dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 688 z 754
Pokaż wyniki od 13.741 do 13.760 z 15062
  1. #13741
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Chłopaki, chce Wam się rozmawiać sami ze sobą ? exKex_6, Kamil w_wa, Kamila Wick, Marianinstal - czekamy na dalszych nowych użytkowników
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  2. #13742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Cześć
    To prawda nie ma przeciwwskazań do stosowania zmiękczacz wody w przypadku instalacji miedzianej lub jej elementów. Nie możesz tylko zmiękczyć wody do 0 stopni. Twardość jaka powinna pozostać przy urządzeniu powinna wynosić około 6 - 6,5 stopnia niemieckiego. Wówczas odczujesz korzyści z zakupionego zmiękczacza oraz nie uszkodzisz instalacji, pieca, itp.

    Do wyregulowania twardości wody na wyjściu wody z urządzenia upewnij się czy wraz z zakupionym zmiękczaczem będziesz mieć tester kropelkowy, większość sprzedających dokłada taki tester do zmiękczaczy w komplecie. Większość zmiękczaczy ma wbudowany zawór mieszający w korpus głowicy. Natomiast wiem że ty rozważałeś zakup albo logixa albo supreme. Tutaj musisz się upewnić ponieważ:

    w przypadku Logix zawór mieszający występuje w postaci śruby, która porostu wkręcona odchyla krzywkę, zawór ten umieszczony jest z lewej strony głowicy mniej więcej w połowie (dotyczy logix 255/760) i po lewej stronie blisko sterownika w logx logiq 269, natomiast w systemach supreme zawór mieszający jest umieszczony w by-pass, więc potwierdz w sklepie czy zestaw który kupiłeś zawiera by-pass, ponieważ te elementy supreme wprowadza do sprzedaży osobno.

    Pamiętaj tylko, żeby w sterownik wpisać odpowiedni % twardość wody, w odniesieniu do twardości resztkowej. Pozdrawiam
    o co chodzi z ta twardościa resztkową? czym bedzie sie rózniło wpisanie w zmiekczacz odpowiedniej twardosci od krecenia mixingiem na bypasie?

  3. #13743

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    o co chodzi z ta twardościa resztkową? czym bedzie sie rózniło wpisanie w zmiekczacz odpowiedniej twardosci od krecenia mixingiem na bypasie?
    Oprócz ustawienia twardości na zaworze, należy również ustawić poprawny interwał wynikający z twardości wody i twardości resztkowej lub wpisać twardość wody po którym ma nastąpić regeneracja. Tak jak masz np. w głowicy Clack CI lub CK, gdzie jednym z parametrów deklarujesz twardość wody wyjściowej z urządzenia w głowicy, a następnie regulujesz ten parametr na zaworze miksing. Akurat Clack robi to "automatycznie za użytkownika" w przypadku zaworów, które nie posiadają takiej funkcji winno się ten interwał/twardość uwzględnić.

  4. #13744

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Oprócz ustawienia twardości na zaworze, należy również ustawić poprawny interwał wynikający z twardości wody i twardości resztkowej lub wpisać twardość wody po którym ma nastąpić regeneracja. Tak jak masz np. w głowicy Clack CI lub CK, gdzie jednym z parametrów deklarujesz twardość wody wyjściowej z urządzenia w głowicy, a następnie regulujesz ten parametr na zaworze miksing. Akurat Clack robi to "automatycznie za użytkownika" w przypadku zaworów, które nie posiadają takiej funkcji winno się ten interwał/twardość uwzględnić.
    hmm czyli na głowicy od Erie wpisałem 3 stopnie niemieckie na wyjściu z urzadzenia i faktycznie tyle pokazuje pomiar, wiec rozumiem że nic na bypasie nie musze kręcić w takim razie?

  5. #13745
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila Wick Zobacz post
    Witam
    Na wstępie napiszę, że poszukuję zmiękczacza wody i zapoznałam się z kilkoma postami powyżej.
    Mieszkam w Bydgoszczy i moja twardość wody to około 20 stopni niemieckich, takiej informacji udzielono mi w wodociągach.
    Zużywamy około 12 m3 (informcxje na rachunku mam 25 m3 za 2 miesiące).

    - w związku z tym mam kilka pytań:
    - czy powinnam wierzyć wodociągom, czy zrobić samemu test twardości wody ?
    - wiem że zmiękczacz bmt jest chiński, ale ktoś pisał że ma z nim dobre doświadczenia i w związku z tym czy jest sens dopłacać do tych zmiękczaczy o których pisaliście logiq, lub ten supreme
    - w ogóle czy u mnie tez można zastosować zmiękczacz 20 litrów tak czy może mam kupić większy.
    - ile takie zmiękczacze pracują i co się w nich psuje i czy trzeba je naprawiać a jak tak to co trzeba naprawiać i ile to kosztuje.
    Już kilka osób Ci odpowiedziało ale ja tylko dodam, że raczej szukałbym większego modelu niż 20 litrów. Jeśli chcesz zmiękczać wodę do zera to nawet 35 litrów będzie w porządku. Jeśli chcesz coś zostawić to 30 litrów wystarczy. Mniejsze modele też dadzą radę, ale będą się często regenerowały.
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 21-01-2022 o 15:38

  6. #13746

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    hmm czyli na głowicy od Erie wpisałem 3 stopnie niemieckie na wyjściu z urzadzenia i faktycznie tyle pokazuje pomiar, wiec rozumiem że nic na bypasie nie musze kręcić w takim razie?
    nie tak, twardość ustawiasz na zaworze i w sterowniku, z tego co wiem erie a obecnie pentair nie posiadają możliwości wpisywania twardości resztkowej w urządzenie. Z tego jak dobrze się orientuje taką możliwość posiada zawór clack, czy to CK lub CI. W przypadku erie/pentair wpisujesz twardość wody skorygowaną o twardość resztkową. tak przynajmniej postępujesz w przypadku produktów supreme, ale podaj proszę jaki masz model tego zmiękczacza wówczas, sprawdzę w instrukcji czy w twoim modelu jest możliwość wpisania twardości resztkowej w sterownik aby urządzenie samo wyliczyło interwał, co ni zwalnia cię z obowiązku ustawienia twardości na śrubie miksującej.

  7. #13747
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    I jeszcze takie pytanie.
    W internecie znalazłem taką skalę:

    Kod:
    Skala twardości wody
    0-7 °fH – woda bardzo miękka
    8-14 °fH – woda miękka
    15-21 °fH – woda średnio twarda
    22-32 °fH – woda twarda
    ponad 32 °fH – woda bardzo twarda
    Od jakiej wartości powinno się już zastosować zmiękczacz?
    Jest kilka skal twardości... wszystkie są kompatybilne i można je na siebie przeliczać
    A od jakiej twardości "powinno się" stosować zmiękczacz to zależy od wielu czynników. W domowych warunkach woda o twardości kilku stopni nie będzie powodowała widocznych problemów/osadów, ale jak ktoś chce to i taką wodę może zmiękczać.

  8. #13748
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Jak taki zmiękczacz wpływa na przepływ w instalacji wody?
    Zakładając, że zasilanie ma przy wodomierzu DN20, czyli daje przepływ 1,1 litra na sekundę.
    Jak będzie wyglądał przepływ za zmiękczaczem?
    Wynik takiego rozważania zależy od wielkości zmiękczacza, ilości i rodzaju złoża, typu i rozmiaru głowicy, przyłączy, itp ale też ciśnienia początkowego, chwilowego natężenia przepływu czy ilości i jakości kształtek i rur po drodze.

    I teraz tak - przy stałym przepływie:
    im większy zmiękczacz tym spadek ciśnienia mniejszy
    złoże monosferyczne będzie miało mniejszy spadek ciśnienia niż takie o standardowym uziarnieniu
    im większa wielkość ziaren złoża tym mniejszy spadek ciśnienia
    im głowica ma większy nominalny przepływ tym mniejszy spadek ciśnienia (można też użyć parametry Cv)

    Oczywiście im większy chwilowy przepływ tym opory na każdym elemencie wyższe.

    Mając wszystkie te dane oraz szczegółowy plan instalacji można próbować to wyliczyć teoretycznie, ale w praktyce domowej zmiękczacz jest niezauważalny dla ciśnienia wody w kranie. Mówiąc inaczej - przepchniesz przez instalację (prawie) każdą ilość wody jeśli na początku dasz odpowiednio wysokie ciśnienie

  9. #13749
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał metalowy Zobacz post
    dzięki Qbal i qbek17, a jeśli chciałbym dodatkowo zredukować zapach do zera, to jakie rozwiązanie powinienem brać pod uwagę w moim przypadku?

    Czy konieczna będzie druga kolumna napowietrzająca/ z węglem - wolałbym już bez kolejnej głowicy automatycznej (koszty), ma to sens?
    Widziałem jeszcze rozwiązanie na głowicy Impression ale z dwiema butlami, z czego jedna jest wypełniona złożem, a druga pełni rolę hydroforu (czyli jest w niej tylko woda i powietrze). W takim układzie czas kontaktu i ilość powietrza jest większa, ale oczywiście instalacja jest droższa i zajmuje więcej miejsca więc nie wiem czy w ogóle jest to realne.
    Co do zapachu to standardowo usuwa się go przez napowietrzanie (ale ten proces odpada u Ciebie) lub na węglu aktywowanym. Możesz taki węgiel mieć w postaci wymiennych wkładów (łatwa wymiana, ale stosunkowo niewielka wydajność) lub w formie osobnej butli wypełnionej węglem. W tym drugim przypadku głowica automatyczna nie jest wymagana bo takiego złoża nie będziesz regenerował. Dobrze byłoby jednak mieć chociaż głowicę ręczną aby dało się złoże wypłukać co jakiś czas, a na pewno po wymianie złoża (bo mimo większej ilości węgla to trzeba będzie go regularnie wymieniać - ze względu na jego pojemność oraz w powodów higienicznych/bakteriologicznych).
    Weź tylko pod uwagę, że montaż filtra węglowego na wodzie studziennej to potencjalne ryzyko rozwoju bakterii.

  10. #13750

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    nie tak, twardość ustawiasz na zaworze i w sterowniku, z tego co wiem erie a obecnie pentair nie posiadają możliwości wpisywania twardości resztkowej w urządzenie. Z tego jak dobrze się orientuje taką możliwość posiada zawór clack, czy to CK lub CI. W przypadku erie/pentair wpisujesz twardość wody skorygowaną o twardość resztkową. tak przynajmniej postępujesz w przypadku produktów supreme, ale podaj proszę jaki masz model tego zmiękczacza wówczas, sprawdzę w instrukcji czy w twoim modelu jest możliwość wpisania twardości resztkowej w sterownik aby urządzenie samo wyliczyło interwał, co ni zwalnia cię z obowiązku ustawienia twardości na śrubie miksującej.
    supreme soft 32... przy rozruchu wpisalem twardość wody na 3 stopnie niemieckie, , śruby miksującej nie ruszałem i wynik badania pokazuje te 3 stopnie, w sterownik można wpisać co ile dni regeneracja itd czy twardość resztkowa to "wartość pojemności jonowymiennej na 1 litr żywicy?"
    Ostatnio edytowane przez jacku6 ; 21-01-2022 o 17:42

  11. #13751

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    supreme soft 32... przy rozruchu wpisalem twardość wody na 3 stopnie niemieckie, , śruby miksującej nie ruszałem i wynik badania pokazuje te 3 stopnie, w sterownik można wpisać co ile dni regeneracja itd czy twardość resztkowa to "wartość pojemności jonowymiennej na 1 litr żywicy?"
    Czesc
    W suprem softach deklarowaną twardość jaką wprowadzasz to twardość wody surowej, np. 15,20, 23 st niemieckie lub francuskie. Te urządzenia mają możliwość wprowadzania jeśli się nie mylę w tych dwóch jednostkach. Na podstawie tej twardości urządzene obliczy zdolność jonowymienną i ustawi interwał objętościowy po którym nastąpi regeneracja. I teraz:

    Jeśli zadeklarowałeś, że twoja twardość wody surowej to 3 st niemieckie to zmiękczacz będzie wchodził w regenerację objętościową co około 35 m3.
    Musisz to zmienić ponieważ co prawda tam jest tryb nadpisania regeneracji czasowej, ale jeśli wodę masz twardą lub bardzo twardą to pomiędzy cyklami możesz mieć twardość wody ponieważ zdolność jonowymienna złoża się skończy, a urządzenie nie zregeneruje żywicy.

    Twoja twardość resztkowa jest zapewne zbiegiem okoliczności, ponieważ jeśli ty nie odkręcałeś zaworu to być może on już był lekko odkręcony, stąd ta twardość resztkowa po zmiękczaczu.

    Podsumowując:
    Aby zmiękczacz działa poprawnie na początek wpisz w sterownik faktyczną twardość wody jaka u Ciebie występuje, a nie twardość wody jaką chciałbyś uzyskać po urządzeniu. Napisz też jaka jest twoja twardość wody to wówczas powiem Ci jaką powinieneś twardość wody wpisać w sterownik, pamiętaj również żę tą twardość musisz wyregulować na zaworze by-pass.

    Pozdrawiam

  12. #13752

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Czesc
    W suprem softach deklarowaną twardość jaką wprowadzasz to twardość wody surowej, np. 15,20, 23 st niemieckie lub francuskie. Te urządzenia mają możliwość wprowadzania jeśli się nie mylę w tych dwóch jednostkach. Na podstawie tej twardości urządzene obliczy zdolność jonowymienną i ustawi interwał objętościowy po którym nastąpi regeneracja. I teraz:

    Jeśli zadeklarowałeś, że twoja twardość wody surowej to 3 st niemieckie to zmiękczacz będzie wchodził w regenerację objętościową co około 35 m3.
    Musisz to zmienić ponieważ co prawda tam jest tryb nadpisania regeneracji czasowej, ale jeśli wodę masz twardą lub bardzo twardą to pomiędzy cyklami możesz mieć twardość wody ponieważ zdolność jonowymienna złoża się skończy, a urządzenie nie zregeneruje żywicy.

    Twoja twardość resztkowa jest zapewne zbiegiem okoliczności, ponieważ jeśli ty nie odkręcałeś zaworu to być może on już był lekko odkręcony, stąd ta twardość resztkowa po zmiękczaczu.

    Podsumowując:
    Aby zmiękczacz działa poprawnie na początek wpisz w sterownik faktyczną twardość wody jaka u Ciebie występuje, a nie twardość wody jaką chciałbyś uzyskać po urządzeniu. Napisz też jaka jest twoja twardość wody to wówczas powiem Ci jaką powinieneś twardość wody wpisać w sterownik, pamiętaj również żę tą twardość musisz wyregulować na zaworze by-pass.

    Pozdrawiam
    hej, dzieki za odpowiedz, no tak, oczywiście masz rację, z tej ekscytacji z nowego urzadzenia zle przeczytałem instrukcje i zamiast wprowadzić twardość wody surowej jaka mam faktycznie, wpisałem twarość wody jaka bym chciał...ehh, no wiec zmiekczacz pokazywał regeneracje za 30700 l... zorientowalem sie o tym wczoraj po twoim poście ze cos chyba nie pasuje i przeczytalem instrukcje ze zrozumieniem zmieniłem to na twardośc wody jaka mam czyli 13 stopni niemieckich ale o dziwo nie zmieniło to ilości wody za ile odbedzie sie regeneracja...w tej chwili jest to ok 27000l... nie wiem za bardzo co mam zrobić... może regeneracje manualna? co bys zaproponował?
    mały edit: po restarcie urzadzenia sterownik uaktualnił i teraz pokazuje chyba ok, bo jest 6700 l do regeneracji... by passem nic nie kręcę bo testery wykazuja 3 stopnie niemieckie...dzieki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez jacku6 ; 22-01-2022 o 16:54

  13. #13753
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Witam.
    To ja też poproszę o poradę. Potrzebuję zmiękczacz dla 3 osób, woda z wodociągów twardość około 25, zużycie miesięczne około 12m3.
    Wersja raczej budżetowa, ale jestem otwarty na sugestie. Na tą chwilę mam na oku:
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...21a14291fbf951
    https://allegro.pl/oferta/polski-zmi...wny-7350457993
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...tm-10747775166
    Dom przedwojenny, 60m² ogrzewane 22-23°C, plus 60m² poddasze 45° nieogrzewane.
    Ogrzewanie: Pompa ciepła PW "tymi ręcami" - 2,9kW, 100% grzejniki przewymiarowane + w rezerwie klima 2,9kW
    Ocieplenie: ściany 13cm styropian, strop 5cm styropian, dach 20cm wełna mineralna, podłoga 5cm styropian.
    Rekuperacja "tymi ręcami"- wymiennik Siwicki, wentyle EBM R3G220-RC05-03 płynna regulacja, filtry f5, f9, 5kg filtr węglowy.
    PV 9,92kWp Wschód-Zachód 32x Sharp 310, SolarEdge.

  14. #13754
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Witam.
    To ja też poproszę o poradę. Potrzebuję zmiękczacz dla 3 osób, woda z wodociągów twardość około 25, zużycie miesięczne około 12m3.
    Wersja raczej budżetowa, ale jestem otwarty na sugestie.
    Jeśli twardość jest w stopniach niemieckich (dH) to jest bardzo wysoka i potrzebujesz dużego zmiękczacza (nawet ponad 40 litrów), ale jeśli to stopnie francuskie (fH) to twardość jest średnia i wystarczy Ci zmiękczacz z 25 litrami złoża.
    Co do sugestii to daruj sobie mieszanki z węglem - chyba, że masz jakieś konkretne zastrzeżenia co do smaku czy zapachu wody.

  15. #13755

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Witam.
    To ja też poproszę o poradę. Potrzebuję zmiękczacz dla 3 osób, woda z wodociągów twardość około 25, zużycie miesięczne około 12m3.
    Wersja raczej budżetowa, ale jestem otwarty na sugestie. Na tą chwilę mam na oku:
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...21a14291fbf951
    https://allegro.pl/oferta/polski-zmi...wny-7350457993
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...tm-10747775166
    Dzień dobry
    W tym przypadku rekomenduje zmiekczacz z butlą 30 - 35 litrów.
    Urządzenie z hydro premium, zmam tą głowicę i mogę zapewnić że jak na chiński produkt bardzo porządna. Złoże w tym zmiękczaczu raczej wybrał bym to markowe Lewatit. Cena przystępna.

    Hybryda z węglem jeśli niewygodna w serwisie, żywica będzie żyć około 10 lat lub dłużej a węgiel maks 2lata. Wymian tego kompletnie bez sensu lepiej poszukaj zmiekczacz z węglową filtracją narurową.
    Pozdrawiam

  16. #13756
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamila Wick

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Witam.
    To ja też poproszę o poradę. Potrzebuję zmiękczacz dla 3 osób, woda z wodociągów twardość około 25, zużycie miesięczne około 12m3.
    Wersja raczej budżetowa, ale jestem otwarty na sugestie. Na tą chwilę mam na oku:
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...21a14291fbf951
    https://allegro.pl/oferta/polski-zmi...wny-7350457993
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...tm-10747775166
    a moje posty zostały skasowane a tutaj kopiowane są linki do produktów

  17. #13757

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Już kilka osób Ci odpowiedziało ale ja tylko dodam, że raczej szukałbym większego modelu niż 20 litrów. Jeśli chcesz zmiękczać wodę do zera to nawet 35 litrów będzie w porządku. Jeśli chcesz coś zostawić to 30 litrów wystarczy. Mniejsze modele też dadzą radę, ale będą się często regenerowały.
    Cześć ,Kamila Wick widzę że usunięto Twój post tak jak i mój to piszę od nowa - NIE MA TU LINKÓW JAK U Tom1000k WIĘC MAM NADZIEJE, ŻE TYM RAZEM ADMIN TEGO NIE USUNIE :

    Uważam, że powinnaś pomyśleć, jeśli interesuje Ciebie Logiq na monosferycznym złożu, o wersji ( jeśli oczywiście ,, doborowo" to się będzie zgadzało tzn.: twardość wody, liczba pktów czerpalnych oraz liczba domowników) o stacji z 25 lub 30 litrami złoża, będzie ono tańsze ( a są dostępne na rynku od niedawna Logiq 25 i 30 litrów), a jakość: głowica Logix i złoże monosferyczne pozostaną bez zmian. To taka moje sugestia bo zawsze się może okazać, że kilka stów Ci zostanie w kieszeni, a taka duża stacja jak 35 litrów nie będzie Ci potrzebna , a ze spokojem wystarczy np 25 litrów.

  18. #13758

    Domyślnie

    Widzę, że jest tu kilku speców od zmiękczaczy.
    Ponieważ jestem zakręcony na punkcie tego, żeby nie dławić sobie przepływu w instalacji, to polecono mi zmiękczacze na głowicy Autotrol Performa.
    Co o tym sądzicie?
    W Internecie znalazłem np. model Eko-Optima 105 Performa Logix 278.
    Pewnie jest wiele innych.

  19. #13759

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Widzę, że jest tu kilku speców od zmiękczaczy.
    Ponieważ jestem zakręcony na punkcie tego, żeby nie dławić sobie przepływu w instalacji, to polecono mi zmiękczacze na głowicy Autotrol Performa.
    Co o tym sądzicie?
    W Internecie znalazłem np. model Eko-Optima 105 Performa Logix 278.
    Pewnie jest wiele innych.
    Ale ty potrzebujesz urządzenia do zastosowań "pół przemysłowych" ? Bo preforma 278 do domu to raczej zbyt duża będzie. Poszukaj na sterowniku Autotrol 255/760 lub LOGIQ 269. To są wielkości dla domowej instalacji.

  20. #13760
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamil w_wa

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    5

    Domyślnie

    Panowie to jeszcze jedno szybkie pytanie.
    Czy zmiękczacz lepiej instalować na sztywno czy na wężach gumowych.
    Muszę dać znać hydraulikowi a nie wiem co będzie lepsze.

    Z góry dziękuje za informację.

Strona 688 z 754

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony