dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie

    Mur fundametowy będzie wytsawał ponad powierzchnie jego szerokość jest równa szerokości ściany jednowarstwowej,w związku z planowanym przezemnie ociepleniem fundametu zastanawiam się nad tym czy nie zweżyć muru fundamentowego o gruboć ocieplenia by zlicować sciany fundamentową z ścianą zewnetrzną.Proszę o rade.Po świętach zamierzam zacząć wykopy.

  2. #2

    Domyślnie

    A ja się zastanawiam czy z tym pytaniem nie powinieneś się zwrócić do swojego kierownika budowy ?
    Nie ufasz mu ?
    A może się obawiasz, że każe sobie dodatkowo zapłacić za odpowiedż na Twoje wątpliwości ?
    A może wy się nie lubicie - nooo, to co innego.

    _________________
    Nie pozdrawiam, bo mnie to denerwuje

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: mery64 dnia 2002-03-30 15:14 ]</font>

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli nie będzie piwnic a podłoga na gruncie daj ocieplenie od wewnątrz. Ja tak robię również ze ścianą jednowarstwową. Część ściany fundamentowej można zrobić z cegły klinkierowej i wtedy masz z głowy cokół.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Fundamentu nie zwezaj. Sciana powinna byc wysunieta przed fundament. Jesli dom nie jest podpiwniczony docieplenie fundamentu daj od wewnatrz. 5 cm warstwa styropianu do glebokosci 1 m.
    pzdr
    osa

  5. #5

    Domyślnie

    Sciana powinna wystawac ponad scianę fundamentową A ocieplenie dawaj od zewnątrz.

  6. #6

    Domyślnie

    arman masz racje,rozmawiałem dzisiaj z moim projektantem i zarazem kierownikiem budowy doradzoł mi żeby zawerzyć mur fundametowy po stronie zewnętrznej i w to miejsce dać ocieplenie,a wtedy zlicuje się ściana fundametow .Ocieplanie fundamentu od wew.niema kompletnie sęsu-kto ociepla ściany od środka? dzięki

  7. #7

    Domyślnie

    Ma sens. Ściany, w tym piwnic ociepla się od zewnątrz. Jeśli podłoga na gruncie, to ociepla sie tenże grunt i jest to jeden z przypadków gdzie ocieplenie można dać od wewnątrz.

  8. #8

    Domyślnie

    To kwestia spojrzenia, Ty ocieplasz grunt (od wewnątrz), ja ocieplam pomieszczenia na parterze przed chłodem z gruntu (od zewnątrz)

  9. #9

    Domyślnie

    Mam pewne obawy jeżeli chodzi o ocieplenie fundamentów od wewnątrz. Otóż robiąc podłogę na gruncie i ocieplając fundamenty od wewnątrz nie da się uniknąć mostka termicznego w miejscu połączenia podłogi ze ścianą zwenętrzną. Zewnętrzne ocieplenie fundamentu pozwala na zachowanie ciągłości izolacji cieplnej w ścianie zewnętrznej.
    Czyż nie drodzy klubowicze?

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Jeżeli nie ma piwnicy to nie rozumiem sensu ocieplania fundamentów od wewnątrz. Od zewnątrz u siebie rozwiązałem to tak że dałem 5 cm styropianu+10cm bloczków fundamentowych. Nad powierzchnią gruntu zamiast bloczków dałem klinkier.

  11. #11

    Domyślnie

    Jubba
    rozumiem , że Twój fundament to 10cm+5cm styropian (pod ziemią)oraz 10cm+6cm klinkier (nad ziemią)-czy nie za cieńko?

  12. #12

    Domyślnie

    A ja uwazam, ze przy scianie jednowarstwowej najlepiej przedluzyc ja ponizej posadzki powiedzmy o dwa bloczki. Trzeba je wtedy dokladnie zabezpieczyc przed wilgocia tak samo zreszta jak w przypadku ocieplania styropianem.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Mój fundament to 38 beton + 5 styropian + 10 klinkieru nad ziemią a pod bloczki betonowe

  14. #14

    Domyślnie

    Jaki jest w ogóle sens ocieplania ściany fundamentu od wewnątrz? Czyli izolacja gruntu znajdującego się na zewnątrz fundamentu od gruntu w jego wnętrzu.

  15. #15

    Domyślnie

    1.Biorąc pod uwagę tylko izolacje termiczną, nie ma znaczenia czy warstwa ocieplenia jest po wewnętrznej czy zewnętrznej stronie ściany
    2.Biorąc pod uwagę skraplanie zawartej w cieplejszym powietrzu pary wodnej róznica jest zasadnicza. I z tego powodu ocieplenie dajemy na ZEWNĄTRZ ściany (również piwnic).
    3.Sciana fundamentowa domu bez piwnic ma po obu stronach grunt i dlatego jest wszystko jedno gdzie będzie ocieplenie.
    4.Ostatecznie wybór zalezy od konstrukcji ścian parteru. Jeżeli ściana parteru ma izolację zewnętrzną, to ścianę fundamentową lepiej ocieplić od zewnątrz. Jezeli ściana parteru jest jednowarstwowa, to lepiej ścianę fundamentową zrobić cieńszą, ocieploną od wewnątrz i zlicowaną od wewnątrz ze ścianą parteru. Przez zlicowanie obu ścian unikniemy mostków termicznych. Jeżeli ściana fundamentowa będzie miała 38 cm, to będzie wystawać wewnątrz (5-8 cm gołego betonu)i mostek nieunikniony.

  16. #16

    Domyślnie

    Skoro grunt jest po obu stronach ściany fundamentowej (zatem i wewnątrz i na zewnątrz niej panuje ta sama tempetratura) domu bez piwinic to jaki jest w ogóle sens jej ocieplania, z wyjątkiem jedynie zapobieżenia powstania mostka cieplnego w rogu podłogi parteru?

  17. #17

    Domyślnie

    Chyba nie kwestionujesz konieczności ocieplania sciany zewnetrznej nadziemia chociaż wewnątrz i zewnątrz - powietrze?
    Sciana fundamentowa jest w wilgotnej ziemi, więc odpada problem kondensacji pary wodnej, natomiast problem izolacj cieplnej pozostaje. Chodzi przecież o to by przez podłogę uciekało jak najmniej ciepła.

  18. #18

    Domyślnie

    1.Napisałem przecież, że jeśli chodzi o nadziemie to sprawa jest dla mnie bardziej oczywista.
    2.Podłoga to podłoga, ma swoją izolację.
    3.Zeby ochronić podziemną część ściany fundamentu przed kondensacją należałoby chyba ocieplić ją z obu stron?

    Sorry za namolność, ale temat mnie zafrapował i koniecznie chcę go do końca zrozumieć.

  19. #19

    Domyślnie

    Fundamentu nie chronimy przed kondesacją, dlatego o tym gdzie damy ocieplenie decyduje co innego - konstrukcja ściany nadziemia, i jej ustawienie na fundamencie. Podłoga ma swoje ocieplenie, ale lepiej żeby grunt pod podłogą miał trochę wyższą temperaturę niż na zewnątrz. Lepiej dla nas- mieszkańców, a i dla rur rozmaitych pod podłogą zainstalowanych.

  20. #20

    Domyślnie

    O sprawie ocieplenia ścian fund. jest na kasecie video "Muratora". Ocieplenie robi się wyjątkowo od wewnątrz, jeżeli poziom wód gruntowych jest tak wysoki, że na zewnątrz trzeba wykonać izolację przeciwwodną.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony