dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 658 z 755
Pokaż wyniki od 13.141 do 13.160 z 15091
  1. #13141
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał tragifarsa Zobacz post
    Instalacja przechlorowana, stacja i łapa UV zamontowane. Pytanie mam takie, mam filtr wstępny Cintropur NW 32. Są w nim takie wymienne membrany i można wybrać grubość oczek. Od 1, 5, 10, 25, 50 aż do 300 mikronów. Jaki mikronaż wziąć? Przypomnę ze dom jednorodzinny ze studnia na 13 metrach.
    Jak na wejściu to raczej 25 i więcej powinno być OK. Mniejsze mogą za szybko się zapychać i dławić przepływ.
    Zwróć uwagę, że te o oczkach 150 i 300 są "wielorazowe", a mniejsze są jednorazowe.

  2. #13142

    Domyślnie

    Cześć! Chciałbym zamontować w domu zmiękczacz wody. Potrzebuje dwa urządzenia. Jedno dla rodziców, zamieszkują 2 osoby dorosłe zużycie ok. 8m3, twardość wq skali niemieckiej 20, ścieki odprowadzane do szamba.
    Drugie dla siebie, dom w trakcie budowy. Rodzina 2+1, zużycie jeszcze nie określone ale zakładam w przedziale 8-10m3. Twardość wody wg skali niemieckiej 25. W domu będzie przydomowa oczyszczalnia ścieków
    Zwróciłem się do gminy o dane z analizy wody. Ale to co udostępnili brzmi niedorzecznie, twardość jak CaCO3/L - 92,9 . Myślę, że wartość z moich testów dużo bliższe prawdy.
    Generalnie po przeczytaniu tego wątku chciałbym jakieś urządzenie z polecanego tu Clacka. Czy coś takiego będzie odpowiedni do jednego i drugiego domu?
    https://bluewater24.pl/dwuelementowy...30-p-1249.html
    @qbek17, @KLARSAN doradzicie coś?

    Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

  3. #13143
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blitzen Zobacz post
    Cześć! Chciałbym zamontować w domu zmiękczacz wody. Potrzebuje dwa urządzenia. Jedno dla rodziców, zamieszkują 2 osoby dorosłe zużycie ok. 8m3, twardość wq skali niemieckiej 20, ścieki odprowadzane do szamba.
    Drugie dla siebie, dom w trakcie budowy. Rodzina 2+1, zużycie jeszcze nie określone ale zakładam w przedziale 8-10m3. Twardość wody wg skali niemieckiej 25. W domu będzie przydomowa oczyszczalnia ścieków
    Zwróciłem się do gminy o dane z analizy wody. Ale to co udostępnili brzmi niedorzecznie, twardość jak CaCO3/L - 92,9 . Myślę, że wartość z moich testów dużo bliższe prawdy.
    Generalnie po przeczytaniu tego wątku chciałbym jakieś urządzenie z polecanego tu Clacka. Czy coś takiego będzie odpowiedni do jednego i drugiego domu?
    https://bluewater24.pl/dwuelementowy...30-p-1249.html
    @qbek17, @KLARSAN doradzicie coś?

    Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
    Dla rodziców wystarczy 20 litrów złoża. Dla Ciebie 30 będzie odpowiednie.
    W modelu z linka nie widzę ani słowa o bypassie, a to przydatna część.

  4. #13144

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli do tego zestawu dokupić by-pass dla głowicy clack. Na przykład coś takiego: https://sklep.osmoza.pl/by-pass-do-g...ck-p-1897.html ? I wtedy będzie ok?
    Dla rodziców 20 wystarczy. Z dwuelementowych jest 25, z kompaktowych 20. Podpowiedz który lepiej wybrąć
    https://bluewater24.pl/dwuelementowy...25-p-1241.html
    https://bluewater24.pl/kompaktowy-zm...-s-p-1250.html
    I czy za zestawem wodomierzowym trzeba instalować jakieś filtr samoczyszczący?
    Ostatnio edytowane przez Blitzen ; 09-03-2021 o 10:40

  5. #13145
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blitzen Zobacz post
    Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli do tego zestawu dokupić by-pass dla głowicy clack. Na przykład coś takiego:
    Tak, coś takiego.
    Dla rodziców 20 wystarczy. Z dwuelementowych jest 25, z kompaktowych 20. Podpowiedz który lepiej wybrąć
    Moim zdaniem 20. Ale może być dwuelementowy...
    I czy za zestawem wodomierzowym trzeba instalować jakieś filtr samoczyszczący?
    Nie musi być samoczyszczący - ale jakiś wstępny mechaniczny by się przydał.

  6. #13146

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post

    Nie musi być samoczyszczący - ale jakiś wstępny mechaniczny by się przydał.
    Honeywell FF06 ?

  7. #13147
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blitzen Zobacz post
    Cześć! Chciałbym zamontować w domu zmiękczacz wody. Potrzebuje dwa urządzenia. Jedno dla rodziców, zamieszkują 2 osoby dorosłe zużycie ok. 8m3, twardość wq skali niemieckiej 20, ścieki odprowadzane do szamba.
    Drugie dla siebie, dom w trakcie budowy. Rodzina 2+1, zużycie jeszcze nie określone ale zakładam w przedziale 8-10m3. Twardość wody wg skali niemieckiej 25. W domu będzie przydomowa oczyszczalnia ścieków
    Zwróciłem się do gminy o dane z analizy wody. Ale to co udostępnili brzmi niedorzecznie, twardość jak CaCO3/L - 92,9 . Myślę, że wartość z moich testów dużo bliższe prawdy.
    Generalnie po przeczytaniu tego wątku chciałbym jakieś urządzenie z polecanego tu Clacka. Czy coś takiego będzie odpowiedni do jednego i drugiego domu?
    https://bluewater24.pl/dwuelementowy...30-p-1249.html
    @qbek17, @KLARSAN doradzicie coś?

    Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
    Dzień dobry.

    Tak jak napisał kolega qbek17, dla rodziców możemy zaproponować zmiękczacz wody z 20 litrami złoża, np. Ecoperla Toro 20 ze złożem Lewatit. Nie posiada głowicy Clacka, jednak z pewnością urządzenie spełni oczekiwania.

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/toro/

    Co do drugiego modelu, możemy zaproponować 30-litrowy zmiękczacz z głowicą Clack i złożem Lewatit - Ecoperla Softower S.

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/softower/

    W kwestii przydomowej oczyszczalni ścieków, w tym tygodniu na kanale Youtube marki pojawi się film na temat wpływu zmiękczacza wody na przydomowe oczyszczalnie ścieków. Zachęcamy do śledzenia, ponieważ materiał zawiera bardzo dużo merytorycznych informacji na ten temat.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  8. #13148
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    W przypadku zmiękczaczy wody Ecoperla otrzymuje Pan w zestawie filtry wstępne włoskiej marki z powłoką bakteriostatyczną Atlas Filtri Sanic wraz z wkładem sznurkowym oraz workiem soli tabletkowanej.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  9. #13149
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomanek4
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Markowice k.Poznania
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cześć! Proszę o podpowiedź znawców tematu jaki zmiękczacz wody będzie optymalny dla rodziny 4 os., w weekendy 6-7 os, zużycie wody miesięcznie 12-13 m3, twardość zmierzona metodą kropelkową to 30fH. Dane o jakości wody ze strony zakładu komunalnego:
    https://zk.kleszczewo.pl/wp-content/...C4%87-wody.pdf.

    1.Bakterie grupy coliNPL/100 ml 0
    2.Escherichia coliNPL/100 ml 0
    3.Enterokokijtk/100 ml 0
    4.Clostridium perfringensjtk/100 ml 0
    5.Parametry fizyko-chemiczne
    6.Amonowy jon mg/l0,18-0,31
    7.Antymon mg/l<0,00050
    8.Arsen mg/l<0,0005
    9.Azotany mg/l2,26-2,92
    10.Azotyny mg/l<0,05
    11.Barwa mg/l5-10
    12.Bor mg/l0,16-0,19
    13.Bromiany mg/l<0,005
    14.Chlorki mg/l7,48-17,9
    15.Chrom Ogólny mg/l<0,002
    16.Cyjanki mg/l<0,005
    17.Fluorki mg/l0,10-0,48
    18.Kadm mg/l<0,0005
    19.Magnez mg/l21,6-31,4
    20.Mangan mg/l<0,025-0,28
    21.MętnośćNTU0,15-0,50
    22.Miedź mg/l0,003
    23.Nikiel mg/l<0,0040
    24.Odczyn (ph)pH7,5-7,7
    25.Ołów mg/l<0,0030
    26.Ogólny węgiel organiczny mg/l bez nieprawidłowych zmian
    27.Przewodność elektryczna μS/cm591-760
    28.Rtęć mg/l<0,00010
    29.Selen mg/l<0,00050
    30.Siarczany mg/l0,52-29,6
    31.Smak akceptowalny
    32.Sód mg/l38,1-44
    33.Srebro mg/l<0,0010
    34.Twardość ogólna mg/l235-321
    35.Wapń mg/l58-107nienormowany
    36.Zapach akceptowalny
    37.Żelazo mg/l0,05
    38.Ogól na liczba mikroorganizmów w 22°C po 72 hjtk/1 ml1-66 bez nieprawidłowych zmian

    Dom jednorodzinny w okolicach Środy Wielkopolskiej, instalator zaproponował mi następujące zmiękczacze:
    1.Viessmann Aquahome 20
    2.EcoRuby DW 20
    3.Immersoft 20
    Z informacji które wyczytałem w wątku to drugi z nich to nie polecana na forum głowice RX (chińska jeśli nic nie pokręciłem) o trzeciej nie znalazłem konkretnych informacji a pierwszy Viessmann to ponoć dobre złoże monosferyczne i dobra głowica, mam już kocioł i zasobnik wody Viessmann więc chyba jakieś ułatwienie w kwestii serwisu, więc skłaniałbym się ku pierwszemu, ale moje pytanie to czy nie będzie za mały? Czy ten Immersoft jest równie ok? Może macie jakieś inne propozycje?

  10. #13150
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomanek4 Zobacz post
    Cześć! Proszę o podpowiedź znawców tematu jaki zmiękczacz wody będzie optymalny dla rodziny 4 os., w weekendy 6-7 os, zużycie wody miesięcznie 12-13 m3, twardość zmierzona metodą kropelkową to 30fH. Dane o jakości wody ze strony zakładu komunalnego:
    https://zk.kleszczewo.pl/wp-content/...C4%87-wody.pdf.
    Dzień dobry.

    Do podanej twardości oraz zapotrzebowania na wodę najlepszą, tzn. najbardziej wydajną i oszczędną opcją byłby 30-litrowy zmiękczacz wody (np. Ecoperla Softower S). Z serwisem również nie będzie żadnych kłopotów

    Zapraszamy do zapoznania się z recenzją urządzenia oraz opisem na stronie:

    https://youtu.be/XU05XNfSY_U

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/softower/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #13151
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomanek4
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Markowice k.Poznania
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Dzień dobry.

    Do podanej twardości oraz zapotrzebowania na wodę najlepszą, tzn. najbardziej wydajną i oszczędną opcją byłby 30-litrowy zmiękczacz wody (np. Ecoperla Softower S). Z serwisem również nie będzie żadnych kłopotów

    Zapraszamy do zapoznania się z recenzją urządzenia oraz opisem na stronie:

    https://youtu.be/XU05XNfSY_U

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/softower/
    Dziękuję za odpowiedź ale rozglądam się za czymś w kwocie max 3k.

  12. #13152
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blitzen Zobacz post
    Honeywell FF06 ?
    Też może być, ale jego siatka ma chyba 90 lub 100 um. I nie jest samoczyszczący - trzeba go ręcznie czyścić.
    Moim zdaniem tańszy i wystarczająco solidny, a przy okazji wygodniejszy będzie zwykły korpus plastikowy z wkładem piankowym.

  13. #13153
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomanek4 Zobacz post
    Cześć! Proszę o podpowiedź znawców tematu jaki zmiękczacz wody będzie optymalny dla rodziny 4 os., w weekendy 6-7 os, zużycie wody miesięcznie 12-13 m3, twardość zmierzona metodą kropelkową to 30fH. Dane o jakości wody ze strony zakładu komunalnego:
    ...
    Mangan mg/l<0,025-0,28
    ...
    Jeśli nie ma tam pomyłki to spory rozstrzał.... a "norma" jest do 0,05 mg/l

    Dom jednorodzinny w okolicach Środy Wielkopolskiej, instalator zaproponował mi następujące zmiękczacze:
    1.Viessmann Aquahome 20
    2.EcoRuby DW 20
    3.Immersoft 20
    Z informacji które wyczytałem w wątku to drugi z nich to nie polecana na forum głowice RX (chińska jeśli nic nie pokręciłem) o trzeciej nie znalazłem konkretnych informacji a pierwszy Viessmann to ponoć dobre złoże monosferyczne i dobra głowica, mam już kocioł i zasobnik wody Viessmann więc chyba jakieś ułatwienie w kwestii serwisu, więc skłaniałbym się ku pierwszemu, ale moje pytanie to czy nie będzie za mały? Czy ten Immersoft jest równie ok? Może macie jakieś inne propozycje?
    Wszystkie te modele są małe. Spokojnie model 30 litrowy będzie odpowiedni. Tym bardziej przy większej ilości ludzi w weekendy.

  14. #13154
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomanek4
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Markowice k.Poznania
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli nie ma tam pomyłki to spory rozstrzał.... a "norma" jest do 0,05 mg/l


    Wszystkie te modele są małe. Spokojnie model 30 litrowy będzie odpowiedni. Tym bardziej przy większej ilości ludzi w weekendy.
    Rzeczywiście, nie zwróciłem uwagi, wygląda jakby jedno zero po przecinku "umknęło" komuś, dzwoniłem dzisiaj do Zakładu Komunalnego, mają do jutra zaktualizować, jeśli rzeczywiście jest błąd, dziękuję za info

  15. #13155

    Domyślnie

    Posiadam od roku zmiękczacz Aquasoft (nie pamiętam 20 ew 25) wersja objętościowa. Woda na wejściu 25' więc cholernie twarda, zużycie wody miesięczne (skądinąd kosmicznie wysokie jak dla mnie i mojej rodziny ok 10m3 ale jest właśnie odkamieniacz, który się regeneruje no i osmoza - niby jakaś "oszczędniejsza"). Wodę ustawiłem na zmiękczaczu zdaje się na 5' a dwa worki tabletek (ciech) wystarczyły na prawie rok (a wg pani z aquasoftu taki worek powinien starczyć na zdaje się ok 1miesiaca). Mam więc 3 sprawy:
    1) czy to normalna eksploatacja zmiękczacza?
    2) jak skasować komunikat "zaplanowano przegląd"?
    3) Można coś zrobić w ramach oszczędności wody a jednak zostawiając optymalną twardość wody?

    PS. Jak po długim czasie zobaczyłem, że tabletek prawie nie było, była woda na dnie zbiornika to w tym okresie zobaczyłem już osady kamienia w zlewach/ na szkle w kabinie itd itp wiec faktycznie działał odkamieniacz wcześniej

    Pozdrawiam
    Karol

  16. #13156
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Posiadam od roku zmiękczacz Aquasoft (nie pamiętam 20 ew 25) wersja objętościowa. Woda na wejściu 25' więc cholernie twarda, zużycie wody miesięczne (skądinąd kosmicznie wysokie jak dla mnie i mojej rodziny ok 10m3 ale jest właśnie odkamieniacz, który się regeneruje no i osmoza - niby jakaś "oszczędniejsza"). Wodę ustawiłem na zmiękczaczu zdaje się na 5' a dwa worki tabletek (ciech) wystarczyły na prawie rok (a wg pani z aquasoftu taki worek powinien starczyć na zdaje się ok 1miesiaca). Mam więc 3 sprawy:
    1) czy to normalna eksploatacja zmiękczacza?
    2) jak skasować komunikat "zaplanowano przegląd"?
    3) Można coś zrobić w ramach oszczędności wody a jednak zostawiając optymalną twardość wody?

    PS. Jak po długim czasie zobaczyłem, że tabletek prawie nie było, była woda na dnie zbiornika to w tym okresie zobaczyłem już osady kamienia w zlewach/ na szkle w kabinie itd itp wiec faktycznie działał odkamieniacz wcześniej

    Pozdrawiam
    Karol
    Przy 25 litrach złoża na jedną regenerację powinno iść ok 3 kg soli. W worku jest 25 kg. Przy zużyciu 10 m3 miesięcznie powinieneś zużyć ok 4 worków (100 kg) soli rocznie. Więc "pani" trochę przesadziła, ale i Ty nie dopilnowałeś tego... skoro zobaczyłeś już osady z kamienia.
    Komunikat najlepiej skasować robiąc przegląd
    Oszczędność wody to raczej nie kwestia ustawień zmiękczacza... ale jeśli masz model 20 litrowy to trochę za mały na takie parametry i może generować dodatkowe ilości ścieków (względem większych modeli).

  17. #13157

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.

    Nikt mi przeglądu nie zrobi bo montowałem sam sobie ten odkamieniacz a producent mnie o tym nie uprzedził
    Zużycie wody jest duże zapewne właśnie przez regenerację złoża + osmozę. Nie pamiętam zużycia z mieszkania (dom to trochę inna sprawa ale tu chociażby mamy prysznic a tam go nie było) ale zużycie było kilku krotnie mniejsze. Aż mnie korci zamontowanie licznika wody na popłuczyny (bo leży wolny w kartonie).

    PS. Jeśli wiesz co z tym komunikatem to proszę pomóż, może być priv.

    Pozdrawiam
    Karol

  18. #13158
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Nikt mi przeglądu nie zrobi bo montowałem sam sobie ten odkamieniacz a producent mnie o tym nie uprzedził
    Chyba nie jest to problemem żeby teraz zrobić przegląd mimo że sam sobie instalowałeś...?

    Zużycie wody jest duże zapewne właśnie przez regenerację złoża + osmozę. Nie pamiętam zużycia z mieszkania (dom to trochę inna sprawa ale tu chociażby mamy prysznic a tam go nie było) ale zużycie było kilku krotnie mniejsze.
    Nie wiem jak liczną masz rodzinę, ale 10 m3 miesięcznie to jest bardzo "normalne" zużycie

  19. #13159

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Proszę o pomoc przy doborze zmiękczacza bo jak czytam to wariuję. W domu przebywają 4 osoby. Miesięczne zużycie wody to około 12m3. Stopień twardości około 14dh, wodociąg miejski. Mam następujące oferty z montażem:
    - Filtr 25/1650/50/B – Automatyczny (czasowo – obiętościowa), Jonit Dowex, 25l. + 5l. podsypka = 30l, głowica BNT 1650 - 2700 zł.
    - CLACK WS1CI w obudowie kompaktowej + BY-PASS, złoże jonowymienne DOW 30 litrów - 3200 zł
    - Ecoperla Softower S - 4650 zł
    - WATER TECHNIC 26 UP-FLOW 4-CYKLOWY - 2800 zł
    - eVOLUTION 400 około 6500 zł
    - COMFORT 400 około 5000 zł

    Jak widać są bardzo duże różnice w cenach, które według mnie przy 10 letnim użytkowaniu urządzeń oraz większej oszczędności droższych zmiękczaczy nigdy się nie zwrócą, a wszystkie z tych urządzeń wymagają cyklicznych serwisów(mowa tu o zachowaniu gwarancji).

    Bardzo proszę o posumowanie i radę.

    Z góry dziękuję.

  20. #13160
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Do takiego zużycia wystarczy 25-26 litrów złoża.
    Jak spojrzysz na opis tych urządzeń to dowiesz się skąd ta cena... WiFi, oświetlenie zbiornika, czujnik soli... te bajery kosztują.
    Na drugim końcu są urządzenia z chińską głowicą i są "tylko" kilkaset PLN tańsze niż porządne urządzenia.
    Jak zwykle najlepiej (najbardziej ekonomicznie) będzie odrzucić najtańsze i najdroższe propozycje i wybrać coś ze środka.

Strona 658 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony