dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 657 z 754
Pokaż wyniki od 13.121 do 13.140 z 15062
  1. #13121

    Domyślnie

    Jeden ze sklepów internetowych po wysłaniu do nich zapytania, łącznie z wynikami wody i opisem jak wygląda zapotrzebowanie zaproponował taki o to zestaw

    Stacja multifunkcyjna Clack WS1CK ze złożem Ecomix lub AquaMulti (ode mnie zależy co wybiore cena całości jest ta sama) złoże o pojemności 40L (36L złoże 4L podsypka)
    Do tego jedną z 2 lamp do wybory firmy TMA
    25V o mocy 40W długość 96cm śr. 70mm - opcja tańsz
    20V o mocy 24W długość 66 cm średnica 130mm - opcja droższa
    Pani twierdzi że opcja droższa mimo że ma mniejszą moc będzie lepsza bo tańsza w eksploatacji.
    Wg mnie lampa 40W będzie mocniejsza i chyba lepiej będzie sobie radzić z bakteriami tym bardziej że ma mniejszą średnicę i woda będzie płynąć bliżej promieni. Czy dobrze rozmumuję?

    Dodatkowo zaproponowano mi dwie inne stacje
    Zmiękczacz wody eVOLUTION 500 Power ECOMULTI
    oraz Zmiękczacz wody EcoWater Comfort 500 Ecomulti
    Ta opcja eVOLUTION jest zdecydowanie droższa od wyżej opisanego Clacka ale ten EcoWater Comfort różni się ceną ok 100 zł.
    Coś na temat tych urządzeń? Niby robione w USA, widziałem że ktoś na forum już poruszał ten temat chyba to jest gra nie warta świeczki i wezmę tego Clacka z AquaMulti.

    Moje pytania

    1) Czy brać pod uwagę EcoWater Comfort? bardziej się skłaniam w kierunku Clack i AquaMulti bo widziałem że na forum jest to wypróbowane
    2) Czy wziąć Clacka 40L czy może 50 albo 60? (rodzina 2 + 2 na weekendy z 6 osób)
    3) Czy ta firma od lamp UV jest godna uwagi i czy mocniejsza nie będzie lepsza

    Dziękuje za rady

  2. #13122

    Domyślnie

    Witam.
    Chciałbym założyć u siebie w domu zmiękczacz. Średnie zużycie wody to jakieś 20m3, a twardość 457mgCaCO3/l. Mam pytanie jakie powinienem mieć złoże i co muszę zrobić jak instalacje wodną mam w miedzi?

    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

  3. #13123
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Ch. Zobacz post
    Witam.
    Chciałbym założyć u siebie w domu zmiękczacz. Średnie zużycie wody to jakieś 20m3, a twardość 457mgCaCO3/l. Mam pytanie jakie powinienem mieć złoże i co muszę zrobić jak instalacje wodną mam w miedzi?

    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
    Dzień dobry.

    Do takiego zużycia i twardości możemy zaproponować nawet 60-litrowy zmiękczacz wody Ecoperla Softower L - głowica amerykańska Clack Pallas, złoże Lewatit. Będzie to wydajne rozwiązanie - regeneracja złoża co około 9 dni.

    Jeśli instalacja jest w miedzi, to twardość należy ustawić na około 6 stopni francuskich. W urządzeniu znajduje się specjalny mieszacz, który pozwala na ustalenie konkretnej twardości wyjściowej.

    Poruszamy ten temat w materiale na kanale marki: https://youtu.be/2HPGIUt9i64

    Więcej informacji o zmiękczaczy wody Softower znajdzie Pan na stronie internetowej oraz w recenzji urządzenia na kanale YouTube:

    https://youtu.be/XU05XNfSY_U

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/softower/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  4. #13124
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Ch. Zobacz post
    Witam.
    Chciałbym założyć u siebie w domu zmiękczacz. Średnie zużycie wody to jakieś 20m3, a twardość 457mgCaCO3/l. Mam pytanie jakie powinienem mieć złoże i co muszę zrobić jak instalacje wodną mam w miedzi?

    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
    Spora twardość i spore zużycie... - nawet zostawiając kilka stopni twardości możesz celować w duży zmiękczacz (60-70 litrów złoża).
    Pierwsza sprawa przy miedzi to właśnie nie zmiękczanie do zera.
    Druga sprawa to woda pitna - przy zmiękczeniu o ok 22 stopnie niemieckie (~400 mg), możesz już mieć w wodzie sporo sodu. Może tego nie poczujesz ale myślę, że możesz rozważyć podzlewowy system RO (tylko do wody do picia, w jednym miejscu np. w kuchni).

  5. #13125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał tragifarsa Zobacz post
    Stacja multifunkcyjna Clack WS1CK ze złożem Ecomix lub AquaMulti (ode mnie zależy co wybiore cena całości jest ta sama) złoże o pojemności 40L (36L złoże 4L podsypka)
    Oficjalnie Ecomix i AquaMulti zawierają już warstwę podsypki. Nieoficjalnie jak ostatnio stosowałem Ecomix to nie widziałem w nim żwiru....
    Co do AquaMulti to oni na podsypkę dają zeolit, który ma pojemność jonowymienną względem jonu amonowego, za to w Ecomixie nie ma raczej nic co by ten jon zmniejszało...

    Do tego jedną z 2 lamp do wybory firmy TMA
    25V o mocy 40W długość 96cm śr. 70mm - opcja tańsz
    20V o mocy 24W długość 66 cm średnica 130mm - opcja droższa
    Pani twierdzi że opcja droższa mimo że ma mniejszą moc będzie lepsza bo tańsza w eksploatacji.
    Wg mnie lampa 40W będzie mocniejsza i chyba lepiej będzie sobie radzić z bakteriami tym bardziej że ma mniejszą średnicę i woda będzie płynąć bliżej promieni. Czy dobrze rozmumuję?
    Myślę, że skuteczność obu lamp będzie podobna. Producent podaje tą samą dawkę promieniowania. Przy cieńszej rurze przepływ będzie szybszy, a przy szerszej rurze - wolniejszy, więc czas kontaktu powinien być zbliżony.
    Koszt utrzymania to koszt żarnika, a ten jest mniejszy przy krótszym wykonaniu i mniejszej mocy.
    Istotne jest też miejsce (na samą lampę i na wymianę żarnika) oraz sposób montażu. W wersji V20 w zestawie masz uchwyty na ścianę, a w wersji V25 musisz sobie tą lampę zamocować sam (zazwyczaj na zwykłe obejmy do rur).

    Dodatkowo zaproponowano mi dwie inne stacje
    Zmiękczacz wody eVOLUTION 500 Power ECOMULTI
    oraz Zmiękczacz wody EcoWater Comfort 500 Ecomulti
    Ta opcja eVOLUTION jest zdecydowanie droższa od wyżej opisanego Clacka ale ten EcoWater Comfort różni się ceną ok 100 zł.
    Coś na temat tych urządzeń? Niby robione w USA, widziałem że ktoś na forum już poruszał ten temat chyba to jest gra nie warta świeczki i wezmę tego Clacka z AquaMulti.
    Te kompaktowe urządzenia, jakkolwiek "wypasione" nie będą, mają jedną zasadniczą wadę - mają mało złoża względem Twoich potrzeb.

    1) Czy brać pod uwagę EcoWater Comfort? bardziej się skłaniam w kierunku Clack i AquaMulti bo widziałem że na forum jest to wypróbowane
    Patrz wyżej - moim zdaniem za mało złoża.

    2) Czy wziąć Clacka 40L czy może 50 albo 60? (rodzina 2 + 2 na weekendy z 6 osób)
    Jak masz tam 1,5 mg żelaza i 0,2 mg manganu, a do tego inne zanieczyszczenia to raczej bierz większą ilość - 50 lub 62 litry.

    3) Czy ta firma od lamp UV jest godna uwagi i czy mocniejsza nie będzie lepsza
    Patrz wyżej. Firma jest znana od lat i raczej nie ma z nią problemów.

  6. #13126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkzm Zobacz post
    Dzień dobry,

    potrzebuję porady odnośnie zmiękczania wody i ewentualnej filtracji.

    Twardość z badań z wodociągów (nie mamy jeszcze przyłącza) to 393 +/- 86 mg/l CaCO3.
    Rodzina 2+1 a fajnie jakby urządzenie było już przygotowane na 2+2. Zużycie wody aktualnie zmieści się w 8-10m3. Obecnie ściek będzie trafiał do szamba, ale za rok mają nas przyłączyć do kanalizacji.

    Aktualnie mieszkamy niedaleko nowej inwestycji i jesteśmy podpięci do tego samego dostawcy (inny wodociąg) i woda zostawia brzydkie żółtawe osady, ale wszystkie parametry wg. badań są "zgodne".. Chce kupić porządny zestaw, ale fajnie byłoby się zamknąć w 4tys z montażem. Podobno monter wyprowadził już wyjście na stacje zmiękczania obok pompy ciepła. Mogę wrzucić zdjęcia.

    Z góry dzięki za pomoc!
    Jeśli chcesz urządzenie kompaktowe to szukaj modelu z 30 litrami złoża. Jeśli może być dwuelementowe to możesz też szukać większego modelu - tak do 35 litrów. To są ilości dla zmiękczania do zera i zużycia do 10 m3. Zakładam, że zużycie przy dodatkowej osobie nie wzrośnie dwukrotnie, ale jeśli bardzo chcesz coś "na zapas" to celowałbym w max 35-40 litrów.

    Jeśli masz przygotowane przyłącze to koszt montażu zmiękczacza nie powinien być wysoki, a z zakupem powinieneś się wyrobić w granicach 3500 PLN...

  7. #13127
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał golawskid Zobacz post
    jako że przy wyborze stacji uzdatniania wody bardzo mi pomogliście prośba o pomoc w takim temacie...

    montażysta który wpinał mi stacje do sieci domowej niestety nie był zbyt ogarnięty i żeby to wszystko w miare działało niestety mam puszczana wode do podlewania ogrodu ze stacji uzdatniania + hydrofor który jest w instalacji wogóle nie jest wykorzystywany - tak naprawde pompa napełnia jedynie zbiornik stacji uzdatniania wody skąd woda leci do domu lub do podlewania ogrodu - efekt taki że oczywiście pompa ciągle musi się załączać bo ilośc wody zgromadzona w stacji uzdatniania niewielka - hydrofor 150 stoi nieużywany.
    Możecie mi doradzić jak to wszystko powinno być spięte żeby działało jak należy - chciałbym pobawić się w nawadnianie ogrodu ale przy takiej konfiguracji i takim ciśnieniu wody na ogrodzie jest to oczywiście niemożliwe.

    Aktualnie wygląda to tak:
    pompa głębinowa (jakaś lipna za 600 zł planuje wymienić w tym roku) - > instalacja w domu odpowiednio - jakiś napowietrzacz chyba żeby lepiej odżelazawiać -> automat sterujący pompa -> trójnik - jedna gałąź idzie na stacje uzdatniania wody a jedna gałąź do hydroforu przeponowego. Ze stacji uzdatniania wody jest trójnik - jedna gałąź idzie na ogród a druga przez licznik do domu.

    Ogólnie na początku pan specjalista wpiął się w ten sposób że na początku był automat to pamietam że efekt był taki że pompa cały czas się załączałą automat głupiał.

    Macie jakieś pomysły co jest nie tak ?
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem układ... ale jak masz napowietrzanie i hydrofor przeponowy to nie ma szans działać... jedno wyklucza drugie.
    Nie wiem jaką masz stację uzdatniania, ale może zamknij zawory przy napowietrzaczu (powinny być) i sprawdź czy w zbiorniku przeponowym jest woda czy powietrze. Możliwe, że powietrza jest tak dużo, że woda już nie ma szans tam wpłynąć i stąd sterownik wariuje...
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 26-02-2021 o 15:12

  8. #13128

    Domyślnie

    Szukam uzdartniacza wody dla rodziny (docelowo 2+2) więc zużycie pewnie w przedziale 8-10 m^3.
    Woda o twardości ogólnej ~420 CaCo3

    Chciałbym coś o złożu lewatit 25l i o dobrej głowicy. Budżet około 3000 zł +/-5%
    Myślałem o tym modelu:
    https://allegro.pl/oferta/wodaro-cla...dom-7232658054
    jednak sprzedawca zarzeka się, że dużo lepszym wyborem będzie ten model, jako że głowica "nie odstaje" a do tego zawiera filtr węglowy.

    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...zne-8782575070

    Czy możecie polecić coś od siebie?

  9. #13129

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Dzień dobry.

    Do takiego zużycia i twardości możemy zaproponować nawet 60-litrowy zmiękczacz wody Ecoperla Softower L - głowica amerykańska Clack Pallas, złoże Lewatit. Będzie to wydajne rozwiązanie - regeneracja złoża co około 9 dni.

    Jeśli instalacja jest w miedzi, to twardość należy ustawić na około 6 stopni francuskich. W urządzeniu znajduje się specjalny mieszacz, który pozwala na ustalenie konkretnej twardości wyjściowej.

    Poruszamy ten temat w materiale na kanale marki: https://youtu.be/2HPGIUt9i64

    Więcej informacji o zmiękczaczy wody Softower znajdzie Pan na stronie internetowej oraz w recenzji urządzenia na kanale YouTube:

    https://youtu.be/XU05XNfSY_U

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/softower/
    Czy może mi ktoś napisać czy róźnią się te zmiękczacze. Czy chodzi tylko o cenę, czy warto dopłacać:
    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/softower/
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...it-p-1121.html

    Z góry dziękuję za poradę

  10. #13130
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Ch. Zobacz post
    Czy może mi ktoś napisać czy róźnią się te zmiękczacze. Czy chodzi tylko o cenę, czy warto dopłacać:
    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/softower/
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...it-p-1121.html

    Z góry dziękuję za poradę
    Dzień dobry.

    Porównuje Pan urządzenia z innymi parametrami, innymi głowicami. Dodatkowo daje Pan przykład sprzedawcy bluewater24, który w taki sposób został oceniony przez swoich Klientów: g.page/bluewater24

    Zachęcamy do odpowiedzialnego wyboru. Pozdrawiamy!
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 02-03-2021 o 10:28
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #13131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychy44 Zobacz post
    Szukam uzdartniacza wody dla rodziny (docelowo 2+2) więc zużycie pewnie w przedziale 8-10 m^3.
    Woda o twardości ogólnej ~420 CaCo3

    Chciałbym coś o złożu lewatit 25l i o dobrej głowicy. Budżet około 3000 zł +/-5%
    Myślałem o tym modelu:
    https://allegro.pl/oferta/wodaro-cla...dom-7232658054
    jednak sprzedawca zarzeka się, że dużo lepszym wyborem będzie ten model, jako że głowica "nie odstaje" a do tego zawiera filtr węglowy.

    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...zne-8782575070

    Czy możecie polecić coś od siebie?
    Głowica odstaje
    poza tym masz wysoką twardość czyli potrzebujesz dużo złoża zmiękczającego, a dodatek węgla powoduje że żywicy zmiękczającej jest mniej. Poza tym jak już pisałem - dodawanie węgla do zmiękczacza jest (oczywiście tylko moim zdaniem) bez sensu.

  12. #13132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Ch. Zobacz post
    Czy może mi ktoś napisać czy róźnią się te zmiękczacze. Czy chodzi tylko o cenę, czy warto dopłacać:
    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/softower/
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...it-p-1121.html

    Z góry dziękuję za poradę
    Różnią się sterownikiem (CI vs CK). W tym bluewater nie ma bypassua ni mixingu. Regeneracja też raczej jest standardowa.

  13. #13133

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Głowica odstaje
    poza tym masz wysoką twardość czyli potrzebujesz dużo złoża zmiękczającego, a dodatek węgla powoduje że żywicy zmiękczającej jest mniej. Poza tym jak już pisałem - dodawanie węgla do zmiękczacza jest (oczywiście tylko moim zdaniem) bez sensu.
    A mógłbyś polecić coś od siebie? Co do 3 k byłoby najlepszym wyborem?

  14. #13134

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Różnią się sterownikiem (CI vs CK). W tym bluewater nie ma bypassua ni mixingu. Regeneracja też raczej jest standardowa.
    Celowałem, w coś do 3 tys., próźne chyba moje wysiłki. Czy znajdę coś w takim razie do 4 tys. Czy może takie coś da radę:
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-g...37-p-1802.html

  15. #13135

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Dzień dobry.

    Porównuje Pan urządzenia z innymi parametrami, innymi głowicami. Dodatkowo daje Pan przykład sprzedawcy bluewater24, który w taki sposób został oceniony przez swoich Klientów: g.page/bluewater24

    Zachęcamy do odpowiedzialnego wyboru. Pozdrawiamy!
    Oczywiście chcę dokonać jak najbardziej odpowiedzialnego wyboru. Jednak cena 5 tys. mnie trochę przeraża. Czy jest coś w okolicach 3 tys?

  16. #13136
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Ch. Zobacz post
    Oczywiście chcę dokonać jak najbardziej odpowiedzialnego wyboru. Jednak cena 5 tys. mnie trochę przeraża. Czy jest coś w okolicach 3 tys?
    Oczywiście mamy w swojej ofercie również tańsze modele (Ecoperla Slimline CS), jednak tak jak napisaliśmy wcześniej, do podanej przez Pana twardości i zużycia najrozsądniej zamontowań duży, 60-litrowy zmiękczacz wody.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  17. #13137
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    Witam wszystkich, proszę o poradę w kwestii badania i ew. doboru urządzeń do uzdatniania wody. Sytuacja wygląda następująco, na działce jest studnia kopana (ok 6 lat temu) do tej pory była używana do celów działkowych/budowlanych i z dotychczasowych obserwacji wygląda dobrze. Mianowicie jest klarowna, po odstaniu nie traci przejrzystości, nie robią się zawiesiny, ani żadne osady. Zapach jest również neutralny. Aktualnie na działce stoi dom który jest podłączony do sieci wodociągowej, i w którym znajduje się hydrofor zasilany ze wspomnianej studni. Woda z niego używana do celów jak dotychczas(podlewanie,samochód, etc) Zastanawiam się, jakie badania trzeba wykonać, żeby się upewnić że zasilanie z wody studziennej, mogę rozszerzyć do takich celów jak: spłukiwanie toalet oraz pranie (mam osobne "nitki" zasilające także mogę bez obaw rozdzielić układy do poboru wody pitnej, kąpieli i umywalek, oraz osobno do wspomnianych toalet i pralki). Czy w ogóle do tych celów, warto zawracać sobie głowę jakimś uzdatnianiem..Z góry dzięki za pomoc.

  18. #13138
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinollosso Zobacz post
    Zastanawiam się, jakie badania trzeba wykonać, żeby się upewnić że zasilanie z wody studziennej, mogę rozszerzyć do takich celów jak: spłukiwanie toalet oraz pranie...
    Standardowy zestaw to bakteriologia (3-4 parametry) i fizykochemia (ok 10-12 parametrów). Zerknij jakie wyniki badań tu ludzie wrzucają i będziesz miał konkrety, ale też każde laboratorium Ci coś zasugeruje.

    Takie pytanie dodatkowe - jak masz rozwiązaną kanalizację?

    Czy w ogóle do tych celów, warto zawracać sobie głowę jakimś uzdatnianiem.
    To zależy jakie wyjdą wyniki tej wody...

  19. #13139
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    Chyba faktycznie bez dodatkowych badań się nie obejdzie. Podzwonię po okolicy i jak będę miał wyniki to wrzucę na forum Co do kanalizacji to jest szambo.

  20. #13140

    Domyślnie

    Instalacja przechlorowana, stacja i łapa UV zamontowane. Pytanie mam takie, mam filtr wstępny Cintropur NW 32. Są w nim takie wymienne membrany i można wybrać grubość oczek. Od 1, 5, 10, 25, 50 aż do 300 mikronów. Jaki mikronaż wziąć? Przypomnę ze dom jednorodzinny ze studnia na 13 metrach.

Strona 657 z 754

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony