeks nadmanganianowy): 0,79 mg/l
    Twardość: 101 mg/l CaCO3

    Woda ze studni głębinowej.
    Zużycie wody na 10-12m3/mc
    Posiadam zbiornik przeponowy, dlatego chciałbym aby wybrany odżelaziacz mógł z nim pracować.
    Woda po regeneracji będzie trafiać do oczyszczalni biologicznej.

    Na chwilę obecną mam dwa typy:
    1 https://sklep.osmoza.pl/profesjonaln...o3-p-1728.html
    2.https://bluewater24.pl/odzelaziacz-w...rie-p-137.html
    Podbijam pytanie.
    Jeśli brakuje danych, chętnie podeślę.
    ...

  20. #13540
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Podbijam pytanie.
    Jeśli brakuje danych, chętnie podeślę.
    Dzień dobry

    Do podanych parametrów możemy wstępnie zaproponować dwustopniowy zestaw:
    - Hydrofor ocynkowany 300l + zwężka napowietrzająca
    - Dwa odżelaziacze wody w dwóch rozmiarach - Ecoperla Sanitower
    - Filtr mechaniczny jako ostatni etap doczyszczający wodę

    Jeśli byłby Pan zainteresowany to zapraszamy do kontaktu. Zbadamy wodę i wykonamy na niej testy obciążeniowe, dzięki którym będziemy w stanie zagwarantować, że zaproponowany system doprowadzi wodę do obowiązujących norm jakości wody według Rozporządzenia Ministra Zdrowia.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 677 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony