dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Zmiana kostki na żwir to zmiana istotna czy nieistotna?

    Witajcie,

    Mam zezwolenie na budowę domu połączone z zezwoleniem na budowę wjazdu na działkę z drogi gminnej. W projekcie wjazdu jest napisane, że wjazd ma zostać zrobiony z bruku betonowego (kostki).

    Droga gminna jest dosyć wąska, tak więc samochody się wymijające muszą zjeżdzac na pobocze zeby przepuścic tego z naprzeciwka. Jesli zrobie sobie wjazd z kostki i wtarabani mi się na niego ciezarowka to na 100% szybko bede musial go naprawiac.

    Wymyslilem, zeby wjazd (czyli teren miedzy drogą a moją bramą) wysypać tłuczniem, porządnie go zagęścić i finito. Byloby to moze mniej trwale, ale na pewno latwiejsze do naprawienia.

    Wszystkie inne parametry projektu wjazdu pozostałyby takie same, zmieniłoby się tylko pokrycie wjazdu.

    I tu pojawia się pytanie - czy taka zmiana jest nieistotna (czyli można ją zrobić i wpisać do dziennika budowy) czy istotna i muszę się bawić w całą papierologię?

    Pozdrawiam - Marcin

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Jak robiłes projekt zjadu to pewnie robiłes to na podstwie warunków wydanych przez zarządce drogi, sprawdź co tam masz wpisane jako nawierzchnia. Jeżeli jest kostka to muisz wykonac kostkę.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    Jak robiłes projekt zjadu to pewnie robiłes to na podstwie warunków wydanych przez zarządce drogi, sprawdź co tam masz wpisane jako nawierzchnia. Jeżeli jest kostka to muisz wykonac kostkę.
    No wlasnie nic tam nie ma napisane.

  4. #4

    Domyślnie

    jak dobrze zrobisz podbudowę tego wjazdu to żaden tir Ci jej nie wgniecie no i kostkę solidniejszą na ten wjazd przed bramą daj

  5. #5

    Domyślnie

    załatw z projektantem, żeby napisał zgodę na zmianę nawierzchni (konstrukcji nawierzchni) a resztę załatwi kierownik wpisem do dziennika. I wsio
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie Re: Zmiana kostki na żwir to zmiana istotna czy nieistotna?

    Cytat Napisał marcinp_KRK

    Droga gminna jest dosyć wąska, tak więc samochody się wymijające muszą zjeżdzac na pobocze zeby przepuścic tego z naprzeciwka. Jesli zrobie sobie wjazd z kostki i wtarabani mi się na niego ciezarowka to na 100% szybko bede musial go naprawiac.
    Cieżarówka obca na twoją dzialkę??
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie Re: Zmiana kostki na żwir to zmiana istotna czy nieistotna?

    Cytat Napisał j-j
    Cytat Napisał marcinp_KRK

    Droga gminna jest dosyć wąska, tak więc samochody się wymijające muszą zjeżdzac na pobocze zeby przepuścic tego z naprzeciwka. Jesli zrobie sobie wjazd z kostki i wtarabani mi się na niego ciezarowka to na 100% szybko bede musial go naprawiac.
    Cieżarówka obca na twoją dzialkę??
    zjazd z drogi, a "obca działka" to mogą być dwie różne sprawy
    przykładaj się do czytania, ułatwi to dyskusję n/t

    tak jak napisał pierwek
    najważniejsza jest podbudowa, bez niej żwir czy kostka "zginie", a wylezie np glina, lub utworzą się fale dunaju
    kwestia jaką to podbudowę masz przewidzianą w projekcie
    jeżeli tak jak prawdziwe drogi (tłuczeń itp) to warto dać i włókninę
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  8. #8

    Domyślnie Re: Zmiana kostki na żwir to zmiana istotna czy nieistotna?


    tak jak napisał pierwek
    najważniejsza jest podbudowa, bez niej żwir czy kostka "zginie", a wylezie np glina, lub utworzą się fale dunaju
    kwestia jaką to podbudowę masz przewidzianą w projekcie
    jeżeli tak jak prawdziwe drogi (tłuczeń itp) to warto dać i włókninę
    Mam nadzieję, że rozwiązałem sprawę - projekt wjazdu na działkę zatwierdzał urzad gminy, tak więc napisałem pisemko czy moge na razie zrobic tylko tłuczeń, bez kostki bo mi ją ciezarowki rozjadą. Wytlumaczylem o co chodzi gosciowi w urzedzie gminy i dostalem pisemko, ze moze sobie zrobic tluczeń, a kostke zrobie "po ustaniu ruchu samochodow ciezarowych". Czyli w sumie moge miec ten tluczen dowolnie dlugo

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony