dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 663 z 755
Pokaż wyniki od 13.241 do 13.260 z 15091
  1. #13241
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał brodzimierz Zobacz post
    co to znaczy regeneracja chemiczna?
    Chodzi o odżelaziacz regenerowany nadmanganianem potasu (lub innym utleniaczem). Alternatywą są odżelaziacze wykorzystujące tylko napowietrzanie i płukanie wodą.
    Myślę, że w tym przypadku nie zaszkodzi połączenie obu technologii czyli napowietrzanie zwężką przed hydroforem oraz odżelaziacz z regeneracją chemiczną.

    jaka bylaby miesieczna produkcja popluczyn dla takiej instalacji (przy 12 m^3 zuzycia uzdatnionej wody)? - ilosci o ktorych czytalem troche przerazaja (a tak dokladniej, to przeraza fakt, ze tych popluczyny gdzies trzeba sie pozbyc).
    Niestety nie ma idealnego rozwiązania... jeśli jest regeneracja chemią to takie ścieki muszą iść do szamba/kanalizacji.
    Jeśli jest tylko napowietrzanie i płukanie wodą to można próbować taką wodę rozsączać lub puścić do studni chłonnej, ale to też wymaga uwzględnienia kilku aspektów (np. zamarzanie w zimie).
    Co do ilości ścieków to szacowałbym gdzieś w zakresie 1,5-2,5 m3 miesięcznie, ale to na razie tylko szacunki.

  2. #13242
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brodzimierz

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Bielawa
    Kod pocztowy
    55-093
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Chodzi o odżelaziacz regenerowany nadmanganianem potasu (lub innym utleniaczem). Alternatywą są odżelaziacze wykorzystujące tylko napowietrzanie i płukanie wodą.
    Myślę, że w tym przypadku nie zaszkodzi połączenie obu technologii czyli napowietrzanie zwężką przed hydroforem oraz odżelaziacz z regeneracją chemiczną.


    Niestety nie ma idealnego rozwiązania... jeśli jest regeneracja chemią to takie ścieki muszą iść do szamba/kanalizacji.
    Jeśli jest tylko napowietrzanie i płukanie wodą to można próbować taką wodę rozsączać lub puścić do studni chłonnej, ale to też wymaga uwzględnienia kilku aspektów (np. zamarzanie w zimie).
    Co do ilości ścieków to szacowałbym gdzieś w zakresie 1,5-2,5 m3 miesięcznie, ale to na razie tylko szacunki.
    dzien dobry,

    po pierwsze wielkie dzieki za informacje i sugestie - tak jak napisalem, to dla mnie czarna magia, a po drugie, to przepraszam za pozna odpowiedz

    nadal rozpatrujemy kilka scenariuszy (aczkolwiek nie jest ich zbyt duzo), i w zwiazku z tym mam jeszcze pytanie o sensownosc wiercenia drugiej studni na innej glebokosci (zamiast 12-13 m np. 20-25 m) - czy to moze pomoc? (wiem, ze moze pomoc, albo i nie, ale raczej chodzi mi o doswiadczenia forumowiczow - czy decydowali sie na takie rozwiazanie i czy to pomagalo).

    w najgorszym scenariuszu, bede sie decydowac na podciagniecie wodociagu - ale jest to kosztowna impreza. ale z drugiej strony, jak policzy sie koszt instalacji stacji uzdatniania wody i jej konserwacji, problem ze zlewaniem popluczyn, to sam nie wiem co bedzie bardziej ekonomiczne.


    pozdrawiam,
    Grzegorz
    Ostatnio edytowane przez brodzimierz ; 19-04-2021 o 14:24 Powód: uzupelnienie informacji

  3. #13243
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał brodzimierz Zobacz post
    nadal rozpatrujemy kilka scenariuszy (aczkolwiek nie jest ich zbyt duzo), i w zwiazku z tym mam jeszcze pytanie o sensownosc wiercenia drugiej studni na innej glebokosci (zamiast 12-13 m np. 20-25 m) - czy to moze pomoc? (wiem, ze moze pomoc, albo i nie, ale raczej chodzi mi o doswiadczenia forumowiczow - czy decydowali sie na takie rozwiazanie i czy to pomagalo).
    Niestety tu raczej nie pomogę - chodzi o to, że to nie kwestia statystyki ("ilu osobom się to udało a ilu nie") ale konkretnej lokalizacji. Należałoby raczej popytać w swojej okolicy czy i na jakiej głębokości jest woda. Ewentualnie rozpytać okolicznych studniarzy. Można też sprawdzić mapy geologiczne jak się rozkładają główne warstwy wodonośne w tej okolicy. Nikt nie da gwarancji ale to może nakierować w jakąś stronę...

    w najgorszym scenariuszu, bede sie decydowac na podciagniecie wodociagu - ale jest to kosztowna impreza. ale z drugiej strony, jak policzy sie koszt instalacji stacji uzdatniania wody i jej konserwacji, problem ze zlewaniem popluczyn, to sam nie wiem co bedzie bardziej ekonomiczne.
    Na pewno będzie to wygodniejsze w obsłudze

  4. #13244
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brodzimierz

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Bielawa
    Kod pocztowy
    55-093
    Posty
    11

    Cool

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Niestety tu raczej nie pomogę - chodzi o to, że to nie kwestia statystyki ("ilu osobom się to udało a ilu nie") ale konkretnej lokalizacji. Należałoby raczej popytać w swojej okolicy czy i na jakiej głębokości jest woda. Ewentualnie rozpytać okolicznych studniarzy. Można też sprawdzić mapy geologiczne jak się rozkładają główne warstwy wodonośne w tej okolicy. Nikt nie da gwarancji ale to może nakierować w jakąś stronę...


    Na pewno będzie to wygodniejsze w obsłudze
    dziekuje qbek za odpowiedz,

    tak, wiem, ze to kwestia statystyki. i tak jak sugerujesz rownolegle zaczelismy rozpytywac wokol jak to w okolicy wyglada, i zdaje sie, ze ze lepsza woda jest plycej (tzn. 8-9 m) - jak twierdza sasiedzi, ktorzy maja z takiej glebokosci wode. ponoc taka woda spelnia normy nawet bez uzdatniania!

    dziwne to, bo zawsze wydawalo mi sie, ze glebsza woda bedzie bardziej "bezpieczna" - no ale w tym przypadku wyglada na to, ze jest to wbrew intuicji. nic to, w ciagu 2-3 tygodni bedziemy robic plytszy odwiert by sprawdzic - moze bedziemy miec wiecej szczescia. mysle, ze mozna zaryzykowac 1kzl by uniknac problemow z "ciezka" woda


    pozdrawiam,
    Grzegorz

  5. #13245
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał brodzimierz Zobacz post
    ... zdaje sie, ze ze lepsza woda jest plycej (tzn. 8-9 m) - jak twierdza sasiedzi, ktorzy maja z takiej glebokosci wode. ponoc taka woda spelnia normy nawet bez uzdatniania!

    dziwne to, bo zawsze wydawalo mi sie, ze glebsza woda bedzie bardziej "bezpieczna" - no ale w tym przypadku wyglada na to, ze jest to wbrew intuicji.
    Pytanie czy to subiektywne wrażenie czy robili badania tej wody... ale może akurat w tym miejscu będzie właśnie odwrotnie niż zazwyczaj Warto sprawdzić! Powodzenia!

  6. #13246

    Domyślnie

    Witam.

    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza.
    Dane:
    - 2 osoby z chęcią powiększenia rodziny,
    - aktualne zużycie 5-6 m3 miesięcznie,
    - woda wodociągowa,
    - twardość ok 17dH,
    - ze względu na miejsce montażu w grę wchodzi jedynie zmiękczacz kompaktowy.

    Przeglądałam forum ale przyznam, że ciężko się w tym zorientować osobie bez doświadczenia. Starałam się wybrać model który będzie miał dobrą głowicę i złoże a przy okazji nie zrujnuje mojego portfela.

    Wstępnie zastanawiam się nad takim modelem: https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ...-PENTERUSA/869

    Czy będzie to dobry wybór w mojej sytuacji? Mam też wątpliwości co co do rozmiaru. Wg sprzedawcy 15 l będzie dla mnie odpowiednie, jednak obawiam się że w przypadku powiększenia rodziny będzie to za mało więc skłaniam się ku wersji 20l. Będę wdzięczna za porady.

  7. #13247
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał monik7 Zobacz post
    Witam.

    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza.
    Dane:
    - 2 osoby z chęcią powiększenia rodziny,
    - aktualne zużycie 5-6 m3 miesięcznie,
    - woda wodociągowa,
    - twardość ok 17dH,
    - ze względu na miejsce montażu w grę wchodzi jedynie zmiękczacz kompaktowy.

    Przeglądałam forum ale przyznam, że ciężko się w tym zorientować osobie bez doświadczenia. Starałam się wybrać model który będzie miał dobrą głowicę i złoże a przy okazji nie zrujnuje mojego portfela.

    Wstępnie zastanawiam się nad takim modelem: https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ...-PENTERUSA/869

    Czy będzie to dobry wybór w mojej sytuacji? Mam też wątpliwości co co do rozmiaru. Wg sprzedawcy 15 l będzie dla mnie odpowiednie, jednak obawiam się że w przypadku powiększenia rodziny będzie to za mało więc skłaniam się ku wersji 20l. Będę wdzięczna za porady.
    Dzień dobry

    Zmiękczacz wody z 20 litrami złoża będzie jak najbardziej odpowiedni, szczególnie przy planach powiększenia rodziny.

    Dla takich potrzeb możemy polecić również budżetowy zmiękczacz wody, Ecoperla Toro 20.

    Więcej informacji:

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/toro/

    https://youtu.be/qTo239BmY8U
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  8. #13248
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał monik7 Zobacz post
    Mam też wątpliwości co co do rozmiaru. Wg sprzedawcy 15 l będzie dla mnie odpowiednie, jednak obawiam się że w przypadku powiększenia rodziny będzie to za mało więc skłaniam się ku wersji 20l. Będę wdzięczna za porady.
    W tym momencie 15 litrów będzie wystarczające, natomiast w przypadku zwiększenia zużycia wody faktycznie 20 litrów może być także odpowiednie.
    Pytanie czy zmiękczenie ma być do zera czy nie? Jeśli nie to przy 15 litrach będzie już rezerwa na zwiększenie zużycia wody.
    Dodatkowo jeśli miejsce montażu jest ograniczone to 15 litrowy model powinien być gabarytowo mniejszy...

    Myślę, że w tym przypadku te 15 litrów nie jest takim złym pomysłem...

  9. #13249
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dangemik

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-694
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    poszukuję urządzenia które pomoże mi zwalczyć nadmiar żelaza, manganu oraz twardość. Wyniki badania mojej wody wyglądają następująco:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badanie wody.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	455034
    Woda jest z studni pod własnym ciśnieniem.Z wody w domu korzysta 5 osób. Zbiornik na CWU ma pojemność 300l. Ścieki odprowadzane do szamba.
    Będę wdzięczny z pomoc w doborze urządzenia.
    Ostatnio edytowane przez dangemik ; 23-04-2021 o 13:27

  10. #13250
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał dangemik Zobacz post
    Dzień dobry,
    poszukuję urządzenia które pomoże mi zwalczyć nadmiar żelaza, manganu oraz twardość. Wyniki badania mojej wody wyglądają następująco:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badanie wody.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	455034
    Woda jest z studni pod własnym ciśnieniem.Z wody w domu korzysta 5 osób. Zbiornik na CWU ma pojemność 300l. Ścieki odprowadzane do szamba.
    Będę wdzięczny z pomoc w doborze urządzenia.
    Żelaza masz bardzo mało, za to mnóstwo manganu....
    Żeby cokolwiek zaproponować potrzebne są bardziej szczegółowe wyniki, także tych parametrów które są w normie (np. pH).

  11. #13251
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dangemik

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-694
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ok, postaram się to jak najszybciej załatwić. Dziwi mnie tylko to, że jak dziewczyna była zbadać wodę, to mówiła że potrzebuje do wyboru uzdatniacza wody i zrobili tylko te 3 a wszystkie inne pominęli.

  12. #13252
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał dangemik Zobacz post
    Dzień dobry,
    poszukuję urządzenia które pomoże mi zwalczyć nadmiar żelaza, manganu oraz twardość. Wyniki badania mojej wody wyglądają następująco:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badanie wody.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	455034
    Woda jest z studni pod własnym ciśnieniem.Z wody w domu korzysta 5 osób. Zbiornik na CWU ma pojemność 300l. Ścieki odprowadzane do szamba.
    Będę wdzięczny z pomoc w doborze urządzenia.
    Dzień dobry.

    Rzeczywiście wyniki analizy wody są dość okrojone. Do właściwego doboru stacji uzdatniania potrzebna jest pełna fizykochemia.

    Zapraszamy do kontaktu na [email protected], jeśli chciałby Pan wykonać od razu testy obciążeniowe na wodzie i dobrać skuteczny system.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #13253

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Zapraszamy do kontaktu na [email protected], jeśli chciałby Pan wykonać od razu testy obciążeniowe na wodzie i dobrać skuteczny system.
    Co to jest "test obciążeniowy wody" ?

    W jaki sposób dostarczyć wam próbki wody, jak zabezpieczyć próbkę, czy wysłanie pocztą jest dopuszczalne ze względu na czas ?

  14. #13254
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mar_123

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Czytając wątek, postanowiłem dopytać fachowców z tego forum. Wiem, że przy doborze stacji uzdatniania najważniejsze są złoże i głowica, Zdecydowałem się na głowicę Clack, ale wysyłając zapytania do różnych firm dostaję odpowiedzi z rożnymi złożami. Jakie są różnice w głowicach (CI, CK, UF). Jakie złoże będzie odpowiednie przy takich wynikach i czterech osobach?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Analiza Wody(1).jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	59,0 KB
ID:	455130
    Mam propozycję np na złoże Ecomix A, czy to jest dobry produkt?
    Ostatnio edytowane przez Mar_123 ; 26-04-2021 o 17:57

  15. #13255
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mar_123 Zobacz post
    Zdecydowałem się na głowicę Clack, ale wysyłając zapytania do różnych firm dostaję odpowiedzi z rożnymi złożami. Jakie są różnice w głowicach (CI, CK, UF).
    CI czy CK to oznaczenia sterowników (czyli jaka wersja elektroniki będzie w głowicy). CI jest monochromatyczna i tylko po angielsku. CK ma kolorowy wyświetlacz i kilka języków (w tym polski). Różnią się też wyglądem obudowy panela sterującego głowicy (kwestia gustu który ładniejszy).
    UF to raczej skrót od UpFlow - to by oznaczało typ regeneracji. Przy takiej wartości żelaza nie bierz takiej wersji.

    Jakie złoże będzie odpowiednie przy takich wynikach i czterech osobach?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Analiza Wody(1).jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	59,0 KB
ID:	455130
    Mam propozycję np na złoże Ecomix A, czy to jest dobry produkt?
    Trzeba przyjąć jakieś średnie miesięczne zużycie wody przez te 4 osoby... i tak przyjmując 10 m3 wystarczy złoże 20 litrowe. Przy 13 m3 miesięcznie może to już być model 25 litrowy. Te dane dotyczą złoża zmiękczającego (np. Lewatit S1567).
    Złoże Ecomix jest złożem wielofunkcyjnym - zapewne ta propozycja wynika z podwyższonego żelaza. To złoże jest droższe, ma krótszą żywotność i mniejszą pojemność niż zwykły jonit zmiękczający. W tej sytuacji bym się na niego nie zdecydował. Zamiast tego wziąłbym zwykły zmiękczacz ale z regeneracją standardową (czyli współprądową/downflow).

  16. #13256

    Domyślnie

    Dzień dobry! To i ja dopytam o pomoc dla siebie
    Szukam odpowiedniego zmiękczacza do mojej wody (25 stopni w skali niemieckiej), woda z wodociągów (nie mam dokładnych badań, mieszkam w Rogozniku w Gminie Bobrowniki). Właśnie wprowadzamy się do 160m domu (powierzchnia użytkowa) z 2 łazienkami i jednym WC (2 dorosłych, małe dziecko i pies). Niestety mamy tylko szambo i o kanalizacji raczej nie ma co myśleć w perspektywie 10 lat...
    Nasz wykonawca polecił nam Buderus WE200 26L ale koszt ponad 3000 trochę mnie przeraził (planowałem raczej bliżej 2000). Znajomi mają Viessmana N20 i bardzo chwalą (ale to pewnie dla nas za małe).
    Po wielu przczytanych postach, wątkach i wpisach wiem, że to zmieszczenie w 3000 to mogę sobie już zapomnieć, teraz szukam czegoś co będzie mi działać, nie będzie mnie wkurzać i nie sprawi, że moje (10m3) szambo nie będzie pełne co trzy tygodnie.
    Szczerze to po podjęciu wszystkich 434253 decyzji podczas budowy domu i potrzeby doktoryzowania się z każdego etapu jestem już na skraju wyczerpania

    Aha, na tę chwilę myślę o Viessman N30 (smart czy nie smart to już mnie nie interesuje, nie planuje używać aplikacji). Da się taniej? Da się lepiej?
    Parterówka 200m2, 160m2 powierzchni mieszkalnej. Podłogówka 160m2.
    Porotherm 25cm + 25cm styropian. 28cm wełny na poddaszu.
    Okna u=0.8 ciepły montaż
    Pompa ciepła Aquarea J 7kW; Rekuperator Zehder ComfoAir Q
    Szambo 10m3

  17. #13257
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mar_123

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    @qbek17 dziękuję za szybką odpowiedź,
    "Złoże Ecomix jest złożem wielofunkcyjnym - zapewne ta propozycja wynika z podwyższonego żelaza. To złoże jest droższe, ma krótszą żywotność i mniejszą pojemność niż zwykły jonit zmiękczający. W tej sytuacji bym się na niego nie zdecydował. Zamiast tego wziąłbym zwykły zmiękczacz ale z regeneracją standardową (czyli współprądową/downflow). "

    ale jak się pozbyć żelaza z wody. Nie ukrywam że na tym bardzo mi zależy, bo wszędzie mam rdzawe zacieki
    Ostatnio edytowane przez Mar_123 ; 26-04-2021 o 21:40

  18. #13258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mar_123 Zobacz post
    ale jak się pozbyć żelaza z wody. Nie ukrywam że na tym bardzo mi zależy, bo wszędzie mam rdzawe zacieki
    Taki poziom żelaza wykracza poza "normę" ale nie jest na tyle duży, żeby nie zmniejszył się także na zwykłym zmiękczaczu. Będzie to taki "efekt uboczny" ale jeśli zrobi się dobre płukanie to powinno wystarczyć.
    Jeśli boisz się robić takie "eksperymenty" (nie jest to zalecane użycie złoża zmiękczającego, ale z chemicznego punktu widzenia będzie działać) to możesz oczywiście zastosować złoże wielofunkcyjne - tylko będą to wyższe koszty

  19. #13259
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał VaBenek Zobacz post
    Dzień dobry! To i ja dopytam o pomoc dla siebie
    Szukam odpowiedniego zmiękczacza do mojej wody (25 stopni w skali niemieckiej), woda z wodociągów (nie mam dokładnych badań, mieszkam w Rogozniku w Gminie Bobrowniki). Właśnie wprowadzamy się do 160m domu (powierzchnia użytkowa) z 2 łazienkami i jednym WC (2 dorosłych, małe dziecko i pies). Niestety mamy tylko szambo i o kanalizacji raczej nie ma co myśleć w perspektywie 10 lat...
    Nasz wykonawca polecił nam Buderus WE200 26L ale koszt ponad 3000 trochę mnie przeraził (planowałem raczej bliżej 2000). Znajomi mają Viessmana N20 i bardzo chwalą (ale to pewnie dla nas za małe).
    Po wielu przczytanych postach, wątkach i wpisach wiem, że to zmieszczenie w 3000 to mogę sobie już zapomnieć, teraz szukam czegoś co będzie mi działać, nie będzie mnie wkurzać i nie sprawi, że moje (10m3) szambo nie będzie pełne co trzy tygodnie.
    Szczerze to po podjęciu wszystkich 434253 decyzji podczas budowy domu i potrzeby doktoryzowania się z każdego etapu jestem już na skraju wyczerpania

    Aha, na tę chwilę myślę o Viessman N30 (smart czy nie smart to już mnie nie interesuje, nie planuje używać aplikacji). Da się taniej? Da się lepiej?
    Nie podałeś zużycia wody, ale zakładając te 10 m3 to spokojnie szukaj czegoś nie mniejszego niż 30 litrów złoża.
    Czy da się taniej i nie gorzej? Na pewno

  20. #13260
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Co to jest "test obciążeniowy wody" ?

    W jaki sposób dostarczyć wam próbki wody, jak zabezpieczyć próbkę, czy wysłanie pocztą jest dopuszczalne ze względu na czas ?
    Podczas testów obciążeniowych sprawdzamy skuteczność różnych metod uzdatniania na konkretnej wodzie.

    Jeśli chciałby Pan dostarczyć nam próbkę wody, zapraszamy do kontaktu mailowego.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 663 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony