dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 705 z 755
Pokaż wyniki od 14.081 do 14.100 z 15090
  1. #14081

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zerko1 Zobacz post
    Można to jakoś zweryfikować czy tak jest jak w opisie?
    Czyli taki zestaw można zainwestować. czy do 2.200zł coś sensowniejszego się znajdzie?
    Czy AQUASTILLA 25 firmy Viessmann to dobry produkt?
    Takie urządzenie, chyba nawet też od tego sprzedawcy ma mój sąsiad i jest bardzo zadowolony (poznaje po żelku i obudowie) - także w tej cenie jak najbardziej warto.
    Zweryfikować żywicę może być ciężko - bo one praktycznie wyglądają tak samo. Sam chciałem to sprawdzić z sąsiadem z czystej ciekawości, ale stwierdziliśmy że więcej zachodu niż to warte - rozkręcanie głowicy itp. Najważniejsze żeby urządzenie działało poprawnie - takie moje zdanie
    Choć w tym przypadku skoro sprzedający ma 100% pozytywnych opinii - to raczej bym się nie martwił
    Pozdr
    K.W

  2. #14082

    Domyślnie

    Miałem na myśli to: https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ABEgIP1PD_BwE#
    Co do AQUASTILLA 25 - tu niestety nie mogę się wypowiedzieć - nigdy nie widziałem na oczy

  3. #14083
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krystian_WAW Zobacz post
    Najważniejsze żeby urządzenie działało poprawnie - takie moje zdanie
    Zgadzam się... kwestia tylko tego czy jesteś w stanie zweryfikować czy ono faktycznie działa poprawnie? I jak długo tak podziała? Bo to że zmiękcza możesz stwierdzić w dość prosty sposób (testy kropelkowe) ale czy przy okazji nie dodaje do wody rozpuszczalników z produkcji lub metali ciężkich (jak tanie chińskie złoża) to już trudniej zweryfikować. Co do trwałości też nie da się tego określić jeśli dany model jest na rynku od roku czy dwóch, a deklarowana żywotność to kilkanaście lat...

    Choć w tym przypadku skoro sprzedający ma 100% pozytywnych opinii - to raczej bym się nie martwił
    Ale to są opinie o "sprzedawcy" czyli, że towar dotarł, kasa się zgadzała, itp. Nie sądzę aby ktokolwiek z kupujących ten zmiękczacz na allegro wydawał opinię o jakości sprzętu albo jego zgodności z opisem (poza aspektem ilościowym). O dłuższej perspektywie też ciężko tu mówić bo wystawienie opinii następuje zaraz po zakupie... i nie wiadomo jak urządzenie zachowuje się w czasie późniejszej eksploatacji.

  4. #14084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krystian_WAW Zobacz post
    Miałem na myśli to: https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ABEgIP1PD_BwE#
    Co do AQUASTILLA 25 - tu niestety nie mogę się wypowiedzieć - nigdy nie widziałem na oczy
    Nie ma nic pod tym linkiem co podałeś \?

    qbek17
    Czyli taki zestaw można zainwestować. czy do 2.200zł coś sensowniejszego się znajdzie?
    Czy AQUASTILLA 25 firmy Viessmann to dobry produkt?

  5. #14085
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    daro_83

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Kod pocztowy
    13-113
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Cześć,

    obawiam się, że do takich wyników analizy wody jeden odżelaziacz wody nie wystarczy. W dodatku niestety pompa jest za słaba.

    Proponuję zastosować dwa odżelaziacze wody ze wstępnym napowietrzaniem Ecoperla Sanitower L i Ecoperla Sanitower S.

    Jeśli byłbyś zainteresowany, zapraszamy do kontaktu na [email protected]
    Sugerujemy przebadać wodę jeszcze raz w naszym laboratorium i wykonać testy obciążeniowe,
    A jakieś inne sugestie poza 2x butla i głowica?
    Pompa to nie problem, mogę wrzucić coś mocniejszego.

  6. #14086

    Domyślnie

    Najtańsze chińskie zmiękczacze są takiej samej jakości jak najtańsze chińskie opony.
    Pewnie będziemy w stanie na nich jeździć. Tylko o jakim komforcie i wygodzie mówimy, oraz pytanie jak daleko na nich zajedziemy...

    Zmiękczacz to inwestycja na lata, warto dołożyć i mieć pewność na lata, serwisanci z długoletnim stażem potwierdzą moje słowa.

  7. #14087

    Domyślnie

    Czy AQUASTILLA 25 firmy Viessmann wart jest zakupu?

  8. #14088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zerko1 Zobacz post
    Nie ma nic pod tym linkiem co podałeś \?

    qbek17
    Czyli taki zestaw można zainwestować. czy do 2.200zł coś sensowniejszego się znajdzie?
    Czy AQUASTILLA 25 firmy Viessmann to dobry produkt?
    Przepraszam coś się źle wkleiło... chodziło o ten link co podawałeś:
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ABEgIP1PD_BwE#

  9. #14089
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maruu

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    lubelskie
    Kod pocztowy
    21-230
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam, to bardzo miłe, że chcesz dzielić się wiedzą z innymi i robisz to bezinteresownie. Mało jest takich ludzi którzy dają coś od siebie za darmo.

  10. #14090

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zerko1 Zobacz post
    Czy AQUASTILLA 25 firmy Viessmann wart jest zakupu?
    Ktoś coś wie na ten temat?

  11. #14091

    Domyślnie

    Witam wszystkich, chciałam poprosić o doradzenie w zakupie zmiękczacza do wody.
    Mieszkanie na 3 pietrze w nowym dome miasta.
    Woda dosyc czysta, chodzi tylko o zmiagczeniu, bo ma ponad 20 stopni miemieckich.
    Mieszkać będą 2 (+1) osoby dorosłe, na chwilę obecną zużywamy miesiecznie 10-12 metrów wody.
    Wodę będę miała z wodociągu miejskiego.

    Zmiękczacz będę chciała umieścić w lazence a woda bedzie isc i do lazenki i do kuchni.
    Lazenka nie jest duza, dlatego bardzo wazne sa maly wymiary filtra.

    Na razie mysle o Ecowater: https://ecowater.pl/produkty/zmiekcz...refiner-boost/

    Co sadziece?
    Moze filtr weglowy mnie nie bardzo potrzebny, ale nie znaliazlam nic takiej wydajnosci i mniejszych wymiarow i nie chinskie.


    Pozdrawiam.

  12. #14092

    Domyślnie

    Poprzednią odpowiedź mi usunęli, w Twoim przypadku sprawdzi się Ecowater eVolution 400, ma takie same wymiary, nie ma ma tego wbudowanego filtra węglowego. Zapraszam na priv w celu odpowiedniego doboru.


    Cytat Napisał mara.03 Zobacz post
    Witam wszystkich, chciałam poprosić o doradzenie w zakupie zmiękczacza do wody.
    Mieszkanie na 3 pietrze w nowym dome miasta.
    Woda dosyc czysta, chodzi tylko o zmiagczeniu, bo ma ponad 20 stopni miemieckich.
    Mieszkać będą 2 (+1) osoby dorosłe, na chwilę obecną zużywamy miesiecznie 10-12 metrów wody.
    Wodę będę miała z wodociągu miejskiego.

    Zmiękczacz będę chciała umieścić w lazence a woda bedzie isc i do lazenki i do kuchni.
    Lazenka nie jest duza, dlatego bardzo wazne sa maly wymiary filtra.

    Na razie mysle o Ecowater: https://ecowater.pl/produkty/zmiekcz...refiner-boost/

    Co sadziece?
    Moze filtr weglowy mnie nie bardzo potrzebny, ale nie znaliazlam nic takiej wydajnosci i mniejszych wymiarow i nie chinskie.


    Pozdrawiam.
    Od moderatora:
    Usunęli, bo uznali że linki reklamowe prowadzące do własnego sklepu jest złamaniem regulaminu forum.
    W tym miejscu bardzo pilnujemy czystości przekazu, a już szczególnie "privów". Nie ma zakazów rozmów poprzez PW, ale w przypadku rozsyłania reklam na priw banujemy bez ostrzeżenia.
    Ostatnio edytowane przez EGOODA ; 20-05-2022 o 09:01

  13. #14093
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2907

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam

    podłączyłem się do sieci wodociągowej w związku z czym zamierzam wymienić złoże w mojej stacji uzdatniającej wodę na zmiękczające. Mam pytanie do będących w temacie co lepiej kupić : Lewatit S1567 czy Dowex HCR S/S. Wiem , że oba teoretycznie są dobre, ale może któreś z jakichś względów ma przewagę. Dodam że Dowex jest tańsze.
    Pozdrawiam

  14. #14094
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek2907 Zobacz post
    Witam

    podłączyłem się do sieci wodociągowej w związku z czym zamierzam wymienić złoże w mojej stacji uzdatniającej wodę na zmiękczające. Mam pytanie do będących w temacie co lepiej kupić : Lewatit S1567 czy Dowex HCR S/S. Wiem , że oba teoretycznie są dobre, ale może któreś z jakichś względów ma przewagę. Dodam że Dowex jest tańsze.
    Pozdrawiam
    Lewatit jest monosferyczny, a Dowex nie - z mojej strony wybór jest jasny na korzyść S1567.

  15. #14095
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2907

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    29

    Domyślnie

    qbek17, dzięki za sugestię , teraz jestem już w 100% zdecydowany na Lewatit.
    Pozdrawiam

  16. #14096
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.063
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał mara.03 Zobacz post
    Witam wszystkich, chciałam poprosić o doradzenie w zakupie zmiękczacza do wody.
    Mieszkanie na 3 pietrze w nowym dome miasta.
    Woda dosyc czysta, chodzi tylko o zmiagczeniu, bo ma ponad 20 stopni miemieckich.
    Mieszkać będą 2 (+1) osoby dorosłe, na chwilę obecną zużywamy miesiecznie 10-12 metrów wody.
    Wodę będę miała z wodociągu miejskiego.

    Zmiękczacz będę chciała umieścić w lazence a woda bedzie isc i do lazenki i do kuchni.
    Lazenka nie jest duza, dlatego bardzo wazne sa maly wymiary filtra.

    Na razie mysle o Ecowater: https://ecowater.pl/produkty/zmiekcz...refiner-boost/

    Co sadziece?
    Moze filtr weglowy mnie nie bardzo potrzebny, ale nie znaliazlam nic takiej wydajnosci i mniejszych wymiarow i nie chinskie.


    Pozdrawiam.
    Cześć,

    generalnie do tych potrzeb najlepszym rozwiązaniem byłby zmiękczacz wody z 25-30 l złoża jonowymiennego (np. Ecoperla Vita 25).

    Jeśli jednak zależy Ci na niewielkich wymiarach urządzenia, zobacz np. model Ecoperla Vita 12.

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/vita/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  17. #14097
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojteksw Zobacz post
    Miałem podobny problem i 2013 r. dzięki koledze qbek17 wybrałem zestaw: Głowica Clack WS1CI, butla 10x44, złoże Ecomix A, zbiornik solanki Clack 72 l. Do obecnej chwili wszystko chodzi bez problemu, dopiero teraz musiałem dokonać małej regulacji na zaworku mieszania. Zużycie wody około 16 metrów na miesiąc. Złoże nie wymieniane przez 6 lat i dalej daje radę. Dopiero teraz będę myślał o wymianie złoża. Polecam taki zestaw.
    Znalazlem ten post z 2020 roku dotyczacy zestawu do zmiekczania z 2013 roku.
    Spodobal mi sie jego konkret i tresc.
    Pytania do qbek17
    Czy teraz takze polecilbys taki zestaw? Gdzie zamowic jego elementy?
    Chcialbym zainstalowac zmiekczacz w budowanym malym domu
    Miejsca nie ma za duzo gdyz w domu nie ma oddzielnej kotlowni
    Jest troche miejsca w kacie w garazu
    Mam wode miejska o twardosci 15 stopni niemieckich.
    Zuzycie wody ok 14 m3 miesiecznie.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Pagin ; 30-05-2022 o 20:32

  18. #14098

    Domyślnie

    Witam,
    czy są jakieś różnice między tabletkami soli do zmiękczaczy?
    pozdrawiam

  19. #14099
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.063
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pagin Zobacz post
    Znalazlem ten post z 2020 roku dotyczacy zestawu do zmiekczania z 2013 roku.
    Spodobal mi sie jego konkret i tresc.
    Pytania do qbek17
    Czy teraz takze polecilbys taki zestaw? Gdzie zamowic jego elementy?
    Chcialbym zainstalowac zmiekczacz w budowanym malym domu
    Miejsca nie ma za duzo gdyz w domu nie ma oddzielnej kotlowni
    Jest troche miejsca w kacie w garazu
    Mam wode miejska o twardosci 15 stopni niemieckich.
    Zuzycie wody ok 14 m3 miesiecznie.
    Pozdrawiam
    Cześć,

    we wspomnianym poście mowa jest o złożu wielofunkcyjnym, natomiast do redukcji twardości wody służy zmiękczacz wody ze złożem jonowymiennym. Nie ma potrzeby instalowania stacji wielofunkcyjnej.

    Zmiękczacz wody z głowicą Clacka będzie bardzo dobrym i bezawaryjnym rozwiązaniem. Do podanych potrzeb polecalibyśmy się zmiękczacz wody z 30 litrami złoża Lewatit, np. Ecoperla Softower S (https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/softower/).
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  20. #14100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pagin Zobacz post
    Znalazlem ten post z 2020 roku dotyczacy zestawu do zmiekczania z 2013 roku.
    Spodobal mi sie jego konkret i tresc.
    Pytania do qbek17
    Czy teraz takze polecilbys taki zestaw? Gdzie zamowic jego elementy?
    Chcialbym zainstalowac zmiekczacz w budowanym malym domu
    Miejsca nie ma za duzo gdyz w domu nie ma oddzielnej kotlowni
    Jest troche miejsca w kacie w garazu
    Mam wode miejska o twardosci 15 stopni niemieckich.
    Zuzycie wody ok 14 m3 miesiecznie.
    Pozdrawiam
    Dokładnie tak jak napisał Klarsan - w Twoim przypadku wystarczy zmiękczacz z 30 litrami złoża (lub nawet 25 litrów wystarczy jeśli chcesz zostawić nieco twardości).
    Miejsca zajmie tyle samo co tamten wspomniany zestaw (a nawet będzie niższy).

Strona 705 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony