dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 559 z 755
Pokaż wyniki od 11.161 do 11.180 z 15095
  1. #11161

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.
    Pozostałe parametry:
    pH: 7,6
    przewodność: 950
    barwa: 9,9
    zapach: akceptowalny
    azotany: 0,8
    chlorki: 41,4
    siarczany: 233

    Zużycie wody: 4 osoby bez większych szaleństw.
    Co do odżelaziacza boję się właśnie tych ścieków gdyż posiadamy tylko szambo. Jakie może być przybliżone zużycie wody w przypadku płukania filtra? Czy w przypadku rozsączenia ścieków nie wpłyną one negatywnie na glebę, jakaś zmiana koloru na czerowny itp?

  2. #11162
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekjajacek Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Pozostałe parametry:
    pH: 7,6
    przewodność: 950
    barwa: 9,9
    zapach: akceptowalny
    azotany: 0,8
    chlorki: 41,4
    siarczany: 233

    Zużycie wody: 4 osoby bez większych szaleństw.
    Co do odżelaziacza boję się właśnie tych ścieków gdyż posiadamy tylko szambo. Jakie może być przybliżone zużycie wody w przypadku płukania filtra? Czy w przypadku rozsączenia ścieków nie wpłyną one negatywnie na glebę, jakaś zmiana koloru na czerowny itp?
    Przybliżone zużycie wody na płukanie między 400 a 550 litrów raz na kilka dni. Woda do płukania złoża filtracyjnego to po prostu surowa woda bezpośrednio ze studni także nie wpłynie ona w jakikolwiek negatywny sposób na glebę.
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 23-12-2018 o 09:48
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #11163

    Domyślnie

    Dziękuję. Koniecznie w takim razie trzeba pomyśleć nad rozsączeniem.
    Macie może Panowie jakieś propozycje dotyczące odżelaziacza?

  4. #11164
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekjajacek Zobacz post
    Dziękuję. Koniecznie w takim razie trzeba pomyśleć nad rozsączeniem.
    Macie może Panowie jakieś propozycje dotyczące odżelaziacza?
    Proponowalibyśmy przekazanie nam próbki wody na przeprowadzenie testów filtracji na proponowanym układzie (w tym przypadku dwustopniowy) a następnie otrzymałby Pan konkretną propozycję uzdatniania wraz z ofertą oczywiście. Szczegóły możemy załatwić mejlowo lub na priv.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  5. #11165
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    a ja panowie przymierzam się do zakupu/ montażu zmiękczacza wody . Jaki proponujecie do domu z 3 osobami , pobór około 7-8 m3 wody miesięcznie
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  6. #11166
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Katstan

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    zza monitora
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    Na wstępie chciałabym życzyć wszystkim Wesołych Świąt

    A teraz do rzeczy. Przeprowadziłam się jakiś czas temu do nowego mieszkania. Mieszkanie po gruntownym remoncie. Mieszkamy od połowy lipca a łazienka wygląda jak po burzy piaskowej. Wszędzie biały osad. Totalnie wszystko pokryte kamieniem. Nowy zestaw prysznicowy już szwankuje. Białe koszule męża nie do doprania. Zmywarka nie domywa naczyń mimo sypania soli. Czajnik z wkładem antykamieniowym pracował w poprzednim mieszkaniu 3 lata bez odkamieniania. Tu poddał się zaledwie po 5 tygodniach. Oczywiście przyszło mi do głowy, że to wina twardej wody, ale wynik badania totalnie zwalił mnie z nóg...
    Wyniki badania:
    Odczyn pH 7.3
    Azotany (NO3-) 35.
    Twardość ogólna 503 mg/l
    Chlor wolny 0.02 mg/l
    Wapń 122 mg/l
    Magnez 48,2 mg/l
    Żelazo ogólne <4 μg/l

    Jak widać nasze wodociągi powinny sprzedawać wodę na kilogramy

    Nasze zużycie wody to 10m3/m-c. Woda z wodociągu miejskiego.

    Czy jakikolwiek zmiękczacz podoła?

  7. #11167

    Domyślnie

    Jasne, że podoła. Tylko pytanie, czy będziesz miał miejsce w mieszkaniu na kompaktowy zmiękczacz z 30 litrami złoża. Najmniejszy gabarytowo z 26 litrami złoża to Erie IQsoft 26, którego cena trochę powala, 4200 złotych. Taki mam u siebie w domu. Tu główną rolę przy wyborze zmiękczacza odgrywały gabaryty, dlatego kupiłem IQsoft26. Wszystko inne na rynku jest większe gabarytowo niestety. Jak masz miejsce to jest wiele innych zmiękczaczy o wiele tańszych i także dobrych. Tak czy siak dobry, markowy zmiękczacz z dobrą głowicą i powyżej 25 litrów złoża kosztuje ponad 3000 złotych.

  8. #11168

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    I jeszcze trzeba się zastanowić co można zrobić ze ściekami z odżelaziacza. Kierując je do szamba będzie to generowało spore dodatkowe koszty. Może udałoby się jakoś inaczej je zagospodarować? Może studnia chłonna, może rozsączenie?
    qbek, masz może jakąś propozycję co do złoża odżelaziającego? Birm z tego co czytałem nie poradzi sobie z manganem przy tym pH, a Pyrolox? Chyba, że jeszcze coś innego.

  9. #11169
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    a ja panowie przymierzam się do zakupu/ montażu zmiękczacza wody . Jaki proponujecie do domu z 3 osobami , pobór około 7-8 m3 wody miesięcznie
    To zależy jaką masz twardość wody...

  10. #11170
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katstan Zobacz post
    Twardość ogólna 503 mg/l
    Nasze zużycie wody to 10m3/m-c. Woda z wodociągu miejskiego.
    Czy jakikolwiek zmiękczacz podoła?
    Zmiękczacz z 25 litrami złoża też podoła, będzie się tylko regenerował ok 1 raz na tydzień. To nie jest problem dla zmiękczacza. Jeśli masz miejsce na większy to może być i 40 litrów złoża. Wszystko zależy od Twoich wymagań i ograniczeń miejsca/kosztów.

  11. #11171
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekjajacek Zobacz post
    qbek, masz może jakąś propozycję co do złoża odżelaziającego? Birm z tego co czytałem nie poradzi sobie z manganem przy tym pH, a Pyrolox? Chyba, że jeszcze coś innego.
    Zakładając że będziesz miał gdzie puścić ścieki to może być Pyrolox, G1, Defeman, itp. Tylko one wymagają też solidnej pompy... trzeba przeliczyć jaki rozmiar filtra będzie mógł być wypłukany. Na drugim stopniu można dać złoże wielofunkcyjne, chociaż nie wiem czy nie lepiej pójść w 3 stopnie (w tym 2 stopnie odżelaziania i odmanganiania, a trzeci stopień to zmiękczacz - bo twardość też jest dość wysoka).

  12. #11172
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    a ja panowie przymierzam się do zakupu/ montażu zmiękczacza wody . Jaki proponujecie do domu z 3 osobami , pobór około 7-8 m3 wody miesięcznie
    Wszystko zależy od tego ile miejsca jest do dyspozycji, jaka jest twardość wody tak jak to już zostało wspomniane oraz jakiej jakości zmiękczacza Pan poszukuje.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #11173
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Katstan

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    zza monitora
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zmiękczacz z 25 litrami złoża też podoła, będzie się tylko regenerował ok 1 raz na tydzień. To nie jest problem dla zmiękczacza. Jeśli masz miejsce na większy to może być i 40 litrów złoża. Wszystko zależy od Twoich wymagań i ograniczeń miejsca/kosztów.
    Dzięki. Z miejscem akurat nie ma problemu. Koszty też nie muszą być szczególnie ograniczane. Rozumiem że powinna być jak największa pojemność złoża? Pytam bo jak przeglądam oferty to 30l złoża polecane jest raczej do większego domu i większej liczby osób. U mnie ledwo 70m mieszkania i 2 osoby.
    Moim sąsiadem jest firma zajmująca się sprzedażą filtrów do wody. Po wizycie twierdzę, że szukają jelenia. Zaproponowali mi filtr wielkości większego wiadra. Wmawiali mi, że woda to sam syf i trzeba węgla aktywnego. Cena tego cuda 5300zł.

  14. #11174

    Domyślnie

    Hej, od roku mieszkam pod miastem. Własna studnia, wokół pola uprawne, szamba...
    Niestety parametry wody się pogorszyły i znowu kupuję hektolitry wody w petach, zupełnie 'jak w bloku'.

    Chodzi o usunięcie z wody Azotanów (49mg/l), chcę iść w stronę*stacji zamiast osmozy jedynie w kuchni.

    pod tym linkiem mam zebrane badania z marca i grudnia 2017 oraz najnowsze, z grudnia 2018:
    https://www.dropbox.com/sh/wrzwzo9f5...e3-IcsiWa?dl=0

    inne parametry:
    - liczba osób 2+3
    - miesięczne zużycie wody 8-12m3
    - własna studnia 26m (pompa IBO SDM 3-15)
    - oczyszczalnia ścieków

    Jaki produkt lub firmę możecie polecić? Miejsce instalacji to okolice Białegostoku.

    Dodatkowo mam problem z pomarańczowo-różowym osadem. Wytrąca się w małych ilościach tam, gdzie odparowuje woda - prysznic, armatura, dystrybutor wody w lodówce, zmienia w doniczkach. Nie wiem co to jest wobec czego nie wiem pod jakim kątem badać wodę. Gdzie mogę udać się z tym osadem aby go sprawdzono?
    Ostatnio edytowane przez Kuba__ ; 27-12-2018 o 19:38 Powód: dane pompy

  15. #11175

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zakładając że będziesz miał gdzie puścić ścieki to może być Pyrolox, G1, Defeman, itp. Tylko one wymagają też solidnej pompy... trzeba przeliczyć jaki rozmiar filtra będzie mógł być wypłukany. Na drugim stopniu można dać złoże wielofunkcyjne, chociaż nie wiem czy nie lepiej pójść w 3 stopnie (w tym 2 stopnie odżelaziania i odmanganiania, a trzeci stopień to zmiękczacz - bo twardość też jest dość wysoka).
    Ścieki to nie problem, dowolne ilości mogę zagospodarować, pompa też spokojnie da radę. Nie pamiętam dokładnie jaką ma wydajność, ale była jedną z mocniejszych. Co potrzeba do oszacowania wielkości filtra? Czy zamiast złoża wielofunkcyjnego jako drugi stopień można dać tylko zmiękczacz? I czy sam odżelaziacz jako pierwszy poradzi sobie z żelazem i manganem?

  16. #11176
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katstan Zobacz post
    Dzięki. Z miejscem akurat nie ma problemu. Koszty też nie muszą być szczególnie ograniczane. Rozumiem że powinna być jak największa pojemność złoża? Pytam bo jak przeglądam oferty to 30l złoża polecane jest raczej do większego domu i większej liczby osób. U mnie ledwo 70m mieszkania i 2 osoby.
    Nie tyle "jak największa" co w granicach tych 30-40 litrów. Więcej już nie. Jeżeli nie chcesz zmiękczać do zera to można też zmniejszyć objętość złoża. Akurat taka wielkość wynika z bardzo wysokiej twardości. To że ktoś poleca zmiękczacz na podstawie ilości osób czy metrażu to bzdura, ale jakoś trzeba sprzedać...
    Należałoby też uprzedzić, że przy zmiękczeniu z tak twardej wody, po uzdatnieniu będzie sporo wyższy poziom sodu. A to może (nie musi) powodować już jakiś posmak takiej wody. W takim przypadku można zastosować np. filtr RO (odwróconą osmozę) do wody pitnej.

    Moim sąsiadem jest firma zajmująca się sprzedażą filtrów do wody. Po wizycie twierdzę, że szukają jelenia. Zaproponowali mi filtr wielkości większego wiadra. Wmawiali mi, że woda to sam syf i trzeba węgla aktywnego. Cena tego cuda 5300zł.
    Faktycznie szukają jelenia... za taką kasę to możesz mieć i zmiękczacz i filtr węglowy solidnej wielkości.

  17. #11177
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuba__ Zobacz post
    Chodzi o usunięcie z wody Azotanów (49mg/l), chcę iść w stronę*stacji zamiast osmozy jedynie w kuchni.
    Można postawić kolumnę filtracyjną ze złożem do usuwania azotanów. Nie jest to "standardowy" produkt więc może być trudno znaleźć do w sklepach internetowych.

    pod tym linkiem mam zebrane badania z marca i grudnia 2017 oraz najnowsze, z grudnia 2018:
    Badania pokazują sporą liczbę mikroorganizmów - niby bez bakterii coli, ale można już myśleć o lampie UV.

    Dodatkowo mam problem z pomarańczowo-różowym osadem. Wytrąca się w małych ilościach tam, gdzie odparowuje woda - prysznic, armatura, dystrybutor wody w lodówce, zmienia w doniczkach. Nie wiem co to jest wobec czego nie wiem pod jakim kątem badać wodę. Gdzie mogę udać się z tym osadem aby go sprawdzono?
    Normalnie taki kolor oznacza żelazo. Na jednych badaniach miałeś ten parametr i był bardzo niski, więc tak jakby się wykluczał... ale ja bym poszukał w tym kierunku. Na pewno warto też od razu badać pH, mangan, barwę, mętność, twardość, amoniak/jon amonowy,...

  18. #11178
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekjajacek Zobacz post
    Ścieki to nie problem, dowolne ilości mogę zagospodarować, pompa też spokojnie da radę. Nie pamiętam dokładnie jaką ma wydajność, ale była jedną z mocniejszych.
    Radziłbym jednak sprawdzić konkretny typ pompy bo to często jest jednak problem.... tak dla pewności.

    Co potrzeba do oszacowania wielkości filtra?
    Jakiego przepływu chwilowego (wydajności) oczekujesz? (ile kranów może działać jednocześnie?)
    Jakiej skuteczności uzdatniania oczekujesz? (czy w czasie największego przepływu dopuszczasz pogorszenie parametrów wody czy jednak zawsze ma być w normie?)

    Czy zamiast złoża wielofunkcyjnego jako drugi stopień można dać tylko zmiękczacz?
    Można. Ale on usunie tylko twardość. Jeżeli pierwszy odżelaziacz nie usunie żelaza to będzie ono oblepiało zmiękczacz pogarszając jego wydajność.

    I czy sam odżelaziacz jako pierwszy poradzi sobie z żelazem i manganem?
    To zależy jak duży odżelaziacz. Na moje oko nic rozsądnego (nie chcesz chyba stawiać dużego przemysłowego filtra) nie wystarczy. Pewności nie możesz mieć dopóki nie zbadasz rzeczywistej próbki (a nawet wtedy może się okazać, że w praktyce jest nieco gorzej).

  19. #11179
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katstan Zobacz post
    Dzięki. Z miejscem akurat nie ma problemu. Koszty też nie muszą być szczególnie ograniczane. Rozumiem że powinna być jak największa pojemność złoża? Pytam bo jak przeglądam oferty to 30l złoża polecane jest raczej do większego domu i większej liczby osób. U mnie ledwo 70m mieszkania i 2 osoby.
    Moim sąsiadem jest firma zajmująca się sprzedażą filtrów do wody. Po wizycie twierdzę, że szukają jelenia. Zaproponowali mi filtr wielkości większego wiadra. Wmawiali mi, że woda to sam syf i trzeba węgla aktywnego. Cena tego cuda 5300zł.
    Woda jest bardzo twarda i każdy tak naprawdę zmiękczacz powyżej 20 litrów złoża się sprawdzi dla takiego zapotrzebowania. Różnicą będzie częstotliwość płukań oraz zużycia soli i wody na te cele.

    Co do węgla aktywnego to nie negujemy takiego rozwiązania gdyż węgiel poprawi smak i barwę wody. Dziwi trochę stosunkowo wysokie stężenie azotanów w wodzie. W jakim mieście są tak wysokie azotany, jeśli możemy Pana zapytać
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  20. #11180
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekjajacek Zobacz post
    Ścieki to nie problem, dowolne ilości mogę zagospodarować, pompa też spokojnie da radę. Nie pamiętam dokładnie jaką ma wydajność, ale była jedną z mocniejszych. Co potrzeba do oszacowania wielkości filtra? Czy zamiast złoża wielofunkcyjnego jako drugi stopień można dać tylko zmiękczacz? I czy sam odżelaziacz jako pierwszy poradzi sobie z żelazem i manganem?
    Jeśli chodzi o ilość stopni filtracji to aby precyzyjnie określić czy dwa stopnie starczą dobrze by było wodę przetestować w laboratorium. Czy nie byłby Pan tym zainteresowany? Określilibyśmy również wielkość filtrów do uzdatniania. Co do pompy koniecznie trzeba sprawdzić dokładny jej model tak jak napisał @qbek17.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 559 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony