dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 633 z 755
Pokaż wyniki od 12.641 do 12.660 z 15099
  1. #12641

    Domyślnie

    Witam,

    Szukam porady w wyborze zmiekczacza.

    Zuzywamy (rodzina 2+2) ok 10-12 m3 wody miesiecznie.

    Według danych publikowanych przez ZGK woda ma twardosc 250-300 mgCaCO3/dm3.

    Instalacja jest z rur PEX, a zmiekczacz ma zmniejszyc ilosc kamienia odkładającego sie na sanitaritach oraz w sprzęcie AGD.

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #12642
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał jupik Zobacz post
    Witam,

    Szukam porady w wyborze zmiekczacza.

    Zuzywamy (rodzina 2+2) ok 10-12 m3 wody miesiecznie.

    Według danych publikowanych przez ZGK woda ma twardosc 250-300 mgCaCO3/dm3.

    Instalacja jest z rur PEX, a zmiekczacz ma zmniejszyc ilosc kamienia odkładającego sie na sanitaritach oraz w sprzęcie AGD.

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Jeśli szuka Pan budżetowego rozwiązania, to polecamy Ecoperla Toro 20, natomiast jeżeli szuka Pan czegoś z górnej półki, to polecamy Ecoperla Softower S.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #12643

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Jeśli szuka Pan budżetowego rozwiązania, to polecamy Ecoperla Toro 20, natomiast jeżeli szuka Pan czegoś z górnej półki, to polecamy Ecoperla Softower S.
    Dziękuję za odpowiedź.
    A jak te propozycje wyglądają na tle np. Water Technic 32, Hydro Plus 32, USTM Lotus Sensor 25 czy nawet Viessmnn Aquahome ?

  4. #12644
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał jupik Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź.
    A jak te propozycje wyglądają na tle np. Water Technic 32, Hydro Plus 32, USTM Lotus Sensor 25 czy nawet Viessmnn Aquahome ?
    To już musi Pan porównywać konkretne komponenty czy dane techniczne. W naszym odczuciu bliżej tym urządzeniom do Toro 20 lub Toro 35 niż do serii Ecoperla Softower, która jest z najwyższej półki.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  5. #12645
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jupik Zobacz post
    Witam,

    Szukam porady w wyborze zmiekczacza.

    Zuzywamy (rodzina 2+2) ok 10-12 m3 wody miesiecznie.

    Według danych publikowanych przez ZGK woda ma twardosc 250-300 mgCaCO3/dm3.

    Instalacja jest z rur PEX, a zmiekczacz ma zmniejszyc ilosc kamienia odkładającego sie na sanitaritach oraz w sprzęcie AGD.

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Są dość duże rozbieżności w twardości i zużyciu... może tu pasować zmiękczacz z 20 litrami złoża, ale w wersji maksymalnej to może być nawet 35 litrów... szukałbym czegoś po środku czyli 25-30 litrów.

  6. #12646

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Są dość duże rozbieżności w twardości i zużyciu... może tu pasować zmiękczacz z 20 litrami złoża, ale w wersji maksymalnej to może być nawet 35 litrów... szukałbym czegoś po środku czyli 25-30 litrów.
    Dostałem dziś jeszcze maila z nowymi pomiarami z ZGK i wyniki mówią o twardości ok 230.
    qbek17 zakładając zuzycie 10m3 czy poleciłbyś jakiś konkretny model?

  7. #12647
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jupik Zobacz post
    Dostałem dziś jeszcze maila z nowymi pomiarami z ZGK i wyniki mówią o twardości ok 230.
    qbek17 zakładając zuzycie 10m3 czy poleciłbyś jakiś konkretny model?
    Przy tych założeniach to 20 litrów będzie wystarczające.
    Ja bym brał model z głowicą Clack i złożem monosferycznym.

  8. #12648

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy tych założeniach to 20 litrów będzie wystarczające.
    Ja bym brał model z głowicą Clack i złożem monosferycznym.
    Np.
    https://bluewater24.pl/kompaktowy-zm...-s-p-1407.html
    czy
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...-s-p-1107.html

  9. #12649

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy tych założeniach to 20 litrów będzie wystarczające.
    Ja bym brał model z głowicą Clack i złożem monosferycznym.
    Przeczytałem ten wątek dość obszernie i ciężko mi znaleźć jednoznacznie który produkt powinienem kupić.
    Przeszukując internety hasłami "zmiękczacz wody głowica Clack" trafia się zwykle w to samo miejsce, tak jakby nie było innych sprzedawców tych produktów.
    Rozumiem, że KLARSAN poleca swoje produkty, które wydają się dobre. Pytanie czy są inne godne polecenia zbudowane na tych polecanych komponentach, z odpowiednią gwarancją itd?

  10. #12650
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jupik Zobacz post
    Przeczytałem ten wątek dość obszernie i ciężko mi znaleźć jednoznacznie który produkt powinienem kupić.
    Przeszukując internety hasłami "zmiękczacz wody głowica Clack" trafia się zwykle w to samo miejsce, tak jakby nie było innych sprzedawców tych produktów.
    Rozumiem, że KLARSAN poleca swoje produkty, które wydają się dobre. Pytanie czy są inne godne polecenia zbudowane na tych polecanych komponentach, z odpowiednią gwarancją itd?
    Zapewniam Cię, że są też inne możliwości kupna takiego zestawu... ale jak widać inwestycja w marketing była skuteczna

  11. #12651
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mahuk
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    witam
    potrzebuję instrukcji czyszczenia/konserwacji uzdatniacza Buderus Loga Nice 20.
    Nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji jak rozebrać to urządzenie aby je dokładnie umyć, ani spisu czynności konserwacyjnych.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  12. #12652
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    struna7

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Dzielnica
    Jędrzychów
    Posty
    30

    Domyślnie

    Nawet spora suma zainwestowana w marketing nic by nie dała, gdyby sypały się komentarze niezadowolonych użytkowników. A takich nie widzę. Sam walczyłem z kiepską wodą i w Zielonej Górze nikt nie przekonał mnie do swoich teorii. Badanie wody wysłanej kurierem i tak wyszło taniej niż u mnie na miejscu. A później podjąłem ryzyko i kupiłem multitower S. Nie wiem ile podobny zestaw kosztowałby w konkurencji, bo nikt mi nie zaproponował takich rozwiązan a zapytań trochę nawysyłałem zanim tu trafiłem. Dzisiaj widzę że dobrze zrobiłem, stacja działa ponad półtora roku bez zarzutu, dosypuje sól i to tyle z obsługi. Woda zgodnie z tym co pisali czysta, klarowna a przede wszystkim nie śmierdząca. Jedynie sugestia o zaplanowaniu regeneracji na godziny nocne w moim przypadku nie trafiona. Za słaby sen i budziło mnie buczenie o 2:30 więc zmieniłem na popołudnie, trzeba tylko pamiętać aby akurat nie chodziła pralka czy zmywarka. Sam prowadzę firmę budowlaną i szanuje każdy uczciwy biznes, który w tych durnych czasach traktuje klienta tak jak klarsany, dlatego jak ktoś w Zielonej Górze chce organoleptycznie ocenić pracę stacji to pisać śmiało. No i obiecana fota.

  13. #12653
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał struna7 Zobacz post
    Nawet spora suma zainwestowana w marketing nic by nie dała, gdyby sypały się komentarze niezadowolonych użytkowników. A takich nie widzę.
    Jasne - brak negatywów też coś znaczy. Sam szanuję ich biznes bo jednak dobry marketing też należy docenić
    Za to spory budżet pozwala być praktycznie jedynym wynikiem wyszukiwań pod wszelkimi hasłami związanymi z uzdatnianiem wody.

  14. #12654
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    struna7

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Dzielnica
    Jędrzychów
    Posty
    30

    Domyślnie


  15. #12655
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Xdom

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Tczewskie Łąki
    Kod pocztowy
    86-140
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Planuje zakup zmiękczacza wody, wacham się pomiędzy:
    https://allegro.pl/oferta/wielofunkc...el-5065332314#
    -sprzedawca bardzo go zachwala jednak mało opini o nim i tylko ta firma go sprzedaje
    oraz
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...f-54436c685b86
    proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Xdom ; 27-09-2020 o 18:30

  16. #12656

    Domyślnie

    Cześć
    Planuję zakup zmiękczacza wody do domu ( segment 100m2 ) dla 2/3 osób
    Zużycia póki co nie znam bo dopiero się "wykańczamy". Ale armatura czarna więc od razu na start chcemy założyć.

    Znajomy ma Ecowater 300 i poleca. cenowo koło 3100 z tego co widziałem

    Poniżej wyniki wody:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ecowater.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	39,2 KB
ID:	448713

    EDIT: Dostałem ofertę na Ecowater 300 - 2100zł brutto.
    Ostatnio edytowane przez Mat_bo ; 01-10-2020 o 07:47 Powód: nowe informacje

  17. #12657

    Domyślnie

    Parametry wody surowej zawarte w analizie fizyko-chemicznej:  twardość ogólna – 126,0 CaCO3/dm3,  odczyn – 7,0 pH,  żelazo – 18,0 mg/dm3,  mangan – 0,8 mg/dm3,  pozostałe parametry wody surowej zgodne z obowiązującą normą wody przeznaczonej do spożycia
    Co poradzicie Panowie?

  18. #12658
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beaty Zobacz post
    Parametry wody surowej zawarte w analizie fizyko-chemicznej:  twardość ogólna – 126,0 CaCO3/dm3,  odczyn – 7,0 pH,  żelazo – 18,0 mg/dm3,  mangan – 0,8 mg/dm3,  pozostałe parametry wody surowej zgodne z obowiązującą normą wody przeznaczonej do spożycia
    Co poradzicie Panowie?
    Stężenia żelaza i w szczególności manganu są bardzo wysokie. Konieczne jest w tej sytuacji zamontowanie kilkustopniowego systemu uzdatniania, na pewno nie będzie to jedno urządzenie. Koszt uzdatnienia takiej wody to niestety kwestia kilkunastu tys zł. Jeśli jest Pani zainteresowana, zapraszamy do kontaktu i wysłania próbki wody w celu wykonania testów obciążeniowych na wodzie.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  19. #12659

    Domyślnie

    Witam

    Mam wodę sieciową o twardości 22-24° niemieckie, kamień niszczy zawory i krany.
    Zużycie miesięczne 4 m3, z zapasem na przyszłość to myślę do 6 m3 można przyjąć. Więcej raczej nie powinno wzrosnąć.
    Woda chlorowana tylko przy okazji remontów na sieci. Twardość tylko podają, że jakaś wg normy, bez szczegółów. Bez składu chemiczno-mineralnego. Jedynie badania bakteriologiczne i organoleptyczne mają podane.
    Instalator, który będzie mi przerabiał w najbliższym czasie wodę i CO w piwnicy, ma tylko Viessmana w ofercie.

    Drogo mi te 2'500-3'000 wydać na stację. Jest coś czym warto by się zainteresować w cenie 1'500 - 2'000 zł ?
    A jeśli Viessman, to który z modeli byłby tańszy w eksploatacji Aquahome 20-N czy Compact?
    Chodzi o mniejsze zużycie soli czy wody na regenerację.
    Patrząc na tabelki to Compact wychodzi taniej w zakupie i eksploatacji przy 4 m3 zużycia wody.
    Jakie są różnice w zestawach? Podstawa to chyba butla, głowica, zasobnik soli - o co może być zestaw wzbogacony lub zubożony?
    Przy zużyciu 4/6 m3 to chyba 15-20 L objętość złoża soli powinna starczyć?

    Czy potrzebny jest reduktor ciśnienia? Nie mam manometru, ale chyba 5 bar nie powinno przekraczać.
    Mieszkam na przedmieściach ze 10 km od wieży ciśnień.
    Czy danie filtra 5um 10" przed stacją i filtra węglowego 10" za stacją jest poprawne - na chłopski rozum, w takiej kolejności bym to podłączył. Takie chyba też są te trzy filtrowe zestawy na cały dom.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 01-10-2020 o 13:12

  20. #12660
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beaty Zobacz post
    Parametry wody surowej zawarte w analizie fizyko-chemicznej:  twardość ogólna – 126,0 CaCO3/dm3,  odczyn – 7,0 pH,  żelazo – 18,0 mg/dm3,  mangan – 0,8 mg/dm3,  pozostałe parametry wody surowej zgodne z obowiązującą normą wody przeznaczonej do spożycia
    Co poradzicie Panowie?
    Na pewno podane są prawidłowe jednostki??

Strona 633 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony