dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 665 z 755
Pokaż wyniki od 13.281 do 13.300 z 15099
  1. #13281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktl Zobacz post
    Czym różni się lampa UV no-name z allegro za 500 PLN od innych markowych za 1000+? Obie tej samej mocy (55W) z żarnikiem Philipsa.

    Załącznik 455481
    Na samych lampach aż tak się nie znam, ale wiem, że funkcja bakteriobójcza promieni UV wymaga określonej długości fali. Tu na zdjęciu widać tylko zasilacz, a przy solidnych lampach jest cały układ stabilizacji aby zapewnić że żarnik świeci nie tylko z określoną mocą, ale też stabilnie w prawidłowym paśmie.
    Poza tym na pewno jest tu kwestia materiałów wykonania - gatunek i grubość stali, oraz wykonanie detali. To wszystko wpływa na trwałość.

  2. #13282
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ktl

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    70

    Domyślnie

    Patrząc po zdjęciach i opisach (nie miałem nigdy takiej lampy UV w ręce) i po zajrzeniu w noty katalogowe żarników UV Philipsa ... to są zwykłe świetlówki.
    Projektowane na określony prąd nominalny. Te zasilacze, układy stabilizacji to nic innego jak zwykłe stateczniki jak w starych świetlówkach (dławiki albo stateczniki elektroniczne). Ich zadaniem jest ograniczenie prądu. Jeśli świetlówka jest projektowana na określoną długość fali to po otrzymaniu projektowanego prądu powinna świecić zgodnie z założeniem.

    Ilość stali w stali - tu rzeczywiście możliwe.
    Obawiam się też jakości chińskiej nierdzewki - czy filtrując wodę nie wprowadzi się do niej znowu jakiś zanieczyszczeń ze stali - nie wiem.

    I jeszcze jedna rzecz która mi przychodzi do głowy to dostępność kwarcowej rury osłonowej na wypadek uszkodzenia.

    500 zł to już na tyle spora kwota, że jest się nad czym pochylić...
    Się buduje: prosta parterówka 91m2, Ytong 24 + 20 EPS, 17 cm podłoga, 40 cm strop, 100% podłogówka, bufor 1000 l, 12 kW w II taryfie, WM, KzPW 8 kW do bufora na grawitacji.

  3. #13283
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    malinpl

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Siechnice
    Kod pocztowy
    55-010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie po około 10u latach uzytkownia Crystal Right przyszedl czas na wymiane złoża, zakupiłem zgodnie z poradą sprzedawcy 40 dm3 złoża, ale w trakcie wymiany okazało się że w butli starego złoża było zancznie mniej około 3x (15dm3).
    I teraz mam pytanie jeśli wszytko było w porządku to powieniem wsypać tyle złoża ile było ? czy wsypać 40dm3 ?

    badanie wody wykazało:
    Mangan (Mn) 413
    Żelazo (Fe) 592
    Twardość ogólna 151
    pH 5,9 ±0,3

  4. #13284
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinollosso Zobacz post
    Witam wszystkich, proszę o poradę w kwestii badania i ew. doboru urządzeń do uzdatniania wody. Sytuacja wygląda następująco, na działce jest studnia kopana (ok 6 lat temu) do tej pory była używana do celów działkowych/budowlanych i z dotychczasowych obserwacji wygląda dobrze. Mianowicie jest klarowna, po odstaniu nie traci przejrzystości, nie robią się zawiesiny, ani żadne osady. Zapach jest również neutralny. Aktualnie na działce stoi dom który jest podłączony do sieci wodociągowej, i w którym znajduje się hydrofor zasilany ze wspomnianej studni. Woda z niego używana do celów jak dotychczas(podlewanie,samochód, etc) Zastanawiam się, jakie badania trzeba wykonać, żeby się upewnić że zasilanie z wody studziennej, mogę rozszerzyć do takich celów jak: spłukiwanie toalet oraz pranie (mam osobne "nitki" zasilające także mogę bez obaw rozdzielić układy do poboru wody pitnej, kąpieli i umywalek, oraz osobno do wspomnianych toalet i pralki). Czy w ogóle do tych celów, warto zawracać sobie głowę jakimś uzdatnianiem..Z góry dzięki za pomoc.
    Dołączam wyniki badań:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	455507

    czy nie jest to dziwne że tak przekroczony jest mangan przy takiej ilości żelaza ? czytałem że generalnie to idzie w parze ze sobą.
    No i jak sensownie się go pozbyć, i czy w ogóle do celów o których pisałem powyżej jest to konieczne. Tak jak wspominałem wcześniej, wody używam od kilku lat, nigdy nie zauważyłem żadnych osadów, wytrącania się czegokolwiek, nawet po czasie. Dlatego zdziwiony jestem tym wynikiem, bo z tego co czytałem w necie, mangan na tym poziomie już powinien mi wszystko barwić na czarno....
    Ostatnio edytowane przez marcinollosso ; 05-05-2021 o 13:26

  5. #13285
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał malinpl Zobacz post
    Witam, mam pytanie po około 10u latach uzytkownia Crystal Right przyszedl czas na wymiane złoża, zakupiłem zgodnie z poradą sprzedawcy 40 dm3 złoża, ale w trakcie wymiany okazało się że w butli starego złoża było zancznie mniej około 3x (15dm3).
    I teraz mam pytanie jeśli wszytko było w porządku to powieniem wsypać tyle złoża ile było ? czy wsypać 40dm3 ?

    badanie wody wykazało:
    Mangan (Mn) 413
    Żelazo (Fe) 592
    Twardość ogólna 151
    pH 5,9 ±0,3
    To zalezy jaki masz zbiornik. Generalnie nie robi sie tak malych zestawow na tym zlozu (producent zaleca jako minimum 28 litrow), wiec raczej sprawdz czy nie masz uszkodzonego kosza dystrybutora przez ktory mogloby uciekac zloze.

  6. #13286
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomekTom

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Przed wprowadzeniem się do nowego domu zrobiłem badania wody - studnia własna. Wyniki zaskakująco dobre. Przynajmniej tak mi się wydaje. Miałem w planach zamontowanie stacji uzdatniania ale teraz już nie wiem. Co sądzicie?
    Czy domowe stacje uzdatniania są w stanie znacząco/ zauważalnie poprawić parametry mojej wody?

    Zużycie wody - "standardowe" 4 osoby. W domu zbiornik ocynkowany 200l. Pompa głębinowa SDV 3/15 IBO DAMBAT
    Oczekiwania. Komfortowa woda użytkowa. Brak rdzawych zacieków, mała ilość kamienia na armaturze i agd.

    Będę wdzięczny za radę. Może rozwiązanie oparte na jakimś konkretnym złożu?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CamScanner 05-05-2021 13.44.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	455539
    Ostatnio edytowane przez TomekTom ; 06-05-2021 o 21:23

  7. #13287
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekTom Zobacz post
    Witam,

    Przed wprowadzeniem się do nowego domu zrobiłem badania wody - studnia własna. Wyniki zaskakująco dobre. Przynajmniej tak mi się wydaje. Miałem w planach zamontowanie stacji uzdatniania ale teraz już nie wiem. Co sądzicie?
    Czy domowe stacje uzdatniania są w stanie znacząco/ zauważalnie poprawić parametry mojej wody?

    Zużycie wody - "standardowe" 4 osoby. W domu zbiornik ocynkowany 200l. Pompa głębinowa SDV 3/15 IBO DAMBAT
    Oczekiwania. Komfortowa woda użytkowa. Brak rdzawych zacieków, mała ilość kamienia na armaturze i agd.

    Będę wdzięczny za radę. Może rozwiązanie oparte na jakimś konkretnym złożu?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CamScanner 05-05-2021 13.44.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	455539
    Do takich badań moim zdaniem szkoda inwestować w jakieś automatyczne filtry. Wystarczy jakiś mechaniczny (np. piankowy), żeby poprawić mętność.

  8. #13288
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinollosso Zobacz post
    Dołączam wyniki badań:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	455507

    czy nie jest to dziwne że tak przekroczony jest mangan przy takiej ilości żelaza ? czytałem że generalnie to idzie w parze ze sobą.
    No i jak sensownie się go pozbyć, i czy w ogóle do celów o których pisałem powyżej jest to konieczne. Tak jak wspominałem wcześniej, wody używam od kilku lat, nigdy nie zauważyłem żadnych osadów, wytrącania się czegokolwiek, nawet po czasie. Dlatego zdziwiony jestem tym wynikiem, bo z tego co czytałem w necie, mangan na tym poziomie już powinien mi wszystko barwić na czarno....
    Mangan jest faktycznie przekroczony, ale zauważ, że w wartościach bezwzględnych jego ilość jest tak znikoma, że musiałbyś przelać duuuużo wody żeby zaobserwować jakikolwiek osad.
    Bardziej mnie martwią te bakterie Coli...

  9. #13289
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Mangan jest faktycznie przekroczony, ale zauważ, że w wartościach bezwzględnych jego ilość jest tak znikoma, że musiałbyś przelać duuuużo wody żeby zaobserwować jakikolwiek osad.
    Bardziej mnie martwią te bakterie Coli...
    Dzięki za odp.

    Mnie też martwią te bakterie, dodając do tego że to jest studnia kręgowa i tak naprawdę woda pod tym kątem może się szybko zmieniać, to decyzję już podjąłem i dla bezpieczeństwa chciałbym zainstalować lampę UV. Wydatek na poziomie 1000zł jest do zaakceptowanie, martwi mnie natomiast czy własnie tak wysoki mangan nie będzie tej lampy zapychał i z filtracji nici...w odżelaziacz nie chciałbym już inwestować bo to już sporo większy wydatek. Tym bardziej że żelazo na dobrym poziomie, mętność też, do tego woda miękka więc z kamieniem nie powinno być problemu. Co o tym myślisz? przy takich parametrach lampa UV da radę ? ile Twoim zdaniem w wartościach bezwzględnych było by dużo manganu ?

  10. #13290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinollosso Zobacz post
    Mnie też martwią te bakterie, dodając do tego że to jest studnia kręgowa i tak naprawdę woda pod tym kątem może się szybko zmieniać, to decyzję już podjąłem i dla bezpieczeństwa chciałbym zainstalować lampę UV. Wydatek na poziomie 1000zł jest do zaakceptowanie, martwi mnie natomiast czy własnie tak wysoki mangan nie będzie tej lampy zapychał i z filtracji nici...
    Nie powinno być problemu. Poza tym w lampie UV jest rura osłonowa, którą można okresowo wyczyścić.

    w odżelaziacz nie chciałbym już inwestować bo to już sporo większy wydatek. Tym bardziej że żelazo na dobrym poziomie, mętność też, do tego woda miękka więc z kamieniem nie powinno być problemu. Co o tym myślisz? przy takich parametrach lampa UV da radę ? ile Twoim zdaniem w wartościach bezwzględnych było by dużo manganu ?
    Osad z kamienia zaczyna być uciążliwy jak jest go 250-300 mg/l... a manganu masz 0,5 mg/l czyli jakieś 500-600 razy mniej...

  11. #13291
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Osad z kamienia zaczyna być uciążliwy jak jest go 250-300 mg/l... a manganu masz 0,5 mg/l czyli jakieś 500-600 razy mniej...
    Rozumiem że chodziło o osad z manganu tak? a nie kamienia takiego w odniesieniu do twardości ogólnej wody ?. Przepraszam jeśli pytanie jest laickie, ale w tym temacie jestem laikiem póki co

  12. #13292
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinollosso Zobacz post
    Rozumiem że chodziło o osad z manganu tak? a nie kamienia takiego w odniesieniu do twardości ogólnej wody ?. Przepraszam jeśli pytanie jest laickie, ale w tym temacie jestem laikiem póki co
    Chodzi mi o porównanie wartości bezwzględnych. Norma na mangan jest tak niska ze względów zdrowotnych (woda pitna) a nie użytkowych (z powodu osadów). Dla Twoich celów (woda użytkowa, a nie pitna) myślę, że nie ma sensu inwestować w usuwanie tego manganu bo i tak nie zauważysz jego obecności.

  13. #13293

    Domyślnie

    Cześć, szukam jakiegoś zmiękczacza. Zużycie wody mamy na poziomie niecałych 10 metrów miesięcznie. Badania wody od mpwik dostępne są tutaj w pozycji "Mokry Dwór" https://mpwik.wroc.pl/uslugi/uslugi-...parametry-wody . Według moich badań testem kropelkowym od USTM twardość wody mam na poziomie 20-25 stopni niemieckich, a dodatkowo woda, która nie jest przefiltrowana węglem ma specyficzny zapach w momencie lania jej pod dużym ciśnieniem do zlewu albo pod prysznicem.

    Obecnie mam 3 filtry - jeden BB10 sznurkowy 1um, jeden BB20 węglowy oraz BB20 zmiękczający. O ile węglowy jeszcze jako tako zdaje swój egzamin, bo wystarczy go wymienić raz na 3-5 miesięcy, to zmiękczający muszę regenerować przynajmniej raz na 2 tygodnie, aby dawał cokolwiek. Wymiana tak wysokich filtrów jest problematyczna, bo zawsze trochę tej wody wyleje się na podłogę.

    Szukam więc zmiękczaca, który będzie miał przepustowość zdolną zasilić średniej wielkości deszczownicę w łazience i kran w kuchni jednocześnie, a najlepiej gdyby miał jeszcze filtr węglowy, ale ceny takich rozwiązań trochę mnie przerażają i zastanawiam się w jaki sposób to złoże się regeneruje.

  14. #13294
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlo497 Zobacz post
    Cześć, szukam jakiegoś zmiękczacza. Zużycie wody mamy na poziomie niecałych 10 metrów miesięcznie. Badania wody od mpwik dostępne są tutaj w pozycji "Mokry Dwór" https://mpwik.wroc.pl/uslugi/uslugi-...parametry-wody . Według moich badań testem kropelkowym od USTM twardość wody mam na poziomie 20-25 stopni niemieckich, a dodatkowo woda, która nie jest przefiltrowana węglem ma specyficzny zapach w momencie lania jej pod dużym ciśnieniem do zlewu albo pod prysznicem.
    Spora rozbieżność - wodociągi podają twardość 15 dH, a Twój tester pokazuje do 25 dH... zacząłbym od sprawdzenia tego pomiaru bo to duża różnica.


    Obecnie mam 3 filtry - jeden BB10 sznurkowy 1um, jeden BB20 węglowy oraz BB20 zmiękczający. O ile węglowy jeszcze jako tako zdaje swój egzamin, bo wystarczy go wymienić raz na 3-5 miesięcy, to zmiękczający muszę regenerować przynajmniej raz na 2 tygodnie, aby dawał cokolwiek. Wymiana tak wysokich filtrów jest problematyczna, bo zawsze trochę tej wody wyleje się na podłogę.
    To co obserwujesz z wkładem zmiękczającym to normalna sprawa. Zmiękczacz będzie robił za Ciebie tą regenerację.

    Szukam więc zmiękczaca, który będzie miał przepustowość zdolną zasilić średniej wielkości deszczownicę w łazience i kran w kuchni jednocześnie, a najlepiej gdyby miał jeszcze filtr węglowy, ale ceny takich rozwiązań trochę mnie przerażają i zastanawiam się w jaki sposób to złoże się regeneruje.
    Ja bym zostawił filtr węglowy tak jak jest teraz skoro wymiana nie jest aż tak problematyczna, a wymienił tylko zmiękczacz.

  15. #13295
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Chodzi mi o porównanie wartości bezwzględnych. Norma na mangan jest tak niska ze względów zdrowotnych (woda pitna) a nie użytkowych (z powodu osadów). Dla Twoich celów (woda użytkowa, a nie pitna) myślę, że nie ma sensu inwestować w usuwanie tego manganu bo i tak nie zauważysz jego obecności.
    Jasne, rozumiem. Zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią, filtracją mechaniczną. Bo miałem w planie kupić jakiś zestaw filtrów narurowych do filtracji mechanicznej, i za nimi właśnie lampa. Jednak w chwili gdy w wodzie jest bakteria, to zakładając taki filtr robimy sobie niezłe środowisko do ich namnażania, i może się okazać że za chwilę lampa nie będzie musiała ubić 4/100ml, a zdecydowanie więcej...Wspominałeś też o tym na wcześniejszych stronach tego wątku, tylko nie widzę rozwiązania tego problemu...bo filtracja za lampą to też chyba nie najlepszy pomysł ?

  16. #13296
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinollosso Zobacz post
    Jasne, rozumiem. Zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią, filtracją mechaniczną. Bo miałem w planie kupić jakiś zestaw filtrów narurowych do filtracji mechanicznej, i za nimi właśnie lampa. Jednak w chwili gdy w wodzie jest bakteria, to zakładając taki filtr robimy sobie niezłe środowisko do ich namnażania, i może się okazać że za chwilę lampa nie będzie musiała ubić 4/100ml, a zdecydowanie więcej...Wspominałeś też o tym na wcześniejszych stronach tego wątku, tylko nie widzę rozwiązania tego problemu...bo filtracja za lampą to też chyba nie najlepszy pomysł ?
    Filtry wgłębne (czyli np. węglowe czy piankowe/sznurkowe) będą faktycznie tworzyły niezłe warunki do namnażania bakterii. Ale są filtry do filtracji mechanicznej wykonane z siatki stalowej (zazwyczaj o dokładności ok 90-100 um) lub tworzywa o "pojedynczej" warstwie filtrującej (zanieczyszczenia zatrzymują się na powierzchni filtra). Jest to jakiś sposób na ograniczenie rozwoju bakterii. Drugi (i podstawowy) sposób to regularna wymiana wkładów. Można też stosować wkłady z różnymi dodatkami (np. KDF lub nanosrebro), które mają za zadanie ograniczać/hamować rozwój bakterii.

  17. #13297

    Domyślnie

    Dzień dobry, przesyłam wyniki badań do analizy z nowo zrobionej studni głębinowej. Prośba o info czy jest wszystko ok, ewentualnie jakie filtry zastosować.
    - bakterie coli -0
    - eschericha coli -0
    - ph - 7,3
    - jon amonowy - poniżej 0,13
    - mangan- poniżej 30
    - żelazo - 35 +-5
    - twardość ogólna - 314 +-41

  18. #13298
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ultralegera Zobacz post
    Dzień dobry, przesyłam wyniki badań do analizy z nowo zrobionej studni głębinowej. Prośba o info czy jest wszystko ok, ewentualnie jakie filtry zastosować.
    - bakterie coli -0
    - eschericha coli -0
    - ph - 7,3
    - jon amonowy - poniżej 0,13
    - mangan- poniżej 30
    - żelazo - 35 +-5
    - twardość ogólna - 314 +-41
    Z tych podanych parametrów jest OK. Twardość jest dość wysoka i można pomyśleć o zmiękczaczu.

  19. #13299

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Z tych podanych parametrów jest OK. Twardość jest dość wysoka i można pomyśleć o zmiękczaczu.
    Dziękuję za opinię. Czy wystarczy filtr na wejściu zmiękczający ?

  20. #13300
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ultralegera Zobacz post
    Dziękuję za opinię. Czy wystarczy filtr na wejściu zmiękczający ?
    Jeśli chodzi o taki z wymiennymi wkładami to raczej nie polecam... ich wydajność jest minimalna. Częstotliwość wymiany będzie zależała od zużycia wody ale raczej się to nie opłaca i jest niezbyt wygodne...

Strona 665 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony