dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 136
  1. #1
    Guest

    Domyślnie **LISTA PORAD**

    Wiem,że były podobne wątki,ale może warto było by podsumować?
    Taka lista porad osób,które są już przed nami w budowie lub mieszkają a są tak przywiązane do forum ,że wciąż są pomoże nam zwrócić uwagę na istotne rzeczy,szczegóły,które pominęlibyśmy albo nie uważamy,że są istotne,a są.

    To ja na początek zapodam (po rozmowach z pewnymi osobami z forum ) taki szczegół (on się zresztą przewijał w wypowiedziach użytkowników domów):
    -jeśli jest odkurzacz centralny nie zapomnieć o szufelkach-w kuchni i przy kominku

    Zaawansowani i wiedzący-pomóżcie!


  2. #2

    Domyślnie

    Szufelka przydaje się także przy drzwiach wejściowych.
    I dobrze też zlokalizować tak gnizado by można odkurzyć taras.

    P.S.
    Nie mam niestety szufelki przy kominku

  3. #3

    Domyślnie

    Ad. awarii i zabudowanych wanien.
    Można kupić ( dostępne w różnych rozmiarach) plastikowo-magnesową konstrukcję pod płytkę i wbudować ją w miejsce, którego otwarcie może być pomocne przy usuwaniu awarii. Wystarczy wtedy wyjąć fugę, odsunąć płytkę (trzyma się dzięki magnesom) naprawić a potem zafugować - to już nie taka tragedia jak rozkuwanie obudowy.

  4. #4

    Domyślnie

    Dla lubiących szkło "mrożone" w drzwiach.
    Jest dostępna wersja szklenia szyby, która wygląda jakby była sklejona z dwóch mrożonych tafli - przy czym strona szorstka jest wewnątrz.
    Sądząc po prośbach o rady czym czyścić takie szkło może to być niezłe rowiązanie ( jeszcze nie doświadczyłam, bo drzwi się dopiero produkują)

  5. #5

    Domyślnie

    Mycie i czyszczenie "pobudowlanych" okien.

    Najpierw usunąć NA SUCHO wszelki pył z ram i zawiasów - najlepiej płaski pędzel z włosia.

  6. #6

    Domyślnie

    Do kladacych kafle w przedsionku: wstawic w wylewke zaraz za drzwiami wejsciowymi metalowa ramke i dac w tej ramce wylewke o 15 mm nizej. Pozniej w tej ramce ulozyc wycieraczke tak, ze bedzie na jednym poziomie z kaflami.
    Ja posluchalem zony i zrezygnowalem z takiej ramki i bardzo zaluje.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Do zalewających fundamenty.

    To co się nasunęło z czytania dzienników i takich tam.

    jak wylewa się fundamenty z gruszki, może zostać nadmiar betonu.

    Lepiej mieć co z nim zrobić, jak miałby zostać.

    Np. zacząć wylewać fundament ogrodzenia z nadwyżki.

  8. #8

    Domyślnie

    Po zamontowaniu okien drewnianych należy jak najszybciej zdjąć folię ochronną z ram (nie wiem czy to samo odnosi się do PCV - może ktoś uzupełni).
    Inwestorzy często tego nie robią, bo wiadomo - do wprowadzenia jeszcze daleko, myśli się że lepiej jak ramy są zabezpieczone. Tymczasem po jakimś czasie ta folia zachowuje się jakby wrosła w ramę okienną. Bardzo trudno ją oderwać i odchodzi w maleńkich kawałkach - koszmar!

  9. #9

    Domyślnie

    Wogóle zabezpieczając okna należy użytwać taśmy, która zapewnia, że po odpowiednio długim (np. kilkanaście dni) okresie czasu taśma będzie usuwalna.

  10. #10

    Domyślnie Re: **LISTA PORAD**

    Cytat Napisał opal
    jeśli jest odkurzacz centralny nie zapomnieć o szufelkach-w kuchni i przy kominku
    Właśnie rozmawiałem z przedstawicielem BEAM. Twierdzi, że nie powinno być szufelki przy kominku gdyż substancje smoliste nie powinny się dostawać do przewodów. Zanieczyszczenia tego typu powinny być usuwane przez separator (dodaktowa przystawka w cenie 600 zł).
    Pozdrawiam.
    Włodek

  11. #11

    Domyślnie

    W kwesti rynny przy dachu. Rynna powinna wystawać po za obróbki blaszane patrząc z dołu o jakiś parę centymetrów 2-3cm. W przeciwnym razie woda będzie kapać z dachu. W takich miejscach nie ma co marzyć o trawie itp.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  12. #12

    Domyślnie lista porad

    Względem tematu popiałczanego-to nie chodzi o substancje smoliste,jeno o to że popiołek totalnie zakleja wszelkie rury osadzając się ślicznie na nich i po niedługim czasie daje efekt cementu.Niczym tego sie nie da odstukać.Widziałam "cóś w sposobie" w duuużym sklepie budowlanym przy Auchan w piasecznie.na dziale z kominkami.jakby fajka wodna podczepiana do zwykłego odkurzacza-i nie za 600...pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Witam

    Jesli chcecie zamontować grzałke elektryczną w grzejniku drabinkowym (popularne rozwiązanie w łazienkach), to nie zapomnijcie o gniazdku gdzieś blisko takiego grzejnika.
    Ja zapomniałem
    Pozdrowienia B.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    W kwestii szufelki od odkurzacza centralnego umieszczonej przy kominku, to sądzę, że ona ma służyć do szybkiego sprzątania przed kominkiem, a nie do czyszczenia w samym kominku
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Dokładnie pilnujcie wysokości otworów drzwiowych oraz wysokości stopni w schodach - szczególnie pierwszego i ostatniego.
    Jedno i drugie należy sprawdzać mając na uwadze grubość wszystkich warstw podłogi (styropian, wylewka, klej, płytka lub parkiet).
    Obserwuję sobie, że to bardzo częste błędy w nowych domach, tzn. za niskie drzwi, niski pierwszy schodek (bo część została w warstwach podłogi) i wysoki ostatni schodek (bo doszły warstwy podłogi).

    Ja mam taki błąd u siebie i jego naprawa będzie mnie drogo kosztować
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Zbychu,
    z pierwszym schodkiem u mnie ok-jest wielgaśny wiec przyda mu się trochę dodać warstw.
    Ale martwi mnie ostatni.Co zrobić,żeby nie był za wysoko (jeszcze nie ma wylewek.)
    Dzięki!

    opal

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Ja jeszcze dodam, że błąd u mnie nie jest winą wykonawcy (zrobił zgodnie z projektem), tylko moją. Za późnio zdecydowałem się na ogrzewanie podłogowe na parterze. Muszę dać więcej styropianu (w projekcie było 5 cm), nadlać wszystkie schodki o 6 cm i żyć z drzwiami wejściowymi o wysokości 198 cm
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  18. #18

    Domyślnie

    Dodam jeszcze jedno do postu Benicio nt. grzałki do grzejnika drabinkowego:
    Przed zakupem grzejnika upewnijcie się, że da się do niego zamontować grzałkę. Próbowałem to zrobić w ostatnią sobotę i okazało się, że rurki "drabinkowe" są wpuszczone za głęboko do głównych rur grzejnika i grzałka (przynajmniej ta, którą miałem) się nie zmieści.

  19. #19

    Domyślnie

    Na etapie murowania ścian fundamentowyc lub ich wylewania w przypadku innej technologii ich wykonania warto pomyśleć o różnych przepustach, wkładając różnej średnicy rury PVC np. do wprowadzenia zasilania od skrzynki w linni ogrodzenia, zasilania i sterowania siłowników bramy wjazdowej, domofonu lub wideofonu, instalacji telefonicznej, zasilania oświetlenia ogrodu, kabelków do szamba w celu elektronicznego pomiaru jego napełnienia.
    Ponadto warto pomyśleć o innych przepustach np. ja mam obecnie studnię głębinową umieszczoną w kotłowni. Na wypadek jak zrobią wodociąg i będą prowadzili przyłącze zostawiłem w chudziaku w kotłowni przy ścianie zewnętrznej rurę fi 110, która się kończy poniżej ławy fundamentowej. Potem wystarczy podkopać się pod ławę i włożyć rurę przyłącza wodnego bez konieczności rozkuwania dwóch m2 podłogi w kotłowni i wybierania piachu do ławy.
    Warto też pomyślec o przepustach w stropie, szczególnie monolitycznym dla wszelkiej maści kabli i rur co. wody oraz centralnego odkurzacza.

  20. #20

    Domyślnie

    jak ktoś ma zadaszony taras, to może sobie zainstalować "wariata" tzn wiatrak, żeby gorące powietrze się rozchodziło spod dachu.
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony