dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 516 z 755
Pokaż wyniki od 10.301 do 10.320 z 15095
  1. #10301

    Domyślnie

    Dziękuje za tak szybkom odp.
    Pompa.
    Firma.
    Max podnoszenia 110m.
    Max wydajności 50l/m
    Max wydajności 3m/h
    Ciśnienie 11 bar.
    Woda robi się mętna po jakimś czasie żółta i pływają rode płatki pewnie to żelazo.
    Studnia.
    Głębokość 57m.
    Lustro wody 11m.
    Średnia rury 110 albo 120.
    Pompa zawieszona na 40m.
    Trza oso1bowa rodzina i teraz pytanie ile trzeba wydać na takie cuda bo mam ograniczony

  2. #10302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwona553 Zobacz post
    Pompa.
    Firma.
    Max podnoszenia 110m.
    Max wydajności 50l/m
    Max wydajności 3m/h
    Ciśnienie 11 bar.
    Zamiast tych danych (z których nie da się nic powiedzieć) wystarczy model pompy. Potrzebna jest jej charakterystyka żeby stwierdzić jaką ma RZECZYWISTĄ wydajność przy danym ciśnieniu. To co powyżej to wartości skrajne, które nic nie mówią o prawdziwej wydajności.

    Trza oso1bowa rodzina i teraz pytanie ile trzeba wydać na takie cuda bo mam ograniczony
    Przy dwóch stopniach filtracji to będzie między 5 a 10 tysięcy...

  3. #10303

    Domyślnie

    Pompa ibo 3t127 taki symbol sporo to wszystko kosztuje.

  4. #10304
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał baduch Zobacz post
    Drodzy forumowicze, eksperci,
    nie chcę rozmywać niepotrzebnie tematu, więc postaram się w miarę streścić
    Na jesieni napisałem posta z prośbą o doradzenie w sprawie stacji uzdatniania wody, ale dosyć niespodziewanie trafił mi się dłuższy wyjazd związany z pracą (z naprawdę krótkimi pobytami w domu), więc zupełnie na ten okres zarzuciłem temat. Chciałbym teraz do niego powrócić.

    Poniżej informacje mające wpływ na dobór urządzenia zebrane w jednym miejscu:

    - lustro wody na głębokości 25m
    - pompa grundfos SQ 2-70, wydajność nominalna 2m3/h przy 70m słupa H2O (2,5m3/h przy 60m słupa H2O)
    - średnie miesięczne zużycie wody ok.10m3
    - planowany montaż zbiornika hydroforowego bez membrany o pojemności 300 litrów

    - stężenie żelaza ogólnego *******1870 mikrogram/litr
    - stężenie manganu ****************138 mikrogram/litr
    - mętność ************************7,72 NTU
    - przewodność el. wł w 25 st.C ****445 mikroS/cm
    - pH *****************************7,51 pH
    - barwa ****************************11 miligram/litr
    - stężenie jaonu amonowego ******0,046 miligram/litr
    - stężenie azotynów ************<0,010 miligram/litr
    - stężenie azotanów **************0,50 miligram/litr
    - indeks nadmanganianowy *********0,66 miligram/litr
    - twardość ogólna *****************228 miligram/litr
    - zapach *************************akceptowalnyry
    - smak ***************************akceptowalny

    Na chwilę obecną chciałbym się skupić na odżelaziaczu/odmanganiaczu. Jaki zestaw polecacie?
    Czy powinienem przed urządzeniem odżelaziającym zamontować filtr mechaniczny? Jeżeli tak to jaki?
    Czy nie będzie przeciwwskazań aby zmiękczacz zainstalować w późniejszym terminie? (bo nie do końca jestem przekonany o potrzebie jego montażu i czy w ogóle się zdecyduję na jego instalację).

    Chętnie zapoznam się z konkretnymi rozwiązaniami.

    Pozdrawiam
    Jeden stopień filtracji w zupełności wystarczy do usunięcia żelaza i manganu. W przyszłości oczywiście można dołożyć dodatkowo zmiękczacz jednak warto się nad tym zastanowić jeszcze przed kupnem odżelaziaczo-odmanganiacza bo można od razu zakupić jedno wielofunkcyjne urządzenie które poza usunięciem żelaza i manganu, zmiękczy wodę.

    Przed odżelaziaczem nie ma konieczności stosowania filtra mechanicznego ale gdyby taki filtr jednak zamontować, głowica sterująca byłaby zdecydowanie mniej narażona na zanieczyszczenia stałe występujące w wodzie przy mętności bliskiej 8 w skali NTU.

    Przy podjęciu decyzji o zakupie wyłącznie odżelaziaczo-odmanganiacza przed hydroforem konieczne będzie zamontowanie napowietrzacza.
    Przy urządzeniu wielofunkcyjnym nie ma takiej potrzeby.

    Propozycję na obydwa warianty prześlemy Pany w wiadomości prywatnej.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  5. #10305
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwona553 Zobacz post
    Pompa ibo 3t127 taki symbol sporo to wszystko kosztuje.
    Myślę, że przy tej pompie można liczyć na 2-2,5 m3/h.
    To powinno wystarczyć na płukanie niezbyt dużego odżelaziacza z ciężkim złożem (np. 10x54"). Ale na dwa stopnie odżelaziania to już będzie trochę mało (albo trzeba będzie kombinować z podłączeniem do każdego stopnia osobno - czyli dość drogi montaż).
    Pozostaje opcja odżelaziacz + filtr wielofunkcyjny - to ma szansę zadziałać.

  6. #10306

    Domyślnie

    Teraz pytanie ile to bedzie kosztowac i dlaczego tak drogp.

  7. #10307
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwona553 Zobacz post
    Teraz pytanie ile to bedzie kosztowac i dlaczego tak drogp.
    Podany pare postów wczesniej zakres cenowy wynika z tego ile stopni filtracji byłoby finalnie zamontowanych oraz jakości komponentów z jakich byłyby wykonae (tj. rodzaj złoża, głowice sterujące, zbironiki ciśnieniowe w których zawarte jest złoże).
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  8. #10308
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    paulb

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzień dobry

    Mam pytanie :

    studnia już wywiercona,
    - lustro wody na głębokości 18,2 m
    - pompa IBO , wydajność nominalna 4,2m3/h, hydrofor z przeponą 50l za 1100zł + montaż 1000zł
    - średnie miesięczne zużycie wody - generalnie 2 osoby tylko, ale żona dużo czasu spędza w łazience
    no i pranie, zmywarka często.

    podstawowe dane z badania :

    - stężenie żelaza ogólnego *******49 mikrogram/litr
    - stężenie manganu ****************111 mikrogram/litr
    - mętność ************************2,8 NTU
    - pH *****************************7,3 pH

    Co robić ? Studniarz proponuje autom. stację zmiękczania wody za około 2400zł,
    ale nie wiem czy będzie to wystarczające, zdrowie na 1 miejscu!

    Z góry dziękuję za porady i może propozycje konkretnego sprzętu.
    Ostatnio edytowane przez paulb ; 16-03-2018 o 16:40 Powód: pomyłka

  9. #10309
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał paulb Zobacz post
    Dzień dobry

    Mam pytanie :

    studnia już wywiercona,
    - lustro wody na głębokości 18,2 m
    - pompa IBO , wydajność nominalna 4,2m3/h, hydrofor z przeponą 50l za 1100zł + montaż 1000zł
    - średnie miesięczne zużycie wody - generalnie 2 osoby tylko, ale żona dużo czasu spędza w łazience
    no i pranie, zmywarka często.

    podstawowe dane z badania :

    - stężenie żelaza ogólnego *******49 mikrogram/litr
    - stężenie manganu ****************111 mikrogram/litr
    - mętność ************************2,8 NTU
    - pH *****************************7,3 pH

    Co robić ? Studniarz proponuje autom. stację zmiękczania wody za około 2400zł,
    ale nie wiem czy będzie to wystarczające, zdrowie na 1 miejscu!

    Z góry dziękuję za porady i może propozycje konkretnego sprzętu.
    Skoro w badaniu nie ma twardości to na jakiej podstawie studniarz proponuje zmiękczacz?
    Z tego co jest to tylko mangan minimalnie przekroczony, ale nie na tyle aby się bawić w stacje do jego usuwania. Jeśli twardość Wam nie przeszkadza (a przecież twardość jest dobra dla zdrowia) to nic nie trzeba montować...

  10. #10310

    Domyślnie

    Drodzy Forumowicze,
    ja również poszukuję zmiękczacza wody do domu jednorodzinnego:

    Twardość wody: 260 mg CaC03/l
    Zużycie: nie wiem dokładnie, ale standardowe dla 3 osób
    Budżet: do 2,5 tys. zł

    Zależy mi, żeby zmiękczacz był jak najprostszy w obsłudze. Myślałam nad Ecoperla Toro lub Aqua-Soft Basic 25. Czy ktoś z Was doradziłby mi jaki zmiękczacz byłby odpowiedni dla moich potrzeb?

  11. #10311

    Domyślnie Czarna woda z odżelaziacza

    Dzień Dobry
    Mam pytanie do wszystkich speców na tym forum, może mieliście już kiedyś taki przypadek.
    Mam problem z odżelaziaczem. Z kranu leci mi czarna woda.
    Instalacja wygląda tak: studnia głębinowa z pompą>hydrofor 300l ze zwężką napowietrzającą>odżelaziacz.
    Jest to odżelaziacz ze złożem Pyrolox i głowicą Clack. Hydrofor działa w zakresie 2,5 bar>5bar.
    Obserwując wodę w trakcie BACKWASH to na początku jest ciemna i później coraz czystsza, w trakcie RINSE również na początku jest szara a na końcu krystalicznie czysta. Jednak gdy po płukaniu odkręce kran to mam efekt jak na zdj. Woda oczyszcza się po pobraniu około 100l, jednak kiedy postoi znów kilka godzin to efekt jest taki sam. Macie jakieś pomysły? Co mogę sprawdzić? Instalacja i filtr jest nowy.


  12. #10312
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kimoh Zobacz post
    Drodzy Forumowicze,
    ja również poszukuję zmiękczacza wody do domu jednorodzinnego:

    Twardość wody: 260 mg CaC03/l
    Zużycie: nie wiem dokładnie, ale standardowe dla 3 osób
    Budżet: do 2,5 tys. zł

    Zależy mi, żeby zmiękczacz był jak najprostszy w obsłudze. Myślałam nad Ecoperla Toro lub Aqua-Soft Basic 25. Czy ktoś z Was doradziłby mi jaki zmiękczacz byłby odpowiedni dla moich potrzeb?
    Nie mając zużycia wody - odpowiedni będzie zmiękczacz na 20-25 litrów złoża.
    Praktycznie każdy zmiękczacz ma taki sam stopień trudności obsługi...

  13. #10313

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie mając zużycia wody - odpowiedni będzie zmiękczacz na 20-25 litrów złoża.
    Praktycznie każdy zmiękczacz ma taki sam stopień trudności obsługi...
    tak właśnie celowałam w 20-25, a czy któryś z tych które wymieniłam są godne polecenia? jeszcze myślałam o Aquahome 20-N Viessmann

  14. #10314
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał paulb Zobacz post
    Dzień dobry

    Mam pytanie :

    studnia już wywiercona,
    - lustro wody na głębokości 18,2 m
    - pompa IBO , wydajność nominalna 4,2m3/h, hydrofor z przeponą 50l za 1100zł + montaż 1000zł
    - średnie miesięczne zużycie wody - generalnie 2 osoby tylko, ale żona dużo czasu spędza w łazience
    no i pranie, zmywarka często.

    podstawowe dane z badania :

    - stężenie żelaza ogólnego *******49 mikrogram/litr
    - stężenie manganu ****************111 mikrogram/litr
    - mętność ************************2,8 NTU
    - pH *****************************7,3 pH

    Co robić ? Studniarz proponuje autom. stację zmiękczania wody za około 2400zł,
    ale nie wiem czy będzie to wystarczające, zdrowie na 1 miejscu!

    Z góry dziękuję za porady i może propozycje konkretnego sprzętu.
    Mangan jest przekroczony dwukrotnie. Twardość wody nie jest znana. Jedynym wytłumaczeniem faktu że Studniarz zaproponował zmiękczacz do wody jest przekroczony delikatnie mangan, który po urządzeniu będzie spełniał normy.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #10315
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    paulb

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Mangan jest przekroczony dwukrotnie. Twardość wody nie jest znana. Jedynym wytłumaczeniem faktu że Studniarz zaproponował zmiękczacz do wody jest przekroczony delikatnie mangan, który po urządzeniu będzie spełniał normy.

    przepraszam, zapomniałem przepisać twardość wody : 240 mg/l

    więc co dalej ? czy faktycznie tylko zmiękczacz? czy stacja do uzdatniania? no i jakie sprzęty polecacie w obu przypadkach ?

    dzięki za odpowiedzi.

  16. #10316
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ja może tak od początku : czy do badania wody ze studni (i odpowiedniego doboru systemu filtracji) trzeba wykonać pełne badanie fizykochemiczne i mikrobiologiczne ? Jeśli nie to jakie dokładnie parametry muszą być zbadane żeby poprawnie dobrać stację ?
    Czy woda może być nabrana do butelki po wodzie mineralnej czy muszę kupić butelkę jałową ?

    Dzięki za pomoc

  17. #10317
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał paulb Zobacz post
    przepraszam, zapomniałem przepisać twardość wody : 240 mg/l

    więc co dalej ? czy faktycznie tylko zmiękczacz? czy stacja do uzdatniania? no i jakie sprzęty polecacie w obu przypadkach ?

    dzięki za odpowiedzi.
    Skoro twardość jest na poziomie 240 mg CaCO/l to woda jest średnio twarda i zastosowanie zmiękczacza jest jak najbardziej uzasadnione. Usunie on dodatkowo przekroczony mangan. Proponowałbym zastanowić się nad zmiękczaczem Ecoperla Toro.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  18. #10318
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojak65 Zobacz post
    Ja może tak od początku : czy do badania wody ze studni (i odpowiedniego doboru systemu filtracji) trzeba wykonać pełne badanie fizykochemiczne i mikrobiologiczne ? Jeśli nie to jakie dokładnie parametry muszą być zbadane żeby poprawnie dobrać stację ?
    Czy woda może być nabrana do butelki po wodzie mineralnej czy muszę kupić butelkę jałową ?

    Dzięki za pomoc
    Najlepiej jest wykonać pełne badanie fizykochemiczne bo to pozwala na precyzyjne dobranie systemu filtracji. Ważne parametry podczas badania to pH, barwa, mętność, żelazo, mangan, jon amonowy,azotany, twardość i ewentualnie utlenialność.

    Proponujemy badanie u nas w laboratorium, badamy wodę a następnie w razie wody o słabych parametrach przygotowywujemy propozycję jej uzdatniania.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  19. #10319
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawadzony Zobacz post
    Dzień Dobry
    Mam pytanie do wszystkich speców na tym forum, może mieliście już kiedyś taki przypadek.
    Mam problem z odżelaziaczem. Z kranu leci mi czarna woda.
    Instalacja wygląda tak: studnia głębinowa z pompą>hydrofor 300l ze zwężką napowietrzającą>odżelaziacz.
    Jest to odżelaziacz ze złożem Pyrolox i głowicą Clack. Hydrofor działa w zakresie 2,5 bar>5bar.
    Obserwując wodę w trakcie BACKWASH to na początku jest ciemna i później coraz czystsza, w trakcie RINSE również na początku jest szara a na końcu krystalicznie czysta. Jednak gdy po płukaniu odkręce kran to mam efekt jak na zdj. Woda oczyszcza się po pobraniu około 100l, jednak kiedy postoi znów kilka godzin to efekt jest taki sam. Macie jakieś pomysły? Co mogę sprawdzić? Instalacja i filtr jest nowy.

    Co na to firma, która zainstalowała/sprzedała system ?
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  20. #10320

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Co na to firma, która zainstalowała/sprzedała system ?
    Firma wymieniła całkiem złoże w filtrze - nie pomogło.
    Firma wymieniła głowicę Clack (podstawową) na Clack (wyższy model) - nie pomogło.
    Zabawa ze zmniejszaniem-zwiększaniem przepływu podczas płukania - nie pomogło.
    Zabawa ze skracaniem-wydłużaniem płukania - nie pomogło.

    Pytam tutaj, bo może ktoś miał taki przypadek lub ma jakiś pomysł.

Strona 516 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony