dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 1320
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26391
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie Komentarze malkowej niebudowy

    Witam i zapraszam - kącik porad jak wybrnąć z sytuacji bez wyjścia - uważam za otwarty - (jesteśmy wielce doświadczeni )
    Wszelkie sugestie i wnioski mile widziane - tylko błagam nie kopcie za mocno

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Witam i czekam na ciąg dalszy

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    witam i o zdrowie pytam
    bede tu zagladac...uwazaj !!!
    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    trza się wrócić i zacząć jeszcze raz
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał frosch
    witam i o zdrowie pytam
    bede tu zagladac...uwazaj !!!
    Mam sie bać ??

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    NO RÓB WPISY - A MY KOMENTARZE
    POWODZENIA

  7. #7

    Domyślnie

    Zapowiada się ciekawie, pisz szybciutko dalej!!

  8. #8

    Domyślnie

    Pokaż może zdjęcia tej chałupki przed przebudową żebyśmy wszyscy mogli potem porównać jak to ona się zmieniła

    Ale pewnie wpadłaś w oko temu panu bo my to już 3 podejście mieliśmy do złożenia wniosku o te wypisy i wyrysy i tak nam utrudniają kochane panie uzyskanie ich że aż się boje co na nich znajdę - nie mówiąc już że bardzo zmęczonym u urażonym naszymi pytaniami głosem podobna (aczkolwiek inna kochana pani) powiedziała że czeka się na nie minimum miesiąc.

    ps. nasza ziemia była zadłużona na 2 kwintale zboża :] - na szczęście chyba nam to umorzono

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aneczkab
    Ale pewnie wpadłaś w oko temu panu bo my to już 3 podejście mieliśmy do złożenia wniosku o te wypisy i wyrysy
    No co Ty - nie ma opcji on był z 10 lat ode mnie młodszy.
    Ale nie miałabym nic na przeciw "wpadnięciu w oko" pani inspektor - pozwolenie na budowę by zalatwiła lotem błyskawicy

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    witaj
    mam podobną historie tylko z lat 70 ub. fundament z cementu drutow i zwiru chyba sciany z pustaka. więźba jest ok ale z okrąglaków i chyba zbyt cienkich wiec doradcy radzą: lepiej zrobić nową...
    jeśli chodzi o papirologię to na wsiach i tzw prowincji wiele spraw idzie szybciej, przyjaźniej... Zwróć też uwagę na plan przestrzenny albo uchwale gminy. jeśli chcesz coś zmieniać z bryłą to ważny jest kąt dachu itp (u mnie 35-45). Ostatnio decydenci PNB są coraz bardziej konsekwentni w zachowaniu określonego ginącego w chaosie porządku wizualnego. Jako że ja chciałem odrobinę modernizmu - muszę uważać.
    jestem już po ekspertyzie, teoretycznie pozytywnej. w praktyce na etapie projektu architekta konstruktor stwierdził ze się nie da ale pewnie wyjście sie znajdzie. Macie juz ekspertyzę? Doradzę też coś (ja przegapiłem, robię drugi raz) jak będziecie robić odkrywki fundamentów pod ekspertyzę to poróbcie dokładne zdjęcia, nawet z centymetrem, do samego dołu. To się może przydać konstruktorowi, który niekoniecznie uwierzy, że tam jest 145 cm.
    Z ciekawości zapytam (możesz na priv) ile kosztuje Was architekt?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekmarian
    witaj
    mam podobną historie tylko z lat 70 ub. fundament z cementu drutow i zwiru chyba sciany z pustaka. więźba jest ok ale z okrąglaków i chyba zbyt (1)cienkich wiec doradcy radzą: lepiej zrobić nową...
    (2)jeśli chodzi o papirologię to na wsiach i tzw prowincji wiele spraw idzie szybciej, przyjaźniej... (3)Zwróć też uwagę na plan przestrzenny albo uchwale gminy. jeśli chcesz coś zmieniać z bryłą to ważny jest kąt dachu itp (u mnie 35-45). Ostatnio decydenci PNB są coraz bardziej konsekwentni w zachowaniu określonego ginącego w chaosie porządku wizualnego. Jako że ja chciałem odrobinę modernizmu - muszę uważać.
    jestem już po ekspertyzie, teoretycznie pozytywnej. w praktyce na etapie projektu architekta (4)konstruktor stwierdził ze się nie da ale pewnie wyjście sie znajdzie. Macie juz ekspertyzę? Doradzę też coś (ja przegapiłem, robię drugi raz) (5)jak będziecie robić odkrywki fundamentów pod ekspertyzę to poróbcie dokładne zdjęcia, nawet z centymetrem, do samego dołu. To się może przydać konstruktorowi, który niekoniecznie uwierzy, że tam jest 145 cm.
    Z ciekawości zapytam (możesz na priv) (6)ile kosztuje Was architekt?
    No to po kolei
    1- po co nową? - zapewne można wzmocnić tą która jest, ale dobra nie wymądrzam się , bo ja tylko inwestor jestem
    2- ja naprawdę mam fart z papierami - twu twu , co by nie zapeszyć
    3- oj zwrócilismy uwagę, zwróciliśmy , nawet kolor dachówki musimy konsultować z architektem miasta, a o podniesieniu dachu możemy pomarzyć - nie ma opcji by poszaleć- teren objęty nadzorem konserwatora zabytków.
    4- mój twierdzi ,że da się wszystko tylko trza trochę pomyślunku i dobrych chęci
    5- konstruktor sam robi odkrywki i wszelkie pomiary, on dokonuje ekspertyzy -ja sie w to nie mieszam
    6- info posyłam na pw

    pozdrawiam

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekmarian
    witaj

    5- konstruktor sam robi odkrywki i wszelkie pomiary, on dokonuje ekspertyzy -ja sie w to nie mieszam
    u mnei ja kopałem (nie osobiście), ale za to płaciłem za ekspertyzę niedużo (podobno grosze wobec tego co sie zdarza w mieście). zalezy mi żeby jak najtaniej bo wiele nie mam więc co mogę robię sam albo lokalnie kogoś biorę. To jest daleko na końcu polski więc ceny nei są jeszcze szalone.

    bede z ciekawości tu podglądał.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekmarian
    Cytat Napisał marekmarian
    witaj

    5- konstruktor sam robi odkrywki i wszelkie pomiary, on dokonuje ekspertyzy -ja sie w to nie mieszam
    u mnei ja kopałem (nie osobiście), ale za to płaciłem za ekspertyzę niedużo (podobno grosze wobec tego co sie zdarza w mieście). zalezy mi żeby jak najtaniej bo wiele nie mam więc co mogę robię sam albo lokalnie kogoś biorę. To jest daleko na końcu polski więc ceny nei są jeszcze szalone.

    bede z ciekawości tu podglądał.
    Mój konstruktor jest jednocześnie kierbudem- robi to wszystko w ramach jednej umowy.
    Wiesz im mniej ludzi tym lepiej - wiadomo kto popełnił ewentualny błąd (mam nadzieję ,że u mnie się to nie zdarzy ), no i koszta mniejsze - jeden człowiek - jaena "pensja"

    A do nie tylko podglądania, zapraszam
    Wszelkie sugestie i pytania mile widziane

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Fajnie się Ciebie czyta
    Dołączam się do prośby o fotki obecnego stanu Twojego dworu

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorciaIQ
    Fajnie się Ciebie czyta
    Dołączam się do prośby o fotki obecnego stanu Twojego dworu
    Dzięki Dorcia - Twoje zyczenie jest dla mnie rozkazem

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Jejciu, normalnie mówisz - masz!
    Niezły klimacik tam masz, jak w skansenie normalnie
    Ty się kochana tak nie przejmuj nakładami początkowymi, bo padniesz, a jeszcze duuuuuużo więcej przed Tobą, pragnę nieśmiało zauważyć
    Będzie dobrze i wszystko się uda, zobaczysz

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Witam Twardzieli
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorciaIQ
    Jejciu, normalnie mówisz - masz!
    Niezły klimacik tam masz, jak w skansenie normalnie
    Ty się kochana tak nie przejmuj nakładami początkowymi, bo padniesz, a jeszcze duuuuuużo więcej przed Tobą, pragnę nieśmiało zauważyć
    Będzie dobrze i wszystko się uda, zobaczysz
    Wielce pocieszona jestem Twoją wypowiedzią, szczególnie motyw z nakładami finansowymi bardzo mnie na duchu podniósł

    Nefer - a czy twardziele - wypowiem sie jak zaczniemy stropy zrzucać - jak wtedy nie usiądę w kąciku i płakać nie będę - to znaczy ,że moc we mnie

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka
    Cytat Napisał DorciaIQ
    Jejciu, normalnie mówisz - masz!
    Niezły klimacik tam masz, jak w skansenie normalnie
    Ty się kochana tak nie przejmuj nakładami początkowymi, bo padniesz, a jeszcze duuuuuużo więcej przed Tobą, pragnę nieśmiało zauważyć
    Będzie dobrze i wszystko się uda, zobaczysz
    Wielce pocieszona jestem Twoją wypowiedzią, szczególnie motyw z nakładami finansowymi bardzo mnie na duchu podniósł

    Nefer - a czy twardziele - wypowiem sie jak zaczniemy stropy zrzucać - jak wtedy nie usiądę w kąciku i płakać nie będę - to znaczy ,że moc we mnie
    Lepiej być przygotowanym na najgorsze i doznać pozytywnego zaskoczenia niż pełnym nieświadomości rozbić się o bolesne rozczarowanie
    Twarda bądź i słuchaj się Neferci!

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar olorobal
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Łosz qrcze, dopiero teraz wypatrzyłam, ze masz dziennik założony (ale to może efekt inhalowania się Amolem, który właśnie wdycham gdyż umieram z przeziębienia )....


    No więc. Pisane to ty masz Dziennik się przyjemnie czyta
    Ale, że ja wzrokowiec jestem to uprasza się o wklejenie fotek elewacji I nie tylko. Najlepiej wszystkiego czego się da

    A po co wam ekspertyzy? Odkrywki fundamentów?

Strona 1 z 1320

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony