dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 44
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 912

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Guest

    Domyślnie PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe

    A co polecacie pod panele w bloku. Wilgotność minimalna, lekko odchodzące płytki PCV. Czy stosować folię, czy płtyki podkleic, czy zerwać? Czy wyrównać powierzchnię pianką, płytami podkładowymi. Widziałem również papier falisty pod panele. Pomóźcie.

  2. #2

    Domyślnie

    Folię MUSISZ położyć, grubości co najmniej 0,2 mm; najlepsze chyba są płyty, ale podniosą Ci poziom podłogi o co najmniej 1,5 cm (razem z panelami). Jeśli chodzisz bez butów, wystarczy nawet pianka, opinii o tekturze falistej nie znam. Im grubiej, tym lepiej, cieplej, mniejszy wpływ nierówności podłoża. Płytki zdecydowanie bym zerwał, jastrych oskrobał z klejui wyrównał. Powodzenia!
    Aha, a panele ja wybrałem bezklejowe - szybka robota i możliwość poprawek
    Pozdriv

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    mieszkam teraz jeszcze w bloku...mam piankę..jest ok

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mark73

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Miałem ten sam problem położyłem płyty jest OK. Pomyśl też o panelach typu "silence" są naprawdę ciche i nie podnoszą podłogi do bloku OK, bo nie potrzeba Ci ocieplenia - chyba, ze mieszkasz na parterze. Folia z założenia izoluje od "dolnej" wilgoci jak niezbyt stare wylewki, piwnica, pralnia, itp. W bloku jeśli masz pod sobą sąsiada, który Cie nie zalewa od dołu możesz sobie podarować.

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie też jest bez folii i jest OK. Nie ma sensu zrywać płytek - to dużo więcej roboty. Poziom podłogi rzeczywiscie się podnosi, ale wystarczy podpilowac drzwi. W jednym pokoju mam płyty i panele na plycie MDF. DUDNI I STUKA potwornie. W reszcie są panele na płycie pilśniowej położone na piance - i jest znacznie lepiej.
    Pzdr. Joasia.

  6. #6

    Domyślnie PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe

    proszę o opinie
    Pozdrawiam!

  7. #7

    Domyślnie

    Najważniejsze to bardzo równa podłoga. Ja z dość dobrym jak sądzę skutkiem urzyłem jako podkład zamiast pianki czy tektury - ekopłyty(taka zielona, miekka płyta pilśniowa). Jest co prawda dość gruba(5-8mm) ale dość dobrze tłumi chałas.

  8. #8

    Domyślnie http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=12217&start=

    zdecydowanie pianka

  9. #9

    Domyślnie

    Ja też kładłam ekopłyty - prawdopodobnie najbardziej z wszystkich rozwiązań wyciszają i ocieplają. Na razie jestem zadowolona. Cena dużo wyższa od gąbki, ale coś za coś. Różnicę widać gołym okiem.

  10. #10

    Domyślnie

    Tylko zielona plyta. Niweluje drobne nierownosci, wycisza i ociepla. Nie jest az tak droga (5zl/m2)

    D.

  11. #11

    Domyślnie

    Teraz pewnie podpadnę - najlepiej zrezygnować z paneli.
    Mam teraz panele w naszym mieszkaniu - nie cierpię tego głuchego odgłosu, jak się po nich chodzi. Do tego po trzech latach nie wyglądają za ciekawie.
    Może trzy lata temu była gorsza technologia - nie wiem. Ale teraz w domu na pewno już ich nie położę.

  12. #12

    Domyślnie

    A co masz pod panelami ze ci stukaja ? Nic ?

    D.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Ja kupiłam panele drewniane o gr. 14 mm. Mam nadzieję, ze nie bedzie aż tak źle.
    Facet w sklepie powiedział, że pod panele poleca w poniższej kolejności:
    1. korek - najlepszy ale i najdrozszy
    2. gąbkę (piankę) - najtańsza i lepsza od tzw. ekopłyt
    3. ekopłyty

  14. #14

    Domyślnie Panele ukladanie

    Co klasc pod panele gabke biala z rolki czy folia razem czy osobno
    A moze ostatnio widzialem taka gabke niebieska

    Prosze o rade bo lada chwila musze sie za to wziasc

  15. #15

    Domyślnie

    folia potem pianka lub jak masz duze nierownosci to plyty wyrownujace, polecam plyty rowniez w przpadku gdy ciagnie od podlogi
    kolory maja male znaczenie patrz raczej na grubosci .....

  16. #16

    Domyślnie Styropian pod panele?

    Mam mały dylemat. Docelowo chcę w salonie położyc parkiet 22mm grubości , jednak na razie decyduję sie na panele 8mm grubości. Chciałbym tą róznicę pozziomów zniwelować styropianem FS 20-30 tak żeby zachować jednakowe poziomy podłogi. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenie ze styropianem pod panelami. Na logikę powinno być OK a jak jest naprawdę?

  17. #17

    Domyślnie

    fs-30, bo nie dajesz na niego żadnej wylewki. musisz układać równo, bez szpar, najlepiej przykleić.
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzul

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    1

    Domyślnie Co pod panele podłogowe przy podłogówce

    Witam!
    Mam podłogówkę wodną w salonie i przymierzam się do paneli podłogowych. W sklepie doradzili mi zamiast pinki izolacyjnej podkład EKOPOR. Z tego co zauważyłem jest grubszy od pianki i wnioskuje, że jednak gorzej będzie przewodził ciepło. Czy kotoś z forumowiczów miał już podobny dylemat i jak go rozwiazał. Panele kłade sam ale niestety wszystkiego w tej kwesti widać nie wiem.
    Pozdrawiam

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Ja dałem taki podkład soundprotect czy coś takiego. Producentem jest chyba Wirex albo Pergo.
    Poza swietnym wytłumianiem ma ta miłą cechę że jest na bazie garfitu i ma barzdo mały opór cieplny - idealne do podłogówki
    am

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    a gdzie to się kupuje? w jakimś specjalnym miejscu, czy jest ogólnodostępne?

Strona 1 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony