dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 609 z 754
Pokaż wyniki od 12.161 do 12.180 z 15062
  1. #12161

    Domyślnie

    Poproszę o interpretację wyników - str. 1-2, w ostatnim badaniu twardość wody zmniejszyła się d0 300 - średnio twarda.

    https://docdro.id/TcYz0Eq

    Czy przy tych parametrach stacja uzdatniania jest wskazna/niezbędna?

  2. #12162
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekweb Zobacz post
    Poproszę o interpretację wyników - str. 1-2, w ostatnim badaniu twardość wody zmniejszyła się d0 300 - średnio twarda.

    Czy przy tych parametrach stacja uzdatniania jest wskazna/niezbędna?
    Nie jest niezbędna. Jeśli przeszkadza Ci twardość to można taką wodę zmiękczyć, ale to tylko kwestia wygody użytkowania.

  3. #12163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Daaawno temu byłem klientem tej firmy. Owszem sprzedają, ale czy optymalnie dobrane do potrzeb, to inna para kaloszy. Cena wydaje się spora.

    Bigblue tu nie zadziała. DO tego zjedzą Cię koszty wkładów.

    Jak głeboka studnia?
    Jaka pompa w tej studni (jakiś symbol)
    Jaki zbiornik hydroforowy (wielkość, typ - z workiem czy ocynkowany)
    Niezwykle pomocne byłoby jeszcze pH wody!
    Dziękuję wam Mr. Jastrząb i Mr. Klarsan za odpowiedzi. Już podaję ciąg dalszy wymaganych przez was informacji.
    No więc po kolei:

    pH wody: 7,9 na dopuszczalne: 6,5 - 9,5 - więc tutaj bym nic nie ruszał.
    Bigblue - tak czy siak zostanie skoro już jest, ale nie będę musiał wkładów płukać/wymieniać co 3 miesiące.
    Studnia ma głębokość 15 metrów.
    Zbiornik z przeponą poj. 150 litrów - rok temu wymieniony na nowy, bo poprzedni po 6-ciu latach zeżarła rdza - zaczął przeciekać...
    Pompa wody trójfazowa Czeska ślimakowa zatapialna (na dole w studni).

    Może być kolumna (nic na rurę) tylko prośba o doradzenie taniej kolumny.
    Tak jak mówiłem - chcę się pozbyć żelaza i manganu z wody - oczywiście na tyle na ile się da.

    Proszę podajcie co i w jakich cenach możnaby zastosować.

    Pozdrawiam,
    Krzysiek

  4. #12164
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Jak ma być tania to raczej sie nie uda...
    Potrzebna jest informacja o wydajnosci pompy (kraj pochodzenia nie wystarczy). Poza tym czeka Cie wymiana hydroforu na bezprzeponowy lub duzo drozsza kolumna z napowietrzaniem juz wbudowanym...

  5. #12165
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekweb Zobacz post
    Poproszę o interpretację wyników - str. 1-2, w ostatnim badaniu twardość wody zmniejszyła się d0 300 - średnio twarda.

    https://docdro.id/TcYz0Eq

    Czy przy tych parametrach stacja uzdatniania jest wskazna/niezbędna?
    Witaj, tak, jak napisał wyżej qbek - jedyna rzecz, którą możesz wykonać u siebie, to ewentualnie założenie systemu zmiękczania wody, jeżeli twardość wody nastręcza Ci kłopotu. Jeżeli będziesz zainteresowany, to zachęcam do zapoznania się z ofertą zmiękczaczy marki Ecoperla.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  6. #12166
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał tuxmanek Zobacz post
    Dziękuję wam Mr. Jastrząb i Mr. Klarsan za odpowiedzi. Już podaję ciąg dalszy wymaganych przez was informacji.
    No więc po kolei:

    pH wody: 7,9 na dopuszczalne: 6,5 - 9,5 - więc tutaj bym nic nie ruszał.
    Bigblue - tak czy siak zostanie skoro już jest, ale nie będę musiał wkładów płukać/wymieniać co 3 miesiące.
    Studnia ma głębokość 15 metrów.
    Zbiornik z przeponą poj. 150 litrów - rok temu wymieniony na nowy, bo poprzedni po 6-ciu latach zeżarła rdza - zaczął przeciekać...
    Pompa wody trójfazowa Czeska ślimakowa zatapialna (na dole w studni).

    Może być kolumna (nic na rurę) tylko prośba o doradzenie taniej kolumny.
    Tak jak mówiłem - chcę się pozbyć żelaza i manganu z wody - oczywiście na tyle na ile się da.

    Proszę podajcie co i w jakich cenach możnaby zastosować.

    Pozdrawiam,
    Krzysiek
    Spokojnie da się pozbyć żelaza i manganu w zasadzie do 0. Zwłaszcza żę pH korzystne.

    Żeby usunąć żelazo trzeba wodę napowitrzyć przed przxepuszczeniem przez złoże filtracyjne. Czyli zbiornik ocynkowany a nie z przeponą
    Kolumnę filtracyjną trzeba płukać, co powiedzmy 1-2 tygodnie. Płukanie odbywa się wewnątrz kolumny, tylko trzeba odwrócić przepływ wody . Można to skonstruować na ręcznych zaworach i poświęcic co 2 tygodnie te 15minut. Będzie tanio. Można to zrobić na automatyczbej głowicy która to zrobi sama. Ale sama głowica kosztuje pewnie kilkaset PLN. Zbiornik to pare stów. Złoże kolejne pare stów. Pewnie jak poszukasz pokombinujesz i coś zrobisz tymi ręcami, to automatyczną kolumnę postawisz za ~2000PLN. Ręczną za 1000+
    Ale bez znajomości faktycznej wydajności pompy nic się da więcej zasugerować. W czasie płukania takiej kolumny jest potrzebny strumień wody zdecydowanie większy niż w czasie normalnego użytkowania. I tu często jest problem.

  7. #12167

    Domyślnie

    Witam! Mam studnię głębinową (~40m), i wodę z dużą ilością manganu, prawie bez żelaza. 20 lat temu zainstalowałem filtr CLACK ze złożem greensand i przez wiele lat wszystko było ok. Kilka lat temu zaczęły się jednak problemy: ciepła woda zaczęła śmierdzieć siarkowodorem.
    Problem pojawił się w okolicy wymiany termy na zasobnik CWU, więc pierwsze podejrzenie padło na anodę magnezową. Została zdemontowana ale nic to nie pomogło. Następnie instalalcja została przechlorowana - pomogło na 2 tygodnie i znów to samo. Została przechlorowana studnia i cała reszta (5l podchlorynu wlane do studni). Pomogło na 2 tyogdnie i znów to samo. W międzyczasie została wymieniona głowica filtru, bo się już zużyła i zarosła.
    Pomiary manganu wskazują że filtr działa prawidłowo - za filtrem mangan jest śladowy. Rozmawiałem z kilkoma firmami które oferują systemy uzdatniania wody ale nikt nie potrafi dać jednoznacznej odpowiedzi co zrobić. Mogę wydać kasę, ale chcę mieć gwarancję że to załatwi problem. Zapłaciłem dwa razy za chlorowanie i efektu brak.
    Mam podejrzenie że do studni podcieka mi woda gruntowa - ona śmierdzi siarkowodorem i prawdopodobnie przedostają się z nią jakieś bakterie siarkowe. Poziom wód gruntowych jest u mnie zazwyczaj bardzo wysoki, więc głowica studni głębinowej w zasadzie stale jest pod wodą - rozbierałem to i sprawdzałem dwa razy, oklejałem łączenia taśmą ale nie mam pewności że to jest ok.
    Pytanie: co zrobić żeby znów było dobrze ?

  8. #12168
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał bnq Zobacz post
    Witam! Mam studnię głębinową (~40m), i wodę z dużą ilością manganu, prawie bez żelaza. 20 lat temu zainstalowałem filtr CLACK ze złożem greensand i przez wiele lat wszystko było ok. Kilka lat temu zaczęły się jednak problemy: ciepła woda zaczęła śmierdzieć siarkowodorem.
    Problem pojawił się w okolicy wymiany termy na zasobnik CWU, więc pierwsze podejrzenie padło na anodę magnezową. Została zdemontowana ale nic to nie pomogło. Następnie instalalcja została przechlorowana - pomogło na 2 tygodnie i znów to samo. Została przechlorowana studnia i cała reszta (5l podchlorynu wlane do studni). Pomogło na 2 tyogdnie i znów to samo. W międzyczasie została wymieniona głowica filtru, bo się już zużyła i zarosła.
    Pomiary manganu wskazują że filtr działa prawidłowo - za filtrem mangan jest śladowy. Rozmawiałem z kilkoma firmami które oferują systemy uzdatniania wody ale nikt nie potrafi dać jednoznacznej odpowiedzi co zrobić. Mogę wydać kasę, ale chcę mieć gwarancję że to załatwi problem. Zapłaciłem dwa razy za chlorowanie i efektu brak.
    Mam podejrzenie że do studni podcieka mi woda gruntowa - ona śmierdzi siarkowodorem i prawdopodobnie przedostają się z nią jakieś bakterie siarkowe. Poziom wód gruntowych jest u mnie zazwyczaj bardzo wysoki, więc głowica studni głębinowej w zasadzie stale jest pod wodą - rozbierałem to i sprawdzałem dwa razy, oklejałem łączenia taśmą ale nie mam pewności że to jest ok.
    Pytanie: co zrobić żeby znów było dobrze ?
    Witaj, prosimy o bezpośredni kontakt z nami, w celu omówienia problemu i odpowiedniego rozwiązania go.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  9. #12169
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał bnq Zobacz post
    Witam! Mam studnię głębinową (~40m), i wodę z dużą ilością manganu, prawie bez żelaza. 20 lat temu zainstalowałem filtr CLACK ze złożem greensand i przez wiele lat wszystko było ok. Kilka lat temu zaczęły się jednak problemy: ciepła woda zaczęła śmierdzieć siarkowodorem.
    Problem pojawił się w okolicy wymiany termy na zasobnik CWU, więc pierwsze podejrzenie padło na anodę magnezową. Została zdemontowana ale nic to nie pomogło. Następnie instalalcja została przechlorowana - pomogło na 2 tygodnie i znów to samo. Została przechlorowana studnia i cała reszta (5l podchlorynu wlane do studni). Pomogło na 2 tyogdnie i znów to samo. W międzyczasie została wymieniona głowica filtru, bo się już zużyła i zarosła.
    Pomiary manganu wskazują że filtr działa prawidłowo - za filtrem mangan jest śladowy. Rozmawiałem z kilkoma firmami które oferują systemy uzdatniania wody ale nikt nie potrafi dać jednoznacznej odpowiedzi co zrobić. Mogę wydać kasę, ale chcę mieć gwarancję że to załatwi problem. Zapłaciłem dwa razy za chlorowanie i efektu brak.
    Mam podejrzenie że do studni podcieka mi woda gruntowa - ona śmierdzi siarkowodorem i prawdopodobnie przedostają się z nią jakieś bakterie siarkowe. Poziom wód gruntowych jest u mnie zazwyczaj bardzo wysoki, więc głowica studni głębinowej w zasadzie stale jest pod wodą - rozbierałem to i sprawdzałem dwa razy, oklejałem łączenia taśmą ale nie mam pewności że to jest ok.
    Pytanie: co zrobić żeby znów było dobrze ?
    Greensand powinien usuwać siarkowodór jeśli byłby on w wodzie... ale jeśli to wody gruntowe i tam są bakterie to może bardziej się skupić na usuwaniu organiki i dezynfekcji tej wody?

  10. #12170

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Szanowny Panie,

    Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Wystąpił problem z dostępnością części od producenta i stąd długi czas oczekiwania. Z początkiem stycznia nie powinno być problemu z serwisowaniem tych urządzeń. Z pewnością odezwiemy się do Pana bezpośrednio w tej sprawie.
    Szanowni...

    Mamy koniec stycznia i nadal zero kontaktu.

    Pozdrawiam
    AK

  11. #12171
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatek6324 Zobacz post
    Szanowni...

    Mamy koniec stycznia i nadal zero kontaktu.

    Pozdrawiam
    AK
    Szanowny Panie,

    została do Pana skierowana wiadomość z Działu Serwisu, proszę się z nią zapoznać.

    Przepraszamy za długi czas oczekiwania.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  12. #12172
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Ponieważ kilka osób na tym Forum pytało, czy po zainstalowaniu niechemicznego urządzenia odkamieniającego zmienia się - a jeżeli to o ile - pH wody oraz czy zwiększa się twardość wody w fazie rozpuszczenia nabudowanego wcześniej kamienia kotłowego, informujemy uprzejmie, że poprosiilśmy Dział Techniczny Spółdzielni Mieszkaniowej Akademicka we Wrocławiu, gdzie na początku stycznia br. zostało zamontowane urządzenie Scaletron, aby monitorował parametry wody. Otrzymaliśmy informacje, że parametry nie uległy zmianie. W przyszłym tygodniu powinniśmy dostać raport z tych badań, będzie dostępny na stronie internetowej Innovenergy. Na tym kończymy naszą obecność na tym Forum, zainteresowanych niechemicznymi urządzeniami odkamieniającymi zapraszamy na nasze strony internetowe oraz do obserwowania naszych profili w mediach społecznościowych - Facebook, LinkedIn i Twitter.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SM Akademicka Wrocław.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	440223

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2020-01-10 at 09.51.57 (1).jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	440224
    Ostatnio edytowane przez Innov_ ; 01-02-2020 o 12:54
    Tu była reklama

  13. #12173
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ShipScaletron1.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	70,4 KB
ID:	440588
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ShipScaletron2.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	44,2 KB
ID:	440589
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ShipScaletron3.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	37,4 KB
ID:	440590
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ShipScaletron4.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	43,0 KB
ID:	440591
    Tu była reklama

  14. #12174
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wers

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Jestem posiadaczem odżelaziacza na złożu Ecomix A.
    I w związku z tym, jako laik, mam pytanie: czy może ono być użytkowane w komplecie z hydroforem z poduszką powietrzną(taki obecnie posiadam). Chodzi mi o to czy wcześniej wytrącone związki żelaza nie wpłyną szkodliwie na złoże.

  15. #12175
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wers Zobacz post
    Dzień dobry.
    Jestem posiadaczem odżelaziacza na złożu Ecomix A.
    I w związku z tym, jako laik, mam pytanie: czy może ono być użytkowane w komplecie z hydroforem z poduszką powietrzną(taki obecnie posiadam). Chodzi mi o to czy wcześniej wytrącone związki żelaza nie wpłyną szkodliwie na złoże.
    Teoretycznie jest to działanie niepożądane (utlenianie żelaza przed złożem) bo może oblepiać ziarna i w ten sposób blokować jego działanie. Ale w praktyce raczej nie ma to większego wpływu bo osady zatrzymują się na początku złoża i stamtąd są odpłukiwane.

  16. #12176
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wers

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Teoretycznie jest to działanie niepożądane (utlenianie żelaza przed złożem) bo może oblepiać ziarna i w ten sposób blokować jego działanie. Ale w praktyce raczej nie ma to większego wpływu bo osady zatrzymują się na początku złoża i stamtąd są odpłukiwane.
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Nigdzie takiej informacji nie mogłem znaleźć.

  17. #12177

    Domyślnie

    Witam,
    Zanoszę się z zamiarem kupna zmiękczacza, już prawie zakupiłem, ale natknąłem się na ten wątek. Niestety skład budowlany w którym się zaopatruję posiada tylko jeden model, którym jest ZMIĘKCZACZ EKO-OPTIMA OCEAN 25/0 MIDI SC BTN 1650. Po przeczytaniu postów widzę, że posiada chińską głowicę. Co moglibyście doradzić dla domu w którym póki co zużycie wynosi ok 6m3 ,2 osoby w przyszłości, mam nadzieję szybkiej 3 i więcej. Twardość wody troszkę powyżej 15 stopni niemieckich konkretnie 28 francuskich. Mój budżet to 2000 jeżeli warto mogę jeszcze dorzucić jeszcze 500 cena odgrywa dużą rolę w moim wyborze. Ponadto posiadam przydomową oczyszczalnię z bakteriami.
    Pozdrawiam

  18. #12178

    Domyślnie

    Jak Ci pasuje głowica bnt 1650, to kupuj "byle co" wszystko to jest to samo. Zbiornik solanki i zbiornik ciśnieniowy, ze złożem. Bierz co tańsze. Mam chyba taki sam jak w opisie i chodzi bez zarzutu.

  19. #12179
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał 13twister13 Zobacz post
    Witam,
    Zanoszę się z zamiarem kupna zmiękczacza, już prawie zakupiłem, ale natknąłem się na ten wątek. Niestety skład budowlany w którym się zaopatruję posiada tylko jeden model, którym jest ZMIĘKCZACZ EKO-OPTIMA OCEAN 25/0 MIDI SC BTN 1650. Po przeczytaniu postów widzę, że posiada chińską głowicę. Co moglibyście doradzić dla domu w którym póki co zużycie wynosi ok 6m3 ,2 osoby w przyszłości, mam nadzieję szybkiej 3 i więcej. Twardość wody troszkę powyżej 15 stopni niemieckich konkretnie 28 francuskich. Mój budżet to 2000 jeżeli warto mogę jeszcze dorzucić jeszcze 500 cena odgrywa dużą rolę w moim wyborze. Ponadto posiadam przydomową oczyszczalnię z bakteriami.
    Pozdrawiam
    Witaj, przy podanych przez Ciebie parametrach, zmiękczacz Ecoperla Toro powinien spełnić Twoje wymagania. Jest to zmiękczacz kompaktowy ze złożem jonowymiennym w objętości 20 l.

    Zapraszam do bezpośredniego kontaktu, w celu przedstawienia szczegółowej oferty.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  20. #12180
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał 13twister13 Zobacz post
    Witam,
    Zanoszę się z zamiarem kupna zmiękczacza, już prawie zakupiłem, ale natknąłem się na ten wątek. Niestety skład budowlany w którym się zaopatruję posiada tylko jeden model, którym jest ZMIĘKCZACZ EKO-OPTIMA OCEAN 25/0 MIDI SC BTN 1650. Po przeczytaniu postów widzę, że posiada chińską głowicę. Co moglibyście doradzić dla domu w którym póki co zużycie wynosi ok 6m3 ,2 osoby w przyszłości, mam nadzieję szybkiej 3 i więcej. Twardość wody troszkę powyżej 15 stopni niemieckich konkretnie 28 francuskich. Mój budżet to 2000 jeżeli warto mogę jeszcze dorzucić jeszcze 500 cena odgrywa dużą rolę w moim wyborze. Ponadto posiadam przydomową oczyszczalnię z bakteriami.
    Pozdrawiam
    Moim zdaniem 20 litrów wystarczy. Jeśli możesz sobie pozwolić to radziłbym zainwestować w lepszą głowicę i złoże. Jeśli masz oczyszczalnię z bakteriami to zwróć uwagę na regenerację - możesz zastosować upflow (przeciwprądową) ale wtedy koniecznie daj dobry filtr wstępny.

Strona 609 z 754

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony