dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał michcio0711 Zobacz post
    No i nigdy nie spotkałem się w Stanach z drzwiami do sypialni z przeszkleniem, co niestety tutaj jest na porządku dziennym, aż dziwne.
    -nie gniewaj sie,ale widocznie mało widziałeś albo słabo patrzyłeś.Stany zabrały mi 10 lat życia i byłam tam posiadaczką (a raczej bank był) domu w stylu bungalow,typowego dla miejskiej zabudowy chicagowskiej,wybudowanego w latach 20 XX wieku.Drzwi sypialń były całe praktycznie z małych szybek,takie jak u nas sie dawało kiedyś np. dla oddzielenia jadalni od salonu w starych,wielkich mieszkaniach...u sasiadów z lewej to samo (dom w podobnym wieku) , u sąsiadów z prawej tez to samo(dom z lat 60) u wielu znajomych w starszych domach też...w tych nowszych/ nowych domach juz przeważnie drzwi pełne ,chociaz u bogatych zakładają czasem szklone dla zadania szyku.No i jeszcze mała uwaga odnosnie tych uporządkowanych, identycznych osiedli z domami jak z taśmy...owszem wygląda to schludnie i tak dalej,ale jest przy tym nudne,monotonne i jakies takie przygnębiające i w gruncie rzeczy smutne.Ludziska staraja się nadać tym domom cechy indywidualne na różne sposoby, bo nawet niektórzy Amerykanie nie czują sie dobrze w koszarach-niestety w niektórych takich enklawach nawet kolor zasłon musi być zgodny z miejscowymi przepisami.Powiem tak: u nas jest zbyt dużo swobody i fantazji w architekturze i planowaniu przestrzeni a u nich zdecydowanie za mało.Ale co kto lubi.
    Dom z lat 90, podpiwniczony w 3/4.Podhale,otwarty teren.Pow.~250m2+ok.40m2 piwnicy,powierzchnia ogrzewana ~150m2+ciepłe piony na 60m2 parterze .Okna U 1.0.Ściany docieplone styropianem 10-16cm.Dach nieocieplony,poddasze nieużywane/niewykończone,strop ocieplony "trociny"+wylewka+5cm styro+wylewka+wełna 5cm luzem+pianka z rolki luzem. Wentylacja grawitacyjna.Instalacja stara,na grubych rurach ,grzejniki alu+stalowe,kocioł gazowy Vaillant 18 kW kondensat zasilany GZ50,zasobnik cwu 150l.

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Paulinayen

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-511
    Posty
    2

    Domyślnie

    W USA można kupić taki dom za mniej więcej tyle co za mieszkanie w Warszawie! Serio sama widziałam ceny agencji nieruchomości z USA.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paulinayen Zobacz post
    W USA można kupić taki dom za mniej więcej tyle co za mieszkanie w Warszawie! Serio sama widziałam ceny agencji nieruchomości z USA.
    Chyba bys nie chciala mieszkac w takim domu i na takiej dzielnicy , nawet za darmo.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aleksii

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-543
    Posty
    11

    Domyślnie

    W jakiejś zapadłej dziurze na pewno, ale nie w większych miastach... Ostatnio dla porównania widziałam mikro klitki na Manhattanie w cenie wynajmu wielkiego apartamentu w stolicy...

  5. #25

    Domyślnie

    Ja ciesze się z tego co mam i nie wybrzydzam mi jakieś amerykańskie życie i domy nie są potrzebne.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony