dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 622 z 755
Pokaż wyniki od 12.421 do 12.440 z 15099
  1. #12421
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Które filtry (wkłady do korpusów 5"/10") są najlepsze (tzn. najlepiej filtrujące, najbezpieczniejsze zdrowotnie, długo utrzymujące właściwości):
    1. Spośród mechanicznych - sznurek, włóknina, harmonijkowe, itp.
    2. Węglowe - spieki, bloki, bitumiczne, aktywowane, z kokosa lub nie, itd.

    A cóż to za złoże KDF (jakieś miedzi/cynki) to hit czy kit?
    Wkład sznurkowy i z włókniny (piankowy) nie różnią się od siebie pod względem wydajności i wytrzymałości.
    Spośród węglowych najlepszy jest ten z kokosa.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  2. #12422
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Daj 1 um - będziesz spokojniejszy
    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Wkład sznurkowy i z włókniny (piankowy) nie różnią się od siebie pod względem wydajności i wytrzymałości.
    Spośród węglowych najlepszy jest ten z kokosa.
    W szafce zmieści mi się zestaw 3 x korpus 5 cali.
    Filtry dać:
    - 20 μm
    - węgiel kokos (ew. węgiel kokos + KDF)
    - 1 μm
    Lampę UV sobie darować?

    @qbek17, @KLARSAN będzie ok czy coś zmienić?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #12423
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    W szafce zmieści mi się zestaw 3 x korpus 5 cali.
    Filtry dać:
    - 20 μm
    - węgiel kokos (ew. węgiel kokos + KDF)
    - 1 μm
    Lampę UV sobie darować?

    @qbek17, @KLARSAN będzie ok czy coś zmienić?
    Jest okej, a co do lampy to zależy czy masz studnie. Jeśli tak to proponuje zrobić badania.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  4. #12424
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Nie mam studni. Wodociągi.
    Instalacja u mnie w domu ma jakiś rok, wodociągi wiejskie pewnie 20-30 lat
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #12425

    Domyślnie

    Witam.

    Wodę używam do podlewania ogrodu. Po pierwszym sezonie wszystko zaszło rdzą. Podlewanie automatyczne.
    Kupiłem używany zestaw komplenty - pompa Leader Multi HWA 2000 INOX, zbiornik hydroforowy 300l, inżektor, oraz odżelaziacz. Brak jest automatycznej głowicy. Są tylko zaworki do przestawienia na płukanie.
    Odżelaziacz zasypany jest żwir + piasek filtracyjny. W badaniu wody poz. żelazo pierwsza wartość to bez napowietrzania, druga napowietrzanie + filtrowanie.
    Woda ciągle jest żółta. Nieco mniej. Co robić?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	444021
    Ostatnio edytowane przez mimoto ; 12-05-2020 o 21:02

  6. #12426
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Lampę UV sobie darować?
    Daruj sobie lampę UV... tym bardziej jak dasz wkład z KDFem to on już jest trochę antybakteryjny...

  7. #12427
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimoto Zobacz post
    Witam.

    Wodę używam do podlewania ogrodu. Po pierwszym sezonie wszystko zaszło rdzą. Podlewanie automatyczne.
    Kupiłem używany zestaw komplenty - pompa Leader Multi HWA 2000 INOX, zbiornik hydroforowy 300l, inżektor, oraz odżelaziacz. Brak jest automatycznej głowicy. Są tylko zaworki do przestawienia na płukanie.
    Odżelaziacz zasypany jest żwir + piasek filtracyjny. W badaniu wody poz. żelazo pierwsza wartość to bez napowietrzania, druga napowietrzanie + filtrowanie.
    Woda ciągle jest żółta. Nieco mniej. Co robić?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	444021
    To raczej osady niż rdza Takie są uroki wody z żelazem.
    Napisz coś więcej o tym odżelaziaczu - jaki rozmiar, ile złoża, jak go płuczesz (jak często i jak długo, jaka procedura)...

  8. #12428

    Domyślnie

    Sam odżelaziacz wygląda tak:

    Płukania jeszcze nie robiłem. Ma użyte ok 5m3. Padało, więc nie podlewałem.
    Złoże na moje oko to jest piasek filtracyjny. Zostało kupione ot tak.
    Wsypane jest od dołu 25kg gruby żwir, na to 30kg drobny piasek/żwir
    Drobny:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1351.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	444037
    Grubego już nie mam.

    Odżelaziacz:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1350.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	444038

    Pozdrawiam.

  9. #12429
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    glexu

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-531
    Posty
    14

    Domyślnie

    W nowo budowanym domu chcę zainstalować zmiękczacz. Wode mamy z wodociagow i jej twardosc wynosi okolo 14-16dH. Woda na wyjciu ma mieć twardoc ~4dH.
    Aktualnie nasza rodzina 2+2 zużywa około 6,5m3 wody na miesiac. Spodziewam się ze po przeprowadzce zuzycie wzrosnie do ~9m3/mc i i ogólnie im dzieci będa starsze to będzie nieznacznie wzrastać. Jaki zmiekczacz wybrać? Domylsam się ze przy aktualnym zuzyciu powiniennem wybrać Ecoperla Slimline CS 17, ale z racji nieznacznej roznicy w cenie myslę o Ecoperla Slimline CS 24. Tylko czy on nie bedzie przewymiarowany do naszego zuzycia?
    A może polecacie wybrać jaki inny zmiękczacz w podobnej cenie (lub tańszy) byle był kompaktowy.

  10. #12430
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimoto Zobacz post
    Sam odżelaziacz wygląda tak:

    Płukania jeszcze nie robiłem. Ma użyte ok 5m3. Padało, więc nie podlewałem.
    Złoże na moje oko to jest piasek filtracyjny. Zostało kupione ot tak.
    Wsypane jest od dołu 25kg gruby żwir, na to 30kg drobny piasek/żwir
    Drobny:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1351.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	444037
    Grubego już nie mam.

    Odżelaziacz:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1350.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	444038

    Pozdrawiam.
    Trochę słaba ta pompa, ale może na styk da radę to wypłukać.
    Co do jakości wody to masz tam poza żelazem sporo innych spraw - mangan, barwę, mętność, twardość. Normalnie to bym Ci zasugerował drugi stopień uzdatniania ze złożem wielofunkcyjnym, ale jeśli to woda tylko do podlewania to trochę szkoda inwestować...

  11. #12431

    Domyślnie

    Myślałem właśnie że pompa jest wystarczająca. Jaką byś proponował? Chodzi o wydajność.
    Generalnie moją potrzebą jest to, aby kostka nie zachodziła rdzą.

  12. #12432
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimoto Zobacz post
    Myślałem właśnie że pompa jest wystarczająca. Jaką byś proponował? Chodzi o wydajność.
    Generalnie moją potrzebą jest to, aby kostka nie zachodziła rdzą.
    Myślę, że nawet większa pompa nie załatwi tematu... chyba, że razem z mocniejszą pompą dał byś też inny (większy) odżelaziacz ze złożem katalitycznym. Ale i tak podlewanie to trudny temat...

  13. #12433
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał glexu Zobacz post
    W nowo budowanym domu chcę zainstalować zmiękczacz. Wode mamy z wodociagow i jej twardosc wynosi okolo 14-16dH. Woda na wyjciu ma mieć twardoc ~4dH.
    Aktualnie nasza rodzina 2+2 zużywa około 6,5m3 wody na miesiac. Spodziewam się ze po przeprowadzce zuzycie wzrosnie do ~9m3/mc i i ogólnie im dzieci będa starsze to będzie nieznacznie wzrastać. Jaki zmiekczacz wybrać? Domylsam się ze przy aktualnym zuzyciu powiniennem wybrać Ecoperla Slimline CS 17, ale z racji nieznacznej roznicy w cenie myslę o Ecoperla Slimline CS 24. Tylko czy on nie bedzie przewymiarowany do naszego zuzycia?
    A może polecacie wybrać jaki inny zmiękczacz w podobnej cenie (lub tańszy) byle był kompaktowy.
    Ecoperla Slimline CS 17 spokojnie da radę. Dla Twoich potrzeb proponuję przede wszystkim urządzenie Ecoperla Toro 20. Jest zdecydowanie tańsze a również kompaktowe. Posiada wbudowany mieszacz, który umożliwia dopasowanie stopnia twardości zmiękczonej wody. Jest proste w montażu i użyciu.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #12434

    Domyślnie

    Myślę, że nawet większa pompa nie załatwi tematu... chyba, że razem z mocniejszą pompą dał byś też inny (większy) odżelaziacz ze złożem katalitycznym. Ale i tak podlewanie to trudny temat...
    Hmm, chyba jednak powinno być prostsze niż woda użytkowa do celów spożywczych.
    Te złoże katalityczne to jakie być polecił? Myślałem o dostawieniu jeszcze jednego odżelaziacza, tylko nie wiem jak ew. go podłączyć.

  15. #12435

    Domyślnie

    Witam,
    Mamy twardą wodę z miejskich wodociągów 24 stopnie niemieckie.
    Miesięczne zużycie 12m3.
    Proszę o radę czy ten model będzie odpowiedni?:
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...-1-p-1112.html
    Stodoła bez kominów, podłoga 16cm twardego, ściany trójwarstwowe 16cm grafitu w środku, strop lane skosy 24cm grafitu, 250m2 podłogówki, pompa ciepła gruntowa Vaillant geoTHERM 81/3 ON/OFF 7.8kW, DZ tymi ręcami poziome spiralne 5x150m fi40 na powierzchni 550m2, rekuperator JanGaz WNWV500 E7, chłodnica Termex CNO-500-IV-1; zasobnik CHEŁCHOWSKI 300 litrów wężownica 3,8m2, na dachu PV 9.975kW
    Produkcja PV 2020 11258 kWh, w domu wszystko na prąd na razie wystarcza

  16. #12436
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tajfun211 Zobacz post
    Witam,
    Mamy twardą wodę z miejskich wodociągów 24 stopnie niemieckie.
    Miesięczne zużycie 12m3.
    Proszę o radę czy ten model będzie odpowiedni?:
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...-1-p-1112.html
    Zachęcam do zapoznania się z ofertą urządzeń marki Ecoperla. Przed dokonaniem zakupu warto porównać jakość złoża oraz głowice sterujące, tak aby zmiękczacz posłużył na lata.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  17. #12437
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimoto Zobacz post
    Hmm, chyba jednak powinno być prostsze niż woda użytkowa do celów spożywczych.
    Trudny w takim sensie, że zazwyczaj filtr ma dać maksymalną wydajność przez jakiś krótki czas (np. godzinę czy dwie), a potem przez 22-23 godziny nie pracuje wcale. To powoduje, że filtr musi być znacznie większy niż taki zwykły domowy (dobierany na średni przepływ dobowy).

    Te złoże katalityczne to jakie być polecił? Myślałem o dostawieniu jeszcze jednego odżelaziacza, tylko nie wiem jak ew. go podłączyć.
    Postawienie drugiego odżelaziacza w szeregu na pewno jest dobrym pomysłem, ale jego montaż jest trudniejszy. Musiałbyś mu podłączyć osobne źródło wody do płukania (np. wodę surową, ale z pominięciem pierwszego odżelaziacza).
    Co do złoża katalitycznego to zależy czy będziesz zmieniał pompę na mocniejszą czy nie... z tą obecną nie poszalejesz z ciężkimi złożami, więc pozostawałoby Ci do wyboru złoże Birm albo Katalox Light...

  18. #12438
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tajfun211 Zobacz post
    Witam,
    Mamy twardą wodę z miejskich wodociągów 24 stopnie niemieckie.
    Miesięczne zużycie 12m3.
    Proszę o radę czy ten model będzie odpowiedni?
    Możesz szukać modelu do 45 litrów złoża. Ten z linka ma 35 litrów co powinno dać regenerację co 10-11 dni. To też dobry rozmiar.
    Co do samego zestawu to upewnij się, że będzie on zawierał bypass, przyłącza, filtr wstępny, mixing, wąż popłuczyn, zawór solankowy, itd - to są ważne drobiazgi o których nie pisze się w nagłówku, a potem musisz dopłacać za ich dokładanie.

  19. #12439
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    glexu

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-531
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Ecoperla Slimline CS 17 spokojnie da radę. Dla Twoich potrzeb proponuję przede wszystkim urządzenie Ecoperla Toro 20. Jest zdecydowanie tańsze a również kompaktowe. Posiada wbudowany mieszacz, który umożliwia dopasowanie stopnia twardości zmiękczonej wody. Jest proste w montażu i użyciu.
    Faktzcynie też dobrze wygląda i dla nas byłby wystarczajcy A jak z jego głowicą, bo w opisie żadnych szczegółów nie podają - chińczyk?

  20. #12440
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał glexu Zobacz post
    Faktzcynie też dobrze wygląda i dla nas byłby wystarczajcy A jak z jego głowicą, bo w opisie żadnych szczegółów nie podają - chińczyk?
    Tak, chinczyk (wygląda na BNT)
    Skoro nie podają to o czymś świadczy Cena też nie bierze się z niczego

Strona 622 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony