dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 721 z 755
Pokaż wyniki od 14.401 do 14.420 z 15090
  1. #14401
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tomasz Bykowicz
    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-258
    Posty
    28

    Domyślnie

    @czystesrodowisko


    Wcale mnie nie dziwi, że te forum wolno się rozwija skoro ma takiego hamulcowego jak Ty!

    Nie interesuje mnie Twoja osoba i Twoje pouczenia jak mam pisać posty.

    Dla mnie słabe jest że najpierw wysuwasz teorie a później nie będąc do końca ich pewnym, szukasz poparcia na swoje wypowiedzi u innych forumowiczów.

    Samo to że chwalisz się ze jesteś służbistą który kontroluje innym gwarancje na piśmie budzi moją odrazę i niechęć bo wg. mnie nie masz w ogóle pojęcia praktycznego a jedynie teoretyczne. Ludzie są zmęczeni takimi gadającymi głowami, naprawdę!

    NIe mam zamiaru dawać Ci paliwa do pisania kolejnych postów ponieważ ludzie którzy tu przychodzą nie szukaja tego typu lektury tylko prostych, sensownych podpowiedzi i nakierowania ich żeby mogli rozwiązać swoje problemy z uzdatnianiem wody.

    Cokolwiek po tym napiszesz nie odpowiem Ci, w ogóle mnie to nie interesuje. Ale dziękuję Ci że dzięki Tobie podbiłem sobie trochę punktów

  2. #14402
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    Swoją drogą chętnie poznam zdanie qbek17 w temacie skuteczności usuwania związków organicznych przez Crystal Right i stawiania go na równi w tym zakresie z Aquamulti i Ecomix.
    Skoro już zostałem wywołany do tablicy to się podzielę swoim zdaniem...
    Całkiem niedawno było szkolenie z zastosowania złoża CR prowadzone przez jego dystrybutora w Europie. Jeśli chodzi o organikę to "zalecają przed CR postawienie Organic Scavengera" czyli kolumny z żywicą na organikę. Oczywiście wszystko zależy od konkretnych wyników badań i indywidualnej sytuacji ale co do zasady CR nie nadaje się do usuwania organiki.
    Pozostałe złoża (Ecomix i AquaMulti) mają w swoim składzie domieszkę żywicy do usuwania organiki. Oba złoża występują w wersjach zwykłej i na wyższą organikę (ta wersja zawiera więcej żywicy do jej usuwania). W związku z tym lepiej nadają się do takich sytuacji.

  3. #14403

    Domyślnie

    @Tomasz Bykowicz

    Jednak się pomyliłem - obraziłeś się.

    To forum nieprzerwanie się rozwija od kilkunastu lat, ponieważ ludzie znajdują tu odpowiedzi na swoje pytania, bez namawiania do kontaktu na priv. Przedstawicieli firm jest niewielu - nie wytrzymują presji pytań. Za to jest wielu branżystów, którzy chętnie wymieniają się wiedzą. Ty w pierwszym poście, zamiast się przywitać i napisać dwa słowa o sobie zrobiłeś lans na temat swojego doświadczenia. Jest to dla mnie wystarczająco wymowne - stąd moje zainteresowanie Twoimi wpisami.

    Cytat Napisał Tomasz Bykowicz Zobacz post
    Dla mnie słabe jest że najpierw wysuwasz teorie a później nie będąc do końca ich pewnym, szukasz poparcia na swoje wypowiedzi u innych forumowiczów.
    Skoro twierdzisz inaczej niż producent złoża, że Crystal Right skutecznie obniża utlenialność wody, to wystarczy napisać, że masz takie doświadczenie i występuje ono w takich i takich warunkach. Ja się z taką sytuacją nie spotkałem, dlatego poprosiłem bardziej doświadczonego forumowicza o wypowiedzenie się w tym temacie. Przypominam - to forum służy do wymiany wiedzy, nie do lansu.

    Cytat Napisał Tomasz Bykowicz Zobacz post
    Samo to że chwalisz się ze jesteś służbistą który kontroluje innym gwarancje na piśmie budzi moją odrazę i niechęć bo wg. mnie nie masz w ogóle pojęcia praktycznego a jedynie teoretyczne. Ludzie są zmęczeni takimi gadającymi głowami, naprawdę!
    Przyzwyczajony już jestem do "odrazy" wykonawców. Zauważyłem, że jest ona tym większa im bardziej kombinują, szczególnie na jakości.
    Masz rację - nie mam doświadczenia w kręceniu śrubunkami, natomiast napatrzyłem się na dramaty ludzi oszukanych przez cwanych wykonawców i dlatego udzielam się na tym forum.

    [QUOTE=Tomasz Bykowicz;8173774]
    [...]ludzie którzy tu przychodzą nie szukaja tego typu lektury tylko prostych, sensownych podpowiedzi i nakierowania ich, żeby mogli rozwiązać swoje problemy z uzdatnianiem wody.[...]

    I dlatego piszesz im aby wylewali podchloryn do ogródka lub do oczyszczalni przydomowej??? Brawo Ty.

    Cytat Napisał Tomasz Bykowicz Zobacz post
    Ale dziękuję Ci że dzięki Tobie podbiłem sobie trochę punktów
    Abyś się nie zrażał, również dodałem Ci trochę punktów na tym forum. Obok lansu z doświadczeniem będą ładnie wyglądały. Na Orlenie pewno też masz dużo.

  4. #14404
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tomasz Bykowicz
    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-258
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Skoro już zostałem wywołany do tablicy to się podzielę swoim zdaniem...
    Całkiem niedawno było szkolenie z zastosowania złoża CR prowadzone przez jego dystrybutora w Europie. Jeśli chodzi o organikę to "zalecają przed CR postawienie Organic Scavengera" czyli kolumny z żywicą na organikę. Oczywiście wszystko zależy od konkretnych wyników badań i indywidualnej sytuacji ale co do zasady CR nie nadaje się do usuwania organiki.
    Pozostałe złoża (Ecomix i AquaMulti) mają w swoim składzie domieszkę żywicy do usuwania organiki. Oba złoża występują w wersjach zwykłej i na wyższą organikę (ta wersja zawiera więcej żywicy do jej usuwania). W związku z tym lepiej nadają się do takich sytuacji.
    Hej Jakub,

    Nie bierz udziału w tej gównogburzy wysłanej prze forumowicza Czysesrodowisko, proszę Cię.

    Jasne jest że CR nie jest na Organikę, a pozostałe media tak. Pracujemy na tych złożach na codzień i to wiemy.

    Case był taki ze forumowicz Danielko poprosił o dobór i wstawił takie dane:

    "Hydrofor: Wimest AW-300, ocynkowany
    Ilość osób: 3
    Ilość bakterii: 34 jtk (norma wg sanepidu dla wody z kranu to 200 jtk)
    Bakterie coli: brak
    Jon amonowy: 0,18 mg/l NH4+
    Żelazo: 770 μg/l
    Mangan: 119 μg/l
    Twardość ogólna: 245 mg/l CaCO3
    Zapach: akceptowalny
    Nie posiadam więcej parametrów."

    I doskonale widać z nich że jest akceptowalny zapach, małe przekroczenia żelaza, manganu amoniaku i twardości.
    Brak bakterii a te które Danielko opisał jako 34 to zapewne mikroorganizmy skoro dodał ze norma to 200 dla konsumentów. taka ilość jest nieznacząca bo równie dobrze może być z kranu a nie z wody.
    Takich badań podobnych miałem w rekach bardzo dużo i jasno wynika z nich ze nie ma w tej wodzie organiki. Po za tym trochę psychologii w naszej pracy jest tez potrzebne i wiemy ze człowiek który przychodzi żeby mu pomóc w sprawie uzdatnienia wody na samym początku mówi co jej dolega. Danielko napisał ze woda nie śmierdzi i nie napisał ze jest mętna i ma żółta barwę od początku dlatego uznałem ze nie ma w wodzie problemu ze zw. organizcznymi I idealnym rozwiązaniem na to będzie multifunkcja która przy tak małych przekroczeniach będzie bardzo żywotna i jest to najbardziej ekonomiczne rozwiazanie dla klienta. Wszystko poprzedziłem chlorowaniem co dodatkowo zabezpiecza klienta i jego instalacje.

    Dlatego napisałem o wszystkich możliwych złożach multufunkcyjnych żeby później nikt nie posadził mnie ze promuje jedno rozwiazanie i coś chce komuś sprzedać.

    Na koniec nie pisałem ze ma kupić ode mnie urządzenie tylko kiedy będzie juz miał takie, to w przypadku programowania głowicy i nastawów mogę użytkownikowi pomóc bezzobowiazujaco. To ze napisałem żeby zgłosił nie na priv to dlatego ze każdy użytkownik ma inne parametry wody i nastawy są zawsze dostosowane do tego konkretnego miejsca wiec po pierwsze nie chciałem publicznie pisać wartości żeby potem ktoś bezwiednie ich nie przepisywał a po drugie nie chciałem zaśmiecać forum wpisami które nic nie wnoszą dla innych potrzebujacych tak jak to obecnie robi @CZyste środowisko.

    Ja nie szukam tutaj poparcia u Ciebie jedynie chce wytłumaczyć ze czyste środowisko naciągnął rzeczywistość i dodał wiele "swoich prawd" które nie miały miejsca w moich wypowiedziach, podobnie jak robi to teraz dalej pisząc ze ja kazałem komuś wlewać podchloryn do POŚ.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Bykowicz ; 26-01-2023 o 11:06

  5. #14405
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Bykowicz Zobacz post
    Hej Jakub,

    Nie bierz udziału w tej gównogburzy wysłanej prze forumowicza Czysesrodowisko, proszę Cię.
    Nie zamierzam

  6. #14406

    Domyślnie

    @Tomasz Bykowicz

    Widać, że poza zdolnością czytania pomiędzy wierszami posiadasz również umiejętność jasnowidzenia.

    Cytat Napisał Tomasz Bykowicz Zobacz post
    I doskonale widać z nich, że jest akceptowalny zapach, małe przekroczenia żelaza, manganu amoniaku i twardości.
    Po to ktoś mądry wymyślił wskaźnik utlenialność wody, aby zawartość związków organicznych w wodzie zbadać, a nie domniemywać na podstawie innych wskaźników.
    W sumie jak dobijesz do 30 lat doświadczenia po modelu pompy będziesz znał skład wody. Tylko pozazdrościć umiejętności.

    Cytat Napisał Tomasz Bykowicz Zobacz post
    Brak bakterii a te które Danielko opisał jako 34 to zapewne mikroorganizmy skoro dodał ze norma to 200 dla konsumentów. taka ilość jest nieznacząca bo równie dobrze może być z kranu a nie z wody.
    Skoro nie ma bakterii coli, a mikroorganizmy ogólne są w normie i sam sugerujesz, że mogą być wynikiem błędnego poboru - to po co pisałeś, że forumowicz MUSI chlorować ujęcie? Tym bardziej że nie jesteś w stanie zaproponować legalnego i bezszkodowego pozbycia się popłuczyn po chlorowaniu.

    Cytat Napisał Tomasz Bykowicz Zobacz post
    I idealnym rozwiązaniem na to będzie multifunkcja która przy tak małych przekroczeniach będzie bardzo żywotna i jest to najbardziej ekonomiczne rozwiazanie dla klienta.
    Nie znając odczynu wody i materiału, z jakiego jest instalacja wodociągowa magiczna kula zapewniła Cię, że użytkowników miedzią truł nie będziesz.

    Cytat Napisał Tomasz Bykowicz Zobacz post
    [...]podobnie jak robi to teraz dalej pisząc ze ja kazałem komuś wlewać podchloryn do POŚ[...]
    Po pierwsze nie napisałem, że kazałeś, po drugie cytat Twojego wpisu przywołany poniżej ewidentnie dowodzi, że możliwość odprowadzania podchlorynu do oczyszczalni zależy wyłącznie od obawy użytkownika lub rodzaju oczyszczalni.

    Cytat Napisał Tomasz Bykowicz Zobacz post
    Jeśli chodzi o popłuczyny po dezynfekcji możemy je spuścić do kanalizacji. Jeśli ktoś boi się o swoją przydomową oczyszczalnię(zależy jaki rodzaj) to może zlać to do ogródka. To jest środek, który bardzo szybko ulatnia się w powietrzu i nie jest szkodliwy.
    Swoją drogą ciągle nie mogę wyjść z "profesjonalnej" rady wylania popłuczyn z chlorem do ogródka. Jakbyś był mechanikiem to olej zużyty byś pewnie wylewał za siebie.

  7. #14407
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inżH2O

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    183

    Domyślnie

    Kurcze dawno takiego pingponga nie było tutaj - ostatnio jak pewien Prezes świdrorurę promował.

    W ramach uzupełnienia pewnych kwestii:
    - do pracującej oczyszczalni podchloryn nie powinien być odprowadzany - nawet do drenażowej z osadnikiem gnilnym. Natomiast jest to faktycznie pewien kłopot ze względu na ilość tych popłuczyn.
    - co do różnego składu popłuczyn i ich wpływu na oczyszczalnię - to zależy jednak głównie od typu oczyszczalni. Są rozwiązania oczyszczalni, które się wyłożą na popłuczynach z odzelaziacza płukanego wodą, są takie które mają spore szanse przetrwać odprowadzany nadmanganian potasu, solankę traktuję pośrednio. Niestety typ oczyszczalni jest pierwszym czynnikiem, pozostałe kilka czynników jest już uzależnionych od danego przypadku (wielkość oczyszczalni, wielkość stacji uzdatniania, częstotliwość regeneracji) w związku z tym nie da w paru zdaniach tego streścić. Pan Wojtek wspomniał o zmianie przepsiów - faktycznie w tamtym roku zmianie uległy przepisy w zakresie inwentaryzacji gospodarki ściekowej przez gminy, za której brak grozi kara (zakładam, że o tych przepisach Pan wspominał). Gminy mają czas do końca kwietnia tego roku. Naturalnym krokiem następnym będzie egzekwowanie przez urzędy składu ścieków po oczyszczeniu. Ponieważ technologia oczyszczania ścieków w naszym kraju ma szerokie spektrum skuteczności działania, ma spore obawy, że zacznie się szukanie winnych "kto popsuł oczyszczalnię" - filtry z popłuczynami to ulubiony winny firm montujących przydomowe oczyszczalnie.


    @czystesrodowsko - Panie Wojktu (przy okazji pozdrawiam) - proszę dać szanse dla Pana @Tomasz Bykowicz. Jak sam Pan zauważył jest On branżystą, a nie przedstawicielem handlowym. Na pewno wniesie do dyskusji kolejny punkt widzenia. W temacie Ecoperla Toro też Pan się zapierał, udało się spotkać i zmieniła Pan zdanie - nawet na tym forum pojawił się Pana przychylny wpis - mogę poszukać....

  8. #14408

    Domyślnie

    Cytat Napisał inżH2O Zobacz post
    Natomiast jest to faktycznie pewien kłopot ze względu na ilość tych popłuczyn.
    Jeśli bierzecie za to pieniądze to jest to Wasz problem, aby było to zrobione zgodnie z prawem oraz bez kosztów ekologicznych.

    Cytat Napisał inżH2O Zobacz post
    W temacie Ecoperla Toro też Pan się zapierał, udało się spotkać i zmieniła Pan zdanie - nawet na tym forum pojawił się Pana przychylny wpis - mogę poszukać....
    Ecoperla Toro tak mnie nie bolał, jak 10letnia gwarancja Ecoperli jako producenta narzucająca obowiązek serwisowania urządzenia bez określenia częstotliwości i zakresu (tym samym kosztów) wymiany podzespołów. Chyba, że coś się zmieniło w tym temacie, ale to Pan albo Klarsan musielibyście sie wypowiedzieć.

  9. #14409
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tomasz Bykowicz
    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-258
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał inżH2O Zobacz post
    Kurcze dawno takiego pingponga nie było tutaj - ostatnio jak pewien Prezes świdrorurę promował.

    W ramach uzupełnienia pewnych kwestii:
    - do pracującej oczyszczalni podchloryn nie powinien być odprowadzany - nawet do drenażowej z osadnikiem gnilnym. Natomiast jest to faktycznie pewien kłopot ze względu na ilość tych popłuczyn.
    - co do różnego składu popłuczyn i ich wpływu na oczyszczalnię - to zależy jednak głównie od typu oczyszczalni. Są rozwiązania oczyszczalni, które się wyłożą na popłuczynach z odzelaziacza płukanego wodą, są takie które mają spore szanse przetrwać odprowadzany nadmanganian potasu, solankę traktuję pośrednio. Niestety typ oczyszczalni jest pierwszym czynnikiem, pozostałe kilka czynników jest już uzależnionych od danego przypadku (wielkość oczyszczalni, wielkość stacji uzdatniania, częstotliwość regeneracji) w związku z tym nie da w paru zdaniach tego streścić. Pan Wojtek wspomniał o zmianie przepsiów - faktycznie w tamtym roku zmianie uległy przepisy w zakresie inwentaryzacji gospodarki ściekowej przez gminy, za której brak grozi kara (zakładam, że o tych przepisach Pan wspominał). Gminy mają czas do końca kwietnia tego roku. Naturalnym krokiem następnym będzie egzekwowanie przez urzędy składu ścieków po oczyszczeniu. Ponieważ technologia oczyszczania ścieków w naszym kraju ma szerokie spektrum skuteczności działania, ma spore obawy, że zacznie się szukanie winnych "kto popsuł oczyszczalnię" - filtry z popłuczynami to ulubiony winny firm montujących przydomowe oczyszczalnie.


    @czystesrodowsko - Panie Wojktu (przy okazji pozdrawiam) - proszę dać szanse dla Pana @Tomasz Bykowicz. Jak sam Pan zauważył jest On branżystą, a nie przedstawicielem handlowym. Na pewno wniesie do dyskusji kolejny punkt widzenia. W temacie Ecoperla Toro też Pan się zapierał, udało się spotkać i zmieniła Pan zdanie - nawet na tym forum pojawił się Pana przychylny wpis - mogę poszukać....
    Ja tylko chciałbym się upewnić czy na dobre forum trafiłem bo w tytule widzę UZDATNIANIE-WODY-doradzę-w-sprawie-doboru-urządzeń , natomiast największe epopeje są na temat egzekwowanie przez urzędy składu ścieków po oczyszczeniu ?

    To zapewne jest kolejny powód dlaczego te forum tak wolno się rozwija.
    Ludzie którzy potrzebują konkretnej porady widzą zamiast rozwiązań w uzdatnianiu jak jeden gość opierdziela drugiego za to ze ten dał konkretne rozwiazanie, a tamtemu nie spodobało się ze nie zapytał o 100 innych kwestii, nie rozpisał elaboratu , nie uzyskał 150 pozwoleń, a najgorsze ze się nie przywitał i jeszcze przy tym wszystkim się wylansował i chce szybko zarobić pieniądze... boże drogi jak to musi boleć, jakie to ciężkie Zycie ma Pan Wojtek skoro tylko takich złych ludzi spotyka na swojej drodze "służbowej" kariery. (Kiedyś tak kanarzy gnębili ludzi w autobusach)

    Najsmieszniejsze jest to że teraz inny użytkownik forum musi się wstawiać za tym "branżystą" żeby Pan Wojtek dał mu szansę, tak jakby Pan Wojtek był właścicielem forum, tylko on się znał na wszystkim i teraz wszyscy się muszą mu kłaniać

    Ja się pytam czemu Pan Wojtek mądra głowa sam nie dał rozwiązania użytkownikowi który go potrzebował?????
    Moze dlatego ze się zwyczajnie nie zna?
    A może ze strachu ze inni beda się mogli doczepić jakiejś malutkiej niescicłosci i wyjdzie ze Pan Wojtek oprócz przypierdzielania się nic innego nie potrafi

    Kończąc ja poproszę największego znawcę, guru, właściciela forum pana Wojtka vel czyste Środowisko żeby dał rozwiązania na wszystkie kwestie które zakwestionował w moich postach oraz teraz Pana inżyniera H2O.... tak , chce usłyszeć gdzie Pan mądrala zlewa popłuczyny po dezynfekcji studni, jak Pan mądrala uzdatni wodę i o co zapyta i co jeszcze dobada u użytkownika Danielko.... i czy z tymi działaniami wyrobi nie do końca 2025 ?
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Bykowicz ; 27-01-2023 o 20:02

  10. #14410

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Bykowicz Zobacz post
    Ja tylko chciałbym się upewnić czy na dobre forum trafiłem bo w tytule widzę UZDATNIANIE-WODY-doradzę-w-sprawie-doboru-urządzeń , natomiast największe epopeje są na temat egzekwowanie przez urzędy składu ścieków po oczyszczeniu ?
    Skoro nie rozumiesz chłopie, na jakiej zasadzie popłuczyny z filtrów wody mogą oddziaływać na przydomówki, a tym samym na skład ścieków po oczyszczeniu, to się powstrzymaj od komentarzy w tym zakresie. Najwyraźniej Twoje zainteresowanie tematem kończy się na rurze, do której wepniesz popłuczyny z filtra. Natomiast użytkownicy obiektu wydają grube pieniądze na to, co jest po drugiej stronie tej rury i jak to działa.

    Cytat Napisał Tomasz Bykowicz Zobacz post
    To zapewne jest kolejny powód dlaczego te forum tak wolno się rozwija.
    Ludzie którzy potrzebują konkretnej porady widzą zamiast rozwiązań w uzdatnianiu jak jeden gość opierdziela drugiego za to ze ten dał konkretne rozwiazanie [...]
    To, że zaproponował Pan jakieś rozwiązanie nie oznacza, że ono jest najlepsze z punktu widzenia użytkownika. Być może nie jest Pan przyzwyczajony do udzielania odpowiedzi na zdane pytania, tym bardziej te kłopotliwe. Jeśli brakuje informacji od osoby zainteresowanej filtrami do wody to profesjonalne podejście wymaga dopytać o szczegóły, a nie robić założenia wg swojego uznania i sugerować ogólnikowe rozwiązania.

    Cytat Napisał Tomasz Bykowicz Zobacz post
    Ja się pytam czemu Pan Wojtek mądra głowa sam nie dał rozwiązania użytkownikowi który go potrzebował?????
    Moze dlatego ze się zwyczajnie nie zna?
    A może ze strachu ze inni beda się mogli doczepić jakiejś malutkiej niescicłosci i wyjdzie ze Pan Wojtek oprócz przypierdzielania się nic innego nie potrafi
    Pozwól, że najpierw przypomnę co Pan zrobiłeś:
    - wręcz nakazał Pan wykonanie chlorowania ujęcia, pomimo braku przekroczeń wskaźników mikrobiologicznych oraz jak sam to chłopie stwierdziłeś "nieznaczącej ilości" bakterii - to oznacza niepotrzebne koszty, jak i fatygę użytkownika
    - wszystkie zaproponowane metody pozbycia się popłuczyn z podchlorynem łamią prawo ewentualnie wiedzę techniczną ewentualnie dobry obyczaj - to oznacza niepotrzebne nerwy i potencjalne kłopoty użytkownika
    - zasugerował Pan zamkniętą listę złóż jonowymiennych bez uwzględnienia, że ich działanie nie jest identyczne - nie mając pewności co do obecności związków organicznych zaproponował Pan złoże, które ich nie usuwa, czyli narażono użytkownika, że będzie korzystał z takiej wody (pomijam fakt, że jest to równocześnie najdroższe z wymienionych złóż, wiec kasa użytkownika tez by ucierpiała)
    - zasugerowałeś rozwiązanie bez upewnienia się, czy z instalacji nie będzie się wypłukiwała miedz - to oznacza ryzyko szkody na zdrowiu użytkowników
    - nie wiedząc ile jest łazienek w domu oraz mając wiedzę, że zużycie wynosi ok 8000 l/mc i jest szambo dobrałeś Pan butlę 1254 - prawdopodobnie przewymiarowałeś i butla będzie się regenerowała z upływu czasu, a nie na podstawie zużycia wody. Czyli niepotrzebny większy koszt zakupu i potem większe koszty podczas eksploatacji, a w tym częstszego wywozu szamba.

    Odpowiadając na pytanie, dlaczego sam nic nie zaproponowałem - sa dwa powody:
    - tematem jest uzdatnianie wody, którą ludzie spożywają oraz używają do celów sanitarnych - to nie jest zabawa. Wyznaję zasadę, że odpowiedzi udzielone na podstawie dużej ilości założeń mogą przynieść więcej szkód niż korzyści. Wiec lepiej czasem po prostu się nie udzielać, a przynajmniej pierw dopytać.
    - nie handluję, nie sprzedaję, nie promuję na tym forum żadnego producenta ani gotowego produktu - nie od tego tu jestem

    Cytat Napisał Tomasz Bykowicz Zobacz post
    [...] chce usłyszeć gdzie Pan mądrala zlewa popłuczyny po dezynfekcji studni, jak Pan mądrala uzdatni wodę i o co zapyta i co jeszcze dobada u użytkownika Danielko.... i czy z tymi działaniami wyrobi nie do końca 2025 ?
    Panie Tomku, wraz ze wzrostem stażu zawodowego wzrasta rutyna, która ewidentnie wyłączyła u Pana ostrożność. Na część pytania odpowiedziałem wyżej. Natomiast w temacie popłuczyn z podchlorynem. Skoro Pan napisał że "To jest środek który bardzo szybko ulatnia się w powietrzu i nie jest szkodliwy" to może otworzy Pan u siebie punkt skupu i będzie Pan miał do podlewania ogródka. A tak na poważnie - jeśli w 24letniej karierze zawodowej, używając podchlorynu sodu, nigdy nie obiła się Panu o uszy nazwa kwaśnego węglanu sodu lub ewentualnie tiosiarczanu sodu, to może niech Pan pozostanie przy montażu zmiękczaczy kompaktowych. Profesjonalna usługa, za którą pobiera się pieniądze, wymaga kompleksowej obsługi płatnika bez narażania go na jakiekolwiek kłopoty. Neutralizacja podchlorynu sodu w ilościach stosowanych w budownictwie jednorodzinnym to są znikome koszty w porównaniu do wartości inwestycji, jaką sa filtry wody - to wyłącznie kwestia wiedzy, chęci i odrobiny fatygi.

  11. #14411

    Domyślnie

    Ludzie, bo mnie zaraz szlag trafi. Wytłumaczcie mi, jeżeli wiecie, co się dzieje z cenami soli. Cena około 60 zł. O co chodzi? W 5 lat o ponad 200% Jakie procesy produkcyjne wymuszają tak kosmiczną cenę za sól?

  12. #14412
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tomasz Bykowicz
    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-258
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał garjar Zobacz post
    Ludzie, bo mnie zaraz szlag trafi. Wytłumaczcie mi, jeżeli wiecie, co się dzieje z cenami soli. Cena około 60 zł. O co chodzi? W 5 lat o ponad 200% Jakie procesy produkcyjne wymuszają tak kosmiczną cenę za sól?
    Ze względu na wojnę brakuje dostaw soli z Ukrainy i Białorusi, a Polskie kopalnie podnoszą ceny. Dodatkowo poszedł do góry mocno transport i to ma wpływ na ostateczne ceny.
    Zapewne chęć zarobienia większych pieniędzy korzystając z wymówki "bo inflacja" tez ma tutaj swój czynnik.

    Sól drożeje i nie zanosi się żeby było taniej. Ceny zmieniają się co kwartał i juz chodzi słuchy ze bedą kolejne podwyżki.
    Zatem lepiej sobie zrobić zapas

  13. #14413
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tomasz Bykowicz
    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-258
    Posty
    28

    Domyślnie

    Panie Wojtku,

    Nie mam siły się z Panem przekomarzać i chyba nie wnosi to nic dobrego dla tego forum.

    Nie odpowiedział Pan na moje prośby o wytłumaczenie co by Pan zrobił z popłuczynami z filtra czy z dezynfekcji.

    Nie odpowiada Pan rzetelnie na wszystkie pytania tylko wybiera sobie te, które są dla Pana najwygodniejsze

    Wyciągnął Pan z kontekstu wiele moich wypowiedzi przeinaczając ich treść i znaczenie sugerując tym samym innym forumowiczom że moje propozycje były nie właściwe.

    Napisał Pan wielokrotnie ze ja komuś coś nakazałem: nakazałem chorować studnie, nakazałem wlać podchloryn do ogródka, nakazałem stosować CRISTAL RIGHT, nakazałem kupić butle 12x52 i inne. To jest nieprawda, nie umie Pan czytać ze zrozumieniem.
    BARDZO DUZO RZECZY PAN UOGÓLNIŁ! Nie ma Pan życiowego podejścia. Demonizuje Pan większość rzeczy ale to jest zwyczajnie spowodowane brakiem doświadczenia praktycznego a jedynie poparte teoretycznymi domysłami.

    Domyślam się ze z racji pełnienia zawodu jak Pan to nazwał "służbowo, sprawdzam innych" rutyna spowodowała że traktuje pan wszystkich z góry i traktuje protekcjonalnie. Łatwo wykazuje się czyjeś błędy , a może i nawet za to wystawia mandaty ale proszę samemu napisać o swoich błędach, stać Pana na to?

    To Pan od samego początku zaatakował mnie, obnosząc się z tym że są to szorstkie odpowiedzi i próbując od razu ustawić mnie w swoim szeregu. Nie próbował Pan znaleźć pola do dyskusji tylko od razu wytoczył Pan działa że wszystko co ja napisałem jest złe, a wszystko co Pan napisał jest właściwe. Myślał Pan ze jak napisze żebym się nie obrażał to bede stał grzecznie i przyklasnę Panu?

    Niech sobie forumowicze sami ocenią i wyciągną wnioski z tej naszej polemiki.

    Moje stanowisko jest takie:

    1) ludzie którzy tu przychodzą szukają rozwiązania na swoje problemy z wodą

    2) zakładam że sugestie które tutaj otrzymują dalej weryfikują lub zanoszą swoim serwisantom/instalatorom/monterom/hydraulikom/obsługującym ich firmom i nikt rozsądny po przeczytaniu "zainstaluj to" nie biegnie do sklepu i nie kupuje z półki pierwszego lepszego uzdatniacza i nie montuje go tak po prostu

    3) uzdatnianie to jest proces na który wpływ ma wiele czynników - jeśli przychodzi do mnie konkretna osoba z badaniami wody lub bez, prowadzę taką osobę po sznurku zgodnie z zasadami sztuki i etyka zawodową, w którą wpisane jest zawsze skuteczne rozwiazanie problemu klienta, w poszanowaniu dla środowiska, jego sąsiadów i budżetu!!!

    4) działam w branży 24 lata, mam tysiące zadowolonych klientów, którzy korzystają z moich usług, co więcej polecając dalej moje usuługi

    5) każdy kto zwróci się na tym forum do mnie publicznie czy na priv otrzyma bezpłatnie poradę jak ja bym rozwiązał problem z wodą, bazując na moim i wielu moich kolegów doświadczeniu bez żadnego teoretyzowania, tylko "żywe mięcho" i zdjęcia.

    6) sugeruję żeby nie brać za pewnik to co napisze ja bądź użytkownik czystfesrodowisko bądź ktokolwiek inny ponieważ te forum nie daje możliwości weryfikacji kompetencji, każdy może w internecie być kim chce i udawać znawcę tematu - jeśli ktoś zapragnie zobaczyć moje referencje to ja się z nim chętnie umówię, spotkam, porozmawiam, pokaże dokonania i opinię moich klientów

    Pozdrawiam Wszystkich i z Panem czystfesrodowisko konczę polemikę
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Bykowicz ; 29-01-2023 o 13:57 Powód: błędy interpunkcyjne

  14. #14414

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Bykowicz Zobacz post

    Pozdrawiam Wszystkich i z Panem czystfesrodowisko konczę polemikę
    Faktycznie może postawmy kreskę, bo do niczego nasza wymiana nie doprowadzi. Wpisy robią się coraz dłuższe, czyli mało kto je czyta. Natomiast polemika jest jak najbardziej wskazana - po to tu zaglądamy.

  15. #14415

    Domyślnie

    Cytat Napisał garjar Zobacz post
    Ludzie, bo mnie zaraz szlag trafi. Wytłumaczcie mi, jeżeli wiecie, co się dzieje z cenami soli. Cena około 60 zł. O co chodzi? W 5 lat o ponad 200% Jakie procesy produkcyjne wymuszają tak kosmiczną cenę za sól?
    Do argumentów, o których wspomniał @Tomasz Bykowicz dochodzi jeszcze argument eksportu na zachód. Jeśli dostawcy mają zakontraktowane dostawy to kara na zachodzie jest większa niż kraju, ponadto sprzedawać na zachód bardziej się opłaca, bo tam worek soli w detalu kosztuje ponad 100 PLN, a problem z dostawami przez wojnę ma cały kontynent.

  16. #14416

    Domyślnie

    Witam proszę o pomoc. Posiadam logix255 762. Ecomix A 35l butla 10x54.
    Twardosc 320, żelazo 1,9 mangan 0,18 Ph 7,1.Urządzenie ma 2,5 roku. Od jakiegoś czasu głowica zaczyna przepuszczać słona I żółta wodę po regeneracji. Po Czyszczeniu Back wash i wraca wszystko do normy, kilka regeneracji i znów to samo (kółka i korek zarasta kamieniem). Wszystkie inzektory, itp. pod szarymi korkami czyszczone. Rozwiązałem problem zwiększając parametry
    C1(10 na 15min),
    C2 (13 na 11min zmiana ilosci soli)
    C3 (44 na 53min),
    C4 3min,
    C5 1min,
    C61min,
    C7 1min,
    C8 9 min po zmianie ilosci soli.
    Ilość soli ustawiona na 120g/l,
    wydajność systemu 1,4 kg (zmieniłem na 2,1 tak jak głowica ustawia przy ilosci solo w/w),
    twardosc ustawiona 550,
    kalendarz ustawiony na 0, tylko objetosciowo.
    Regeneracja była wskazana co około 2,5m3.
    Przed zmianami w ustawieniach regeneracja robiła się przy wskazani 0,7 m3 do regeneracji. Po zmianach regeneracja jest wskazana na 3,8 m3 a robi się przy 1,06m3.
    Proszę nie pytać o sprzedawcę, mam problem z nim.
    Czy to jest normalne , że regeneracja zachodzi dużo wcześniej, jaji parametr za to odpowiada?
    Czy po zmianie parametrów C może ustąpić przelewanie się słonej i żółtej wody przy regeneracji do instalacji?
    Możliwe jest ze C1,3 cykle plukania były za krótkie?
    Czy to są dobre ustawienia?
    Ewentualnie proszę o wskazanie błędów.
    Woda po zmianach jakby się poprawiła. W teście kropelkowym zawsze wychodzi 1. Nawet przed samą regeneracja.
    Dziękuję za pomoc i przepraszam za chaos w opisie.

  17. #14417
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertmm Zobacz post
    Dziękuję za pomoc i przepraszam za chaos w opisie.
    Chciałbym pomóc, ale ten chaos w opisie dość skutecznie uniemożliwia mi zrozumienie istoty problemu...

    Z tego co zrozumiałem to masz słoną/brudną wodę w kranie po regeneracji. Za to mogą odpowiadać ustawienia cykli C3 (slow rinse) i C5 (fast rinse). Jak wydłużysz C5 (np. do 4-5 min) to głowica powinna wypłukać sól ze złoża. Ale osobną kwestią jest dlaczego tak się zaczęło dziać - tu niestety nie jestem w stanie zrozumieć sytuacji na podstawie Twojego opisu.

  18. #14418

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Na chwilę obecna wydłużyłem cykl C1 i C3 i zmniejszyłem ilość soli. Czekam teraz parę regeneracji, zobaczę co się dzieje.

    Czy jest to możliwe że cykle były za krótkie i zloze było niewyplukane z soli i zelaza w 100%?
    Po przeprowadzeniu regeneracji wskazane jest 3,8m3 do kolejnej regeneracji, ale niestety regeneracja wykonuje się dużo wcześniej, już po 2,8m3wody (na wyswietlaczu 1,06m3). Przepływy z wodomierza zgadzają się z przeplywem glowicy. Czy tak to jest.
    Czy może prosic o wyliczenie co ile powinno się regenerować zloze.

  19. #14419
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tomasz Bykowicz
    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-258
    Posty
    28

    Domyślnie

    Hej Robert,


    1) zdolność złoża

    Dla 35 litrów złoża ECOMIX A jakie deklarujesz i ilości zanieczyszczeń jakie podałeś zdolność miedzy regeneracjami to 2,5m3
    Bezpiecznie jeśli złoże będzie się regenerowało maksymalnie co 2 m3. Wtedy masz gwarancje że da radę.

    Jeśli jest tak jak piszesz ze po regeneracji woda jest ok, a dopiero po jakimś czasie leci żółta to znaczy ze złoże może być juz zdegradowane i zbyt długi jest czas pomiędzy regeneracjami, drugi powód to że złoże się nie dopłukuję (przyczyna: czasy płukania, wymagany serwis głowicy -nie doczyszczone inżektory,)

    Poniżej link gdzie pokazane jest jak zadbać o serwis głowicy: https://www.youtube.com/watch?v=epP4REF1pro

    2) cykle płukania

    tutaj wrzucam Ci link do PENTAIR UNIVERSITY gdzie w jasny sposób masz pokazane jak programuje sie Twoja głowicę(czasy płukania):
    https://www.youtube.com/watch?v=AriuQ_G5vfA

    Masz tam podane nastawy- ja bym testowo zaaplikował w Twojej sytuacji.

    3)dobór urządzenia

    !!!zaznaczam, że to jest moja własna opinia oparta o doświadczeniu praktycznym i nie jest to dobór urządzenia!!!!

    Przy takich przekroczeniach żelaza, manganu i twardości, (brakuje nam wyników amoniaku i utlenialności) wybór wyłącznie złoża multifunkcyjnego i to jeszcze na tak małej butli i małej ilości złoża jest sporym nieporozumieniem.
    Takie urządzenia padają juz po około 2 latach.

    Rozwiązaniem właściwym jest albo przewymiarowanie butli i zaczynamy co najmniej od 13-tki, ale ja jestem zwolennikiem postawienia 2 kolumn. W pierwszej klasyczny odżelaziacz w zależności od rodzaju hydroforu i rodzaju kanalizacji, a 2 stopień multifunkcja która doczyści przerzuty żelaza i manganu a dodatkowo zmiękczy wodę. Takie dwustopniowe stacje pracują latami.

    4) przedwczesna regeneracja

    możliwe przyczyny:

    - wybrana opcja czasowa która następuje szybciej niż objętościowa
    - wadliwa turbinka odmierzająca ilość wody
    - wybór przepływomierza

    Możliwe rozwiązanie - zresetować sterownik:
    A Nacisnąć i przytrzymać przez pięć sekund (kwadrat) i (strzałek w dół) Wyświetlą się H0 i ustawiona ilość żywicy.
    B Jeżeli wyświetli się wartość historyczna inna niż „H0”, użyć (strzałka do góry) , by przewinąć ustawienia aż do pokazania się „H0”.
    C Aby zresetować sterownik, nacisnąć i przytrzymać przez pięć sekund (kwadrat) Sterownik zostanie przywrócony do stanu bez programowania.
    D Należy wszystko zaprogramować od nowa.

    Jeśli to nie pomorze to najprawdopodobniej problem mechaniczny - trzeba zdiagnozować na miejscu.

  20. #14420

    Domyślnie

    Hej Tomek, dzięki za podjecie tematu. Na chwilę obecna zmieniłem parametry c1 i c3, zwiększyłem czas. Zaopserwowalem poprawę, mam takie wrażenie że plukania były za krodkie. Ale czy jest możliwe że niedoplukane zloze, przepuszcza przez glowice sól i popluczyny z zelaza do instalacji po samej regeneracji. Woda slona i zolta leci z kranu bezposrednio po regeneracji około 10 s. Czyszczenie back wash rozwiązuje problem na kolejne kilka regeneracji.
    Teraz jestem na etapie zmian c1,c3 zwiekszone i czekam i obserwuje. Za kilka regeneracji jeżeli nie będzie poprawy zmienię ustawienia zgodnie filmikiem.
    Utlenialność 1,2 ÷-0,4 mg/l.
    Wodę sprawdzam testem kropelkowym cały czas między regeneracjami woda jest bez,, kamienia,,.
    Jeśli chodzi o restart glowicy to się wstrzymam. Jeżeli zmiana nieprzyniesie poprawy pozostanie tylko serwis całej glowicy.

Strona 721 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony