dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Ile kosztuje wynajem form szalunkowych?

    Orientuje się ktoś aktualnie jakie są ceny wynajmu form szalunkowych na ściany fundamentowe?
    Wymiary ściany wysokość 1,6m, szerokość 0,25m, długość ok 63m,
    podsumowując: łącznie będę potrzebował ok 205m2 form,
    pierwotnie chiałme formy robić z desek- posiadam jużok 3m3 dech na formy, ale obawiam sie trochę tej wysokości do szalowania- 1,6czy to wytrzyma? dlatego zastanawiam się nad wynajmem gotowych form,
    ile powinien trwać montaż form na stopie fundamentowej+lanie betonu+rozszalowanie: dom13x9, sześć rogów?-
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    musisz szukać jakiegoś prywaciarza, który ma takie szalunki
    firmy typu Ulma, Peri, Palisander czy inne, raz że biorą kaucję, mniej niż na miesiąc nie puszczają towaru, więc musiałabyś zapłacić pewnie za taki okres dzierżawy/najmu
    1,60 nie przeraża, trzeba jednak znać się na szalowaniu, wiedzieć gdzie i ile dać ściagów i wyparć, kotwień do ławy
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Co do czasu montażu to u mnie robili coś koło 80mb wykość 1 m dwa dni (niecałe) w 3 dzień ze dwie godziny potem betonowanie, następnego dnia zdjeli szalunki -jakieś 4 godziny. Łacznie całośc zajeła mniej niż 4 dni.

  4. #4

    Domyślnie

    wlasnie do szalowania, zbrojenia będzie fachowiec, ale jeszcze o szczegółach (wysokosci ściany) z nim nie rozmawialem,
    wolałbym z desek formy zbijać, tylko wlasnie dobrze je wzmocnić, a tutaj już tylko doświadczenie
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    My za wynajem płaciliśmy 1500zł - ok 60mb, wys.1,1m ściany fundamentowej.

  6. #6

    Domyślnie Fundament

    Zrobisz jak chcesz,ale
    -dlaczego nie bloczki betonowe
    Stal formy to nie wszystko.Do tego dochodzi zaladunek,transport,rozładunek
    (chyba,że kiper), zaszalowanie,rozszaloanie,czyszczenie,załadunek,t ransport, rozładunek,czyli 5x15 ton..Do tego dodaj zakup przy twojej wysokosci okoł0 500 lasz(ściągów),czyli następne 500zł.Stal formy są przeważnie zniszczone,a 100% sztywność wymaga dobrej stabilizacji i usztywnienia form,czyli wypożyczenia jeszcze z 300m rur usztywniających,lub dżwigarówi i tzw. koników,których przeważnie jest brak w wypozyczlniach..Ciężko jest utrzymać idealnie ścianę dlatego przewaznie to co nad terenem -40-45cm i tak póżniej większość robi pózniej z bloczków betonowych.
    Chyba ,że masz możliwość wypożyczenia nowszych szalunków (niektórzy sciągają z Niemiec),ale tam stawka wypozyczenia jest 5 razy wieksza.Tutaj masz ścianę idealna jak cycuszki tesciowej.
    Jezeli wykonanie z bloczków jest u Ciebie możliwe,to nie pchaj się w szalunki.Ja to przeszedłem,ale tak musiałem,ponieważ budowałem dom na miejscu wczesniej wylanych fundamentów -8 przejść przez stary fundament (5letni 50cmx120cmm) bez dowiazania do starych i wolałem mieć sztywną ramę.Jezeli chcesz cos więcej to Ci odpowiem,bo na tym sie znam.
    jabol

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,

    widzę, że mniej więcej mieszkamy blisko siebie,

    spróbuj zadzwonić: 032 620 11 65 lub kom. 0604 855 291

    to telefon do wypożyczalni szalunków "peri" w Babicach-Wygiełzowie (Małgorzata i Zbigniew Kurnik), bardzo polecam!!!

    ja za szalunki na ściane fundamentowa wys. 1,2 m, długość ok. 60 m, łącznie z "osprzetem" który został w ścianach (plastikowe rurki i nakładki) zapłaciłem ok. 750 zł (w czwartek zalewaliśmy, a w sobotę oddałem)

    jeszcze raz bardzo polecam!
    pozdrawiam
    Łukasz

  8. #8

    Domyślnie

    aha - cena jednostkowa za m2 to było 1,3 zł

    tak samo miałem dylemat jak robić szalunki i tak samo miałem kupione 3 m3 desek, ale jak zobaczyłem jak szybko i równo wylewa się w szalunki dzisiaj niczego innego bym nie wziął

    rzeczywiści jak ktoś napisał - nieiwlkim problemem jest przywóz (najlepiej mieć samochód z hds), - ledwo całość zmieściła się na duży samochód, ponadto trzeba bardzo dokładnie oczyścić po użyciu (ale przecież deski też trzeba)

    jeszcze raz polecam!
    pozdrawiam
    Łukasz

  9. #9

    Domyślnie

    aha - cena jednostkowa za m2 to było 1,3 zł

    tak samo miałem dylemat jak robić szalunki i tak samo miałem kupione 3 m3 desek, ale jak zobaczyłem jak szybko i równo wylewa się w szalunki dzisiaj niczego innego bym nie wziął

    rzeczywiści jak ktoś napisał - nieiwlkim problemem jest przywóz (najlepiej mieć samochód z hds), - ledwo całość zmieściła się na duży samochód, ponadto trzeba bardzo dokładnie oczyścić po użyciu (ale przecież deski też trzeba)

    jeszcze raz polecam!
    pozdrawiam
    Łukasz

  10. #10

    Domyślnie

    aha - cena jednostkowa za m2 to było 1,3 zł

    tak samo miałem dylemat jak robić szalunki i tak samo miałem kupione 3 m3 desek, ale jak zobaczyłem jak szybko i równo wylewa się w szalunki dzisiaj niczego innego bym nie wziął

    rzeczywiści jak ktoś napisał - nieiwlkim problemem jest przywóz (najlepiej mieć samochód z hds), - ledwo całość zmieściła się na duży samochód, ponadto trzeba bardzo dokładnie oczyścić po użyciu (ale przecież deski też trzeba)

    jeszcze raz polecam!
    pozdrawiam
    Łukasz

  11. #11

    Domyślnie

    witam, właśnie majster na sąsiedniej budowie mówił o tej wypożyczalni- jemu podali cenę 1PLN/m2 jakies 3tygodnie temu,
    lukasz_p gdzie budujesz i na jakim etapie jesteś?
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Konrad06

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    2

    STAL - FORM najtańszy

    Cytat Napisał ifka13 Zobacz post
    Orientuje się ktoś aktualnie jakie są ceny wynajmu form szalunkowych na ściany fundamentowe?
    Wymiary ściany wysokość 1,6m, szerokość 0,25m, długość ok 63m,
    podsumowując: łącznie będę potrzebował ok 205m2 form,
    pierwotnie chiałme formy robić z desek- posiadam jużok 3m3 dech na formy, ale obawiam sie trochę tej wysokości do szalowania- 1,6czy to wytrzyma? dlatego zastanawiam się nad wynajmem gotowych form,
    ile powinien trwać montaż form na stopie fundamentowej+lanie betonu+rozszalowanie: dom13x9, sześć rogów?-
    A ja szalowałem niedawno szalunkami Stal-Form i poszło bardzo szybko, zdecydowanie szybciej niż w drewnie i co zaskoczyło mnie najbardziej taniej niż drewnem. Będę polecał każdemu. Bloczki są gorsze jakościowo więc wszystko przemawia za szalunkami. Jeżeli mogę komuś pomóc to ja brałem szalunki z firmy Rajszal z Włocławka. Tam stawka wyjściowa wynosiła 15 zł/tona/doba w tonę wchodzi ok 20-22 m2 z osprzętem. Jak ktoś chce więcej info to podaję link SPAM
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 14-06-2018 o 22:53

  13. #13

    Domyślnie

    a nie lepiej zastosowac pustaki szalunkowe,tracone ....

  14. #14

    Domyślnie

    Stary temat, ale mnie mocno interesuje, gdyż planuje wykorzystać szalunki systemowe do budowy ścian piwnicy. .
    W jakiej firmie w województwie podkarpackim radzicie takie szalunki wynająć?
    Z góry dziękuję za namiary.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Stary temat, ale mnie mocno interesuje, gdyż planuje wykorzystać szalunki systemowe do budowy ścian piwnicy. .
    W jakiej firmie w województwie podkarpackim radzicie takie szalunki wynająć?
    Z góry dziękuję za namiary.
    Robinson, mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy gdzie i w jakiej cenie wypożyczyłeś szalunki?
    Potrzebuję zaszalować kanał to raptem 15 mb na wysokość ok. 1,6-1,8 m.

  16. #16

    Domyślnie

    Budowa przesunęła mi się na przyszły rok. Wykonawca obiecał, że to on zajmie się "zdobyciem" szalunków.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hemidall

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    32-048
    Posty
    46

    Domyślnie

    Czy ma ktoś z Was doświadczenie w szalowaniu systemem GEOPANEL? Na Śląsku jest sporo wypożyczalni w cenie netto 3/m2.
    Zastanawiam się, czy się nie skusić. Alternatywą w okolicy jest np. RASTO HUNNEBECK. Ale nie ukrywam, że mniej kłopotliwe dla mnie było by w 2 osoby postawić geopanel, niż męczyć się z elementami ważącymi pod 70kg - jak w przypadku rasto.

    Chcę postawić ściany piwnicy 2,5m wysokie, 25cm szerokie, na płycie fundamentowej. Wyprowadziłem sobie z płyty zbrojenie dla ścian, tyle że po zewnętrznej stronie nie wszędzie mam wysuniętą płytę względem ściany, na tyle żeby było na czym postawić szalunek. Są miejsca gdzie płyta fund. wystaje poza ścianę o 5cm, ale są też takie gdzie wystaje tylko 1cm. Myślice że podparcie deską (szalunek płyty) od dołu w takim wypadku wystarczy?

  18. #18

    Domyślnie

    Widzę, że robisz sam i płyta wyszła Ci niezbyt dokładnie skoro są takie przekoszenia.
    Ja robiłem 2-3 miesiące temu ściany piwnicy na płycie, ale jednak miałem ekipę budowlaną i dość dobrze ogarnęli temat, a poza tym jest ich czterech, więc miał kto nosić płyty. Niestety koszt wynajmu płyt to ok. 2zł/m2 na dobę. Do tego dochodzi droga robocizna i zrobiło się drogo.
    Co do tego podparcia deską to niech się ktoś bardziej kompetentny wypowie.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hemidall

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    32-048
    Posty
    46

    Domyślnie

    Tak, robiłem sam, ale nie koniecznie z wyboru, Szalunek to była ostatnia rzecz, jaką ekipa zrobiła zanim im podziękowałem. Miał wystawać 15cm poza obrys ścian. Teraz żałuję że go nie rozebrałem i nie postawiłem od nowa. Z moich rzeczy na razie nie spierniczyłem niczego, a nawet mam wrażenie, że za dobrze to robie. Że można by trochę szybciej i mniej dokładnie. Ale jak robię pierwszy raz, nie mam doświadczenia żeby wiedzieć co można odpuścić a gdzie trzeba się przyłożyć.

    Ściany z kolei miał mi inny facet ze swoją ekipą stawiać, taki co ma swoje szalunki. Ale ekipa ostatnio wyparowała i gość nie ma jak pokończyć swoich tematów, a co dopiero brać kolejne. Dlatego wymyśliłem ostatnio, że wezmę kogoś do pomocy i w 2-kę sami te ściany machniemy.

    A tak z ciekawości, ile tych ścian masz w ile dni Ci je postawili?
    Mi ten od szalunków powiedział, że w 2-kę 120m2 ściany będę 2 tygodnie robił, systemem RASTO. Jakoś trudno mi w to uwierzyć.

  20. #20

    Domyślnie

    U mnie we czterech, ale też trwało długo i na 2 raty - najpierw ściany zewnętrzne, a potem wewnętrzne. Myślę, że średnio ok. 1 tydzień.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2826.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	436208

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony