dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 624 z 755
Pokaż wyniki od 12.461 do 12.480 z 15090
  1. #12461

    Domyślnie

    Dziękuję. Jeszcze jedno pytanie co do złoża. Jak zutylizować stare złoże? Czy można to wylać do kanalizy, wyrzucić na śmietnik, czy należy odwieźć gdzieś do utylizacji?
    Wczoraj rozebrałem zmiękczacz, podłączyłem do tymczasowego zasilania (oryginalny zasilacz gdzieś się zapodział) i wygląda na to, że część mechaniczna i elektroniczna działa prawidłowo.Przynajmniej procedura regeneracji złoża wykonuje się. Ten zmiękczacz ma funkcję powiadamiania o niskim poziomie soli, ale jak zrozumiałem, wygląda to tak, że elektronika oblicza ile soli powinno być jeszcze w urządzeniu w oparciu o liczbę regeneracji. Czy są jakieś czujniki do zmiękczaczy, które powiadamiają o faktycznym niskim poziomie soli?

  2. #12462

    Domyślnie

    Czesc
    Mam krótkie pytaniez ponieważ instalator miał zalozyc zmiękczacz Cosmowater home 22 a zauważyłem że przywiózł Viessmana Aquahome 20N
    Czy są jakieś różnice w nich które przekreśla Viessmana?
    Oczywiście ilość złoża to pierwsza różnica 22 litry vs 20 litrów.
    Woda 16 stopni, rodzina 2+2, szeregowka
    Dziekuje za poradę

  3. #12463
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał KONV Zobacz post
    Dziękuję. Jeszcze jedno pytanie co do złoża. Jak zutylizować stare złoże? Czy można to wylać do kanalizy, wyrzucić na śmietnik, czy należy odwieźć gdzieś do utylizacji?
    Do kanalizacji na pewno nie.
    Do śmietnika - w zasadzie to tworzywo sztuczne.
    Jak jest możliwość odwieźć do punktu zbiórki to jest na to kod odpadu (zużyte żywice jonowymienne).

    Czy są jakieś czujniki do zmiękczaczy, które powiadamiają o faktycznym niskim poziomie soli?
    Są, ale sterownik musi być przystosowany do ich obsługi. Jest to raczej droga funkcja. Poza tym nadal trzeba wsypać sól ręcznie

  4. #12464
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Foxikos Zobacz post
    Czesc
    Mam krótkie pytaniez ponieważ instalator miał zalozyc zmiękczacz Cosmowater home 22 a zauważyłem że przywiózł Viessmana Aquahome 20N
    Czy są jakieś różnice w nich które przekreśla Viessmana?
    Oczywiście ilość złoża to pierwsza różnica 22 litry vs 20 litrów.
    Woda 16 stopni, rodzina 2+2, szeregowka
    Dziekuje za poradę
    Ja bym się nie napinał na wymianę. O te 2 litry złoża też nie ma co kruszyć kopii... (ewentualnie można ponegocjować cenę) - przynajmniej z mojego punktu widzenia

  5. #12465

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Do kanalizacji na pewno nie.
    Do śmietnika - w zasadzie to tworzywo sztuczne.
    Jak jest możliwość odwieźć do punktu zbiórki to jest na to kod odpadu (zużyte żywice jonowymienne).


    Są, ale sterownik musi być przystosowany do ich obsługi. Jest to raczej droga funkcja. Poza tym nadal trzeba wsypać sól ręcznie
    Sterownik to nie problem, bo i tak będę modyfikował to co jest. Zrobię to poprzez ultradźwiękowy czujnik odległości, zamontowany w pobliżu głowicy i patrzący w dół lub właśnie poprzez dedykowany czujnik. Tylko nie bardzo mam pomysł jak taki czujnik zrobić, bo z soli przecież nic nie wypłynie, więc to nie może być pływak.
    Może Pan wskazać taki dedykowany czujnik?

  6. #12466
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał KONV Zobacz post
    Sterownik to nie problem, bo i tak będę modyfikował to co jest. Zrobię to poprzez ultradźwiękowy czujnik odległości, zamontowany w pobliżu głowicy i patrzący w dół lub właśnie poprzez dedykowany czujnik. Tylko nie bardzo mam pomysł jak taki czujnik zrobić, bo z soli przecież nic nie wypłynie, więc to nie może być pływak.
    Może Pan wskazać taki dedykowany czujnik?
    Elektroda na wężyku solanki - jak nie ma wysokiej przewodności to znaczy, że jest tam sama woda...

  7. #12467
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tgrzebien

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mazowieckie gm. Jabłonna
    Posty
    73

    Domyślnie

    Witam, trochę poczytałem wątek i jestem w kropce.
    Na początek podam może badania wody z własnego ujęcia w domu:



    Zużycie wody to około 4-6m^3/msc

    Kilka dni temu miałem montaż odżelaziacza ze stacją z nadmanganianem potasu (butla 10x54B), sterownikiem Clack TC, ze złożem Greensand Plus oraz zmiękczacz wody kompaktowy ze złożem 25 litrów i sterownikiem clack ws1 CI. Chyba się trochę się wkopałem bo pan który mi montował i doradzał niby się znał, ale jak przyszło co do czego to stwierdził, że sterowniki są już ustawione wstępnie i raczej nic nie trzeba tam zmieniać w ustawieniach. A jak twierdzę że woda nie jest ok, albo że regeneracja jest ustawiona za często,to mogę sobie ją zmienić na dłuższy interwał Filtry zdecydowałem się kupić ze względu na osadzający się kamień i żółte naloty w ubikacji. Z badań wody może to nie wynika, ale woda w ciągu roku potrafi mi się zmienić parę razy w ciągu roku. Po tej instalacji wszedłem tutaj na forum i okazało się że jednak w tych ustawieniach coś trzeba pozmieniać. Chociażby twardość wody (nie robiłem jeszcze pomiaru jej twardości, w przeciągu kilku dni powinien do mnie dotrzeć test kropelkowy dF), częstotliwość regeneracji względem zużycia itp. Próbowałem sam wczytać się w instrukcję, ale niestety brak mi wiedzy w tym temacie i niestety, ale niektóre ustawienia mnie przewyższają. Z panem instalatorem nie ma co gadać, bo wg jego wiedza jednak jest bardzo kiepska np. jak z nim rozmawiałem i pytałem się jak dosypywać nadmanganian to powiedział, że pół szklanki na 2 tygodnie i że nie można absolutnie sypać na zapas. Przy montażu nasypał cały 1 kg do pojemnika i w tym momencie już na tacce nie widać żeby jakieś pozostałości nadmanganianu została. Kolor wody jest przezroczysty. Regeneracja w odżelaziaczu jest ustawiona co 4 dni, co jak wyczytałem w którymś poście jest chyba trochę za częsta Widziałem, że jest tu paru specjalistów w tej dziedzinie w Warszawie i okolicach. Czy któryś z Panów mógłby się do mnie odezwać na priv żebyśmy mogli się ewentualnie umówić na wizytę i skonfigurowanie całego systemu jak należy? Chyba że dałoby radę to wyregulować przez pomoc tutaj na forum?

  8. #12468
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał tgrzebien Zobacz post
    Czy któryś z Panów mógłby się do mnie odezwać na priv żebyśmy mogli się ewentualnie umówić na wizytę i skonfigurowanie całego systemu jak należy? Chyba że dałoby radę to wyregulować przez pomoc tutaj na forum?
    Napisałem wiadomość na priv.
    Sądząc po fachowości instalatora myślę, że trzeba sprawdzić co faktycznie jest w tych głowicach i wtedy ustawić program.

  9. #12469

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    25-30 litrów złoża Lewatit S1567, głowica Clack CK, osobny zbiornik na sól, jakiś filtr pod zlewem w kuchni (np. UF).
    Nie wiem czy mnie zaraz ktoś nie posądzi o reklamę ale coś takiego by dało radę

    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...-s-p-1107.html

    4 osobowa rodzina, 2 łazienki

    twardość wody wg testu kropelkowego 21st

  10. #12470
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar itguy
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Dołuje
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cześć,
    Wracam po zamontowaniu nowej pompy i z nowymi wynikami poniżej. Pompa SDM3/15 daje 100l/min. Wylaliśmy 6m3 wody w tym tempie i po tym powtórzyliśmy badanie Woda do badania tym razem pobierana bezpośrednio z rury pompy - nie podłączona do hydrofora jeszcze. Wszystko spadło ale za to wzrost jonu amonowego oraz siarczanów . Pompa na tej samej głębokości 32 metrów.
    Na jaki zestaw teraz patrzeć?


    Mętność NTU 59
    Barwa sączona mg Pt /l - 10
    pH / temperatura - / °C - 6,9
    Twardość ogólna mg/l CaCO3 - 530
    Żelazo ogólne µg / l - 4998
    Mangan µg / l 498
    Jon amonowy mg / l - 2,39
    Azotany mg / l < 0,60
    Indeks nadmanganianowy mg / l - 3,6
    Siarczany mg / l - 234
    W ogóle się na tym nie znam więc chętnie się tym zajmę.
    Dziennik budowy,
    Galeria budowy

  11. #12471

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Witaj, jeżeli potrzebujesz uzdatnić wodę przede wszystkim na cele spożywcze, to warto zastanowić się nad systemem odwróconej osmozy, którego instaluje się docelowo w kuchni pod zlewem. Dzięki niemu uzyskasz wodę efektywnie oczyszczoną, wolną od bakterii i mikroorganizmów. Zwróć uwagę na takie produkty, jak Ecoperla Rosa, czy Ecoperla Profine Zero. Jeżeli byłbyś jednak zainteresowany uzdatnianiem wody na całe gospodarstwo domowe, a w tym zmiękczaniem wody, to zastanów się nad zmiękczaczem z węglem aktywnym Ecoperla Hero.

    Zapraszam do kontaktu bezpośredniego.

    Pozdrawiam
    Mam pytanie do zorientowanych, czy inne firmy także stosują wynalazki w których łączą węgiel z żywicą w jednej kolumnie, czy to odosobniony przypadek.

  12. #12472

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniek_83 Zobacz post
    Nie wiem czy mnie zaraz ktoś nie posądzi o reklamę ale coś takiego by dało radę

    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...-s-p-1107.html

    4 osobowa rodzina, 2 łazienki

    twardość wody wg testu kropelkowego 21st
    Urządzenie jest OK. Na stronie podają w kontakcie tylko numer konta i telefon. Wirtualna firma ?

  13. #12473

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewoda Zobacz post
    Na stronie podają w kontakcie tylko numer konta i telefon. Wirtualna firma ?
    Na stronie "Kontakt" na dole po lewej masz wszystkie namiary.

  14. #12474
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewoda Zobacz post
    Mam pytanie do zorientowanych, czy inne firmy także stosują wynalazki w których łączą węgiel z żywicą w jednej kolumnie, czy to odosobniony przypadek.
    Stosują... niestety.

  15. #12475

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Elektroda na wężyku solanki - jak nie ma wysokiej przewodności to znaczy, że jest tam sama woda...
    Na razie nie będę się w to bawił, ale ostatecznie zrobię pomiar poziomu soli czujnikiem ultradźwiękowym.
    Rozebrałem zmiękczacz na drobne części, wyczyściłem i odkaziłem chlorem. Wsypałem nowe złoże Purolite C100E, zrobiłem nowy zasilacz i... zmiękczacz ze śmietnika działa!
    Próbowałem też wyciągnąć coś ze sterownika, ale jest on zalany jakimś silikonem i dałem sobie z tym spokój.
    Okazało się, że ten zmiękczacz cosmowater to nic innego jak kenmore ultrasoft 100 a produkowany jest tak jak aquahome przez ecowater. Wygląda na bardzo popularny w USA i występuje tam pod kilkoma markami, różniąc się obudową. W sieci znalazłem mnóstwo manuali, włącznie z tym ile żywicy tam wsypać, jak czyścić itd.

    Mam pytanie dodatkowe: posiadam filtr honeywell z siatką stalową, który co jakiś czas należy czyścić przez zawór spustowy. Zawór posiada gwint i mógłbym tam wkręcić elektrozawór i nim sterować. Widziałem, że w handlu są takie gotowe urządzenia, ale kosztują prawie tyle co zmiękczacz. Mam taki elektrozawór, ale nie jest on przystosowany do spuszczania brudnej wody (zawór posiada nawet filtr z siatki), więc raczej go nie wykorzystam. Czy znacie elektrozawory, które by się do tego nadawały? Najlepiej z cewką na 12-24V.

  16. #12476

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewoda Zobacz post
    Nie wiem czy mnie zaraz ktoś nie posądzi o reklamę ale coś takiego by dało radę

    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...-s-p-1107.html

    4 osobowa rodzina, 2 łazienki

    twardość wody wg testu kropelkowego 21st

    Zużycie ok 10 m3/mies
    To pora podjąć decyzję

    Aqua-Soft Basic 20

    Ecoperla Toro 20

    Viessmann Aquahome 20-N

    WATER TECHNIC 20 UP-FLOW

    Cenowo wszystkie w budżecie,


    Pomoże ktoś?

  17. #12477
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    corsair79

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-613
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam,
    stacja Aqua Soft Basic 25l od kilku dni uruchomiona, woda na dom miękka 1dH, pitna do kuchni nie zmiękczona.
    Dziękuję serdecznie za porady.

    Instalacja robiona samodzielnie, rury pex Wavin, natomiast "twarde" komponenty to mosiądz i krótka rurka stal ocynk.
    Łączenia na pakuły i pastę NoviPro Progwint (prod. Bisan).

    Czemu tak szczegółowo opisuję?
    Bo woda, o ile nie pozostawia grama kamienia na lustrze czy armaturze, to zostawia charakterystyczne ślady, które moim zdaniem są tłuste.
    Czuć pod palcem, a na płaskich powierzchniach (na bateriach) lekko opalizują.
    Charakterystyczny jest zaciek na lustrze - po spływającej kropli zostają "kontury".
    Uprzedzając pytania o niechlujność połączeń: 90% po skręceniu było oglądane od środka, jeśli pojawił się choćby ślad pasty, był usuwany, ale przecież woda i tak penetruje takie połączenie, choćby po to, by mogły spęcznieć pakuły, mylę się?

    Przed podłączeniem zmiękczacza uszczelnienia też były na pastę i pakuły, ale to były połączenia 6-7 letnie i może to co się miało wypłukać już się wypłukało, albo nie było widoczne przez kamień.
    Wiem, że to może mieć też związek ze składem wody, ale szczerze wątpię, bo woda ma dobre parametry. Na razie pomińmy.

    Pytania:
    czy woda (zwykła, a zwłaszcza miękka) jest w stanie wypłukiwać pastę uszczelniającą z połączeń? Czy to zjawisko przejściowe?
    Czy rozkręcić i zmienić uszczelnienie na inne?


    Czy to może być efekt "świeżego" złoża? (Lewatite 1567).



    Dziękuję z góry.
    Ostatnio edytowane przez corsair79 ; 05-06-2020 o 08:38

  18. #12478
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał corsair79 Zobacz post
    Pytania:
    czy woda (zwykła, a zwłaszcza miękka) jest w stanie wypłukiwać pastę uszczelniającą z połączeń? Czy to zjawisko przejściowe?
    Czy rozkręcić i zmienić uszczelnienie na inne?


    Czy to może być efekt "świeżego" złoża? (Lewatite 1567).
    Myślę, że to przejściowy efekt nowej instalacji i ewentualnie składu wody (może być dobry, ale nadal pozostawiać osady).
    Złoże powinno być wypłukane przy uruchomieniu, a nawet jeśli nie było to przez kilka dni użytkowania już by się wypłukało.

  19. #12479
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniek_83 Zobacz post
    To pora podjąć decyzję

    Aqua-Soft Basic 20

    Ecoperla Toro 20

    Viessmann Aquahome 20-N

    WATER TECHNIC 20 UP-FLOW

    Cenowo wszystkie w budżecie,


    Pomoże ktoś?
    Ja bym brał Basica.

  20. #12480

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Alternatywą jest urządzenie Ecoperla Softower M. Posiada więcej złoża (40 litrów) i głowice sterującą Pallas. W komplecie dołączany jest włoski filtr Atlas Fitrli z serii Sanic 20", tester twardości wody, sól do regeneracji oraz wąż do popłuczyn.
    Dziękuję, głowica praktycznie ta sama jedyna różnica to kolorowy wyświetlacz, złoże to samo 5 litrów więcej (1 litr złoża kosztuje 17 zł) dla mnie nie ma uzasadnienia do tak wysokiej różnicy w cenie ~1800 zł dlatego wybrałem tamten zestaw.

    Dla tych co stoją przed zakupem dodam że nikt ze sprzedawców nie dodaje węży elastycznych do przyłączy, koszt 1 szt to 52 zł a trzeba 2szt.
    U mnie już zestaw zamontowany koszty to:
    2500 zł zmiękczacz Clack 35 WS1 CI z baypassem i mixingiem, złoże Lewatit, filtr, sól, tester, przejściówki do węży
    21 zł wężyki do popłuczyn
    104 zł 2szt elastycznych węży do wpięcia w instalację
    Razem wychodzi 2625 zł
    Na razie jestem bardzo zadowolony
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-1381.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	444931
    Stodoła bez kominów, podłoga 16cm twardego, ściany trójwarstwowe 16cm grafitu w środku, strop lane skosy 24cm grafitu, 250m2 podłogówki, pompa ciepła gruntowa Vaillant geoTHERM 81/3 ON/OFF 7.8kW, DZ tymi ręcami poziome spiralne 5x150m fi40 na powierzchni 550m2, rekuperator JanGaz WNWV500 E7, chłodnica Termex CNO-500-IV-1; zasobnik CHEŁCHOWSKI 300 litrów wężownica 3,8m2, na dachu PV 9.975kW
    Produkcja PV 2020 11258 kWh, w domu wszystko na prąd na razie wystarcza

Strona 624 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony