dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 755
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 15096
  1. #261
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał goniec_kram
    no tak a piłeś kiedyś wodę zmiękczona? bez tych jonow ktore organizm raczej potrzebuje?
    Raczej nie potrzebuje - a już tak dokładnie raczej - ignoruje - związki Ca(HCO3)2 są wydalane z organizmu porzez wąskopojęty sik do muszli .

    Cytat Napisał goniec_kram
    zmiekczajac wode robimy to w jakim celu???
    Aby pozbawić wodę jonów Ca(HCO3)2 i Mg(HCO3)2 które to są odpowiedzialne za twardość przemijającą wody / węglanową /. Związki te przy ogrzewaniu wody rozkładają się do nierozpuszczalnych węglanów tworzących kamień kotłowy osadzający się na urządzeniach AGD i powodując ich szybsze zużycie i zniszczenie . Ponadto woda o dużej zawartości tych związków ma właściwości gorszego rozpuszczania i działania detergentów , proszków , mydeł - gorzej się więc w takiej wodzie myje , pierze etc ...

    Cytat Napisał goniec_kram
    woda wodzie nierowna idac do marketu zawsze sie zastanawiam co kupic
    Poradzę Ci - kupuj wodę ognistą
    --
    Pozdrawiam

  2. #262

    Domyślnie

    Wykopaliśmy studnię głębinową, wynik badania wody
    Fe- 2.1 mg/l
    Mn- o.65
    trzeba się było starać o wodociąg i dać sobie spokój ze studnią ale zawołaliśmy "specjalistę"
    no i żeby taniej było zaproponował zmiękczacz TAPWORKS 17 który miał usunąć żelazo i mangan no i zmiękczyć wodę, a do picia osmozę. po montażu w wodzie ciepłej pojawił się siarkowodór , a wcześniej go nie było, i w zimnej po podgrzaniu też go nie czuć. no to dalej zamontował nam napowietrzanie na rurze żeby siarkowodór usunąć, tyle że w zbiorniku ciepłej wody się on wytrąca !!!!!!
    No i koszt wszystkiego 5 tyś.
    A po 2 miesiącach efekty:
    - ciepła woda czarna, na wannie osadza się smoła
    - woda ma metaliczny zapach, wszystko żółte
    - metalowe rzeczy rdzewieją po umyciu w tej wodzie
    - baterie sie przebarwiają i leje sie po nich sól

    no i co dalej robić bo wszystko się niszczy, aż płakać się chce, a każdego dnia jest coraz gorzej, mógł od razu powiedzięć że albo wykładamy 10 tyś albo nic sie nie da zrobić, to byśmy o wodociąg walczyli, a tak 5 tyś nie ma i wody też??? A gość wmawia mi że woda śmierdzi bo amoniak reaguje z miedzią, no to zrobiłam badania i amoniak poniżej granicy oznaczalności i zrzuca wszystko na rury miedziane z których mamy instalację, "bo u innych się udało"
    Poradzcie, co dalej robić ?

  3. #263

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwcia
    Wykopaliśmy studnię głębinową, wynik badania wody
    Fe- 2.1 mg/l
    Mn- o.65
    trzeba się było starać o wodociąg i dać sobie spokój ze studnią ale zawołaliśmy "specjalistę"
    no i żeby taniej było zaproponował zmiękczacz TAPWORKS 17 który miał usunąć żelazo i mangan no i zmiękczyć wodę, a do picia osmozę. po montażu w wodzie ciepłej pojawił się siarkowodór , a wcześniej go nie było, i w zimnej po podgrzaniu też go nie czuć. no to dalej zamontował nam napowietrzanie na rurze żeby siarkowodór usunąć, tyle że w zbiorniku ciepłej wody się on wytrąca !!!!!!
    No i koszt wszystkiego 5 tyś.
    A po 2 miesiącach efekty:
    - ciepła woda czarna, na wannie osadza się smoła
    - woda ma metaliczny zapach, wszystko żółte
    - metalowe rzeczy rdzewieją po umyciu w tej wodzie
    - baterie sie przebarwiają i leje sie po nich sól

    no i co dalej robić bo wszystko się niszczy, aż płakać się chce, a każdego dnia jest coraz gorzej, mógł od razu powiedzięć że albo wykładamy 10 tyś albo nic sie nie da zrobić, to byśmy o wodociąg walczyli, a tak 5 tyś nie ma i wody też??? A gość wmawia mi że woda śmierdzi bo amoniak reaguje z miedzią, no to zrobiłam badania i amoniak poniżej granicy oznaczalności i zrzuca wszystko na rury miedziane z których mamy instalację, "bo u innych się udało"
    Poradzcie, co dalej robić ?
    Witam
    Jak możesz to pogoń gościa i niech odda część kasy.
    Mam podobny skład wody i sprawę rozwiązałem w następujący sposób:
    1. filtr wstępny 10" aby zatrzymać piasek i inne drobne zanieczyszczenia.
    2. Odżelaziacz 10x54" z głowicą Fleck i złożem Greensand regenerowany KMnO4.
    3. Zmiękczacz (ponieważ mam twarość 21dH) 30l złoża regenerowany solą.
    Zmiękczacz nie poradzi sobie z taką zawartością żelaza i należy wcześniej zamontować odżelaziacz.
    Zamiast odżelaziacza z różnymi złożami można zastosować, jeśli jest miejsce, hydrofor bezprzeponowy i napowietrzacz. Matody odżelaziania są podane na innych dyskusjach.
    Zmiękczacze Tapworks są bardzo dobre ale wcześniej należy zastosować odżelaziacz.
    Ja swój odżelaziacz kupiłem używany za 1300 zł i sprawuje się bardzo dobrze.
    Pozdrawiam

  4. #264

    Domyślnie

    Przykre to ale prawdziwe no i dobrze ujęte - "specjalistę"
    Zgadzam się z Jadczukiem ... wygoń tego specjaliste i nie część kasy a myślę , że powinien oddać całą kase i zwrócić koszty dodatkowe- np. koszty badania wody. Jeśli takich pseudo fachowców sie nie wyeliminuje to bedą psuc robotę dalej.
    Z tego co wyczytałem to od samego poczatku były popełniane błędy. Na taką wode nie stosuje sie takich technologii. A kolejne ruchy - mam na mysli napowietrzanie - to juz dowód na całkowity brak zrozumienia procesów uzdatniania wody. Generalnie nie masz efektu to nalegaj na rozwiązanie umowy i zwrot poniesionych kosztów. To nie jest wina urządzenia tylko wina "farfocla" który się zajał problemem. Warto czasem zapytać czy juz cos zrobił - poprosić o referencje i je sprawdzić - czy też jest tylko sprzedawcą bo na to mi wychodzi w tym przypadku. Mnóstwo sprzedawców uważa ze mając dostęp do urzadzeń zna się równiez na ich wykorzystaniu.
    Nie można kowalowi powierzać naprawy samochodu

  5. #265
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    insz

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    103

    Domyślnie sterylizator

    Pomóżcie, bo nie wiem już co robić - każdy mówi inaczej.

    Czy sterylizator UV montuje się PRZED, czy ZA zbiornikiem przeponowym ?

    Zwolennicy "PRZED" mówią: daje się przed, aby w zbiorniku żyjątka nie rozwijały się.

    Zwolennicy "ZA" mówią: bakterii nie da się wybić na 100% i po sterylizacji mogą rozwinąć się w zbiorniku i polecieć w instalację.

    Jak ma być i dlaczego ???

    Jeszcze jedno: czy sterylizator na 1,5 - 2,0 m3/h musi kosztować 1,5 - 2,5 tys. zł ?
    Zbudowałem.

  6. #266

    Domyślnie

    Jak sie mają rozwinąć to bez względu na miejsce montażu lampy nie uniknie sie tego. Najwazniejsze by mieć zdezynfekowaną instalacje przed montażem Lampy. Ważne jest również by poziom zanieczyszczeń nie był zbyt wysoki i by nie dochodziło do ich odkładania się na szkle chroniącym promiennik gdyz ogranicza to zakres działania lampy i przez to zmniejsza jej skuteczność.

    W każdym razie im bliżej miejsca poboru wody tym lepiej dlatego optowałbym za instalacją za zbiornikiem hydroforowym.
    Poza tym do zbiornika woda będzie płynęła prędkością wymuszoną przez wydajnośc pompy i może w ten sposób przekroczyć prędkość graniczną lampy UV. Ze zbiornika woda wypływa jednak bardziej stabilną prędkością uzależnioną od wielkości poboru przez np. kran czy spłuczkę.

  7. #267

    Domyślnie

    1) Zawsze przed lampą UV należy zamontować filtr sedymentacyjny
    2) Lampy UV o przepływach dostosowanych do tych, występujących na głównych przyłączach wody, są niestety drogie - nie przeskoczysz tego
    3) W przypadku podanym przez Ciebie, moim zdaniem lampa powinna być zamontowana za zbiornikiem. Oczywiście przed samą lampą instalujesz filtr sedymentacyjny.

  8. #268
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    insz

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    103

    Domyślnie

    Witajcie.
    Dzięki za odpowiedzi.
    No to raczej za zbiornikiem.

    Doradźcie, co mogę zrobić z moją wodą (chyba nie jest źle) i jaką lampę postawić.



    Dodam, że studnia ma 2 lata, 16 m i była tylko "okazyjnie" używana do budowy. nigdy nie chlorowana.
    Zbudowałem.

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Napisał insz
    Doradźcie, co mogę zrobić z moją wodą (chyba nie jest źle) i jaką lampę postawić.



    Dodam, że studnia ma 2 lata, 16 m i była tylko "okazyjnie" używana do budowy. nigdy nie chlorowana.
    Masz super wodę. Serio.
    Przy takim poziomie bakterii, prawdopodobnie po odkażeniu jej oraz całej instalacji, problem bakterii zniknie.

  10. #270
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    insz

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał pbas
    Cytat Napisał insz
    Doradźcie, co mogę zrobić z moją wodą (chyba nie jest źle) i jaką lampę postawić.



    Dodam, że studnia ma 2 lata, 16 m i była tylko "okazyjnie" używana do budowy. nigdy nie chlorowana.
    Masz super wodę. Serio.
    Przy takim poziomie bakterii, prawdopodobnie po odkażeniu jej oraz całej instalacji, problem bakterii zniknie.
    Boję się, że bakterie mogą się wynieść na krótko.
    Mój teren to morena czołowa i jest dużo przewarstwień. czyjeś bakterie z szamba odległego o 5 km mogą się nagle pojawić u mnie w studni. Poza tym to wieś: 150m ode mnie, na skraju lasu składują obornik, a z drugiej strony jest hodowla koni i też składują małe conieco...
    Nie chcę ryzykować. Mam rodzinę.
    Co zatem postawić na wejściu do instalacji (przed lampą) i jaka lampa będzie wystarczająca (nie chcę pójść z torbami za prąd ) ?
    Szacuję pobór rzędu 1,5-1,8 m3/h; instalacja jeszcze nie była napełniana.
    Zbudowałem.

  11. #271

    Domyślnie

    No nie mogę sie zgodzić z moim przedmówcą. Wcale nie jest to taka super woda. Ta woda będzie wymagała dyscypliny w obróbce.
    Enterokoki czy tez 'po imieniu' mówiąc paciorkowce gówniane nie rozwijają sie w wodzie. Zdecydowanie zatem sa to goście z pobliskich składowisk i skoro dostały się raz to znaczy , że istnieje przebicie do studni i bedą wystepowały z mniejszym bądź tez wiekszym nasileniem ale bez przerwy. Jednorazowe chlorowanie studni usunie obecne ale po zakończeniu działania chloru one wcześniej czy później powrócą.
    Trudno tu stwierdzić czy napływ wody wraz z nimi jest efektem ukształtowania warstw wodonośnych czy też nieprawidłowego uszczelnienia studni bo tak jedno jak i drugie zjawisko może mieć miejsce.
    Pewne jest jednak , że wymuszone jest ciagłe działanie antybakteryjne. Takie można zapewnić albo ciagłym dozowaniem roztworu biobójczego albo promieniami UV.

  12. #272

    Domyślnie

    Jakiś czas temu dostałem PW od użytkownika systemyamerykańskie z ofertą na system uzdatniania wody, wykorzystujący "amerykańską Technologię membran molekularnych".
    Czy ktoś spotkał się z tym systemem lub miał kontakt z tym użytkownikiem?
    Dodam, że oferta jest bardzo atrakcyjna - 2500, 10 lat gwarancji.

  13. #273

    Domyślnie

    Witam
    Mam takie wyniki badania wody - Sanepid 349 PLN

    wyniki badania > dopuszczalna zawartość

    - MĘTNOŚĆ 44 NTU > norma 1 NTU
    - BARWA 5 mg/l Pt > norma 15
    - zapach nieakceptowalny
    - ODCZYN 7,4 pH > norma 6,5 - 9,5
    - TWARDOŚĆ 272 mg/l CaCO3 > norma 60 - 500
    - Utlenialność z KMnO4 - 1.88 - norma 5
    - AMONIAK 0,62 mg/l > norma 0,5
    - AZOTYNY poniżej 0,005 mg/l NO2- > norma 0,50
    - AZOTANY 0,64 mg/l NO3 > norma 50
    - Chlorki mg/l 4 > norma 250
    - ŻELAZO OGÓLNE 4,92 mg/l > norma 0,2
    - MANGAN OGÓLNY 0,292 mg/l > norma 0,05


    studnia glebinowa pow 30 m, lustro wody 50 cm, probka pobierana 10 h przed badaniem z kranu za zbiornikiem 300 l z poduszka powietrzna bez inżektora jeszcze.

  14. #274

    Domyślnie

    Proponuję porzadnie przepompowac studnię....około 6 godzin bez przerwy i pobrac wodę na 1 godzine przed badaniem i koniecznie przed zbiornikiem hydroforowym.
    No i oczywiście powtórzyć badanie.
    Wiem , ze to koszt ale to badanie nie jest wiarygodne i trudno strzelać z doborem urzadzenia.

  15. #275

    Domyślnie

    Cytat Napisał ubek
    Jakiś czas temu dostałem PW od użytkownika systemyamerykańskie z ofertą na system uzdatniania wody, wykorzystujący "amerykańską Technologię membran molekularnych".
    Czy ktoś spotkał się z tym systemem lub miał kontakt z tym użytkownikiem?
    Dodam, że oferta jest bardzo atrakcyjna - 2500, 10 lat gwarancji.
    Sa na rynku tańsze i równie dobre jakościowo.

  16. #276

    Domyślnie

    dusigrosz2000, masz jakieś propozycje?

  17. #277

    Domyślnie

    Cytat Napisał ubek
    dusigrosz2000, masz jakieś propozycje?
    Raz zaproponowałem uczestnikowi forum i to był mój bład ...juz nie proponuję gotowych rozwiązań. made in ja.
    Poszukaj sobie na Google pod hasłem odwrócona osmoza i jak dokonasz wyboru to moge ewentualnie podpowiedzieć czy jest trafiony.

  18. #278

    Domyślnie

    A na czym polegał błąd?
    Sama odwrócona osmoza -ok, są tańsze, jednak przynajmniej wg opisu ten system łapie wszystkie bakterie.

  19. #279

    Domyślnie

    Sprzedawca albo nie jest zorientowany albo celowo ukrywa prawdę. Podejrzewam , ze jak wiekszośc sprzedawców nie jest zorientowany .Te urzadzenia teoretycznie eliminuja bakterie. W praktyce zalezy to jednak od wielu czynników których nie jestes w stanie spełnic.

  20. #280

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusigrosz2000
    Proponuję porzadnie przepompowac studnię....około 6 godzin bez przerwy i pobrac wodę na 1 godzine przed badaniem i koniecznie przed zbiornikiem hydroforowym.
    No i oczywiście powtórzyć badanie.
    Wiem , ze to koszt ale to badanie nie jest wiarygodne i trudno strzelać z doborem urzadzenia.
    Dzieki za opinie. Czy moglbys troche rozwinac - jakie parametry moga sie obnizyc ? Na pewno metnosc ale czy cos jeszcze ?.

    Zuzycie przez ostatnie 3 miesiace pewnie nie bylo 100% - glownie na rozrabianie kleju, gipsy etc. ekipy mieszkaly na budowie. Tydzien wczesniej spuszczalem wode przez 3 godziny. Studnia to fi110, glina od 2 m do 40 m

    Dlatego robilem badanie z kranu bo tak poradzily panie z Sanepidu - taką wodę bedzie Pan pił a nie sprzed hydroforu ...

    Co do 12 godzin przed badaniem to musialem wieczorem wziac probke zeby oddac rano. Inaczej musialbym brac urlop na badanie wody.

    Badanie i tak planuje powtorzyc po dobraniu filtrow.

Strona 14 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony