dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 690 z 755
Pokaż wyniki od 13.781 do 13.800 z 15091
  1. #13781
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil w_wa Zobacz post
    Czy zmiękczacz lepiej instalować na sztywno czy na wężach gumowych.
    Muszę dać znać hydraulikowi a nie wiem co będzie lepsze.
    Montaż na sztywno zawsze będzie trwalszy niż węże.
    Jeśli nie masz "potrzeby" połączenia elastycznego to ja bym wybierał na sztywno.

  2. #13782
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    A wygląda na to, że urządzenia, które zapewniają przepływ na poziomie zbliżonym do 1 l/s to już nazywają się, nie wiedzieć czemu, półprzemysłowe. Tak jakby w większym domu nie trzeba było mieć dobrego przepływu. Przecież w domu też możemy uruchomić jednocześnie wiele odbiorników wody na kilku kondygnacjach jednocześnie: wanna, prysznic, umywalki, zlew, pralka, zmywarka, kible.
    1 l/s = 3,6 m3/h a taki przepływ oznacza 6-8 kranów otwartych jednocześnie z pełnym przepływem. I mówimy o pracy ciągłej (powyżej kilku minut). Poważnie przewidujesz aż tyle odbiorów jednocześnie?

    Co do samych urządzeń: przykładowo głowica Clack WS1 przepuści 6,3 m3/h przy spadku ciśnienia 1 bar - to jest standardowa głowica o bardzo dobrym współczynniku Cv. Ale urządzenie składa się z wielu elementów, w tym z żywicy jonowymiennej, która do działania potrzebuje czasu kontaktu z wodą. Aby zapewnić zmiękczenie przy tak wysokim przepływie potrzebowałbyś ok 70 litrów złoża... a to już ilości półprzemysłowe.

  3. #13783
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał sky8 Zobacz post
    Witam wszystkich, potrzebuję pomocy przy wyborze zmiękczacza wody, hydraulik który przygotowywał nam instalacje poleca BNT 20. Chciałbym się dowiedzieć czy to urządzenie będzie odpowiednie dla nas. Miesięcznie zużywamy Ok 15m³ wody, chodź bywały też takie miesiące kiedy było to 30m³. Woda pozostawia po sobie ślady kamienia, na armaturze i w ubikacjach. Niestety nie mamy narazie możliwości przyłączenia się do kanalizacji, szambo które mamy ma pojemność 11m³. Parametry wody znam tylko z informacji jaka uzyskałem z wodociągów. Barwa <5mg/l, Przewodność elektryczna właściwa 575uS/cm, Odczyn 7,6pH, Stężenie żelaza ogólnego 32ug/l, Stężenie chlorków 8,9mg/l, Stężenie wolnego chloru 8,9mg/l, Stężenie azotanów <2,0mg/l, Twardość mg/l CaCO3/dH 289/16,2
    Jeśli zużywacie średnio 15 m3 miesięcznie (z odchyleniami raczej w górę) to celuj w duże zmiękczacze - np. 40 litrowe. Jeśli te odchylenia nie są częste to nie ma sensu brać czegoś większego na zapas. To przy założeniu zmiękczania do zera - jeśli zostawisz 3-4 stopnie twardości to wystarczy mniejszy model - np. 30 litrowy.

    To co Ci proponuje hydraulik świadczy o tym, że "oferuje Ci to co zwykle montuje" nie patrząc na Twoje (niezbyt standardowe) zużycie. Do tego sama nazwa "BNT 20" nie mówi nic o tym co jest w zestawie (a co może znacznie wpływać na cenę) ani jakie złoże jest zastosowane.
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 27-01-2022 o 22:33

  4. #13784
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał toy Zobacz post
    ...brak rozwiazania o wysokości 140 cm. Może ktoś inny ma pomysł na niskie urzadzenie do odżelaziania?
    Z takim ograniczeniem masz do wyboru zbiorniki o wysokości 44" lub ewentualnie 52" (ale tu, żeby zmieścić się w limicie musisz uważaćjaką głowicę wybierzesz).
    W odżelaziaczach wysokość złoża jest istotnym parametrem więc jeśli oczekujesz doprowadzenia takiej wody do jakości wody pitnej na jednym filtrze to może się to okazać niemożliwe. Czy dopuszczasz ustawienie np. dwóch filtrów szeregowo?

  5. #13785

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Z takim ograniczeniem masz do wyboru zbiorniki o wysokości 44" lub ewentualnie 52" (ale tu, żeby zmieścić się w limicie musisz uważaćjaką głowicę wybierzesz).
    W odżelaziaczach wysokość złoża jest istotnym parametrem więc jeśli oczekujesz doprowadzenia takiej wody do jakości wody pitnej na jednym filtrze to może się to okazać niemożliwe. Czy dopuszczasz ustawienie np. dwóch filtrów szeregowo?
    Niestety, również powierzchnia jest ograniczona. Ideałem była by stacja multi 13x44 ( lub grubsza, jeśli to coś by dało) plus zasobnik na sól. Czy to miałoby sens? Na jakim złożu?

  6. #13786
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rudy01

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sulejówek
    Kod pocztowy
    05-070
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam kolegów, podepnę się pod temat. Mam taką wodę. Jak doprowadzić ją do porządku :
    Mętność - 2,0 NTU
    Barwa - <5 mg/l Pt
    Zapach/Ton - <1
    pH - 6,8
    Twardość Ogólna - 438 mg/l
    Utlenialność - 3,4 mg/l CaCO3
    Amoniak - <0,26 mg/l
    Azotyny -<0,066 mg/l
    Azotany - <0,89
    Chlorki - 58 mg/l
    Żelazo - 2,380 mg/l
    Mangan - 0,10 mg/l
    Przewodność Elektryczna - 639
    Studnia głębinowa na 15 m, zbiornik 300 l - ocynk + napowietrzanie - Pompa głębinowa 3,5 SDM 3-15 IBO .Zużycie wody - około 20m3
    doradźcie proszę.
    Ostatnio edytowane przez rudy01 ; 28-01-2022 o 16:51

  7. #13787

    Domyślnie

    Cytat Napisał rudy01 Zobacz post
    Witam kolegów, podepnę się pod temat. Mam taką wodę. Jak doprowadzić ją do porządku :
    Mętność - 2,0 NTU
    Barwa - <5 mg/l Pt
    Zapach/Ton - <1
    pH - 6,8
    Twardość Ogólna - 355 mg/l
    Utlenialność - 3,4 mg/l CaCO3
    Amoniak - <0,26 mg/l
    Azotyny -<0,066 mg/l
    Azotany - <0,89
    Chlorki - 58 mg/l
    Żelazo - 2,380 mg/l
    Mangan - 0,10 mg/l
    Przewodność Elektryczna - 639
    Twardość - 438
    Studnia głębinowa na 15 m, zbiornik 300 l - ocynk + napowietrzanie - Pompa głębinowa 3,5 SDM 3-15 IBO .Zużycie wody - około 20m3
    doradźcie proszę.
    Cześć, dzięki temu, że masz system napowietrzający na zbiorniku 300 l przepływowym powinna dać radę jedna stacyjna na złoży CR100 butla 13"x44" jeśli masz dwie łazienki 4/5 osób w domostwie to będzie okej. Jest na rynku urządzenie EKO-OPTIMA CR-100 na jakiej chcesz głowicy czy na Logixie czy na Clacku ( no do wielofunkcyjnych złóż odradzałbym chinole ) Nie polecam złoża ecomix po napowietrzaniu

  8. #13788

    Domyślnie

    Kupiłem 10 letni dom w którym jest zmiękczacze wody z głowica fleck 5600.
    Wyczyściłem cały zmiękczacz, zasypałem solą, włączyłem regenerację manualną i wszystko ładnie zadziałało. Woda w krainie z bardzo twardej zrobiła się bardzo miękka, właściwie dwie krople testu barwią ją już na zielono.
    Pytanie mam o głowicę, ona ma w zasadzie ustawiany tylko aktualna czas i jest jakieś drugie pokrętło ze skałą od 1 do 12.
    Wyczytałem ze regeneracja w tej głowicy jest czasowa , ale co ile robi się ta regeneracja ? Co 12 dni? Pytam bo idzie trochę wody na to a ja mam pompownie ze zbiornikiem 400l, wiec jezeli regeneracja zużyje 150l i będzie np się robić codziennie to znacznie przyspieszy to śmierć pompy w zbiorniku pompowni, a ostatnie o czym myśle to grzebanie w tym zbiorniku i wymiana pompy, na samą myśl mnie naciąga

  9. #13789
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał toy Zobacz post
    Niestety, również powierzchnia jest ograniczona. Ideałem była by stacja multi 13x44 ( lub grubsza, jeśli to coś by dało) plus zasobnik na sól. Czy to miałoby sens? Na jakim złożu?
    Jest to jakieś rozwiązanie... są takie zbiorniki więc możesz zamówić taki system. Jeśli chcesz mieć wodę zmiękczoną to złoże wielofunkcyjne może się sprawdzić.
    Z tego co pisałeś to studnia jest dość płytka co może skutkować dość dużą zmiennością parametrów wody. Z tego powodu bezpieczniej byłoby zastosować złoże Crystal Right i ewentualnie do niego celę chlorującą do dezynfekcji złoża. Ale to tylko propozycja bo nie znam pełnych wyników wody ani Twoich oczekiwań co do efektów takiej filtracji...

  10. #13790
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał rudy01 Zobacz post
    Witam kolegów, podepnę się pod temat. Mam taką wodę. Jak doprowadzić ją do porządku :
    Mętność - 2,0 NTU
    Barwa - <5 mg/l Pt
    Zapach/Ton - <1
    pH - 6,8
    Twardość Ogólna - 438 mg/l
    Utlenialność - 3,4 mg/l CaCO3
    Amoniak - <0,26 mg/l
    Azotyny -<0,066 mg/l
    Azotany - <0,89
    Chlorki - 58 mg/l
    Żelazo - 2,380 mg/l
    Mangan - 0,10 mg/l
    Przewodność Elektryczna - 639
    Studnia głębinowa na 15 m, zbiornik 300 l - ocynk + napowietrzanie - Pompa głębinowa 3,5 SDM 3-15 IBO .Zużycie wody - około 20m3
    doradźcie proszę.
    A co rozumiesz pod pojęciem "do porządku"? Czy ma być wodą pitną? Czy może także zmiękczoną?
    Mając solidną pompę i napowietrzanie to aż się prosi o odżelaziacz płukany wodą. I to powinno wystarczyć aby być "w normie". Jak chcesz jeszcze wodę zmiękczyć to albo zmiękczacz jako drugi stopień po odżelaziaczu (to klasycznie) albo duży filtr wielofunkcyjny (to tak bardziej ambitnie).
    Masz duże zużycie wody więc na pewno rozwiązanie z dwoma filtrami będzie bardziej ekonomiczne w użytkowaniu, a dodatkowo będziesz miał możliwość regulacji twardości wody (przy filtrze wielofunkcyjnym raczej odpada taka funkcja). Zwróć też uwagę, że przy zmiękczaniu z tak wysokiej twardości w wodzie będzie dość wysoki poziom sodu - może być nadal w normie, ale już wpływać na smak wody. Warto wtedy rozważyć filtr RO do wody pitnej.

  11. #13791
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mefedron Zobacz post
    Kupiłem 10 letni dom w którym jest zmiękczacze wody z głowica fleck 5600.
    Wyczyściłem cały zmiękczacz, zasypałem solą, włączyłem regenerację manualną i wszystko ładnie zadziałało. Woda w krainie z bardzo twardej zrobiła się bardzo miękka, właściwie dwie krople testu barwią ją już na zielono.
    Pytanie mam o głowicę, ona ma w zasadzie ustawiany tylko aktualna czas i jest jakieś drugie pokrętło ze skałą od 1 do 12.
    Wyczytałem ze regeneracja w tej głowicy jest czasowa , ale co ile robi się ta regeneracja ? Co 12 dni? Pytam bo idzie trochę wody na to a ja mam pompownie ze zbiornikiem 400l, wiec jezeli regeneracja zużyje 150l i będzie np się robić codziennie to znacznie przyspieszy to śmierć pompy w zbiorniku pompowni, a ostatnie o czym myśle to grzebanie w tym zbiorniku i wymiana pompy, na samą myśl mnie naciąga
    Czas pomiędzy regeneracjami należy ustawić zależnie od wielkości zmiękczacza (ilości i typu złoża), twardości wody i jej średniego zużycia. Bez tych informacji ciężko powiedzieć co ile powinien być ustawiony Twój zmiękczacz. W domowych warunkach raczej nie powinna to być regeneracja codzienna, a bardziej raz na 7-10 dni.

  12. #13792
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rudy01

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sulejówek
    Kod pocztowy
    05-070
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    A co rozumiesz pod pojęciem "do porządku"? Czy ma być wodą pitną? Czy może także zmiękczoną?
    Mając solidną pompę i napowietrzanie to aż się prosi o odżelaziacz płukany wodą. I to powinno wystarczyć aby być "w normie". Jak chcesz jeszcze wodę zmiękczyć to albo zmiękczacz jako drugi stopień po odżelaziaczu (to klasycznie) albo duży filtr wielofunkcyjny (to tak bardziej ambitnie).
    Masz duże zużycie wody więc na pewno rozwiązanie z dwoma filtrami będzie bardziej ekonomiczne w użytkowaniu, a dodatkowo będziesz miał możliwość regulacji twardości wody (przy filtrze wielofunkcyjnym raczej odpada taka funkcja). Zwróć też uwagę, że przy zmiękczaniu z tak wysokiej twardości w wodzie będzie dość wysoki poziom sodu - może być nadal w normie, ale już wpływać na smak wody. Warto wtedy rozważyć filtr RO do wody pitnej.
    Dzięki qbek17 za szybką odpowiedź. Niestety zanim tu trafiłem to się pospieszyłem i kupiłem coś takiego:
    Typ głowicy Clack WS1CK
    Rozmiar butli na złoże: 13x54"
    Wymiary zbiornika soli: 90x36
    Objętość złoża:70l
    Rodzaj złoża:Aqua Multi
    Mam jeszcze stary filtr :KFS 100MF z butlą 12x52 ale z uszkodzoną głowicą i nie wiem na jakim złożu.
    Stał odłączony 8 lat ,więc złoże jest do wyrzucenia.
    Co mogę z tego zrobić? Mam Dużą kotłownię wiec miejsce mnie nie ogranicza i szambo też potężne.
    Chciał bym uzdatnić wodę do picia.
    Ostatnio edytowane przez rudy01 ; 30-01-2022 o 06:40

  13. #13793
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał rudy01 Zobacz post
    Dzięki qbek17 za szybką odpowiedź. Niestety zanim tu trafiłem to się pospieszyłem i kupiłem coś takiego:
    Typ głowicy Clack WS1CK
    Rozmiar butli na złoże: 13x54"
    Wymiary zbiornika soli: 90x36
    Objętość złoża:70l
    Rodzaj złoża:Aqua Multi
    Mam jeszcze stary filtr :KFS 100MF z butlą 12x52 ale z uszkodzoną głowicą i nie wiem na jakim złożu.
    Stał odłączony 8 lat ,więc złoże jest do wyrzucenia.
    Co mogę z tego zrobić? Mam Dużą kotłownię wiec miejsce mnie nie ogranicza i szambo też potężne.
    Chciał bym uzdatnić wodę do picia.
    Google podpowiada, że ten KFS to zmiękczacz więc raczej już nie będzie potrzebny jak masz złoże wielofunkcyjne (które także zmiękcza wodę).
    To co masz powinno dać radę (przynajmniej przez jakiś czas), ale przy Twoim zużyciu będzie się regenerować co jakieś 7-8 dni. I woda będzie zupełnie miękka więc w tym zakresie nie będzie wodą "pitną".

  14. #13794
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rudy01

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sulejówek
    Kod pocztowy
    05-070
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Google podpowiada, że ten KFS to zmiękczacz więc raczej już nie będzie potrzebny jak masz złoże wielofunkcyjne (które także zmiękcza wodę).
    To co masz powinno dać radę (przynajmniej przez jakiś czas), ale przy Twoim zużyciu będzie się regenerować co jakieś 7-8 dni. I woda będzie zupełnie miękka więc w tym zakresie nie będzie wodą "pitną".
    Nowy filtr jeszcze nie podłączony będę podłączał go jutro. Czy mógłbyś mi pomóc w konfiguracji tej głowicy do mojej wody?
    Nie chcę czegoś zpitolić.Czy potrzebne jest napowietrzenie do tego złoża? opinie są różne.
    Ostatnio edytowane przez rudy01 ; 30-01-2022 o 09:25

  15. #13795

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Czas pomiędzy regeneracjami należy ustawić zależnie od wielkości zmiękczacza (ilości i typu złoża), twardości wody i jej średniego zużycia. Bez tych informacji ciężko powiedzieć co ile powinien być ustawiony Twój zmiękczacz. W domowych warunkach raczej nie powinna to być regeneracja codzienna, a bardziej raz na 7-10 dni.
    Wszystko się zgadza ale chodzi gdzie na tej głowicy fleck 5600 to ustawić, tam na tylko dwa pokrętła analogowe, jedno do ustawienia aktualnego czasu a drugie nie mam pojecia do czego, wyskalowane jest od 1 do 12
    https://youtu.be/KjL6qwd3ZJQ

  16. #13796

    Domyślnie

    Jeżeli ustawie to małe pokrętło na 1, to co 24 godziny (o drugiej w nocy) przeskakuje na kolejny numer, ewidentnie to pokrętło od 1-12 zlicza doby - wiec jedyne co mi przychodzi do głowy ze regeneruje się złoże co 12 dni.

  17. #13797
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mefedron Zobacz post
    Wszystko się zgadza ale chodzi gdzie na tej głowicy fleck 5600 to ustawić, tam na tylko dwa pokrętła analogowe, jedno do ustawienia aktualnego czasu a drugie nie mam pojecia do czego, wyskalowane jest od 1 do 12
    https://youtu.be/KjL6qwd3ZJQ
    Na filmie masz to wszsytko wyjaśnione te numery 1-12 w zasadzie nic nie znaczą - to tylko kolejne dni. Jeśli chcesz mieć regenerację co 6 dni to wysuwasz pierwszy pin, potem 5 wciśniętych i znów wysunięty. Godzina jest na sztywno (2 w nocy). Maksymalnie możesz włączać regenerację co 12 dni.

  18. #13798
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał rudy01 Zobacz post
    Nowy filtr jeszcze nie podłączony będę podłączał go jutro. Czy mógłbyś mi pomóc w konfiguracji tej głowicy do mojej wody?
    Nie chcę czegoś zpitolić.Czy potrzebne jest napowietrzenie do tego złoża? opinie są różne.
    Mogę Ci pomóc z ustawieniem - spiszmy się na prywatnych wiadomościach.
    Co do napowietrzania to raczej nie jest zalecane przy tym rodzaju złoża. Ono działa na zasadzie wymiany jonowej, a nie "filtracji" już utlenionych kłaczków żelaza. W skrajnym przypadku takie wytrącone żelazo będzie oblepiało złoże (czyli też blokowało dostęp solanki w czasie regeneracji) co prowadzi do jego zablokowania. Z drugiej strony jeśli płukania są regularne i prawidłowe, a przed złożem masz filtr wstępny to jest szansa na "odciążenie" złoża, ale wtedy zazwyczaj wymiana wkładów (lub czyszczenie) filtra wstępnego jest bardzo częsta.

  19. #13799
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rudy01

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sulejówek
    Kod pocztowy
    05-070
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Mogę Ci pomóc z ustawieniem - spiszmy się na prywatnych wiadomościach.
    Co do napowietrzania to raczej nie jest zalecane przy tym rodzaju złoża. Ono działa na zasadzie wymiany jonowej, a nie "filtracji" już utlenionych kłaczków żelaza. W skrajnym przypadku takie wytrącone żelazo będzie oblepiało złoże (czyli też blokowało dostęp solanki w czasie regeneracji) co prowadzi do jego zablokowania. Z drugiej strony jeśli płukania są regularne i prawidłowe, a przed złożem masz filtr wstępny to jest szansa na "odciążenie" złoża, ale wtedy zazwyczaj wymiana wkładów (lub czyszczenie) filtra wstępnego jest bardzo częsta.
    Ok. Wielkie dzięki

  20. #13800

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Na filmie masz to wszsytko wyjaśnione te numery 1-12 w zasadzie nic nie znaczą - to tylko kolejne dni. Jeśli chcesz mieć regenerację co 6 dni to wysuwasz pierwszy pin, potem 5 wciśniętych i znów wysunięty. Godzina jest na sztywno (2 w nocy). Maksymalnie możesz włączać regenerację co 12 dni.
    Aaa teraz kumam, faktycznie te piny są ruchome teraz to ma sens! Dzięki kolego.

Strona 690 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony