dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Kocioł gazowy - czy to normalne że jest bardzo głośny ?

    Witam
    Wczoraj rozpoczęliśmy sezon grzewczy w nowym domu i jakież było nasze rozczarowanie, ze kocioł gazowy firmy Viessmann okazal się być strasznie głośnym urządzeniem na noc trzeba bylo wyłączyć, bo spać nie dawał...
    Ale serio - czy te kotły moga byc takie głośne, że włączone na 2 piętrze, zamknięte w osobnym pomieszczeniu sa słyszalne na parterze? Bardzo nam to przeszkadza ;/
    Kocioł ten służy tez do ogrzewania wody - 2 w 1

  2. #2

    Domyślnie

    milczący to on nie jest, ale jak wyjdę z kotłowni do garażu i zamknę za sobą drzwi to kotła nie słyszę. A czy Twój kocioł tylko szumi czy moze wydaje jeszcze jakies inne dźwięki ? poza tym co on robił całą noc ?
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  3. #3

    Domyślnie

    Nie tylko szumi, ale buczy, rzęzi
    no głośny jest, nawet bardzo !
    nie dałoby rady przy nim spać ,więc o 1 wyłaczyłam, a o 8 rano włączyłam
    a teraz znowu wyłączyłam
    i jakoś mu się chyba pogorszyło, bo wcześniej jak grzał tylko wodę, to tylko cicho szumiał, a teraz mimo wyłączenia funkcji ogrzewania domu jak odkrecę wodę to głośno buczy
    nówka a chyba się zepsuł

  4. #4

    Domyślnie

    szumieć tak, ale buczeć, rzęzić i inne takie to nie powinien. Zadzwoń do instalatora od CO i serwisanta co kociolek odpalał i niech przyjadą zobczyć co się dzieje. Buczeć i rzęzić to moze pompa co w kociołku w środku jest... moze wadliwa, może zatarta...
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    A kiedy był ostatni przegląd serwisowy?
    Buczenie wskazywałoby na zapchany filtr przed kotłem. Chyba, że to kocioł turbo to może być zabrudzony wentylator.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  6. #6

    Domyślnie

    Może napisz co to za kocioł... Raczej mało jest prawdopodobne aby kocioł był uszkodzony skoro autoryzowany instalator go montował i wszystko było ok...

    Myslę, że masz chyba kondensat i problem leży w złym podłączeniu czopucha do komina. Przy zaciągu powietrza kocioł zasysa spaliny i sie dusi czego efektem jest te rzężenie i buczenie...

    Druga możliwa przyczyna to zapylenie kotła podczas jakichś prac w domu i hałas powodowany przez zapylony wentylator, który nie jest "wyważony"...

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze mozna winic pompke obiegową, jak zaworek upustowy zle wyregulowany i zamykają się obiegi grzewcze to na prawie zerowym wydatku strasznie hałasowała u mnie pompa Mozna zejsc na nizszy bieg, podregulowac zaworek upustowy....

    pozdrawiam
    Piotrek

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Może napisz co to za kocioł... Raczej mało jest prawdopodobne aby kocioł był uszkodzony skoro autoryzowany instalator go montował i wszystko było ok...

    Myslę, że masz chyba kondensat i problem leży w złym podłączeniu czopucha do komina. Przy zaciągu powietrza kocioł zasysa spaliny i sie dusi czego efektem jest te rzężenie i buczenie...

    Druga możliwa przyczyna to zapylenie kotła podczas jakichś prac w domu i hałas powodowany przez zapylony wentylator, który nie jest "wyważony"...
    bzdury opowiadasz. Jeśli to kondensat wieśka, to od razu w takich sytuacjach wyrzuca błąd. Zarówno przy zasysaniu spalin jak i przy zapyleniu. Przechodzi na stan awarii
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    Cytat Napisał revalidon
    Może napisz co to za kocioł... Raczej mało jest prawdopodobne aby kocioł był uszkodzony skoro autoryzowany instalator go montował i wszystko było ok...

    Myslę, że masz chyba kondensat i problem leży w złym podłączeniu czopucha do komina. Przy zaciągu powietrza kocioł zasysa spaliny i sie dusi czego efektem jest te rzężenie i buczenie...

    Druga możliwa przyczyna to zapylenie kotła podczas jakichś prac w domu i hałas powodowany przez zapylony wentylator, który nie jest "wyważony"...
    bzdury opowiadasz. Jeśli to kondensat wieśka, to od razu w takich sytuacjach wyrzuca błąd. Zarówno przy zasysaniu spalin jak i przy zapyleniu. Przechodzi na stan awarii
    Widzisz... Ty może jesteś WIELKIM TEORETYKIEM, może WIELKIM INSTALATOREM TEORETYKIEM, ale ja mam w domu Vitodensa 300 i miałem dokładnie taki sam problem... Tylko dlatego, ze pomocnik instalatora wyciął za dużą dziurę w gumowej membranie dekla Avanta, jesli wiesz o czym mówię... choć wątpię... i wcale nie było sygnalizacji błędu...

  10. #10

    Domyślnie

    współczuję Ci że zatrudniasz amatorów do podłączania kotła za grube pieniądze.

    EOT
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  11. #11

    Domyślnie

    Nie ja zatrudniam, ale Viessmann Polska.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Nie ja zatrudniam, ale Viessmann Polska.
    Viessmann chyba nie zatrudnia tylko instalatorzy sie 'certyfikują' i swiadczą usługi - ale to sprawa 2 planowa

    Jak juz panowie wymienili się uprzejmościami - to podsumujmy:

    Nie kocioł nie powinien wydawać za duzo odłogsów. Powinien ew szumiec tak jak szumi wentylator i koniec (no raz na jakis czas stuknąc jak sie palnik wyłącza) ale nic niepokojącego.

    Jak bulgocze, gwiźdze, świszcze i turkoce to trzeba serwisować kocioł lub instalacje .... (znaczy pompy, regulacja etc).

    pozdrawiam
    Piotrek

  13. #13

    Domyślnie

    Kocioł to Wiessmann Vitopend 100

    Był już gośc od serwisu, ale powiedzial że nie może naprawić w ramach gwarancji (mimo ze to 1 sezon z tym kotłem) bo winien jest developer bo kocioł w środku jest brudny od tynku itp.
    Po prostu był za wczesnie zamontowany...

    Nie powinien byc tak głośny.

    Dziękuję za odpowiedzi

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Ale przecież na rocznym przeglądzie serwisant i tak go czyści? Więc w czym kłopot?
    Sam rozbebeszam Vieśka w miarę całkiem, czyszczę włącznie z filtrami, odkurzam, składam i tyle. Ten przegląd i tak jest płatny.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Sam rozbebeszam Vieśka w miarę całkiem, czyszczę włącznie z filtrami, odkurzam, składam i tyle. Ten przegląd i tak jest płatny.
    Ile u Ciebie kosztuje taki przegląd?
    Nie próbuj świni uczyć śpiewać, nie dość, że swój czas zmarnujesz to jeszcze świnię zdenerwujesz.

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    manieksurf

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam.
    Mam Ferroli Bluehelix Prima 24C - przy ogrzewaniu c.w.o szumi - czyli w normie (duże obciążenie). Przy ogrzewaniu co (tylko ogrzewanie podłogowe - ok.28-30st.C) wydaje pisk słyszany w całym domu. Serwis mnie zbył.
    Być może to palnik - przy rozruchu (c.w.u) piszczy a potem, w miarę przyrostu mocy, zaczyna cichnąć. Ogrzewanie podłogowe nie wymaga takiej mocy pieca i palnik przy niskiej mocy wydaje pisk.
    Czy jest jakiś sposób żeby zniwelować ten dźwięk?
    Poza tym - ze względu na niską temp. ogrzewania podłogowego - wchodzi często w tryb taktowania - czy na to też jest jakieś rozwiązanie?
    Dziękuję za pomoc.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony