dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 723 z 754
Pokaż wyniki od 14.441 do 14.460 z 15062
  1. #14441

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Bykowicz Zobacz post
    Ze względu na wojnę brakuje dostaw soli z Ukrainy i Białorusi, a Polskie kopalnie podnoszą ceny. Dodatkowo poszedł do góry mocno transport i to ma wpływ na ostateczne ceny.
    Zapewne chęć zarobienia większych pieniędzy korzystając z wymówki "bo inflacja" tez ma tutaj swój czynnik.

    Sól drożeje i nie zanosi się żeby było taniej. Ceny zmieniają się co kwartał i juz chodzi słuchy ze bedą kolejne podwyżki.
    Zatem lepiej sobie zrobić zapas
    Czyli z tych samych wyimaginowanych przyczyn z których pelet w lipcu i sierpniu kosztował 2500 zł za tonę a teraz nagle cudownie spadł na składach do 1700 zł. Ze względu na wojnę, transport, eksport i inflacje - czytaj "dobry sposób na złupienie klienta". Zawsze na wiosnę kupowałem kilkanaście worków na cały rok, w takiej sytuacji cierpliwie czekam aż się cena wyszumi i wróci do realiów.

  2. #14442

    Domyślnie

    Witam,

    Jestem na etapie wyboru zmiękczaczy do wody i proszę o potwierdzenie, czy zakładane wielkości złoża będą odpowiednie.

    Pierwszy zmiękczacz:
    - 1 osoba dorosła,
    - zużycie wody średnio 5m3 miesięcznie (okresowo skoki do 7m3),
    - twardość wody na poziomie 28-30 dH stopni niemieckich,
    - zakładam zmiękczanie do 5-8 dH,
    - złoże 20L (?).

    Drugi zmiękczacz:
    - 4 osoby dorosłe + 1 dziecko,
    - zużycie wody średnio 15m3 miesięcznie (okresowo spadki do 7m3 i skoki do 18m3),
    - twardość wody na poziomie 29-30 dH stopni niemieckich,
    - zakładam zmiękczanie do 5-8 dH,
    - złoże 50L (?).

    Dziękuję z góry!

  3. #14443
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichuZ Zobacz post
    Jestem na etapie wyboru zmiękczaczy do wody i proszę o potwierdzenie, czy zakładane wielkości złoża będą odpowiednie.

    Pierwszy zmiękczacz:
    - 1 osoba dorosła,
    - zużycie wody średnio 5m3 miesięcznie (okresowo skoki do 7m3),
    - twardość wody na poziomie 28-30 dH stopni niemieckich,
    - zakładam zmiękczanie do 5-8 dH,
    - złoże 20L (?).
    Jak dla mnie 20 litrów będzie OK.


    Drugi zmiękczacz:
    - 4 osoby dorosłe + 1 dziecko,
    - zużycie wody średnio 15m3 miesięcznie (okresowo spadki do 7m3 i skoki do 18m3),
    - twardość wody na poziomie 29-30 dH stopni niemieckich,
    - zakładam zmiękczanie do 5-8 dH,
    - złoże 50L (?).
    Tu także prawidłowa ilość złoża.

  4. #14444
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichuZ Zobacz post
    Witam,

    Jestem na etapie wyboru zmiękczaczy do wody i proszę o potwierdzenie, czy zakładane wielkości złoża będą odpowiednie.

    Pierwszy zmiękczacz:
    - 1 osoba dorosła,
    - zużycie wody średnio 5m3 miesięcznie (okresowo skoki do 7m3),
    - twardość wody na poziomie 28-30 dH stopni niemieckich,
    - zakładam zmiękczanie do 5-8 dH,
    - złoże 20L (?).

    Drugi zmiękczacz:
    - 4 osoby dorosłe + 1 dziecko,
    - zużycie wody średnio 15m3 miesięcznie (okresowo spadki do 7m3 i skoki do 18m3),
    - twardość wody na poziomie 29-30 dH stopni niemieckich,
    - zakładam zmiękczanie do 5-8 dH,
    - złoże 50L (?).

    Dziękuję z góry!
    Dla pierwszego zastosowania polecamy Ecoperla Toro 20 lub Ecoperla Vita 25

    Dla drugiego Ecoperla Softower M lub Ecoperla Softower L
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  5. #14445
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    smola23

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam

    Proszę o poradę odnośnie wody;
    studnię głębinową mam od 2 lat, mam dużo żelaza 16 mg/l i manganu 0,68 mg/l, poza tym PH mam niskie bo 6.1, wodę przebadał instytut Górnictwa w Lędzinach.
    wodę użytkuję do podlewania ogrodu oraz do ubikacji, mam mauser i dodaję chlor, po 2 dniach rdza opada i woda jest ok.
    w załączniku parametry wody.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	463783

    od jakiegoś czasu mam wrażenie że woda ma lepsze parametry, gdy robię sam pomiar, PH w okolicy 6.8
    mam pytanie czy w moim przypadku jest szansa na jakiś automat, na złożu do odżelazowywania? czy raczej szkoda czasu i pieniędzy na kombinacje bo parametry wody nie będą lepsze?

    proszę o poradę.
    dziękuje bardzo.
    Tomek

  6. #14446
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał smola23 Zobacz post
    Witam

    Proszę o poradę odnośnie wody;
    studnię głębinową mam od 2 lat, mam dużo żelaza 16 mg/l i manganu 0,68 mg/l, poza tym PH mam niskie bo 6.1, wodę przebadał instytut Górnictwa w Lędzinach.
    wodę użytkuję do podlewania ogrodu oraz do ubikacji, mam mauser i dodaję chlor, po 2 dniach rdza opada i woda jest ok.
    w załączniku parametry wody.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	463783

    od jakiegoś czasu mam wrażenie że woda ma lepsze parametry, gdy robię sam pomiar, PH w okolicy 6.8
    mam pytanie czy w moim przypadku jest szansa na jakiś automat, na złożu do odżelazowywania? czy raczej szkoda czasu i pieniędzy na kombinacje bo parametry wody nie będą lepsze?

    proszę o poradę.
    dziękuje bardzo.
    Tomek
    Cześć,

    Przy takim poziomie żelaza proponujemy zbadać wodę jeszcze raz, po odpowiednim przepompowaniu studni. Możemy zaproponować ponowne badanie fizykochemiczne i testy obciążeniowe na złożach filtracyjnych. Odezwij się do nas na [email protected]
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #14447

    Domyślnie

    Cześć!
    Kiedyś już tutaj albo w drugim temacie podpytywałem o zmiękczacz, ustaliliśmy że złoże 12-15L będzie odpowiednie, ale wtedy jeszcze nie musiałem go kupować także finalnie nie wybrałem modelu, teraz jestem już zaraz przed przeprowadzką więc chciałbym zamówić zmiękczacz i już sobie przypomniałem dlaczego nie wybrałem modelu od razu Ciężki temat to jest patrząc na te różne możliwości i nie mając nieograniczonego budżetu. Ale do rzeczy...

    - Złoże 12-15L
    - Budżet - max 2500, ale im mniej tym lepiej
    - Złoże z tego co czytam to Lewatit to najlepszy wybór, także chciałbym zostać przy nim
    - Nie do końca wiem czy warto dopłacać do jakiejś konkretnej głowicy

    Znalazłem kilka modeli:
    - https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ...OR-MIXING./901 - bardzo dobra cena, złoże lewatit, model głowicy nie jest podany także pewnie szału nie ma. Generalnie wydaje się mieć wszystko co potrzebne, tylko nie wiem jak z tą głowicą

    - https://www.technika-grzewcza-sklep....7691891.html#/ - tutaj cena też w porządku, firma znana co też jest moim zdaniem plusem, ale brak informacji o złożu i z tego co wyczytałem na forum to głowica to RX, czyli niezbyt polecana

    - Widziałem jeszcze Aquasoft Basic 12, ale w budżecie mieści się tylko wersja czasowa, a to chyba trochę lipa

    - https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...Id=12627376282 to z tego co widzę to chyba bliźniacza konstrukcja do tej z pierwszego linku, no i nie przekonuje mnie informacja o złożu, że jest to Lewatit lub Dow

    Czy coś z tego jest wartego uwagi czy znajdę coś lepszego w tym budżecie? Może warto dołożyć jednak powiedzmy do tych 3000 i wtedy coś lepszego będzie?

  8. #14448
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    roa

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Poproszę o dobór urządzenia również dla mnie. Jest nas 5 osób. Zużywamy 10-15m3 zależnie od okresu.

    Woda z wodociągu. Zależy mi na obniżeniu twardości. Mierze ją dość często testami kropelkowymi bo jestem akwarystą. Wyniki pokazują: kH ok 14 gH ok 17.

    Badania wody na poborze wodociągu poniżej. Będę wdzięczny za plecenie czegoś.

    Z góry dziękuję.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	styczen_2023_5-1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	463800
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	styczen_2023_5-2.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	463801
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Woda WDM.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	463799  
    Ostatnio edytowane przez roa ; 21-02-2023 o 16:38

  9. #14449
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał roa Zobacz post
    Dzień dobry,

    Poproszę o dobór urządzenia również dla mnie. Jest nas 5 osób. Zużywamy 10-15m3 zależnie od okresu.

    Woda z wodociągu. Zależy mi na obniżeniu twardości. Mierze ją dość często testami kropelkowymi bo jestem akwarystą. Wyniki pokazują: kH ok 14 gH ok 17.

    Badania wody na poborze wodociągu poniżej. Będę wdzięczny za plecenie czegoś.

    Z góry dziękuję.
    Szukałbym czegoś w granicach 25 - 30 litrów złoża.

  10. #14450
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    roa

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Szukałbym czegoś w granicach 25 - 30 litrów złoża.

    Rozumiem że mam szukać urządzenia w oparciu o głowice CLACK i złoże Lewatit?
    Ostatnio edytowane przez roa ; 22-02-2023 o 10:43 Powód: Błedna nazwa

  11. #14451
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał roa Zobacz post
    Rozumiem że mam szukać urządzenia w oparciu o głowice CLACK i złoże Lewatit?
    Te na pewno są solidne, niestety ta jakość ma swoją cenę, więc jeżeli budżet nie jest problemem to oczywiście polecam te komponenty

  12. #14452

    Domyślnie

    Cześć,

    Co byście polecili do domu zamieszkałego przez 4 osoby, zużycie wody ok 12m3, twardość 22gH.

    Instalator poleca mi Trinnity Home 22 - cena ok. 3500.

    Jak to ma się do np Viessmann Aquastilla 25 - cena ok. 2500?

    Dzięki

  13. #14453
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeer Zobacz post
    Co byście polecili do domu zamieszkałego przez 4 osoby, zużycie wody ok 12m3, twardość 22gH
    Sugerowalbym poszukac wiekszych modeli... nawet zmiekczajac do 4-5 dH, zmiekczacz powinien mieć przynajmniej 30 litrów złoża.

  14. #14454

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Sugerowalbym poszukac wiekszych modeli... nawet zmiekczajac do 4-5 dH, zmiekczacz powinien mieć przynajmniej 30 litrów złoża.
    Po przeczytaniu części tego wątku też mi się tak wydawało .

    Co sądzicie o Pentair RiverSoft 30? Nie mogę znaleźć zbyt wielu opinii o tej serii, ale sam producent raczej szanowany. Głowica Autotrol 368, złoże Dowex, przepływ downflow.
    Ostatnio edytowane przez Jeer ; 23-02-2023 o 08:01

  15. #14455

    Domyślnie

    Właśnie dostałem wyniki wody.
    Azotany, azotyny trochę przekroczone.
    Podobnie amoniak.
    Czy warto bawić się w uzdatnianie, czy jednak jest to znacząco przekroczone i trzeba uzdatniać?
    Co sądzicie o tych wynikach?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki1.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	463834Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki2.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	7,5 KB
ID:	463835Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki3.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	463836
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki4.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	6,1 KB
ID:	463837

  16. #14456
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał traktor90 Zobacz post
    Właśnie dostałem wyniki wody.
    Azotany, azotyny trochę przekroczone.
    Podobnie amoniak.
    Czy warto bawić się w uzdatnianie, czy jednak jest to znacząco przekroczone i trzeba uzdatniać?
    Co sądzicie o tych wynikach?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki1.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	463834Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki2.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	7,5 KB
ID:	463835Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki3.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	463836
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki4.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	6,1 KB
ID:	463837
    Ten mangan przekroczony x1.2 bym sobie darował, ale przekroczenia x2 i x4 to już trochę sporo.
    Jak masz resztę wyników (nawet w normie) to je wrzuć bo też mogą mieć znaczenie.

  17. #14457

    Domyślnie

    Azotany: 99 mg/l
    Azotyny: 2.0 mg/l
    Barwa: <5 mg/l Pt
    Chlorki: 29 ml/l
    Indeks nadmanganianowy / utlenialność: 3,7 mg/l O2
    Jon amonowy / amoniak: 1,1 mg/l
    Liczba bakterii grupy coli: 0
    Liczba Enterokoków: 0
    Liczba Escherichia coli: 0
    Liczba progowa zapachu (TON): 1
    Mangan: 61 μg/l
    Mętność: 0,54 MTU
    Ogólna liczba mikroorganizmów w 22±2°C: >300
    pH: 7.5
    Przewodność elektryczna właściwa w temp. 25°C: 671 μS/cm
    Siarczany: 58 mg/l
    Twardość ogólna: 210 mg/l CaCO3
    Żelazo: 19 μg/l

    Dodam, że studnie mam na głębokości 9 m.

  18. #14458
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał traktor90 Zobacz post
    Azotany: 99 mg/l
    Azotyny: 2.0 mg/l
    Barwa: <5 mg/l Pt
    Chlorki: 29 ml/l
    Indeks nadmanganianowy / utlenialność: 3,7 mg/l O2
    Jon amonowy / amoniak: 1,1 mg/l
    Liczba bakterii grupy coli: 0
    Liczba Enterokoków: 0
    Liczba Escherichia coli: 0
    Liczba progowa zapachu (TON): 1
    Mangan: 61 μg/l
    Mętność: 0,54 MTU
    Ogólna liczba mikroorganizmów w 22±2°C: >300
    pH: 7.5
    Przewodność elektryczna właściwa w temp. 25°C: 671 μS/cm
    Siarczany: 58 mg/l
    Twardość ogólna: 210 mg/l CaCO3
    Żelazo: 19 μg/l

    Dodam, że studnie mam na głębokości 9 m.
    Cześć,

    Nasza propozycja to stacja wielofunkcyjna Ecoperla Multitower (rozmiar w zależności od tego, ile osób korzysta z wody) i dodatkowo są dwa rozwiązania do usunięcie azotanów z wody:

    - odwrócona osmoza, jeśli chcesz mieć wodę zdatną do picia tylko z jednego punktu

    - lub stacja do usuwania azotanów na cały dom - Ecoperla Nitratower M

    Obydwie stacja uzdatniania regenerują się solą tabletkowaną.

    W razie pytań zapraszamy do kontaktu na [email protected]
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  19. #14459
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał traktor90 Zobacz post
    Azotany: 99 mg/l
    Azotyny: 2.0 mg/l
    Barwa: <5 mg/l Pt
    Chlorki: 29 ml/l
    Indeks nadmanganianowy / utlenialność: 3,7 mg/l O2
    Jon amonowy / amoniak: 1,1 mg/l
    Liczba bakterii grupy coli: 0
    Liczba Enterokoków: 0
    Liczba Escherichia coli: 0
    Liczba progowa zapachu (TON): 1
    Mangan: 61 μg/l
    Mętność: 0,54 MTU
    Ogólna liczba mikroorganizmów w 22±2°C: >300
    pH: 7.5
    Przewodność elektryczna właściwa w temp. 25°C: 671 μS/cm
    Siarczany: 58 mg/l
    Twardość ogólna: 210 mg/l CaCO3
    Żelazo: 19 μg/l

    Dodam, że studnie mam na głębokości 9 m.
    To jeszcze pytanie do czego ta woda ma służyć? Jeśli tylko do celów gospodarczych to nie ma z nią aż takiego problemu - moim zdaniem wystarczyłaby jedna kolumna na azotany i ewentualnie lampa UV na wejściu do domu. Jeśli ma tez być wodą pitną to podzlewowe RO powinno dać radę.

  20. #14460

    Domyślnie

    qbek17 na tym przykładzie pojawia sie nurtujące mnie pytanie. Czy kolumna na azotany usuwa również azotyny?

Strona 723 z 754

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony