dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 640 z 755
Pokaż wyniki od 12.781 do 12.800 z 15090
  1. #12781
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.064
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej 2150 Zobacz post
    Witam forumowiczów.
    Kilka miesięcy temu stałem się posiadaczem studni głębinowej na mojej posesji. Niestety wyniki badania wody wykazały przekroczenia:
    mangan - 723 μg/l
    żelazo - 482 μg/l
    mętność - 6,4 NTU.
    Pozostałe parametry nie wykazują przekroczeń w tym ph - 6,9 oraz twardość ogólna (sumaryczna zawartość wapnia i magnezu) - 290 mg/l CaCO3.
    Wydajność studni 1,3 m3/h, posiadam zainstalowany zbiornik hydroforowy 200 l. z przeponą.
    Woda po nalaniu do naczynia początkowo jest przeźroczysta, po jakimś czasie robi się lekko pomarańczowa, próba gotowania przyspiesza ten proces.
    Bardzo proszę o pomoc w wyborze sprzętu do uzdatnienia wody o powyższych parametrach.
    Prosimy o wysłanie kompletnych wyników analizy.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  2. #12782

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Prosimy o wysłanie kompletnych wyników analizy.
    Barwa mg/l Pt - < 5
    Liczba progowa smaku (TFN) - nie wykonano
    Liczba progowa zapachu (TON) - 1
    Mętność NTU - 6,4
    pH - 6,9
    Przewodność elektryczna właściwa w temp. 25°CµS/cm - 847
    Twardość ogólna (sumaryczna zawartość wapnia i magnezu) mg/l CaCO3 - 290
    Żelazo µg/l - 482
    Mangan µg/l - 723
    Azotany mg/l - 9,3
    Azotyny mg/l - < 0,066
    Siarkowodór mg/l - < 0,10
    Liczba bakterii z grupy coli jtk/100ml - 0
    Liczba enterokoków jtk/100ml - 0
    Liczba Escherichia coli jtk/100ml - 0
    Ogólna liczba mikroorganizmów w 22±2°C jtk/1ml - >300

    Nie mam niestety zrobione utlenialności wody.

  3. #12783
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.064
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej 2150 Zobacz post
    Barwa mg/l Pt - < 5
    Liczba progowa smaku (TFN) - nie wykonano
    Liczba progowa zapachu (TON) - 1
    Mętność NTU - 6,4
    pH - 6,9
    Przewodność elektryczna właściwa w temp. 25°CµS/cm - 847
    Twardość ogólna (sumaryczna zawartość wapnia i magnezu) mg/l CaCO3 - 290
    Żelazo µg/l - 482
    Mangan µg/l - 723
    Azotany mg/l - 9,3
    Azotyny mg/l - < 0,066
    Siarkowodór mg/l - < 0,10
    Liczba bakterii z grupy coli jtk/100ml - 0
    Liczba enterokoków jtk/100ml - 0
    Liczba Escherichia coli jtk/100ml - 0
    Ogólna liczba mikroorganizmów w 22±2°C jtk/1ml - >300

    Nie mam niestety zrobione utlenialności wody.
    Aby zoptymalizować koszty, w takim przypadku można spróbować zastosować większą stację wielofunkcyjną z odpowiednio dopasowaną mieszanką złóż + oczywiście lampa UV.

    Możemy zaproponować wykonanie testów obciążeniowych na Pańskiej wodzie w naszym laboratorium oraz dobranie systemu do indywidualnych potrzeb. Wtedy jesteśmy w stanie zagwarantować skuteczność systemu.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  4. #12784
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    KLARSAN czyli wg Ciebie powinien dawać radę zmiękczać te 6m3 do zera? kurcze tak miało być ale niestety nie daje rady. szkoda, bo to dodatkowe koszty - dodatkowa sól, woda, prąd

  5. #12785
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    W takim wypadku problem może leżeć w złych ustawieniach głowicy.
    Sprawdzone i ustawienia były OK. Głowica mechanicznie też przejrzana... zasysa, dolewa, płucze się, itd.
    Próbka złoża była wysłana do analizy producenta (Lanxess) - wyniki w porządku.
    Nie mam więcej pomysłów co może być nie tak z systemem... logicznym wytłumaczeniem wydaje się wahanie twardości wody surowej, ale nie udało się tego ani razu stwierdzić testem...
    Jak macie jakieś sugestie to chętnie usłyszę

  6. #12786
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej 2150 Zobacz post
    Witam forumowiczów.
    Kilka miesięcy temu stałem się posiadaczem studni głębinowej na mojej posesji. Niestety wyniki badania wody wykazały przekroczenia:
    mangan - 723 μg/l
    żelazo - 482 μg/l
    mętność - 6,4 NTU.
    Pozostałe parametry nie wykazują przekroczeń w tym ph - 6,9 oraz twardość ogólna (sumaryczna zawartość wapnia i magnezu) - 290 mg/l CaCO3.
    Wydajność studni 1,3 m3/h, posiadam zainstalowany zbiornik hydroforowy 200 l. z przeponą.
    Woda po nalaniu do naczynia początkowo jest przeźroczysta, po jakimś czasie robi się lekko pomarańczowa, próba gotowania przyspiesza ten proces.
    Bardzo proszę o pomoc w wyborze sprzętu do uzdatnienia wody o powyższych parametrach.
    Przy takiej wydajności studni praktycznie ograniczamy uzdatnianie do złóż wielofunkcyjnych bo żadnego cięższego złoża odżelaziającego nie wypłuczemy takim przepływem...
    Tak jak Klarsan już sugerował - mieszanka wielofunkcyjna i lampa UV i już całe uzdatnianie. W efekcie woda będzie zmiękczona.

  7. #12787

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy takiej wydajności studni praktycznie ograniczamy uzdatnianie do złóż wielofunkcyjnych bo żadnego cięższego złoża odżelaziającego nie wypłuczemy takim przepływem...
    Tak jak Klarsan już sugerował - mieszanka wielofunkcyjna i lampa UV i już całe uzdatnianie. W efekcie woda będzie zmiękczona.
    Mam nadzieję że oprócz zmiękczenia złoże ograniczy zawartość manganu i żelaza.

  8. #12788
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej 2150 Zobacz post
    Mam nadzieję że oprócz zmiękczenia złoże ograniczy zawartość manganu i żelaza.
    Trochę na pewno... nie zaszkodzi przewymiarować trochę ilość złoża.
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 24-11-2020 o 17:54

  9. #12789
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.064
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygi72 Zobacz post
    KLARSAN czyli wg Ciebie powinien dawać radę zmiękczać te 6m3 do zera? kurcze tak miało być ale niestety nie daje rady. szkoda, bo to dodatkowe koszty - dodatkowa sól, woda, prąd
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Sprawdzone i ustawienia były OK. Głowica mechanicznie też przejrzana... zasysa, dolewa, płucze się, itd.
    Próbka złoża była wysłana do analizy producenta (Lanxess) - wyniki w porządku.
    Nie mam więcej pomysłów co może być nie tak z systemem... logicznym wytłumaczeniem wydaje się wahanie twardości wody surowej, ale nie udało się tego ani razu stwierdzić testem...
    Jak macie jakieś sugestie to chętnie usłyszę
    Być może inżektor do wymiany?
    Odpływ do kanalizacji jest drożny i właściwej średnicy?
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  10. #12790

    Domyślnie

    Witam,
    niedługo będę wykańczać mieszkanie. Mieszkanie posiada po dwa przyłącza wody ciepłej i zimnej. Jedno w kuchni jedno w łazience. Zastanawiam się nad ewentualną poprawą wody.
    Czy taki wynalazek będzie odpowiedni?
    https://allegro.pl/oferta/3-stopnie-...acz-9141698674
    Chodzi mi o poprawę jakości wody i pozbycia się kamienia w wodzie, która będzie nie tylko używana do picia ale także do ogólnego użytku ( pranie, gotowanie, do zmywarki itp)

  11. #12791
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Być może inżektor do wymiany?
    Odpływ do kanalizacji jest drożny i właściwej średnicy?
    Inżektor sprawdzony, czysty, zasysa.
    Odpływ drożny, płukanie prawidłowe.

  12. #12792
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał internety1 Zobacz post
    Witam,
    niedługo będę wykańczać mieszkanie. Mieszkanie posiada po dwa przyłącza wody ciepłej i zimnej. Jedno w kuchni jedno w łazience. Zastanawiam się nad ewentualną poprawą wody.
    Czy taki wynalazek będzie odpowiedni?
    https://allegro.pl/oferta/3-stopnie-...acz-9141698674
    Chodzi mi o poprawę jakości wody i pozbycia się kamienia w wodzie, która będzie nie tylko używana do picia ale także do ogólnego użytku ( pranie, gotowanie, do zmywarki itp)
    Na wejściu na całe mieszkanie możesz dać piankę (ten model jest tylko do wody zimnej, jak chcesz też na wodę gorącą to są specjalne wersje do tego).
    Węglowy i zmiękczający tej wielkości nie mają sensu na całe mieszkanie...Taki zestaw może być odpowiedni na jeden kran, a i tak wkład zmiękczający będziesz wymieniał bardzo często...

  13. #12793

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Na wejściu na całe mieszkanie możesz dać piankę (ten model jest tylko do wody zimnej, jak chcesz też na wodę gorącą to są specjalne wersje do tego).
    Węglowy i zmiękczający tej wielkości nie mają sensu na całe mieszkanie...Taki zestaw może być odpowiedni na jeden kran, a i tak wkład zmiękczający będziesz wymieniał bardzo często...
    To czego powinienem szukać ?
    Niestety jestem ograniczony i funduszami i miejscem w mieszkaniu. Chcę sprawdzić czy ogólnie jest sens i czy są możliwości zainstalowania filtra wody w mieszkaniu.

  14. #12794
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał internety1 Zobacz post
    To czego powinienem szukać ?
    Niestety jestem ograniczony i funduszami i miejscem w mieszkaniu. Chcę sprawdzić czy ogólnie jest sens i czy są możliwości zainstalowania filtra wody w mieszkaniu.
    Mając dwa piony, po dwie linie (ciepła i zimna) jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się montaż filtrów mechanicznych (na wszystkich liniach lub tylko na zimnej).
    Ewentualnie w kuchni dać coś konkretniejszego do wody pitnej (może to być dodatkowy filtr z wkładem węglowym lub np. osmoza czy ultrafiltracja).

  15. #12795

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Mając dwa piony, po dwie linie (ciepła i zimna) jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się montaż filtrów mechanicznych (na wszystkich liniach lub tylko na zimnej).
    Ewentualnie w kuchni dać coś konkretniejszego do wody pitnej (może to być dodatkowy filtr z wkładem węglowym lub np. osmoza czy ultrafiltracja).
    Tylko czy taki mechaniczny filtr pozwoli na zmiękczenie wody bądź oczyszczenie jej ewentualnego nadmiaru chloru ?
    Czytałem trochę o tych filtrach i z moich wniosków, wychodzi, że są one raczej przeznaczone do czyszczenia wody z cząstek stałych i większych.

  16. #12796
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał internety1 Zobacz post
    Tylko czy taki mechaniczny filtr pozwoli na zmiękczenie wody bądź oczyszczenie jej ewentualnego nadmiaru chloru ?
    Nie. On służy do tego o czym pisałeś dalej...
    Jeśli chcesz zmiękczyć wodę to do tego służy zmiękczacz... ale jego montaż na dwóch osobnych pionach nie ma sensu. Tym bardziej na wodzie gorącej.
    Wkłady zmiękczające do takich filtrów narurowych mają tak niską wydajność, że nadają się tylko do pojedynczych kranów, a i tak trzeba je bardzo często wymieniać.
    Co do filtra węglowego to już prędzej, ale też możesz się spodziewać ograniczenia przepływu (spadek ciśnienia) i regularnej wymiany wkładów...
    W praktyce się tego nie robi.

    Czytałem trochę o tych filtrach i z moich wniosków, wychodzi, że są one raczej przeznaczone do czyszczenia wody z cząstek stałych i większych.
    Dokładnie tak.

  17. #12797
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    v.speed

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-535
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    Po dłuższej chwili ponownie przysiadam do tematu uzdatniania wody w moim domu.
    Dla przypomnienia dane wody, punktu poboru i instalacji.

    Cytat Napisał v.speed Zobacz post
    Witam,
    Proszę o pomoc w wyborze metody uzdatniania wody oraz propozycję urządzeń:
    Analiza wody:
    1. pH 6,7
    2. Przewodność 307 uS/l
    3. Żelazo <20 ug/l
    4. Twardość 138 mg/l
    5. Indeks nadmanganianowy <0,7 mg/l
    6. Mangan 855,7 ug/l
    7. Mętność <0,1
    8. Barwa <5
    9. Azotyny <0,04 mg/l
    10. Azotany 5,99 mg/l
    11. Siarczany 16,3 mg/l
    12. Chlorki 8,78 mg/l

    Dane odnośnie punktu poboru i instalacji:
    1. Studnia głębinowa wiercona w kwietniu 2016r., głębokość ok. 38m, lustro wody sprawdzane w lato 2019 ok. 5m, wydajność studni podana przez firmę min. 3m3/h.
    2. Pompa głębinowa zawieszona na poziomie ok. 25m, max. wydajność pompy ok. 60l/min.
    3. Hydrofor z poduszką powietrzną pojemność 160L.
    4. Liczba osób w domu 4. Dwie łazienki - dwa prysznice i jedna wanna.
    5. Instalacja w budynku wykonana z miedzi.
    6. Kanalizacja podłączona do przydomowej oczyszczalni ścieków.
    Chciałbym jeszcze wspomnieć, że jestem skłonny zgodzić się na studnie chłonną dla rozwiązania (jeśli będzie taka konieczność).

    Zebrałem już kilka ofert:

    1.
    a. filtracja mechaniczna BB 10" sznurek;
    b. kolumna z napowietrzaczem 12x52 ze złożem Katalox Light, sterowanie CLACK Impression - przedstawiciel twierdzi, że na 80% jedna kolumna wystarczy.

    2.
    a. napowietrzacz,
    b. zmiana bufora na 300L,
    c. pierwszy stopień kolumna 14x65, złoże Ironit+Defeman+ dodatek złoża korygującego pH, sterowanie CLACK TC
    d. drugi stopień kolumna 12x52, złoże Ironit+Defeman+ dodatek złoża korygującego pH, sterowanie CLACK TC
    e. filtr mechaniczny 20" z wkładem antybakteryjnym
    f. wymagana zmiana pompy

    3.
    a. kolumna filtracyjna z napowietrzaczem (obudowa taka jak Oxydizer 42), specjalna mieszanka złóż usuwająca mangan przy pH wody, twardość bez zmian.

    4.
    a. napowietrzacz,
    b. zmiana bufora na 300L,
    c. odmanganiacz OPTIMO 130, złoże katalityczne G1 - 100kg, sterowanie czasowe GE OSMONICS USA

    5. Enigmatyczna
    a. filtr wstępny dużej filtracji,
    b. automatyczne urządzenie wielofunkcyjne (usuwa mangan, amoniak, redukuje twardość w zakresie 0-6hd), regeneracja złoża solanką - domyślam się że to może być złoże Crystal Right 100
    c. filtr węglowy

    Proszę o Wasze konstruktywne opinie z uzasadnieniem.
    Nie jestem pewien czy taka ilość manganu w moich warunkach (parametrach mojej wody) może zostać usunięta przez 1 stopień czy może dwa.

  18. #12798
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał v.speed Zobacz post
    Chciałbym jeszcze wspomnieć, że jestem skłonny zgodzić się na studnie chłonną dla rozwiązania (jeśli będzie taka konieczność).
    W każdym przypadku będzie to chyba dobre rozwiązanie.

    Zebrałem już kilka ofert:

    1.
    a. filtracja mechaniczna BB 10" sznurek;
    b. kolumna z napowietrzaczem 12x52 ze złożem Katalox Light, sterowanie CLACK Impression - przedstawiciel twierdzi, że na 80% jedna kolumna wystarczy.
    W tak małej kolumnie, dodatkowo z napowietrzaniem (a więc samego złoża musi być jeszcze mniej) raczej nie spodziewałbym się długotrwałego sukcesu.


    2.
    a. napowietrzacz,
    b. zmiana bufora na 300L,
    c. pierwszy stopień kolumna 14x65, złoże Ironit+Defeman+ dodatek złoża korygującego pH, sterowanie CLACK TC
    d. drugi stopień kolumna 12x52, złoże Ironit+Defeman+ dodatek złoża korygującego pH, sterowanie CLACK TC
    e. filtr mechaniczny 20" z wkładem antybakteryjnym
    f. wymagana zmiana pompy
    Tu raczej na pewno byłby sukces, ale przy dwóch wielkich filtrach to raczej oczywiste.
    Tylko na pewno koszty takiego rozwiązania będą równie potężne jak te filtry. I jest jeszcze kwestia wydajności studni - jak się zmieni pompę na mocniejszą to pytanie czy studnia da tyle wody...

    3.
    a. kolumna filtracyjna z napowietrzaczem (obudowa taka jak Oxydizer 42), specjalna mieszanka złóż usuwająca mangan przy pH wody, twardość bez zmian.
    Taka krótka oferta bez konkretów... ciężko coś powiedzieć, ale znów - jedna butla i niezbyt duża więc nie spodziewałbym się dobrych efektów.

    4.
    a. napowietrzacz,
    b. zmiana bufora na 300L,
    c. odmanganiacz OPTIMO 130, złoże katalityczne G1 - 100kg, sterowanie czasowe GE OSMONICS USA
    Klasyczne rozwiązanie, złoże dobre. Ale obawiam się, że samo napowietrzenie nie wystarczy.

    5. Enigmatyczna
    a. filtr wstępny dużej filtracji,
    b. automatyczne urządzenie wielofunkcyjne (usuwa mangan, amoniak, redukuje twardość w zakresie 0-6hd), regeneracja złoża solanką - domyślam się że to może być złoże Crystal Right 100
    c. filtr węglowy
    Poza tym, że brak szczegółów oferty to CR100 zmiękczy wodę całkowicie co przy instalacji miedzianej wyjdzie słabo...

    Nie jestem pewien czy taka ilość manganu w moich warunkach (parametrach mojej wody) może zostać usunięta przez 1 stopień czy może dwa.
    Ja bym to widział tak jak pisałem wcześniej - kolumna ze złożem do podniesienie pH i za tym odżelaziacz (np. ze złożem G1 lub Pyrolox)

  19. #12799
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    v.speed

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-535
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki qbek17 za opinie.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ja bym to widział tak jak pisałem wcześniej - kolumna ze złożem do podniesienie pH i za tym odżelaziacz (np. ze złożem G1 lub Pyrolox)
    Czy możesz podać więcej szczegółów? Wielkość kolumny i złóż. Czy ma to być jedna kolumna z warstwami złóż czy dwie osobne kolumny?
    Dodatkowo czy przy tym rozwiązaniu nie trzeba będzie dodatkowej sekcji dla zmniejszenia twardości (jak pisałeś wcześniej twardość wody również wzrośnie)?
    Jaki byłby szacunkowy koszt takiego rozwiązania?

  20. #12800
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał v.speed Zobacz post
    Czy możesz podać więcej szczegółów? Wielkość kolumny i złóż. Czy ma to być jedna kolumna z warstwami złóż czy dwie osobne kolumny?
    Dodatkowo czy przy tym rozwiązaniu nie trzeba będzie dodatkowej sekcji dla zmniejszenia twardości (jak pisałeś wcześniej twardość wody również wzrośnie)?
    Jaki byłby szacunkowy koszt takiego rozwiązania?
    Wydaje mi się, że ze względu na żywotność złóż, wygodniej byłoby mieć dwie osobne kolumny.
    Pierwsza, na złoże podnoszące pH, byłaby bez głowicy automatycznej (tylko przepływowa IN-OUT), mogłaby być stosunkowo mała (np. 10x35), najlepiej jakby zbiornik był z dodatkowym króćcem do dosypywania złoża.
    Drugi zbiornik to byłby standardowy odżelaziacz, z głowicą automatyczną, itd. Rozmiar do ustalenia względem wydajności pompy.
    Ewentualny zmiękczacz na końcu to już kwestia Twojego wyboru czy chcesz go dać od razu czy najpierw poobserwować efekty odżelaziania.

Strona 640 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony