dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 610 z 755
Pokaż wyniki od 12.181 do 12.200 z 15091
  1. #12181
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    romix195

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Mogielnica
    Kod pocztowy
    05-640
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Nawiążę do tematu stacji zmiękczania wody. Chciałbym zainstalować sobie stację ( np. VIESSMANN AQUAHOME 20-N) ale kanalizacja znajduje się 180cm ponad poziomem na , którym miałoby stać urządzenie. Stąd moje pytanie , czy mogę podłączyć taką stację uzdatniania wody .

  2. #12182
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał romix195 Zobacz post
    Witam
    Nawiążę do tematu stacji zmiękczania wody. Chciałbym zainstalować sobie stację ( np. VIESSMANN AQUAHOME 20-N) ale kanalizacja znajduje się 180cm ponad poziomem na , którym miałoby stać urządzenie. Stąd moje pytanie , czy mogę podłączyć taką stację uzdatniania wody .
    Możesz.

  3. #12183
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    romix195

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Mogielnica
    Kod pocztowy
    05-640
    Posty
    4

    Domyślnie

    Proszę jeszcze o poradę w wyborze jakiejś rozsądnej stacji zmiękczania z dobrym złożem około 20litrów , w ceniu +/- 2000 zł

    Dziękuję za pomoc

  4. #12184
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał romix195 Zobacz post
    Proszę jeszcze o poradę w wyborze jakiejś rozsądnej stacji zmiękczania z dobrym złożem około 20litrów , w ceniu +/- 2000 zł

    Dziękuję za pomoc
    W tej cenie raczej nie uda Ci się znaleźć dobrej głowicy z dobrym złożem z dobrymi akcesoriami... albo zwiększ budżet (2500-3000) albo akceptujesz słabsze elementy (np. chińska głowica).

  5. #12185
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    romix195

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Mogielnica
    Kod pocztowy
    05-640
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ok. To bliżej kwoty 3000 zł co polecasz?

  6. #12186
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał romix195 Zobacz post
    Ok. To bliżej kwoty 3000 zł co polecasz?
    Głowica Clack CK Pallas, z mixingiem i bypassem.
    Złoże Lewatit S1567.
    Zbiornik na sól zewnętrzny, np. 70 litrów
    Filtr wstępny.

  7. #12187
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Zobacz sobie urządzenia Ecoperla z serii Softower:

    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  8. #12188
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    romix195

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Mogielnica
    Kod pocztowy
    05-640
    Posty
    4

    Domyślnie

    A coś takiego warte uwagi ; Clack D25CI automat USA

  9. #12189

    Domyślnie

    Witam,

    Poszukuje stacji do uzdatniania wody studziennej. Studnie mam wywiercona, uzywana jedynie podczas budowy. Zlecilem badania wody, wyniki jak ponizej.
    Czy mozecie polecic jakas firme, ktora dobierze odpowiedni sprzet (dolnyśląsk, wieś na wschód Wrocławia).
    Zastosowanie wody - bytowe użytkowe, mam rowniez basen kanadyjski, ktory chce napelniac ta woda.

    Wyniki badań jakie mi wyszly:
    Odczyn (pH) 6,4
    Mętność 4,7 NTU
    Jon amonowy <0,021 [mg/l]
    Żelazo Fe 291 [ug/l]
    Mangan 80 [ug/l]
    Sumaryczna zawartość wapnia i magnezu 310 [mgCaCO3/l]
    Escherichia coli 0 jtk/100ml
    Enterokoki kałowe 2 jtk/100ml
    Bakterie z grupy coli 28 jtk/100ml
    Indeks nadmanganianowy (Utlenialność z KMnO4) 4 mg/l
    Azotany (NO3-) 50,9 mg/l
    Ogólna liczba mikroorganizmów w 22°C po 72h >300 jtk/1ml
    Przewodność elektryczna właściwa (PEW) 634 uS/cm
    Siarkowodor <0,20 mg/l
    Azot azotynowy <0,03 mg/l

    Przejrzalem dosc mocno ten watek ale kazdy przypadek jest inny. Widzialem, ze kilka osob mocno doradza, jesli mozecie pomocie mi cos dobrac.
    pozdrawiam

  10. #12190
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał amciek80 Zobacz post
    Witam,

    Poszukuje stacji do uzdatniania wody studziennej. Studnie mam wywiercona, uzywana jedynie podczas budowy. Zlecilem badania wody, wyniki jak ponizej.
    Czy mozecie polecic jakas firme, ktora dobierze odpowiedni sprzet (dolnyśląsk, wieś na wschód Wrocławia).
    Zastosowanie wody - bytowe użytkowe, mam rowniez basen kanadyjski, ktory chce napelniac ta woda.

    Wyniki badań jakie mi wyszly:
    Odczyn (pH) 6,4
    Mętność 4,7 NTU
    Jon amonowy <0,021 [mg/l]
    Żelazo Fe 291 [ug/l]
    Mangan 80 [ug/l]
    Sumaryczna zawartość wapnia i magnezu 310 [mgCaCO3/l]
    Escherichia coli 0 jtk/100ml
    Enterokoki kałowe 2 jtk/100ml
    Bakterie z grupy coli 28 jtk/100ml
    Indeks nadmanganianowy (Utlenialność z KMnO4) 4 mg/l
    Azotany (NO3-) 50,9 mg/l
    Ogólna liczba mikroorganizmów w 22°C po 72h >300 jtk/1ml
    Przewodność elektryczna właściwa (PEW) 634 uS/cm
    Siarkowodor <0,20 mg/l
    Azot azotynowy <0,03 mg/l

    Przejrzalem dosc mocno ten watek ale kazdy przypadek jest inny. Widzialem, ze kilka osob mocno doradza, jesli mozecie pomocie mi cos dobrac.
    pozdrawiam
    Z pewnością powinieneś zacząć od dezynfekcji studni, pompy itd, zbezpieczeniu ujęcia przed opadami, wodą powierchniową i po jakimś czasie powtrórzeniu badania bakteriologicznego.
    Pobierając wodę mogłeś ją zanieczyścić. Czy próbka była pobrana przez fachowca który dezyfekował kran, wąż itp?

    Taką ilością żelaza i manganu zupełnie się nie przejmujesz. Ciut powyżej normy, ale nie warto dla tego robić osobnych specjalnych filtrów za tysiące.
    Wodę pewnie warto przepuścić przez hydrofor bez worka, skoro jest w nim siarkowodór.
    Jeśli chcesz pozbyć się też twardości (wyższe stany średnie) to idealny byłby filtr multi. Pozbedzie się odrobiny Fe i Mn, zmiękczy wodę.
    Wodą z regeneracji zawiera sól, więc uwaga przy oczyszczalniach.

  11. #12191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał romix195 Zobacz post
    A coś takiego warte uwagi ; Clack D25CI automat USA
    Masz tam standardową żywicę (nie monosferyczną), brakuje bypassu, sterownik bez podświetlenia i polskiego menu, ale głowica jest solidna
    Jak dodasz wszystkie brakujące elementy to wyjdzie normalna cena...

  12. #12192

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów,

    Przy okazji remontu chcę kupić zmiękczacz wody 2w1 z węglem aktywnym ale im więcej o tym temacie czytam, tym mam wrażenie że mniej wiem, w związku z tym proszę o pomoc, znalazłem następujące urządzenia:

    WODARO BAMBO CARBON
    https://allegro.pl/oferta/wielofunkc...yABEgIE2PD_BwE

    ECOPERLA HERO:
    https://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Z...perla-Hero/645

    Ecowater eVOLUTION Refiner Boost
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-z...st-p-1282.html

    Woda 23 w skali niemieckiej, zużycie ok 8m miesięcznie

    Czy wzrost ceny idzie w parze z jakością czy już najtańszy z nich będzie dobry? Zależy mi na bezawaryjnym urządzeniu które będzie dobrze zmiękczało wodę i z którym będę miał spokój na lata, nie zależy mi na wodotryskach jak powiadomienia na mail czy podświetlenie komory(ecowater biorę pod uwagę ponieważ polecili mi go w sklepie jako jeden z najlepszych) - urządzenia ma po prostu skutecznie i bezawaryjnie działać.

    Jestem również otwarty na sugestie jeżeli zna ktoś sprawdzony zmiękczacz 2 w 1 dostosowany do moich potrzeb, chętnie się z nim zapoznam.

    Z góry dziękuję za pomoc.

  13. #12193
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Taką ilością żelaza i manganu zupełnie się nie przejmujesz. Ciut powyżej normy, ale nie warto dla tego robić osobnych specjalnych filtrów za tysiące.
    Wodę pewnie warto przepuścić przez hydrofor bez worka, skoro jest w nim siarkowodór.
    Jeśli chcesz pozbyć się też twardości (wyższe stany średnie) to idealny byłby filtr multi. Pozbedzie się odrobiny Fe i Mn, zmiękczy wodę.
    Wodą z regeneracji zawiera sól, więc uwaga przy oczyszczalniach.
    Wszystko się zgadza, ale przy filtrach multi nie usuniesz tego siarkowodoru, więc pytanie czy to jest problemem czy nie.

  14. #12194
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek9011 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów,

    Przy okazji remontu chcę kupić zmiękczacz wody 2w1 z węglem aktywnym ale im więcej o tym temacie czytam, tym mam wrażenie że mniej wiem, w związku z tym proszę o pomoc, znalazłem następujące urządzenia:...

    Woda 23 w skali niemieckiej, zużycie ok 8m miesięcznie

    Czy wzrost ceny idzie w parze z jakością czy już najtańszy z nich będzie dobry? Zależy mi na bezawaryjnym urządzeniu które będzie dobrze zmiękczało wodę i z którym będę miał spokój na lata, nie zależy mi na wodotryskach jak powiadomienia na mail czy podświetlenie komory(ecowater biorę pod uwagę ponieważ polecili mi go w sklepie jako jeden z najlepszych) - urządzenia ma po prostu skutecznie i bezawaryjnie działać.

    Jestem również otwarty na sugestie jeżeli zna ktoś sprawdzony zmiękczacz 2 w 1 dostosowany do moich potrzeb, chętnie się z nim zapoznam.
    Podstawowe pytanie to jakie masz potrzeby? Po co ci zestaw 2w1? Masz jakiś problem z chlorem czy zapachem? Jeśli nie to po co iść w taki kombajn, który ma też swoje minusy (np. trwałość węgla czy cena)?
    Patrząc na twardość i zużycie wody potrzebujesz modelu do 30 litrów żywicy. Skupiłbym się na wielkości i jakości złoża (i głowicy) zamiast na dodatkowej warstwie węgla. I tu dochodzimy do różnic w tych zestawach - ten najtańszy ma chińską głowicę i najsłabsze złoże (oraz jest go najmniej). Ten najdroższy ma więcej bajerów niż samego zmiękczacza (stąd kosmiczna cena) i nie ma nawet informacji ile jest złoża (co jest chyba najważniejszą informacją o zmiękczaczu).
    Ten środkowy wygląda na takim tle najbardziej rozsądnie, o ile oczywiście stwierdzisz, że chcesz mieć ten węgiel...

  15. #12195

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Podstawowe pytanie to jakie masz potrzeby? Po co ci zestaw 2w1? Masz jakiś problem z chlorem czy zapachem? Jeśli nie to po co iść w taki kombajn, który ma też swoje minusy (np. trwałość węgla czy cena)?
    Patrząc na twardość i zużycie wody potrzebujesz modelu do 30 litrów żywicy. Skupiłbym się na wielkości i jakości złoża (i głowicy) zamiast na dodatkowej warstwie węgla. I tu dochodzimy do różnic w tych zestawach - ten najtańszy ma chińską głowicę i najsłabsze złoże (oraz jest go najmniej). Ten najdroższy ma więcej bajerów niż samego zmiękczacza (stąd kosmiczna cena) i nie ma nawet informacji ile jest złoża (co jest chyba najważniejszą informacją o zmiękczaczu).
    Ten środkowy wygląda na takim tle najbardziej rozsądnie, o ile oczywiście stwierdzisz, że chcesz mieć ten węgiel...
    Dziękuję za odpowiedź, zależy mi na 2w1 właśnie ze względu na smak i zapach wody, wyszedłem z założenia ze skoro jest urządzenie które zarówno zmiękczy jak i poprawi smak wody to będzie to lepsze rozwiązanie niż szukanie zmiękczacza i nakranowego filtra do kuchni oddzielnie, ale że racji że cala moja dość nikła wiedza na ten temat pochodzi z internetu a nie doświadczenia, chętnie rozważę inne możliwości jeśli masz na to jakieś lepsze rozwiązanie.

  16. #12196
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek9011 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź, zależy mi na 2w1 właśnie ze względu na smak i zapach wody, wyszedłem z założenia ze skoro jest urządzenie które zarówno zmiękczy jak i poprawi smak wody to będzie to lepsze rozwiązanie niż szukanie zmiękczacza i nakranowego filtra do kuchni oddzielnie, ale że racji że cala moja dość nikła wiedza na ten temat pochodzi z internetu a nie doświadczenia, chętnie rozważę inne możliwości jeśli masz na to jakieś lepsze rozwiązanie.
    Zakładam, że to woda wodociągowa, tak? Co ci przeszkadza w jej smaku/zapachu? Czy jest metaliczny albo gnilny, a może konkretnie czuć chlorem?
    Jeśli patrzeć od strony kosztów to na pewno taniej wyjdzie Ci kupić normalny zmiękczacz i dodatkowo pod kranem w kuchni dać korpus narurowy z wkładem węglowym...
    Nie wiem jak długo wytrzyma te kilka litrów węgla w zmiękczaczu ale na pewno nie będzie to 15 czy 20 lat jakie wytrzyma złoże zmiękczające.

  17. #12197

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Woda ze studni głębinowej gł. 46 m. Pompa głębinowa IBO FP4 E20.
    Miesięczne zużycie wody na poziomie 8-9 m3.
    Ścieki odprowadzane do POŚ z reaktorem biologicznym i dalej w nasyp.
    W domu brak tradycyjnego hydroforu i brak możliwości postawienia. Pompa głębinowa uruchamiana elektronicznie.
    Jeśli chodzi o wodę to głównym problemem jest żelazo i rdzawy nalot na armaturze itd. Twardość nie jest tak uciążliwa...
    Wyniki badań z tego roku.

    pH - 7,6
    Twardość ogólna - 204 mg/l
    Żelazo - 1329 ug
    Mangan - 79 ug
    Ogólna liczba mikroorganizmów 37 - bez nieprawidłowych zmian
    Bakterie coli, Escherichia coli i enterekoki - 0

    Początkowo myślałem o urządzeniu wielofunkcyjnym ale po zestawieniu wszystkich za i przeciw rozpatruję odżelaziacz z zintegrowana poduszką powietrzną.
    Myślałem o czymś jak Supreme Oxyline PLUS na złożu Katalox Light.Ponoć te urządzenia pracują obecnie ma głowicach Clack.
    Pytanie jak duży musiałby być taki odżelaziacz, ew. jak duże musiałoby być urządzenie wielofunkcyjne?
    Jak to sobie policzyć?

    Proszę o radę/opinię/pomoc.
    Dzięki

  18. #12198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Z pewnością powinieneś zacząć od dezynfekcji studni, pompy itd, zbezpieczeniu ujęcia przed opadami, wodą powierchniową i po jakimś czasie powtrórzeniu badania bakteriologicznego.
    Pobierając wodę mogłeś ją zanieczyścić. Czy próbka była pobrana przez fachowca który dezyfekował kran, wąż itp?

    Taką ilością żelaza i manganu zupełnie się nie przejmujesz. Ciut powyżej normy, ale nie warto dla tego robić osobnych specjalnych filtrów za tysiące.
    Wodę pewnie warto przepuścić przez hydrofor bez worka, skoro jest w nim siarkowodór.
    Jeśli chcesz pozbyć się też twardości (wyższe stany średnie) to idealny byłby filtr multi. Pozbedzie się odrobiny Fe i Mn, zmiękczy wodę.
    Wodą z regeneracji zawiera sól, więc uwaga przy oczyszczalniach.
    Probke pobieral certyfikowany probobiorca. Doplacilem za jego przyjazd bo obawialem sie wprowadzenia zmiennej w postaci mojego niefachowego pobrania.
    O dezynfekcji studni wlasnie czytam jak sie do tego zabrac.
    Mam hydrofor bez worka, klasyczny 300l tyle, ze nierdzewny. Oczyszczalni nie mam.

  19. #12199

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Wszystko się zgadza, ale przy filtrach multi nie usuniesz tego siarkowodoru, więc pytanie czy to jest problemem czy nie.
    Ogolnie nie smiedzi mi ta woda. Z tego co wyczytalem siarkowodor powoduje nieprzyjemny zapach. Ale byc moze zacznie dawac jak sie ja podgrzeje - nie probowalem.
    Czy jest jakas zlota rada na usuniecie tego siarkowodoru.

  20. #12200
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał amciek80 Zobacz post
    Ogolnie nie smiedzi mi ta woda. Z tego co wyczytalem siarkowodor powoduje nieprzyjemny zapach. Ale byc moze zacznie dawac jak sie ja podgrzeje - nie probowalem.
    Czy jest jakas zlota rada na usuniecie tego siarkowodoru.
    Są dwie drogi - napowietrzanie lub odżelazianie.
    Jak masz już odpowiedni hydrofor to wydaje się, że napowietrzanie jest tu pierwszym wyborem... dodatkowo masz niskie pH co utrudnia odżelazianie... więc jeśli nie czujesz tego zapachu (w końcu wynik jest "poniżej 0,2" co może oznaczać też "zero") to złoże multi powinno dać radę. Ze względu na podwyższoną utlenialność radziłbym jednak wersję na wysoką organikę (AquaMulti BIO lub Ecomix C). Ale to wszystko dopiero po załatwieniu bakterii.

Strona 610 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony