dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 616 z 755
Pokaż wyniki od 12.301 do 12.320 z 15091
  1. #12301

    Domyślnie

    Witam,jestem zainteresowany uzdatnianiem wody ze studni głębinowej o tych parametrach
    1 Barwa 15
    2 Mętność 10
    3 pH 7.5
    4 Twardość 260
    5 Żelazo 1.26 mgfe/l
    6 Mangan 0.08 mgMn/l
    7 Azotany <2
    8 Jon amonowy 1.17 mgNh4/l
    9 Chlorki 50
    10 Przewodność 671
    Hydrofor przeponowy raczej bez możliwości wymiany(spółka z sąsiadem)w ostateczności dołożę zwykły u siebie jeżeli wtedy będzie taniej
    Studnia 36m nie wiem jaka pompa ale się dowiem
    Zużycie 5-6m³ 4 osoby
    Kanalizacja jest
    Po podgrzaniu w cwu(anoda tytanową)zapach dość dziwny bo wcześniej przy zwykłej anodzie czuć było jaja ale po wymianie anody ,zapach taki jakby słodki
    Proszę coś sensownego doradzić i z góry dziękuję

  2. #12302
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał madzia1094 Zobacz post
    Dzień dobry,

    Szukam filtrów, stacji uzdatniania wody lub stacji zmiękczającej wode, które były by podłączone do głównego zaworu, uzdatniały by wodę do mycia, sprzętów AGD, ale też aby woda lecąca z kranu nadawała się bezpośrednio do picia - jeżeli jest urządzenie, które spełni te wszystkie warunki. Przeznaczenie - mieszkanie jednorodzinne w szeregowcu 80m2 dla 2-4 os. z łazienką oraz osobnym WC.
    Woda znacznej twardości - 336 CaCo3 mg/l - 18,28dH - 6,72mval/l - 3,36mmol/l.

    Orientowałam się już w temacie i z tego co udało mi się ustalić najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem było by podłączenie zmiękczacza wody z filtrem węglowym.

    Proszę o ocenę zmiękczacz:

    Sumaryczna zawartość złóż (litr): 32
    Typ obudowy: kompaktowa wzmocniona
    Pojemność zbiornika na sól (litr): 50
    Zasilanie: 220-240 V / 50-60 Hz
    Napięcie pracy: 12 V 1000mA
    Pobór mocy: 5W
    Temperatura pracy (°C): 2-49
    Ciśnienie robocze (bar): 1,8-6
    Średnie zużycie soli na regenerację (kg): 2,5!
    Kontrola regeneracji: wolumetryczno-czasowa
    Wydajność średnia (m3/h): 2,8.
    Wysokość: 111 cm
    Szerokość: 31 cm
    Głębokość: 50 cm

    W porównaniu do Aquahome 20-n wydaje się, że wyżej wymienione parametry są lepsze, ale proszę o ocenę eksperta

    Pozdrawiam
    Zapraszam do zapoznania się z ofertą zmiękczaczy i innych rozwiązań filtracyjnych marki Ecoperla
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #12303
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Polimad Zobacz post
    Witam,jestem zainteresowany uzdatnianiem wody ze studni głębinowej o tych parametrach
    1 Barwa 15
    2 Mętność 10
    3 pH 7.5
    4 Twardość 260
    5 Żelazo 1.26 mgfe/l
    6 Mangan 0.08 mgMn/l
    7 Azotany <2
    8 Jon amonowy 1.17 mgNh4/l
    9 Chlorki 50
    10 Przewodność 671
    Hydrofor przeponowy raczej bez możliwości wymiany(spółka z sąsiadem)w ostateczności dołożę zwykły u siebie jeżeli wtedy będzie taniej
    Studnia 36m nie wiem jaka pompa ale się dowiem
    Zużycie 5-6m³ 4 osoby
    Kanalizacja jest
    Po podgrzaniu w cwu(anoda tytanową)zapach dość dziwny bo wcześniej przy zwykłej anodzie czuć było jaja ale po wymianie anody ,zapach taki jakby słodki
    Proszę coś sensownego doradzić i z góry dziękuję
    Dzień dobry, tak jak już Panu proponowaliśmy wcześniej - może Pan zastosować stację wielofunkcyjną Ecoperla Multitower L. Stacja składa się m.in. z butli wypełnionej wyselekcjonowaną mieszanką złóż jonowymiennych, która sprawi, że zostanie usunięte zarówno żelazo, mangan, jak również amoniak. Ponadto woda zostanie zmiękczona.

    Zapraszamy do kontaktu.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  4. #12304
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Polimad Zobacz post
    Witam,jestem zainteresowany uzdatnianiem wody ze studni głębinowej o tych parametrach
    1 Barwa 15
    2 Mętność 10
    3 pH 7.5
    4 Twardość 260
    5 Żelazo 1.26 mgfe/l
    6 Mangan 0.08 mgMn/l
    7 Azotany <2
    8 Jon amonowy 1.17 mgNh4/l
    9 Chlorki 50
    10 Przewodność 671
    Hydrofor przeponowy raczej bez możliwości wymiany(spółka z sąsiadem)w ostateczności dołożę zwykły u siebie jeżeli wtedy będzie taniej
    Studnia 36m nie wiem jaka pompa ale się dowiem
    Zużycie 5-6m³ 4 osoby
    Kanalizacja jest
    Po podgrzaniu w cwu(anoda tytanową)zapach dość dziwny bo wcześniej przy zwykłej anodzie czuć było jaja ale po wymianie anody ,zapach taki jakby słodki
    Proszę coś sensownego doradzić i z góry dziękuję
    W tej sytuacji chyba najlepszym wyjściem będzie zestaw wielofunkcyjny. Będziesz miał wodę zupełnie miękką, ale nie wiem czy da radę usunąć całe żelazo. Barwa i mętność może wynikać częściowo z zawartości żelaza więc też powinny się zmniejszyć po takiej filtracji. Oczywiście filtr wstępny (mechaniczny) też nie zaszkodzi. Niestety taki zestaw nie powinien wpłynąć na zapach (chyba, że usunięcie żelaza i twardości wystarczy aby go zmniejszyć).

  5. #12305

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź,a o jakiej objętości żłoża mówimy przy tym zużyciu? Czy będzie taniej jak dostawie u siebie hydrofor ocynkowany 200l?które ze złóż multi są najlepsze?

  6. #12306

    Domyślnie

    Witam ponownie,pompa którą posiadam to 3ti20 45l/m 2700l/h według producenta,lustro wody na 24m ,pompa na 34m,głębokość studni 46m
    Czy sam odżelaziacz zniweluje jon amonowy czy tylko multi
    Próbuje ograniczyć koszty to przy rezygnacji ze zmiękczenia czy jest to sensowne bo jeżeli jon zostanie to nie bardzo
    Pozdrawiam

  7. #12307
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Polimad Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź,a o jakiej objętości żłoża mówimy przy tym zużyciu? Czy będzie taniej jak dostawie u siebie hydrofor ocynkowany 200l?które ze złóż multi są najlepsze?
    Myślę, że jako minimum trzeba by przyjąć 38 litrów złoża. Ze względu na jon amonowy radziłbym złoże AquaMulti (Ecomix nie ma w składzie nic na ten składnik).
    Jak dostawisz hydrofor to będziesz też musiał dostawić napowietrzanie i odpowietrzanie (aby usuwać ten jon amonowy). Wtedy też będziesz utleniał żelazo, a wtedy to już nie potrzebujesz złoża wielofunkcyjnego tylko odżelaziające.

    pompa którą posiadam to 3ti20 45l/m 2700l/h według producenta,lustro wody na 24m ,pompa na 34m,głębokość studni 46mCzy sam odżelaziacz zniweluje jon amonowy czy tylko multi
    Próbuje ograniczyć koszty to przy rezygnacji ze zmiękczenia czy jest to sensowne bo jeżeli jon zostanie to nie bardzo
    Pompa nie jest zbyt mocna. Raczej za słaba na odżelaziacz z ciężkim złożem. Pozostawałoby lekkie złoże (np. BIRM). Ale w takim przypadku jedynym "usuwaniem" jonu amonowego byłoby napowietrzanie.

  8. #12308

    Domyślnie

    Witam,a czy samo napowietrzanie jest w stanie usunąć ten jon w takim stężeniu jak u mnie?
    I jeszcze pytanie odnośnie wyników badań,mianowicie sprawdziłem wyniki z końca roku 2016 i tam żelazo,mangan i jon amonowy były w normie a Przewodość była 1050 a teraz jest 671
    I czy to możliwe żeby przez trzy lata te wskaźniki tak wzrosły czy może jest gdzieś pomyłka?

  9. #12309
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Polimad Zobacz post
    Witam,a czy samo napowietrzanie jest w stanie usunąć ten jon w takim stężeniu jak u mnie?
    Nie sądzę. Przy Twoim pH prawie cały jon amonowy jest w formie soli a nie gazowej. Musiałbyś podnieść pH aby go usunąć przez odgazowanie.

    I jeszcze pytanie odnośnie wyników badań,mianowicie sprawdziłem wyniki z końca roku 2016 i tam żelazo,mangan i jon amonowy były w normie a Przewodość była 1050 a teraz jest 671
    I czy to możliwe żeby przez trzy lata te wskaźniki tak wzrosły czy może jest gdzieś pomyłka?
    Woda może się zmieniać. Pytanie jak jest wykonana studnia, jak zaizolowana...? Czy warstwa wodonośna jest odizolowana od wód gruntowych?

  10. #12310

    Domyślnie Zmiękczacz

    [QUOTE=qbek17;7927511]Oczekujesz niemożliwego. Albo woda będzie dobrą do picia, albo dobrą dla sprzętów AGD. To się wyklucza. A jak chcesz mieć kompromis to masz już go w kranie - ta woda nadaje się do obu zastosowań.

    Zakładam, że jest to woda wodociągowa - najtańszym rozwiązaniem jest nie robić nic (lub dać tylko filtr mechaniczny). Jak chcesz zmiękczyć wodę to nie masz lepszego i gorszego rozwiązania - jest tylko zmiękczacz. Ale po co Ci ten węgiel do niego?

    Kontaktowałam się z kilkoma przedstawicielami firm oferujących zmiękczacze wody m.in. wodaRo i Aquahome. W obu przypadkach polecona mi kompaktowy zmiękczacz wody wyposażony w bybass, dlatego zasugerowałem się właśnie takimi sprzętami. Obie firmy w swojej ofercie przedstawiają, że te sprzęty ochronią AGD, a woda będzie nadawać się do picia.

    Ponoć kupując filtr mechaniczny będzie trzeba wymieniać wkład do około 1000 litrów, co oznacza wymianę kilka razy w miesiąc

  11. #12311

    Domyślnie

    Co mógłby by Pan polecić w moim przypadku? Chciałabym żeby decyzja była bardzo przemyślana. Nie są to małe koszty, dlatego proszę o pomoc kogoś, kto się zna.

  12. #12312

    Domyślnie

    A więc bez dokładania hydroforu złożę multi minimum 38l, a jak dołożę hydrofor z napowietrzaniem i odpowietrzaniem to złoże też multi ale w jakiej objętości?

  13. #12313
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał madzia1094 Zobacz post
    Co mógłby by Pan polecić w moim przypadku? Chciałabym żeby decyzja była bardzo przemyślana. Nie są to małe koszty, dlatego proszę o pomoc kogoś, kto się zna.
    Jeżeli chciałaby Pani jednocześnie zmiękczyć wodę, a ponadto zastosować filtr węglowy, to warto byłoby pomyśleć o urządzeniu Ecoperla Hero. Jest to zmiękczacz z węglem aktywnym. Oprócz efektu zmiękczenia, uzyska Pani dzięki węglowi aktywnemu polepszenie właściwości organoleptycznych wody (barwa, smak, zapach), a z wody zostanie usunięty chlor, chloropochodne, pestycydy.

    Zapraszam do bezpośredniego kontaktu we wiadomości prywatnej.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #12314
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał madzia1094 Zobacz post
    Kontaktowałam się z kilkoma przedstawicielami firm oferujących zmiękczacze wody m.in. wodaRo i Aquahome. W obu przypadkach polecona mi kompaktowy zmiękczacz wody wyposażony w bybass, dlatego zasugerowałem się właśnie takimi sprzętami. Obie firmy w swojej ofercie przedstawiają, że te sprzęty ochronią AGD, a woda będzie nadawać się do picia.
    Bypass to zawór obejścia. Na pewno jest on zalecany przy instalacji zmiękczacza, ale w żaden sposób nie wpływa on na samo lepsze czy gorsze działanie zmiękczacza.
    Obie firmy nie mogą napisać nic innego... ale tak jak pisałem - to co jest w kranie też spełnia te wymagania.

    Moje pytanie raczej dotyczyło dodatku węgla do zmiękczacza... moim zdaniem nie ma uzasadnienia do takiego mieszania (oczywiście poza "nowością" i podbijaniem ceny).

    Ponoć kupując filtr mechaniczny będzie trzeba wymieniać wkład do około 1000 litrów, co oznacza wymianę kilka razy w miesiąc
    Nie wiem jak można podać konkretną wartość nie wiedząc nic o zanieczyszczeniach w wodzie, ani o dokładności filtracji. To tak jakby powiedzieć, że samochód trzeba tankować co 100 km...
    Jeśli woda jest "czysta" to taki filtr wymienia się co pół roku... albo rzadziej. Zazwyczaj wystarczy dokładność filtracji na poziomie 20 um. Jeśli filtr się zapcha wcześniej to i tak lepiej go wymienić niż puścić w instalację brudną wodę.

  15. #12315

    Domyślnie

    Cytat Napisał struna7 Zobacz post
    Widzę kogoś tu dupa swędzi. Walczyłem ze studnią od początku użytkowania. Liczni magicy w Zielonej Górze proponowali cuda za miliony. Jak już taki z Ciebie sherlock to se popatrz w historie na muratorze że pytam o to co potrzebuje a nie siedze tu żeby pierdoly popychać. Wysłałem próbkę wody, dostałem wyniki i ofertę na sprzęt. Co ciekawe montaż można zrobić samemu i to nic nie wnosi do gwarancji. I w tej chwili tak samo z przeglądem, serwis chciał 360zl za przyjazd, wymianę filtra i przegląd głowicy z ewentualnym czyszczeniem.Dziwnych komentarzy pewnie też bym nie przeczytał ale właśnie dostałem informację od Klarsana jak sobie poradzić z przeglądem stąd mój wywód. Ja wiem, ustawka. Moja chata wisi na stronie z projektami Z500 projekt Z228, pierwszy w Pl. Też gruba ustawka, założyłem tam fikcyjną budowę żeby po 5 latach zareklamować stacje Klarsana. Geniusz marketinga. A zaraz dla jaj dorzucę tam fotę mojej stacji jak tylko przypomnę sobie login.
    Proszę darować sobie taki poziom słownictwa jak w pierwszym zdaniu. Na pewno wnosi wiele do tematu.

  16. #12316

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Bardzo nam miło, że uznaje Pan nasze urządzenia za Cuda My także tak myślimy! Są naprawdę rewelacyjne Ku Pana zdziwieniu - użytkownik struna7 nie jest fikcyjny i nie prosiliśmy nikogo o pochwały w tym temacie. Jak robi się dobrą robotę, bez tracenia czasu na hejt na forum, to ma się zadowolonych Klientów
    Proszę czytać ze zrozumieniem. Tu nie ma żadnego hejtu, tylko informacja, że nie jest to forum reklamy z konkursem na najlepszego handlowca.

  17. #12317

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiek292 Zobacz post
    Co wybrac:
    1. Clack 25 Cl https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...-cl-p-365.html
    2. Watet technik 20 https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ource=facebook

    Twardosc wody ok 330mg. Zuzycie ok 5 - 6 m3 na miesiąc. Rodzina 2+1. Zalezy mi na prostej obsłudze i bezawaryjności jak najdluzszej. Budzet plus minus 2000zl

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeden ma dobre złoże, a drugi dobrą głowicę sam zdecyduj co wolisz
    Co do wielkości to wystarczy Ci 20 litrów złoża.
    Cześć,

    Przeczytałem ostatnie kilka stron tego tematu. Pierwotnie planowałem zakup Viessmanna Aquahome 20-N. Z tego co wyczytałem to zmiękczacz tek jest OK ale da się lepiej w takim budżecie ok 2000-2500zł. Zapotrzebowanie na wodę mam/planuje mieć na podobnym poziomie co cytowany kolega (obecnie w domu 2 osoby dorosłe docelowo 2+2).
    Stąd mam kilka pytań:
    Jakie cechy powinna mieć głowica, żeby uznać ją za dobrą?
    Dobre złoże to Lewiatit a dobra głowica to Clack WS1?

    Z góry dzięki za pomoc.

    Pozdrawiam,
    Szattek

  18. #12318
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szattek Zobacz post
    Cześć,

    Przeczytałem ostatnie kilka stron tego tematu. Pierwotnie planowałem zakup Viessmanna Aquahome 20-N. Z tego co wyczytałem to zmiękczacz tek jest OK ale da się lepiej w takim budżecie ok 2000-2500zł. Zapotrzebowanie na wodę mam/planuje mieć na podobnym poziomie co cytowany kolega (obecnie w domu 2 osoby dorosłe docelowo 2+2).
    Stąd mam kilka pytań:
    Jakie cechy powinna mieć głowica, żeby uznać ją za dobrą?
    Dobre złoże to Lewiatit a dobra głowica to Clack WS1?

    Z góry dzięki za pomoc.

    Pozdrawiam,
    Szattek
    Planując zakup w bluewater24, sugerujemy sprawdzić opinie w Google.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  19. #12319
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szattek Zobacz post
    Jakie cechy powinna mieć głowica, żeby uznać ją za dobrą?
    To czy jest dobra czy nie dobra (jakościowo) możesz sprawdzić po opiniach. A czy jest dobra (odpowiednia) do twojego zastosowania - to już inna kwestia i zależy od tego co chcesz zrobić (np. czy chcesz zmiękczać do zera czy częściowo, czy chcesz mieć bypass czy już go masz na rurach, itp)

    Dobre złoże to Lewiatit a dobra głowica to Clack WS1?
    Tak.

  20. #12320

    Domyślnie

    Mam poniższą sytuacje. Woda chyba jest za twarda. Szybko pojawia się osad. Jak można zaradzić termu? Woda wodociągowa. To są dane z innej lokalizacji.. Musze zlecic badanie w sanepidzie ale to pewnie po upanowaniu epidemii.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badanie wody.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	443131 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badanie  1.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	19,1 KB
ID:	443132

    niewiele widac... taki plik

    Potrzebna będzie jakaś niedroga jednostka o maks głębokości 35cm.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 19-04-2020 o 12:16

Strona 616 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony