dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 602 z 755
Pokaż wyniki od 12.021 do 12.040 z 15091
  1. #12021
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał chriso Zobacz post
    Dzień dobry

    Czy mogę prosić o propozycję zmiękczacza centralnego do domu?
    4 osoby, miesięczne zużycie wody ok 22 m3
    twardość 400 +/- 10% CaCO3 mg/l
    te i inne parametry znajdują się pod linkiem
    http://www.zgkczernica.pl/jakosc-wody.html

    z góry dziękuję
    Cytat Napisał chriso Zobacz post
    mogło być jakieś przekłamanie w długości okresu rozliczenia, ostatni miesiąc to 16m3
    Przyjmując takie zużycie (16m3) to możesz szukać zmiękczacza nawet z 60 litrami złoża... Pytanie czy chcesz zmiękczać do zera? Co robisz ze ściekami? Czy masz filtr wstępny, miejsce, itd...

  2. #12022

    Domyślnie

    Miejsce to kotłownia, póki co zapięty tylko zwykły filtr z wkładem sznurkowym na wejściu, mam kanalizację.
    Układ rurek będzie wymagał zmian bo jest za ciasno, żeby się wpiąć w prosty sposób.
    Ile miejsca? sądziłem że kwadrat do 60cm jest wystarczający?

  3. #12023
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał chriso Zobacz post
    Miejsce to kotłownia, póki co zapięty tylko zwykły filtr z wkładem sznurkowym na wejściu, mam kanalizację.
    Układ rurek będzie wymagał zmian bo jest za ciasno, żeby się wpiąć w prosty sposób.
    Ile miejsca? sądziłem że kwadrat do 60cm jest wystarczający?
    Jeżeli wybierzesz butlę na 40 l złoża, to jej średnica będzie wynosić 270 mm. Do tego trzeba dodać miejsce na zbiornik solanki, którego podstawa kwadratu jest o boku 335 mm.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  4. #12024
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dzień dobry jakie dane muszę podać aby kolega z tego tematu pomógł mi z doborem takiej stacji?

  5. #12025
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Dzień dobry jakie dane muszę podać aby kolega z tego tematu pomógł mi z doborem takiej stacji?
    Żeby dobrać jakikolwiek filtr do wody to musisz mieć badanie wody wykonane jeśli to własna studnia. Jak wodociąg to informacje które wodociągi publikuja na temat składu wody.
    Do tego informacje o zużyciu miesięcznym, jakiś krótki opis co to jest, dom jednorodzonni czy pensjonat z 10 łazienkami. Plus info gdzie lecą ścieki (oczyszczalnia/szambo/kanalizacja).
    Przydałoby się określenie co jest nie tak z wodą.

  6. #12026
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał chriso Zobacz post
    Miejsce to kotłownia, póki co zapięty tylko zwykły filtr z wkładem sznurkowym na wejściu, mam kanalizację.
    Układ rurek będzie wymagał zmian bo jest za ciasno, żeby się wpiąć w prosty sposób.
    Ile miejsca? sądziłem że kwadrat do 60cm jest wystarczający?
    Niechemiczne urządzenie odkamieniające nie zajmuje w ogóle miejsca.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Limetron instalacja.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	437974

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141013_175603.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	437975

    Zapraszamy do kontaktu przez wiadomość prywatną lub formularz kontaktowy na naszej stronie.
    Tu była reklama

  7. #12027
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Żeby dobrać jakikolwiek filtr do wody to musisz mieć badanie wody wykonane jeśli to własna studnia. Jak wodociąg to informacje które wodociągi publikuja na temat składu wody.
    Do tego informacje o zużyciu miesięcznym, jakiś krótki opis co to jest, dom jednorodzonni czy pensjonat z 10 łazienkami. Plus info gdzie lecą ścieki (oczyszczalnia/szambo/kanalizacja).
    Przydałoby się określenie co jest nie tak z wodą.
    Dom jednorodzinny 4 osoby. Wodociąg miejski. Przedstawiam badanie wody jakie jest opublikowane na stornie wodociągów moje osiedle moje dane wody to liczby na samym dole.
    Chcę mieć wannę z hydromasażem więc z tego co się orientuję to może być problem z zakamienieniem tych układów jeśli nie będę miał zmiekczania.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191209_143340.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	106,7 KB
ID:	437981  

  8. #12028
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Dom jednorodzinny 4 osoby. Wodociąg miejski. Przedstawiam badanie wody jakie jest opublikowane na stornie wodociągów moje osiedle moje dane wody to liczby na samym dole.
    Chcę mieć wannę z hydromasażem więc z tego co się orientuję to może być problem z zakamienieniem tych układów jeśli nie będę miał zmiekczania.
    A jaki jest poziom żelaza?
    Tu była reklama

  9. #12029
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Żelazo 0.018 mg dm3

  10. #12030
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Żelazo 0.018 mg dm3
    To bez znaczenia dla zmiękczania. Każda woda wodociągowa będzie spełniać warunki stosowania zmiękczania.

    Tego o limetronie poniżej nie bierz nawet na poważnie, chyba że wartą wiele tysięcy wanne z hydromasażem, chcesz zabezpieczyć rurką ze świderkiem w środku która "działa" dzięki nieodkrytym prawom fizyki.

  11. #12031
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Witam Was.

    U mnie zaczęło się od ładnego projektu domu z małym kotłem wiszącym i pięknym zgrabnym urządzeniem 3w1 w dodatkowej łazience (brak dedykowanej kotłowni w domu). Miało być pięknie, tanio i mało miejsca zajmować, a okazało się, że pani architekt narysowała projekt oderwany od rzeczywistości a pewna firma zaporoponowała rozwiązanie zgodnie z tym projektem bez badań wody! Zaznaczam, że na etapie projektowania było wiadomo, iż będzie własne ujęcie wody. Dodatkowo projekt przewidywał POŚ.

    Człowiek trochę poszperał i piękny sen o małej, acz ustawnej łazience się skończył, a teraz miejsca za mało by to wszystko ustrojstwo potrzebne tam zmieścić.

    Moje pytanie to jaki system dobrać by zajął jak najmniej miejsca. Zbiornik hydroforowy ew. może wylądować w obudowie studni.

    Na chwilę obecną moja skromna wiedza podpowiada mi: inżektor, hydrofor pionowy z deszczownicą (oba w obudowie studni), odżelaziacz/odmanganiancz, lampa UV i zmiękczacz dwu elementowy w łazience.

    Propozycję dostałem na zbiornik przeponowy 150l + filtr wstępny mechaniczny + Supreme OXYLINE Plus 42 (nic nie znalazłem jakie to ma złoże i czym się je regeneruje) + zmiękczacz dwu elementowy EKO-OPTIMA 30/O 760 LOGIX + lampa UV.

    Która opcja bardziej nadaje się dla mojej wody:
    PH 7,5
    twardość 280
    indeks nadmanganianowy 5,0
    mętnośc 3,0
    żelazo ogólne 1,6
    jon amonowy 0,44
    azotany 0,1
    azotyny 0,1
    mangan 0,18
    bakterie grupy coli 4
    innych bakterii brak.

    Z ograniczeń, to nie chcę złóż regenerowanych chemicznie do usuwania żelaza i manganu.

    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
    Ostatnio edytowane przez Gruth ; 09-12-2019 o 22:22

  12. #12032
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    To bez znaczenia dla zmiękczania. Każda woda wodociągowa będzie spełniać warunki stosowania zmiękczania.

    Tego o limetronie poniżej nie bierz nawet na poważnie, chyba że wartą wiele tysięcy wanne z hydromasażem, chcesz zabezpieczyć rurką ze świderkiem w środku która "działa" dzięki nieodkrytym prawom fizyki.
    To, że Pan czegoś nie rozumie, podobnie jak nie wie Pan, że kamień kotłowy tworzy się także w zimnej wodzie, nie znaczy, że tego czegoś nie ma. Pański wpis został zgłoszony.
    Tu była reklama

  13. #12033
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Dom jednorodzinny 4 osoby. Wodociąg miejski. Przedstawiam badanie wody jakie jest opublikowane na stornie wodociągów moje osiedle moje dane wody to liczby na samym dole.
    Chcę mieć wannę z hydromasażem więc z tego co się orientuję to może być problem z zakamienieniem tych układów jeśli nie będę miał zmiekczania.
    Witaj, zwróć uwagę na centralny system zmiękczania wody Ecoperla Softower S - jest to zmiękczacz dwuczęściowy złożony z butli wypełnionej złożem jonowymiennym oraz przyłączonego do niej zasobnika na solankę. Jeżeli będziesz potrzebował rozwiązania bardziej kompaktowego, to możesz skorzystać z oferty urządzeń Ecoperla Slimline. W celu ustalenia szczegółów, skontaktuj się z nami poprzez wiadomość prywatną.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #12034
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gruth Zobacz post
    Witam Was.

    U mnie zaczęło się od ładnego projektu domu z małym kotłem wiszącym i pięknym zgrabnym urządzeniem 3w1 w dodatkowej łazience (brak dedykowanej kotłowni w domu). Miało być pięknie, tanio i mało miejsca zajmować, a okazało się, że pani architekt narysowała projekt oderwany od rzeczywistości a pewna firma zaporoponowała rozwiązanie zgodnie z tym projektem bez badań wody! Zaznaczam, że na etapie projektowania było wiadomo, iż będzie własne ujęcie wody. Dodatkowo projekt przewidywał POŚ.

    Człowiek trochę poszperał i piękny sen o małej, acz ustawnej łazience się skończył, a teraz miejsca za mało by to wszystko ustrojstwo potrzebne tam zmieścić.

    Moje pytanie to jaki system dobrać by zajął jak najmniej miejsca. Zbiornik hydroforowy ew. może wylądować w obudowie studni.

    Na chwilę obecną moja skromna wiedza podpowiada mi: inżektor, hydrofor pionowy z deszczownicą (oba w obudowie studni), odżelaziacz/odmanganiancz, lampa UV i zmiękczacz dwu elementowy w łazience.

    Propozycję dostałem na zbiornik przeponowy 150l + filtr wstępny mechaniczny + Supreme OXYLINE Plus 42 (nic nie znalazłem jakie to ma złoże i czym się je regeneruje) + zmiękczacz dwu elementowy EKO-OPTIMA 30/O 760 LOGIX + lampa UV.

    Która opcja bardziej nadaje się dla mojej wody:
    PH 7,5
    twardość 280
    indeks nadmanganianowy 5,0
    mętnośc 3,0
    żelazo ogólne 1,6
    jon amonowy 0,44
    azotany 0,1
    azotyny 0,1
    mangan 0,18
    bakterie grupy coli 4
    innych bakterii brak.

    Z ograniczeń, to nie chcę złóż regenerowanych chemicznie do usuwania żelaza i manganu.

    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
    Witaj, w celu dobrania odpowiednich urządzeń, przydałaby się jeszcze informacja odnośnie średniomiesięcznego zużycia wody (ewentualnie ile osób korzysta z wody na cele spożywczo-sanitarne). Odradziłbym Ci kupowanie urządzenia, które zostało Ci zaproponowane z uwagi na duże przekroczenie żelaza - urządzenie może sobie z tym nie poradzić. Analogiczne urządzenie posiadamy w naszej ofercie. Jeżeli chcesz usunąć żelazo i mangan w klasyczny sposób, to powinieneś zaopatrzyć się w napowietrzacz, zbiornik hydroforowy bezprzeponowy 300 l oraz kolumnę odżelaziająco-odmanganiającą Ecoperla Sanitower. Chcąc zmiękczać wodę, pamiętaj o tym, że tutaj do regeneracji będzie potrzebna Ci solanka, więc i tak w procesie użyjesz chemicznej regeneracji. Jeżeli chcesz zaoszczędzić więcej miejsca, to skorzystaj z oferty zmiękczaczy Ecoperla Slimline (zmiękczacz kompaktowy). Na koniec instalacja lampy UV.

    Jeżeli będziesz zainteresowany szczegółową ofertą, to zapraszam do bezpośredniego kontaktu we wiadomości prywatnej.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #12035
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Innovenergy Zobacz post
    Pański wpis został zgłoszony.
    Na jakiej podstawie zgłoszony?
    Czy Wasze ustrojstwo nie ma w środku świderka?
    Czy napisaliście na jakiej fizycznej zasadzie ono działa mimo próśb kilku osób?

  16. #12036

    Domyślnie

    czy na podstawie tego badania można coś polecić?
    http://pkn.net.pl/wp-content/uploads..._Spozywczy.pdf

    http://pkn.net.pl/wp-content/uploads...dy-04.2018.pdf

    dom jednorodzinny, 4 osoby, przewidziany obieg wody nieuzdatnianej, zużycia nie mogę ocenić bo jeszcze nie mieszkam, ścieki do szamba. Głównie chodzi mi o ochronę urządzeń, łazienek.
    Ostatnio edytowane przez eko_zgonus ; 10-12-2019 o 14:13

  17. #12037
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał eko_zgonus Zobacz post
    czy na podstawie tego badania można coś polecić?
    http://pkn.net.pl/wp-content/uploads..._Spozywczy.pdf

    http://pkn.net.pl/wp-content/uploads...dy-04.2018.pdf

    dom jednorodzinny, 4 osoby, przewidziany obieg wody nieuzdatnianej, zużycia nie mogę ocenić bo jeszcze nie mieszkam, ścieki do szamba. Głównie chodzi mi o ochronę urządzeń, łazienek.
    Zmiękczacz można polecić jeśli o taką ochronę urządzeń i łazienek Ci chodzi. Szukaj czegoś z regeneracją przeciwprądową, zdaję się że odrobinę mniej wody zużywa na regeneracje.

  18. #12038
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał eko_zgonus Zobacz post
    czy na podstawie tego badania można coś polecić?
    http://pkn.net.pl/wp-content/uploads..._Spozywczy.pdf

    http://pkn.net.pl/wp-content/uploads...dy-04.2018.pdf

    dom jednorodzinny, 4 osoby, przewidziany obieg wody nieuzdatnianej, zużycia nie mogę ocenić bo jeszcze nie mieszkam, ścieki do szamba. Głównie chodzi mi o ochronę urządzeń, łazienek.
    Polecamy całkowicie bezobsługowe niechemiczne urządzenie odkamieniające Limetron 1/2". Urządzenie nie zajmuje miejsca, nie wymaga zasilania, ani żadnych części zamiennych. Roczna gwarancja satysfakcji lub 100% zwrot ceny, 10 lat gwarancji, 20-30 letni okres użytkowania. Więcej informacji na naszej stronie www.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Limetron instalacja.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	438059
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Limetron CTE 2.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	438061
    Tu była reklama

  19. #12039
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Na jakiej podstawie zgłoszony?
    Czy Wasze ustrojstwo nie ma w środku świderka?
    Czy napisaliście na jakiej fizycznej zasadzie ono działa mimo próśb kilku osób?
    Urządzenie działa na zasadzie katalitycznej z wymuszeniem burzliwego przepływu poprzez przewężenie i mikser statyczny, radykalnie obniżając wytrącanie węglanu wapnia i zmieniając jego postać krystaliczną - z kalcytu (czyli "kamienia kotłowego") na pylisty aragonit, nie nabudowujący struktur w instalacjach (także zimnej wody). Szczegółowa metoda uzyskania tego efektu stanowi chronioną tajemnicę Producenta.
    Tu była reklama

  20. #12040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Innovenergy Zobacz post
    Urządzenie działa na zasadzie katalitycznej z wymuszeniem burzliwego przepływu poprzez przewężenie i mikser statyczny,
    To nie jest opis procesów fizycznych tam zachodzących. Tylko kolejny raz kopiuj wklej z wszego folderu. To Wam wychodzi doskonale. Określenie katalityczny świderek mówi tylko, że ześwidrowana burzliwa woda pod wpływem materiału z którego jest zrobiony sama się nie zuzywając przyspiesza jakiś proces fizyczny czy chemiczny. Nadal nie wiadomo jaki. Fakt, brzmi pięknie, i jakaś tam pani domu się może nabrać.

    Cytat Napisał Innovenergy Zobacz post
    radykalnie obniżając wytrącanie węglanu wapnia i zmieniając jego postać krystaliczną - z kalcytu (czyli "kamienia kotłowego") na pylisty aragonit, nie nabudowujący struktur w instalacjach (także zimnej wody). Szczegółowa metoda uzyskania tego efektu stanowi chronioną tajemnicę Producenta.
    A to jest opis rzekomych efektów. Nadal nie ma to nic wspólnego z fizyczną zasadą działania.

    Reasumujac nie wiadomo jak to działą oraz ma świderek. Ponawiam pytanie. Za co zostałem zgłoszony do moderatorów. Bo napisałem wyłącznie prawde.

Strona 602 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony