dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 593 z 755
Pokaż wyniki od 11.841 do 11.860 z 15099
  1. #11841
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał poised Zobacz post
    Co polecacie do 3 osobowej rodziny, woda w Krakowie ZUW Dłubnia
    Ile te osoby zużywają m3 wody (nie licząc podlewania ogródka)?

  2. #11842
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał techdev Zobacz post
    Otrzymałem następujące oferty:
    1. Odżelaziacz wody Clack Pallas Air 1465 - https://sklep.osmoza.pl/odzelaziacz-...65-p-1844.html
    2. odżelaziacz wody regenerowany ozonem Clack P1465 - https://sklep.osmoza.pl/profesjonaln...65-p-1758.html
    3. Odżelaziacz wody M-dox 1354 - https://sklep.osmoza.pl/odzelaziacz-...54-p-1190.html
    4. Oxydaizer 13” - BIRM
    5. Ecoperla Sanitower M
    6. Ecoperla Sanitower L


    Pomożecie z wyborem urządzenia? Mam budżet około 3000-3500zł.
    Obecnie jestem najbardziej przekonany do 1 na liście.

    Sprawdziłem dziś rzeczywistą wydajność pompy i jesto to 75l/min
    Pierwsze urządzenie nie pozwoli efektywnie uzdatnić Twojej wody ze względu na zbyt duże przekroczenia żelaza i manganu. Takie rozwiązania stosuje się w przypadku niewielkich przekroczeń tych parametrów.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #11843
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał techdev Zobacz post
    Otrzymałem następujące oferty:
    1. Odżelaziacz wody Clack Pallas Air 1465 - https://sklep.osmoza.pl/odzelaziacz-wody-clack-pallas-air-1465-p-1844.html
    2. odżelaziacz wody regenerowany ozonem Clack P1465 - https://sklep.osmoza.pl/profesjonalny-odzelaziacz-wody-regenerowany-ozonem-clack-p1465-p-1758.html
    3. Odżelaziacz wody M-dox 1354 - https://sklep.osmoza.pl/odzelaziacz-wody-m-dox-1354-p-1190.html
    4. Oxydaizer 13” - BIRM
    5. Ecoperla Sanitower M
    6. Ecoperla Sanitower L


    Pomożecie z wyborem urządzenia? Mam budżet około 3000-3500zł.
    Obecnie jestem najbardziej przekonany do 1 na liście.

    Sprawdziłem dziś rzeczywistą wydajność pompy i jesto to 75l/min
    Ja bym bardziej się skupił na tym trzecim. Masz tam solidną porcję złoża.

  4. #11844

    Domyślnie

    Zamontowałem zmiękczacz Aqua-Soft Basic 20 Clack Pallas CK up-flow - zmiękcza wodę bardzo dobrze, ale... Pierwszy etap regeneracji to płukanie wsteczne (3min.), potem solankowanie (30min.), płukanie formujące (2min.) i napełnianie (trwało 5min.). I tu wielkie podziękowania dla qbek17 za wcześniejsze informacje, gdyż po takiej regeneracji woda była słona i nici z atutów regeneracji up-flow. Oczywiście otrzymałem nowe ustawienia do zaprogramowania, ale chyba są zalatani i nie ogarniają wszystkiego, bo podali jako pierwszy etap regeneracji "solankowanie we współprądzie". Po mojej uwadze, że to głowica up-flow poprawili się, że powinno być solankowanie przeciwprądowe. Ale podana ilość soli do regeneracji to 3kg. Po analizie karty katalogowej złoża Lewatit s1567 wiem, że powinno być 70-120g/l, czyli od 1,4 do 2,4 kg na 20 litrów złoża. Chociaż gro firm stosuje 125g/l, ale to i tak max 2,5kg/20l. I tu prośba. Jakie powinny być ustawienia poszczególnych etapów regeneracji dla 20 litrowego zmiękczacza up-flow. Zmiękczam o 25 dH, przy moim zużyciu (5m3) regeneracja wychodzi dokładnie co 14 dni.
    Solankowanie w przeciwprądzie - ile min. ?
    Płukanie wsteczne - ile min. ?
    Płukanie formujące - ile min. ?
    Napełnianie zbiornika soli - ile kg ?
    Serdecznie zapraszam do dyskusji na temat tych ustawień. Pewnie każdy głos będzie inny, ale może znajdę "złoty środek". Oczywiście zakładam, że wszelkie parametry wody wodociągowej są w normie.

  5. #11845
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemekp19 Zobacz post
    Zamontowałem zmiękczacz Aqua-Soft Basic 20 Clack Pallas CK up-flow - zmiękcza wodę bardzo dobrze, ale... Pierwszy etap regeneracji to płukanie wsteczne (3min.), potem solankowanie (30min.), płukanie formujące (2min.) i napełnianie (trwało 5min.). I tu wielkie podziękowania dla qbek17 za wcześniejsze informacje, gdyż po takiej regeneracji woda była słona i nici z atutów regeneracji up-flow. Oczywiście otrzymałem nowe ustawienia do zaprogramowania, ale chyba są zalatani i nie ogarniają wszystkiego, bo podali jako pierwszy etap regeneracji "solankowanie we współprądzie". Po mojej uwadze, że to głowica up-flow poprawili się, że powinno być solankowanie przeciwprądowe. Ale podana ilość soli do regeneracji to 3kg. Po analizie karty katalogowej złoża Lewatit s1567 wiem, że powinno być 70-120g/l, czyli od 1,4 do 2,4 kg na 20 litrów złoża. Chociaż gro firm stosuje 125g/l, ale to i tak max 2,5kg/20l. I tu prośba. Jakie powinny być ustawienia poszczególnych etapów regeneracji dla 20 litrowego zmiękczacza up-flow. Zmiękczam o 25 dH, przy moim zużyciu (5m3) regeneracja wychodzi dokładnie co 14 dni.
    Solankowanie w przeciwprądzie - ile min. ?
    Płukanie wsteczne - ile min. ?
    Płukanie formujące - ile min. ?
    Napełnianie zbiornika soli - ile kg ?
    Serdecznie zapraszam do dyskusji na temat tych ustawień. Pewnie każdy głos będzie inny, ale może znajdę "złoty środek". Oczywiście zakładam, że wszelkie parametry wody wodociągowej są w normie.
    Ja bym sugerował takie ustawienia:
    Solankowanie w przeciwprądzie - 60 min.
    Płukanie wsteczne - 6 min.
    Płukanie formujące - 3 min.
    Napełnianie zbiornika soli - 2 kg
    Oczywiście jest tu kilka założeń (np. rozmiar zbiornika, rozmiar restryktora DLFC, typ inżektora, itp). Jakbyś sprawdził te parametry to byłoby mniej założeń

  6. #11846

    Domyślnie

    200 - 250l

  7. #11847
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał poised Zobacz post
    200 - 250l
    Jeśli to zużycie dobowe, to miesięcznie daje jakieś 7 m3. Przy twardości 16-17 dH wystarczy spokojnie zmiękczacz z 20 litrami złoża.

  8. #11848

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ja bym sugerował takie ustawienia:
    Solankowanie w przeciwprądzie - 60 min.
    Płukanie wsteczne - 6 min.
    Płukanie formujące - 3 min.
    Napełnianie zbiornika soli - 2 kg
    Oczywiście jest tu kilka założeń (np. rozmiar zbiornika, rozmiar restryktora DLFC, typ inżektora, itp). Jakbyś sprawdził te parametry to byłoby mniej założeń
    Dzięki za odpowiedź.
    Z karty gwarancyjnej: restryktor - 1,3; injektor - C. Zbiornik standardowo do 20l dają 8x35, ale poprosiłem o 9x35 i taki mam o pojemności 33,7 litra. Oni zaproponowali 60min, 4min, 3min i 3kg. I jeszcze jedno pytanie. Czy do zbiorników zmiękczaczy daje się żwir, żeby przysypać dolny koszyk, tak jak przy np. odżelaziaczach ? Tak chyba gdzieś wyczytałem, ale nie wiem jak te wszystkie firmy by upchnęły żwir i złoże, dając takie małe zbiorniki.
    Ostatnio edytowane przez przemekp19 ; 18-10-2019 o 16:15

  9. #11849

    Domyślnie

    tak mnie więcej wychodzi
    Jakiś konkretny model?

  10. #11850
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał poised Zobacz post
    tak mnie więcej wychodzi
    Jakiś konkretny model?
    Przy takiej twardości wody oraz jej zużyciu zwróć uwagę na zmiękczacz marki Ecoperla - Toro. Zmiękczacz kompaktowy ze złożem jonowymiennym w objętości 20 l.

    Jeżeli będziesz zainteresowany szczegółową ofertą, to zapraszam do bezpośredniego kontaktu we wiadomości prywatnej.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #11851
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemekp19 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź.
    Z karty gwarancyjnej: restryktor - 1,3; injektor - C. Zbiornik standardowo do 20l dają 8x35, ale poprosiłem o 9x35 i taki mam o pojemności 33,7 litra. Oni zaproponowali 60min, 4min, 3min i 3kg. I jeszcze jedno pytanie. Czy do zbiorników zmiękczaczy daje się żwir, żeby przysypać dolny koszyk, tak jak przy np. odżelaziaczach ? Tak chyba gdzieś wyczytałem, ale nie wiem jak te wszystkie firmy by upchnęły żwir i złoże, dając takie małe zbiorniki.
    To teraz tak: jak wziąłeś większy zbiornik to powinien być też większy inżektor (o jeden rozmiar). Jak masz głowicę upflow to inżektor powinien być dwa rozmiary mniejszy niż przy regeneracji standardowej. Czyli dla zbiornika 9" normalnie jest inżektor D, a przy upflow powinien być B.
    Restryktor 1.3 gpm też jest dobrany do zbiornika 8" - przy 9" mógłby już być 1.7 GPM.
    Ilość soli przy regeneracji upflow może się zawierać w przedziale 60-120 g/l. Oczywiście jak dasz więcej to nie zaszkodzisz, ale po to jest regeneracja upflow aby korzystać z jej zalet. Poza tym dając więcej soli trzeba to uwzględnić przy ustawianiu czasów regeneracji.
    Co do podsypki żwirowej - jak sam zauważyłeś... nie da się wcisnąć do zbiornika więcej niż jego pojemność, a to już jest błąd bo zawsze musi zostać wolna przestrzeń w zbiorniku. Dla regeneracji upflow minimum to 10-15% wolnej przestrzeni, a dla standardowej to ok 30 %. Złoże w czasie pracy pęcznieje i się kurczy, poza tym musi się odpłukać. Samo dosypanie żwiru nie jest problemem, jeśli się uwzględni jego objętość. Brak tej podsypki też nie zrobi dużej różnicy bo żywica jest lekka i wymiesza się w czasie płukania. W najgorszym przypadku jakieś 2-3 litry złoża nie będą pracowały (o tyle mniejsza będzie pojemność zmiękczacza).

  12. #11852

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ja bym bardziej się skupił na tym trzecim. Masz tam solidną porcję złoża.
    W specyfikacji zalecana jest codzienna regeneracja takiego złoża. Jak w praktyce wygląda regeneracja? Czy regeneracja np co 3 dni umożliwi poprawną pracę?

    Czy pompa o realnej wydajności 75l/min będzie w stanie poprawnie wypłukać te złoże?

  13. #11853

    Domyślnie

    Ok, to czekam na szczegóły

  14. #11854
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał techdev Zobacz post
    W specyfikacji zalecana jest codzienna regeneracja takiego złoża. Jak w praktyce wygląda regeneracja? Czy regeneracja np co 3 dni umożliwi poprawną pracę?
    Myślę, że codziennie to przesada. Zacząłbym od 3 dni, a z czasem (obserwując efekty) wydłużał ten czas.

    Czy pompa o realnej wydajności 75l/min będzie w stanie poprawnie wypłukać te złoże?
    Tak.

  15. #11855

    Domyślnie

    Witam,

    proszę o pomoc w doborze zmiękczacza.

    Lokalnie sprzedają Aqua-soft - w tym wątku znalazłem że Aqua-soft basic 20 wersja objetosciowa są jakościowo ok.
    Czekam na wycenę u sprzedawcy.
    Co innego będzie w podobnej jakości?

    Jaki rozmiar się u mnie sprawdzi:

    twardość: 26 °dH
    zużycie: ~ 9m3 /mc

  16. #11856
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał sams Zobacz post
    Witam,

    proszę o pomoc w doborze zmiękczacza.

    Lokalnie sprzedają Aqua-soft - w tym wątku znalazłem że Aqua-soft basic 20 wersja objetosciowa są jakościowo ok.
    Czekam na wycenę u sprzedawcy.
    Co innego będzie w podobnej jakości?

    Jaki rozmiar się u mnie sprawdzi:

    twardość: 26 °dH
    zużycie: ~ 9m3 /mc
    Na pewno większy model... ze 30 litrów będzie OK.

  17. #11857

    Domyślnie

    Cytat Napisał sams Zobacz post
    Witam,

    proszę o pomoc w doborze zmiękczacza.

    twardość: 26 °dH
    zużycie: ~ 9m3 /mc
    Qbek17 był szybszy, ale też napiszę.
    Sprawdź rzeczywistą twardość wody, bo można się przejechać z tym, co podają wodociągi. U mnie podają 22 a wg testów mam 27-29dH. Wielkość potrzebnego złoża liczysz tak:
    3 x wielość złoża (ty chcesz 20 litrów) = 60, to dzielisz przez twardość wody, czyli 60/26=2,3 (jeśli zmiękczasz do zera stopni dH, bo gdybyś zmiękczał do np. 4dH, to robisz 26-4 i dzielisz 60 przez 22). Czyli wychodzi, że kolejne regeneracje będą po zużyciu 2,3m3 wody.

    wynik 2,3m3 dzielisz przez miesięczne zużycie wody 9m3 i mnożysz przez liczbę dni miesiąca, czyli 30:
    2,3 / 9 x 30 = 7,66 - co tyle dni będzie regeneracja. Przyjmuje się, że regeneracja powinna być nie rzadziej niż co 14 dni (podobno ze względów higienicznych), czyli u ciebie trochę często.
    Przy 30 litrach złoża i zmiękczaniu do zera regeneracja będzie co ok 11 dni, ale przy zmiękczaniu do 4 stopni dH regeneracja będzie co ok. 13 dni.
    Jak masz możliwość, to sprawdź u kogoś czy woda 0dH ci odpowiada. Pewnie kwestia przyzwyczajenia, ale ja na razie nie wyobrażam sobie zmiękczać do 0dH.
    Jeśli coś napisałem źle, to się nie martw, Qbek17 pewnie mnie poprawi a jemu możesz spokojnie zaufać.
    Odnośnie Aqua-Soft dam znać na priv - w tej chwili nie chcę za bardzo po nich jechać na forum.

  18. #11858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemekp19 Zobacz post
    Przyjmuje się, że regeneracja powinna być nie rzadziej niż co 14 dni (podobno ze względów higienicznych), czyli u ciebie trochę często.
    I jaki to problem? Większe złoże będzie się regenerowało rzadziej zużywając odpowiednio więcej wody i soli. Za to częściej wystąpi regeneracja z kalendarza, chociaż jeszcze całe złoże nie jest zapchane w okresach, gdy zmniejszymy zużycie (np. dzieci wyjadą do dziadków czy na kolonie).

    Jakim problemem jest częstsza regeneracja?
    Jaką zaletę ma przewymiarowanie złoża, co często jest w tym wątku polecane?

    Było już o tym (klik w niebieską ikonkę z białymi trójkącikami przy nicku).
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wg ulotki:



    Po przeliczeniu, przy twardości 18*d i zmiękczaniu do zera wychodzi mi, że 20l regenerowałby się 3,1x w miesiącu, 26l 2,4x, 32l 1,94x w miesiącu.
    Czy co 10 dni to za często? Chyba dla higieny nie warto specjalnie wydłużać czasu między regeneracjami?
    To, co robi różnicę to przepływ - ale w dobie wodooszczędnych urządzeń też nie jest to barierą.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-10-2019 o 20:34

  19. #11859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I jaki to problem? Większe złoże będzie się regenerowało rzadziej zużywając odpowiednio więcej wody i soli. Za to częściej wystąpi regeneracja z kalendarza,
    To, co robi różnicę to przepływ - ale w dobie wodooszczędnych urządzeń też nie jest to barierą.
    Żaden problem. Tylko gdzie tu widzisz przewymiarowane złoże?
    Twardość wody 26dH, zużycie 9m3 - proponowane 30 litrów złoża, czyli przy zmiękczaniu do zera regeneracja co 11 dni. Gdzie tu widzisz przewymiarowanie. Bo raz w roku zmiękczacz zrobi regenerację czasową? Szanujmy się trochę.
    O kurcze, niestety nie mam wodooszczędnych urządzeń.

  20. #11860
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemekp19 Zobacz post
    Szanujmy się trochę.
    Co miałeś na myśli?

    Cytat Napisał przemekp19 Zobacz post
    O kurcze, niestety nie mam wodooszczędnych urządzeń.
    Nawet, jak lubisz być rozrzutny, to szanuj naturę. Zamontuj oszczędne perlatory, kup zmywarkę, pralkę automatyczną (nie-wodooszczędne musisz przemycać, bo w sklepie nie kupisz).
    I zamiast raz na rok bedziesz miał 10 przedwczesnych regeneracji rocznie.

    Przeformułuję pytanie - jaka jest zaleta regeneracji co 10 dni wzgledem co 7 dni?
    A mniejsze urządzenie jest tańsze i zajmuje mniej miejsca.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 23-10-2019 o 08:49

Strona 593 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony